کار کردن برای یک شرکت نوپا جذاب است؛ بعضی اوقات به صورت مغناطیسی اینطور است. شرح تبلیغات مشاغل معمولاً شامل عبارت هایی همچون«محیط اداری گرم و صمیمی و غیرجدی» می شود؛ حقیقت دارد که پیوستن به یک شرکت نوپا می تواند سرگرم کننده، هوشمندانه و حتی یک حرکت تغییردهنده در زندگی باشد اما بحث از تفریح و سرگرمی و غیره نیست؛ تفاوت‌های کلیدی بین دنیای شرکت‌های نوپا و سایر انواع شرکت‌هایی که برای آنها کار کرده‌اید وجود دارند. این پنج نکته را برای کار در یک شرکت نوپا قبل از ثبت نام الکترونیکی در اینترنت به خاطر داشته باشید:

1. باید با تغییرات راحت باشید

برخلاف شرکت های کهنه کار که دارای فرآیندها و رویه‌های به خوبی مشخص شده و صدها کارمند مقید به به تکرار هر روزه همان رفتارها هستند، شرکت‌های نوپا قادرند به سرعت تغییراتی ایجاد کنند. چیزهایی مثل عنوان شغلی، واگذاری یک سمت، گزارش ساختارها و برنامه‌های پروژه حتی بیشتر از فیلتر قوری چای‌ساز شرکت تغییر می‌کنند! در شرکت نوپایی که من برایش کار می‌کنم، دفترم را سه بار (بله سه بار) در عرض 6 ماه عوض کردم و 6 میز بزرگ مختلف در این فرآیند داشتم. 

تغییرات مداوم در استارتاپ
تغییر مداوم می‌تواند گیج کننده باشد، بخصوص وقتی با یک مکان مأنوس می‌شوید یا وقتی از شرکتی آمده‌اید که دارای روش‌های تثبیت شده بود. اما برای موفقیت در شرکت‌های نوپا، باید هرج و مرج و شلوغی را با آغوش باز بپذیرید. شرکت‌های نوپا، متخصصان جوان باانگیزه را انتخاب می‌کنند و قطعاً از دگرگونی نمی‌هراسند. نشان دادن اینکه می‌توانید به راحتی با شرایط تغییر کنید، روشی است که موفقیت شما را تضمین می‌کند. 

2. مشارکت تمام اعضای تیم لازم است

باید یک بازیکن تیمی باشید، آستین‌هایتان را بالا بزنید، وارد کار شوید و دستهایتان را کثیف کنید؛ وقتی برای یک شرکت نوپا کار می‌کنید، تعداد زیادی از کارهای کلیشه‌ای وجود دارند. در حالی که از نظر فنی ممکن است یک عنوان و شرح شغلی داشته باشید، با این حال فعالیت‌های روزمره شما بسته به پروژه احتمالاً متفاوت خواهد بود. 

همکاری تیمی
ممکن است هرگز تصور نکرده باشید که یک روز پاکت‌های نامه را پر کنید، برای ناهار پیتزا بگیرید، به تلفن‌ها جواب دهید و برای هیئت مدیره طرح پیشنهادی ارائه دهید، همه اینها در عرض چند ساعت اتفاق می‌افتند، اما عبارت «این بخشی از شرح وظایف شغلی من نیست» نباید هرگز از دهان شما دربیاید. انتظار این را داشته باشید که وظایف متنوعی را انجام خواهید داد، برای وظایف روتین و چالش‌برانگیز آماده باشید. بسیاری از تازه استخدام‌شدگان در شرکت‌های نوپا مرتکب اشتباهات ناشیانه‌ای می‌شوند مثلا بجای تمرکز بر اینکه چگونه می‌توانند در کارهای شرکت مشارکت داشته باشند بر این موضوع تمرکز کنند که چگونه شرکت نوپا به آن‌ها (و رزومه‌شان) کمک خواهد کرد! شرکت‌های نوپا با کارکنان باانگیزه و مشتاق تجهیز می‌شوند و آنهایی که تمایل به انعطاف‌پذیر بودن یا در اولویت قرار دادن شرکت ندارند، به سرعت اخراج می‌شوند.

3. کهنه کارها  مربیان هستند، نه دشمنان

اکثر شرکت‌های نوپا با افراد با استعدادِ کم و یک ایده شروع به کار می‌کنند. تعدادی سرمایه‌گذار می‌یابند و خودشان را با افراد باانگیزه و باهوش (اغلب جوان) که دود چراغ خورده‌اند و ایده‌شان را به واقعیت تبدیل کرده‌اند محاصره می‌کنند. سپس، وقتی شرکت شروع به کسب موفقیت می‌کند، ممکن است متخصصانی را جذب نماید؛ متخصصان باتجربه و مستقل که به شرکت کمک می‌کنند به یک سطح بالاتر برود.

نقش کهنه کاراندلسرد نشوید

وقتی کهنه‌کارها شروع به امید دادن به هیئت مدیره می‌کنند کارمندان موجود ممکن است عصبی و حتی دلزده شوند. برای شش ماه 16 ساعت در روز کار می‌کنید (بله، باید انتظار آن را هم داشته باشید) و ناگهان یک مادربزرگ می‌خواهد راه برود و به شما بگوید چگونه کارتان را انجام دهید! فقط چون وی مدیر اجرایی یا یک شبکه بی‌حد و نصاب از مخاطبان صنعت دارد! بله؛ شما ممکن است احساس خطر کنید، به خاطر داشته باشید که این متخصصان رقیب شما نیستند، آنها مربیان بالقوه شما هستند. در شرکت‌های بزرگ، آنها کاملاً خارج از دسترس هستند؛ مثلا در یک دفتر با یک منشی و دستگاه قهوه‌ساز هستند که شما اجازه ملاقات با آنها ندارید، اما در یک شرکت نوپا، قادر خواهید بود تا با آنها تعامل داشته باشید و از آنها به صورت روزانه بیاموزید؛ بنابراین به عنوان یک فرصت به این موضوع نگاه کنید.

4. شرکت یک چیز می‌دهد و یک چیز می‌گیرد

شرکت‌های نوپا عاشق پاداش دادن به کارمندان برای تمایلشان به ترک تشریفات اداری مثل وقت ناهار و فضای شخصی هستند. وقتی شرکت نسبتاً کوچک است، مدیران اجرایی ممکن است مزایایی مثل ساعت‌های شادی هفتگی، تهیه ناهار و بلیط برای رخدادهای محلی بدهند.

اما همانطور که شرکت بزرگتر می‌شود، رهبری ممکن است دریابد که دیگر نمی‌تواند این نوع از کارهای لوکس را مدیریت کند یا از عهده‌شان برآید. 
یک نوشیدنی رایگان ممکن است تنها استراحت شما در روز سخت و طاقت فرسایتان باشد؛ پس وقتی چیزهای رایگان حذف می‌شوند، می‌تواند دلسرد کننده باشد. اما نترسید: عدم وجود این هدایا به معنای ورود جوایز عملی‌تری است، مثل بیمه درمانی.

5. این مسئولیت شما است که ریسک را ارزیابی کنید

شرکت‌های نوپا ممکن است به سرعت برچیده شوند. این یکی از خطرات ذاتی در کار برای آنها است؛ چه یک کارآموز باشید و چه یک تحلیلگر مالی این مسئولیت شما است که تا حدی که می‌توانید در مورد عملکرد شرکت و مسیر حرکت آن بیاموزید. در مورد آنچه که مطبوعات در مورد کسب و کار و سرمایه‌گذارانش می‌گویند بخوانید (هشدار گوگل برای این کار عالی است) و از رهبری در مورد اینکه چگونه موفقیتشان را می‌سنجند، بپرسید. در صورتی که وضعیت رو به رکود و ورشکستگی  است، نباید چشمهایتان را به روی آن ببندید.  

مفهوم یک روز کاری در استارتاپ
باید از یک موضوع عمده و کلیدی آگاه باشید: کار کردن برای یک شرکت نوپا نیازمند این خواهد بود که خودتان را با مفهوم روز کاری تطبیق دهید. روزهای کاری طولانی‌تری خواهید داشت (شبها تا دیروقت)، مسئولیت‌هایتان سیال است و شرکتی که بیشتر زندگی‌تان را به آن اختصاص می‌دهید ممکن است یک شبه شکوفا شود یا بسوزد و از بین برود. اما اگر شغلتان را برای آنچه که هست (فرصت نوید بخشی برای یادگیری) و آنچه که نیست (تضمین کار) بپذیرید، کار کردن برای یک شرکت نوپا می‌تواند یک روش عالی برای شروع حرفه‌تان باشد.