هک رشد چیست؟ بازاریابی رشد چیست؟

ترکیب اطلاعات، خلاقیت و مهندسی برای رشد سریع در بازاریابی

شهر محتوا>مجله محتوا>مدیریت کسب و کار
هک رشد چیست؟ بازاریابی رشد چیست؟
سمانه رحیمی|یکشنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 983 کلمه|مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • استراتژی بازاریابی رشد چیست؟
  • چه شرکت هایی بازاریاب رشد استخدام می کنند؟
  • مسئولیت های بازاریابی رشد چیست؟
 • اهداف بازاریابی رشد
 • هک رشد چیست؟
  • پس یک هکر رشد باید چه کاری انجام دهد؟
  • بهترین روش های هک رشد و توصیه هایی برای تقویت تغییرات
  • رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید
  • یک چالش را مطرح نمایید
  • برند شخصی خود را ایجاد نمایید
  • استخدام یک هکر رشد

روش های بازاریابی مختلفی جهت افزایش تعداد مشتریان و کسب سود بیشتر از کسب و کار وجود دارند که از مهمترین آن ها می توان به بازاریابی رشد و هک رشد اشاره نمود. این دو استراتژی تفاوت های قابل توجهی با یکدیگر دارند و به طور کلی می توان گفت هک رشد استراتژی موفق تر جهت کسب سود بیشتر و افزایش تعداد مشتریان می باشد. در این مقاله به بررسی این دو مورد میپردازیم.

امروزه پیشرفت های قابل توجهی در زمینه بازاریابی و تبلیغ محصولات وجود دارد که استفاده از آن ها در افزایش فروش محصولات کمک زیادی به شما خواهند کرد. از جمله این روش ها و استراتژی ها می توان به هک رشد و بازاریابی رشد اشاره نمود. بازاریابی رشد بیشتر روی به دست آوردن مشتری ها تمرکز دارد در صورتی که هک رشد تمامی مراحل فروش محصول را در نظر می گیرد. یکی دیگر از تفاوت های مهم این دو استراتژی این است که بازاریابی رشد مسیر بلند مدت را دنبال می کند و تنها روی یک برند تمرکز می کند اما هک رشد بیشتر روی رشد تمرکز دارد. در ادامه به تعریف هر یک از آن ها به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

استراتژی بازاریابی رشد چیست؟

 

بازاریابی رشد ادغام، ترکیب و بهبود استراتژی ها برای کسب و حفظ مشتری ها می باشد. بازاریابی رشد یک علم به معنای سازمان دهی اصولی اطلاعات بر اساس توضیحات قابل بررسی در رابطه با نحوه کارکرد جهان می باشد.

از لحاظ سنتی تلاش های بازاریابی از محصول جدا می باشند، همانطور که دپارتمان بازاریابی از دیگر جنبه های تجاری مجزا می باشد. امروزه بازاریابی رشد با روش های مورد استفاده جهت توسعه محصولات ادغام شده است. بازاریاب های رشد باید معیارهای رشدی مهم را آموزش ببینند.
اگرچه نام بازاریابی رشد به یک استراتژی که به طور کامل مبتنی بر جذب کاربران بیشتر می باشد اشاره می کند. پایه های بازاریابی رشد باید در فرآیند کشف مشتری پرورش داده شوند. کشف مشتری دقیقاً به نظر می رسد: کشف کسی که مشکل دارد و محصول شما بهترین راه حل برای مشکل مشتری مورد نظر می باشد و همچنین به سود بازار یا محصول مشهور می باشد. درک عمیق این موضوع که مشتری چه کسی است می تواند استراتژی بازاریابی رشد را هدایت نماید تا به بهترین اهداف شرکت دست یابد.

چه شرکت هایی بازاریاب رشد استخدام می کنند؟

انواع شرکت های تجاری گروه های بازاریابی رشد تشکیل می دهند، اما شرکت های تکنولوژی یا استارتاپ های نوظهور تکنولوژی بیشتر از بازاریاب های رشد استفاده می کنند.

مسئولیت های بازاریابی رشد چیست؟

 • ایجاد استراتژی های بازاریابی برای دستیابی و حفظ مشتری ها
 • شناسایی، پرورش و آموزش هر یک از برندها به مخاطبان
 •  بررسی ساختار، موقعیت و برند بازاریابی

اهداف بازاریابی رشد

اهداف بازاریابی رشد اهداف مشهور برای انواع کسب و کارهای تجاری می باشد:

 • دستیابی به مشتریان جدید
 • حفظ مشتریان موجود
 • افزایش سودهای بدست آمده

احتمالاً مهمترین هدف بازاریابی رشد حفظ مشتریان موجود می باشد. به رضایت کاربران موجود باید جهت وفاداری به محصول شرکت و خدمات اولویت داده شود. وقتی یک محصول را دوباره خریداری می نمایید فروختن آن به مشتریان موجود نسبت به فروش آن به مشتریان جدید آسان تر می باشد.
پس از این که موفق به حفظ مشتریان شدید، دستیابی به مشتریان جدید از لحاظ مالی امکان پذیر می باشد. دستیابی به مشتریان جدید توانایی و موفقیت در دستیابی به کاربران جدید و متقاعد ساختن آن ها جهت خرید محصول محسوب می شود. یکی از مزایای کسب مشتریان جدید، دیده شده در بازار می باشد.

هک رشد چیست؟

یک تصور غلط وجود دارد که هکر رشد باید یک بازاریاب باشد. در حقیقت، بسیاری از بازاریاب ها ذهنیت مورد نیاز برای بازاریابی رشد را ندارند. بازاریاب ها آموزش دیده اند تا هزینه ها را متوقف کنند، روی تغییرات تمرکز کنند و آزمایشات طولانی مدت را انجام دهند. این شیوه ها برای هک رشد مناسب نیستند.

پس یک هکر رشد باید چه کاری انجام دهد؟

یک هکر رشد فردی است که به رشد در مقایسه با دیگر معیارها اولویت می بخشد. به جای تمرکز روی معیارهای خاص، هکر رشد تلاش می کند تا به معیار رشد به اندازه دیگر معیارها دست یابد. اغلب هکرهای رشد از بازاریابی کم هزینه برای دستیابی به نتایج مطلوب استفاده می کنند.
استراتژی های هک رشد ممکن است شامل بازاریابی محتوایی، تخفیف های محصولات یا خدمات و اهداف اصلی، رسانه های اجتماعی و روش های مشابه شود. دارای اصلی هکرهای رشد اغلب خلاقیت آن ها می باشد.

بهترین روش های هک رشد و توصیه هایی برای تقویت تغییرات

اگر هم اکنون آماده امتحان کردن تکنیک ها و استراتژی های هک رشد هستید، توصیه می کنیم از این روش ها برای ایجاد تغییرات استفاده نمایید، اجرای این تکنیک ها همچنین به شما کمک می کند تا در تمامی حوزه های کسب و کار خود رشد و تکامل را ایجاد نمایید. اغلب رشد به فروش مربوط می باشد، اما معیارهای دیگر نیز از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند.

رسانه های اجتماعی را جدی بگیرید

اگر در یک صنعت رقابتی مشغول فعالیت هستید، ممکن است بر توییتر یا فیس بوک تسلط نداشته باشید؛ بنابراین توصیه می کنیم رسانه های اجتماعی کوچک تر را برای اجرای خلاقیت های خود مورد استفاده قرار دهید. وقتی نسبت به رقبای خود بر یکی از سیستم عامل های رسانه های اجتماعی تسلط پیدا کنید، به راحتی به مخاطبین خود دست پیدا خواهید کرد. علاوه بر این، می توانید ترافیک را از وب سایت خود به سیستم عامل رسانه اجتماعی و بر عکس انتقال دهید. همچنین قادر خواهید بود محیطی عالی برای استفاده از مخاطبین خود ایجاد نمایید. برای دستیابی به هک رشد روش های مختلف بسیار زیادی وجود دارد.

یک چالش را مطرح نمایید

یک روش خوب برای ایجاد رابطه مثبت با مخاطبین و تقویت قابلیت اعتبار خود بهتر است یک چالش را مطرح کنید. این چالش ممکن است به رشد اهداف شخصی، تلاش های خلاقانه یا دلایل خیر خواهانه مربوط باشد.

برند شخصی خود را ایجاد نمایید

با ایجاد برند شخصی می توانید هک رشد را تا حد قابل توجهی افزایش دهید. امروزه هکرهای رشد عالی افراد مشهوری هستند. با ایجاد یک برند برای خود، می توانید دیگر برندها را نیز بسازید. به طور کلی می توان گفت به ایجاد برندها برای خود هک رشد می گوییم. برای انجام این کار باید زمان خود را صرف جستجو در اینترنت نمایید، هرچند این امر ممکن است زمان بر باشد اما در نهایت می توانید موفق شوید.

استخدام یک هکر رشد

اگر به دنبال موفقیت های بزرگ هستید توصیه می کنیم هکر رشد استخدام نمایید. هکر رشد در حقیقت می تواند مربی رسانه های اجتماعی باشد.

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما