بازاریابی درون گرا یا بازاریابی ربایشی چیست؟

مقایسه بازاریابی درون گرا و بازاریابی برون گرا

بازاریابی سنتی یا برون گرا چگونه بود؟

در گذشته ای نزدیک، این ما بودیم که باید دنبال مشتری می گشتیم! بازاریابی سنتی که آن را «بازاریابی برون گرا یا Outbound Marketing» می گویند، بر تبلیغ (Advertisement) و ترویج (Promotion) استوار بود. یعنی باید به هر روشی که امکان پذیر بود، محصولات خود را به هزاران نفر معرفی می کردیم تا بلکه یکی از آن ها متقاعد شود و محصول ما را خریداری کند! همه ما خاطرات بدی از این نوع بازاریابی داریم. همانقدر که شنیدن و دیدن تبلیغات دیگران (از پیامک های تبلیغاتی که صبح تا شب برایمان ارسال می شوند تا آگهی های بازرگانی که ناگهان وسط فیلم سینمایی محبوب ما پخش می شوند)، برای ما ناراحت کننده و آزار دهنده است، تبلیغات ما هم برای مشتریان مان خوشایند نیست و نتیجه مثبتی ندارد. می دانیم که این رویکرد در بازاریابی، هزینه های بسیار زیاد و اثربخشی بسیار کمی دارد.

تبلیغات سنتی در بازاریابی برون گرا

بازاریابی درون گرا چگونه است؟

خبر خوب این است که دیگر نیاز نیست ما دنبال مشتری بگردیم! هزاران مشتری بالقوه در طول روز به دنبال محصولات و خدمات ما جستجو می کنند و مشتاق خرید از کسب و کار ما هستند. بازاریابی نوین که آن را با عنوان «بازاریابی جاذبه ای یا بازاریابی درون گرا یا Inbound Marketing» می شناسیم، به جای آن که بر «انتشار تبلیغ» تمرکز کند، بر «جذب مشتری» تمرکز می کند. هسته اصلی اینباند مارکتینگ، تولید محتواست. مردم هر روز در موتورهای جستجو و شبکه های اجتماعی برای یافتن پاسخ سوالات خود، جستجو می کنند و ما باید با تولید محتوایی که سوالات آن ها را پاسخ می دهد و نیازهایشان را به خوبی برآورده می کند، یک رابطه ارزش آفرین بین مشتریان و کسب وکار خودمان ایجاد کنیم. رابطه ای که برای مخاطب ما ارزشمند باشد، برای ما هم سودآور خواهد بود. اینجاست که محتوا پادشاه می شود! تولید محتوا کلید ایجاد چنین رابطه ارزش آفرینی است.

جذب مشتری و افزایش فروش از طریق بازاریابی درون گرا یا بازاریابی جاذبه ای

از همین الان روش های قدیمی بازاریابی را کنار بگذارید و با تولید محتوا، فردا را در اختیار بگیرید. ما از تجزیه و تحلیل و مشاوره تخصصی، تا تولید محتوای هدفمند و با کیفیت، در کنار شما هستیم.

سفارش تولید محتوا
خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو

آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو

تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی

مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما