یکی از روش های بازاریابی یا معرفی کسب و کار و خدمات خود به مشتریان بازاریابی محتوایی است. برای این منظور بهتر است با اصول سئو آشنایی بیشتری داشته باشید. در صورتی که محتوای خود را بر اساس اصول سئو ایجاد نمایید باعث می شود در موتور جستجوی گوگل بیشتر نمایش داده شود و در نهایت وب سایت شما رتبه بالایی را دریافت خواهد نمود.

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) فرآیند بهبود موقعیت ها در نتایج جستجو در موتورهای جستجو می باشد. هرچه سئو در یک وب سایت بالاتر باشد، میزان بازدید از آن وب سایت افزایش خواهد یافت. تاریخچه سئو به دهه 90، وقتی موتورهای جستجو برای نخستین بار ظاهر شدند باز می گردد. امروزه، به یک روش بازاریابی حیاتی و صنعت رشد تبدیل شده است.

رتبه بندی سایت ها از نظر سئو
اگر دوست دارید به عنوان یک مبتدی سئو را آموزش ببینید باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که به کارهای خلاقانه، تحلیلی و فنی نیاز دارید. روش های مختلف بسیار زیاد با اهداف متفاوت وجود دارند، هدف اصلی- قرار گرفتن در بین برترین نتایج موتورهای جستجو- همواره ثابت باقی می ماند.
به سادگی گفته می شود که سئو نمایش وب سایت های مناسب برای افراد مناسب می باشد.
سئو فقط در مورد ساختار کامل یا پیشینه فنی وب سایت ها نمی باشد. وب سایت شما باید حاوی محتواهای بهینه سازی شده باشد تا به راحتی بتواند نیاز مخاطبین شما را رفع کند. اطمینان حاصل کنید که محتوای شما به اندازه کافی خوب می باشد تا به دیگر وب سایت ها لینک داده شود.
در حقیقت سئو یک نظام پیچیده است که به توجه کامل شما نیاز دارد؛ اما بهترین بخش سئو چه می باشد؟ سئو همواره در حال تغییر و تکامل است از این رو وب سایت شما باید همواره مطابق با تغییرات به روزرسانی شود.

چرا باید سئو را آموزش ببینیم؟

موتورهای جستجو همچون گوگل، یاهو و Bing و وب سایت های شاخص بر اساس الگوریتم های رتبه بندی مختلف فهرستی را ارائه می دهند. آیا می توانیم این الگوها را شناسایی کنیم؟
گوگل از بیش از 200 عامل رتبه بندی استفاده می کنند. بسیاری از آن ها را می شناسیم: محتوا، لینک ها، یا عوامل فنی همچون سرعت سایت، اما بسیاری از آن ها نیز به عنوان یک راز حفظ شده اند.
موتورهای جستجو توسط کاربران اینترنت، وقتی آن ها در جستجوی چیزی هستند مورد استفاده قرار می گیرد. قطعاً دوست دارید وب سایت شما همان چیزی باشد که کاربران اینترنت به دنبال آن هستند، این طور نیست؟ مهم نیست که آیا محصول را به فروش می رسانید، خدمات ارائه می دهید، یک وبلاگ می نویسید یا هر چیز دیگر، بهینه سازی موتور جستجو یک الزام می باشد.

سئو برای مبتدیان
وب سایت شما باید توسط موتورهای جستجو مشخص شود. فعالیت های هوشمندانه سئو باعث بهبود رتبه بندی محتوای شما در صفحات نتیجه موتور جستجو همچون گوگل خواهد شد. رتبه بندی های بالا و برتر به معنای ترافیک زیاد می باشد. اگر ترافیک در نظر گرفته شود، تغییرات ایجاد خواهند شد.
به طور کلی می توان گفت اگر به دنبال موفقیت وب سایت خود هستید، به سئو نیاز خواهید داشت.

چطور می توانم سئو را آموزش ببینم؟

حتی تغییرات اصلی می توانند در نحوه مشاهده وب سایت شما توسط موتورهای جستجو تفاوت های قابل توجهی ایجاد کند. در این راهنمای سئو برای مبتدیان، تمام موضوعات مهم و پایه های سئو را تحت پوشش قرار خواهیم داد.
اگر نگران این موضوع هستید که چگونه می توان سئو را در سال 2019 آموزش ببینید، پاسخ ساده ای برای شما خواهیم داشت: به مطالعه و تمرین های بسیار زیاد نیاز خواهید داشت. خبر خوب این است که می توانید اطلاعات بسیار زیادی را در این زمینه در اینترنت به صورت رایگان پیدا کنید، اما بهتر است در انتخاب اطلاعات مورد نیاز هوشمندانه اقدام نمایید. مهمتر از همه، می توانید در دوره ها، کلاس ها یا سمینارهای مختلف ثبت نام کنید.

مهمترین عوامل رتبه بندی سایت ها از نظر سئو

یکی از مهمترین عوامل مشخصات لینک مربوط مبتنی بر تعداد و کیفیت لینک های هدایت کننده به یک وب سایت می باشد. تخمین زدن اعتبار وب سایت از طریق گوگل بسیار ساده است. هر یک از این لینک ها شباهت بسیار زیادی به مدارک علمی دارد.

برخی از مهمترین عوامل رتبه بندی سایت ها از نظر سئو

 • قدرت و ارتباط لینک ها
 • ارتباط محتوا و کیفیت
 • اندازه وب سایت و سرعت بار
 • ظرفیت کلمات کلیدی، کاربرد کلمات کلیدی در عناوین، متا تگ ها و URL ها، وقتی از نقطه نظر فنی آن ها را در نظر بگیریم اهمیت چندانی ندارند.
 • گرامر و املای صحیح کلمات
 • ساختار وب سایت
 • بهینه سازی فعالیت ها
 • دامنه آتوریتی کلی
 • نشانه ها و مشخصه های اجتماعی
 • لینک های داخلی
 •  قابلیت کاربرد وب سایت ها

آموزش سئو

مردم چگونه از موتورهای جستجو استفاده می کنند؟

نکته اصلی در رابطه با سئو این است که برای کاربران و موتورهای جستجو مناسب است. اگر تمام پول و زمان خود را برای سئو فنی سرمایه گذاری نمایید خوب است؛ اما اگر واکنش کاربر ضعیف باشد، موقعیت شما ممکن است به خطر بیفتد؛ و این گونه است که پول خود را هدر خواهید داد.

 • ارتباط با موتورهای جستجو در طول سال ها تکامل یافته است. اگرچه، اصول همگی یکسان باقی مانده اند.
 • نیاز به یک راه حل، اطلاعات یا یک پاسخ
 • نوشتن نیاز به صورت یک کلمه کلیدی در موتور جستجو
 • بررسی کردن نتایج اولیه
 • بررسی وب سایت ها برای دست یافتن به پاسخ
 • کلیک کردن روی یک یا چند نتیجه
 • پرداختن به نتایج صفحه اول یا تغییر کلمه کلیدی اگر پاسخ مناسب را دریافت نکردید

چطور می توانم وب سایت خود را بهینه سازی نمایم؟

1.    درک این موضوع که کاربران به دنبال چه کلمات کلیدی هستند؟ افراد به روش های مختلف برند یا کسب و کار شما را جستجو می کنند. گوگل گزینه ای خوبی است که شهرت نسبی هر یک از کلمات کلیدی که در موتور جستجو وارد می کنید را به شما نشان می دهد.
2.    ایجاد محتوایی که اکثر جستجوگران به دنبال آن هستند. اگر به دنبال رتبه بندی یک موضوع یا یک کلمه کلیدی هستید به بهینه سازی محتوای خود برای موتورهای جستجو نیاز خواهید داشت. الگوریتم گوگل مرتبط ترین محتوا را در رابطه با هر کلمه کلیدی نشان خواهد داد، می توانیم از این ویژگی به عنوان یک مزیت استفاده نماییم. نخستین نتایج که برای هر کلمه کلیدی نشان داده می شوند را در نظر بگیرید.
3.    روی یک عنوان قانع کننده کلیک نمایید. عنوان های خود را تا جای ممکن به گونه ای انتخاب نمایید که کلیک کردن بر روی آن برای اکثر کاربران با ارزش باشد.