مگا پست یا مگا محتوا (Mega Content) چیست؟

محتوایی تولید کنید که بالاترین بازدهی را داشته باشد

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
مگا پست یا مگا محتوا (Mega Content) چیست؟
ميلاد فرقان خواه|سه شنبه، ۷ دی ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 3683 کلمه|مدت زمان مطالعه: 24 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • کمیت یا کیفیت؟ مسئله این است!
  • کمیت، کیفیت را زیر پا می‌گذارد
 • معرفی مگاپست
 • مگاپست چیست؟
 • اثر مگاپست بر سئو
 • هدف از تولید مگا محتوا
 • مگاپست بهتر است یا پست‌های روزانه؟
  • ارزش استراتژی محتوای مگاپست
  • ویژگی‌های مگاپست چیست؟
  • نکات مهم در ایجاد مگاپست
 • مگاپست و بک لینک
  • اثرات بک لینک
  • چگونه می‌توانید بک لینک ایجاد کنید؟
 • کنترل در تولید محتوا
 • مگامحتوا از کجا شکل گرفت؟
  • چالش های مگامحتوا
  • مزیت های مگامحتوا
  • آیا بازاریابی مگامحتوا متفاوت است؟
  • چرا مگامحتوا مفید است؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری

آمار نشان می دهد بیش از 90 درصد محتواهایی که تولید و در وب منتشر می شود، هیچ بازدیدی از گوگل دریافت نمی کند. این آمار وحشتناک باعث می شود که بیشتر بر کیفیت و هدفمندی محتوا تمرکز کنیم و فقط محتواهایی را تولید کنیم که بتوانند هدف مشخصی را محقق کنند. مگا محتوا، یکی از این راهکارهای حل این مسئله است.

چه می شود اگر بتوانید ضمن گسترش لیست بازاریابی ایمیلی تان، بدون افزایش چشمگیر حجم کارهایی که توسط تیم بازاریابی محتوا انجام می شود، به صورت همزمان به ایجاد محتوای آماده برای تیم بازاریابی شبکه های اجتماعی خود کمک کنید؟ همچنین ممکن است در حال تولید محتوا برای فروشگاه آنلاین خود باشید و در عین حال بخواهید محتوایی هم برای صفحات خود در شبکه های اجتماعی داشته باشید؛ در این حالت چگونه می توانید بدون جذب تولیدکنندگان محتوای جدید و یا بالا بردن ظرفیت کارشناسان تولید محتوای خود به این امر دست پیدا کنید؟

این پدیده ای است که هر کسب و کاری می خواهد به آن برسد و در کمال تعجب با کمی تغییر در استراتژی فعلی تان، امری شدنی است! در واقع می توان با جهت دهی مناسب به بازاریابان و کارشناسان تولید محتوا و البته مدیریت این فرایند به نحو موثر به این مهم دست یافت. دستیابی به این نتیجه در سایه مگامحتوا حاصل می شود. پس در ادامه با ما همراه باشید تا کمی بیشتر با این مبحث جذاب آشنا شویم.

کمیت یا کیفیت؟ مسئله این است!

وقتی صحبت از استراتژی محتوا می‌شود، درباره اهمیت نگه داشتن یک جریان ثابت از محتوای تازه، از طریق کانال‌های توزیع شما، صحبت می‌شود. طبق آمار موسسه بازاریابی محتوا (CMI)، 76 درصد از بازاریابان محتوا در سال 2016 نسبت به سال 2015 محتوای بیشتری تولید کرده‌اند. این جریان تولید محتوا درسال 2017 نیز به همین صورت افزایش یافت.

این روند سال‌هاست که به همین صورت است، بر طبق گزارش وبلاگ نویسی Track Maven در اکتبر سال 2016 گفته شد: در طی 5 سال گذشته، میانگین تعداد پست‌های منتشر شده وبلاگ در هر ماه، برای هر برند، 800 درصد افزایش یافته است. با این حال، میانگین تعداد اشتراک‌گذاری‌های هر پست در (توییتر، فیس بوک، لینکدین، پینترست) 89 درصد کاهش یافت.

آیا کسی از خوانندگان سوال کرده است که چه محتوایی را ترجیح می‌دهند؟ خوانندگان احساس می‌کنند که در سیلی از محتوا غرق هستند. اما محتوای منتشر شده در این سیل محتوا، کمتر به چشم مخاطبان می‌آید. هر چه تعداد محتوای بیشتری به طور روزانه منتشر شود؛ کمتر مورد توجه قرار می‌گیرد. این موضوع باعث می‌شود بازاریابان در یک وضعیت دشوار قرار گیرند. یک راهکار این است که در مقابل این کمیت ایستادگی کنید و به یک استراتژی محتوای متفاوت فکر کنید.

کمیت، کیفیت را زیر پا می‌گذارد

تصور کنید هنرمند مورد علاقه شما هر دو ماه یک آلبوم جدید منتشر کند. حتی اگر آن‌ها کیفیت خود را حفظ کنند، احتمالا در کمتر از یکسال حوصله آن را خواهید داشت. اما این احتمال وجود دارد که آلبوم چهارم یا پنجم سال کاملا برایتان ناخوشایند باشند.

بنابراین استفاده از محتوای با کیفیت، راه حل حیرت آور برای نگه داشتن برنامه چاپ و انتشار مداوم است به طوری که برای مخاطب خسته کننده نباشد. این کار ما را به استراتژی محتوا برمی‌گرداند. باید بدانیم که تولید محتوای بیش از حد، ما را از اهداف و استراتژی بازاریابی محتوا دور می‌کند. اینکه یک بازاریاب محتوا فکر کند که هر روز می‌تواند محتوای معنادار، جالب و اصل تولید نمایید؛ یک تصور اشتباه است.

معرفی مگاپست

می‌خواهیم یک استراتژی محتوا را معرفی کنیم که از مگاپست استفاده می‌کند. برخلاف پست روزانه، بر روی مگاپست، بسیار سرمایه‌گذاری می‌شود. اما چه موقعی مگاپست نوشته می‌شود؟

 • وقتی حرفی برای گفتن دارید.
 • وقتی که محتوای معنادار، در روزها یا هفته‌های گذشته توسط افراد دیگر گفته نشده باشد.

مگاپست علاوه بر کاهش سیل محتوا، اجازه می‌دهد که هر محتوا توجه بیشتری را به خود جلب کند.

مگاپست چیست؟

به عبارت ساده، مگاپست یک پست وبلاگ گسترده و جامع است که به طور عمده برای اهداف سئو، جذب مشتری به وب‌سایت، کسب و کارهای جدید و جستجوگرها منتشر می‌شود. مگاپست‌ها، یک نوع محتوای طولانی هستند و ویژگی‌هایی مانند تعداد کلمات و استفاده گسترده از تصاویر را به اشتراک می‌گذارند. مگاپست‌ها به طور معمول آموزنده و آموزشی هستند. مگاپست ممکن است برای همه شرکت‌ها ایده‌ال یا ضرری نباشد اما با اطمینان می‌توان گفت که مگاپست یک تاکتیک بازاریابی با محتوای بسیار موثر است. مگا محتوا، باید بتواند یک محتوای 10 برابری باشد. یعنی 10 برابر بهتر از محتوای رقبا تولید شود.

محتوای 10 برابری

اثر مگاپست بر سئو

مگاپست برای سئو بسیار مهم است. الگوریتم گوگل به محتوایی که با کیفیت باشد؛ پاداش می‌دهد. اگر مگاپست طوری نوشته شده باشد که دستورالعمل‌های گوگل را رعایت کند در این موتور جستجو جایگاه خوبی پیدا می‌کند و خوانندگان را به خود جذب می‌کند. همچنین مگاپست‌ها به خواننده تاکید می‌کنند که شرکت یک جایگاه واقعی در موضوع مورد نظر دارد.

خواننده از خواندن مگاپست لذت می‌برد به این دلیل که به راحتی تمامی اطلاعاتی که می‌خواهد را یکجا دریافت می‌کند. اگر کسی در جستجوی پاسخ  یک مسئله باشد، مگاپست حرف آخر را در مورد آن موضوع ارائه می دهد. مخاطب مدت زمان طولانی را روی ان پست می‌گذارد و اطلاعات مورد نیاز خود را از همان مگاپست جمع‌آوری می‌کند. همچنین مخاطب ممکن است آن محتوا را برای استفاده‌های بعدی نشانه‌گذاری کند. علاوه بر این از منظر بازاریابی وجود یک پست برای تبلیغ آسانتر است چون تمام کلمات، تصویر و ویدیوها در یک جا قرار دارند.

دلیل دیگر برای استفاده از مگاپست، جایگاه ویژه مگاپست و سودمندی آن در فروش و کسب و کار جدید است. اما مگاپست‌ها از دیدگاه فروش دشوار به نظر می‌رسند چون زمان بیشتری برای تولید آن گذاشته می‌شود و همچنین هزینه بیشتری برای آن صرف می‌شود. در حال حاضر که اندازه‌گیری اثربخشی یک محتوا مسئله ای داغ برای بررسی هر نوع تعامل می‌باشد، مگاپست‌ها بسیار موثر شده‌اند.

هدف از تولید مگا محتوا

مگاپست یا مگا محتوا، به طور همزمان سه هدف را ارائه می‌دهد:

 • ایجاد سرو صدای اجتماعی
 • هدایت ترافیک به وب‌سایت
 • تولید لینک‌های ورودی

مگاپست می‌تواند ماهیتی آموزنده داشته باشد؛ یک فکر تاثیرگذار که افراد دوست دارند آن را بخوانند، به اشتراک بگذارند و نقل قول کنند. محتوای تحقیق شده و اصیل، قابلیت تغییر و تجزیه به قسمت‌های کوچکتر را دارد، این پایه و اساس یک استراتژی محتوای کامل را تشکیل می‌دهد.

مگاپست بهتر است یا پست‌های روزانه؟

لغو پست‌های روزانه توصیه نمی‌شود. مطمئنا مخاطب زیادی برای هر محتوای آموزنده وجود دارد. بنابراین در استراتژی محتوا حتما جایی هم برای پست‌های روزانه و هم برای مگاپست وجود دارد. اما باید تعادل را حفظ کرد و بیشتر به سمت مگاپست سوق پیدا کرد.

درک مزایای مگاپست برای شروع استفاده از آن بسیار خوب است. Curata از نرم افزار تحلیلی خود به نام Curata CMP استفاده کرد و دریافت که پست‌های وبلاگ طولانی 29 برابر بیشتر از پست‌های کوتاه وبلاگ تولید شده‌اند.

Curata CMP

ارزش استراتژی محتوای مگاپست

 تمام نتایج صفحه اول گوگل برای "ایده محتوا" بررسی و این نتیجه حاصل شده که "ایده" کلمه مناسبی برای مگاپست نیست. ایده برای پست‌های روزانه است. معمولا از "طوفان مغزی" برای مگاپست نمی‌توانید استفاده کنید. شما نیاز دارید که درآن دقیق شوید، به جزئیات بیشتری بپردازید و علاوه بر این؛ فکر واحدی نیز در مورد آن داشته باشید. برای بازاریابی محتوای موثر ضروری است که حتما مگاپست را در تقویم محتوای خود قرار دهید. این چیزی است که باید آن را هدف قرار دهید.

اگر محتوا باعث افزایش ترافیک نشود، اثربخشی لازم را نخواهد داشت.

شما می‌خواهید محتوای تولیدی سر و صدا ایجاد و ترافیک بیشتری را به سایتتان جذب کند. این‌ها عوامل مهم در تولید محتوا هستند. اما‌ اگر محتوای شما این عوامل را ایجاد نمی‌کند چرا آن را در مکان اول بنویسید؟ البته اهداف دیگری نیز برای تولید محتوا وجود دارد مانند تولید محتوا برای آموزش، تولید محتوا برای رهبری فکر‌ افراد و یا تولید محتوا برای افزایش آگاهی از برند. اما اگر محتوا باعث افزایش ترافیک نشود، اثربخشی لازم را نخواهد داشت. پس نتیجه مهم این است که یک مگاپست باید در ترافیک سایت شما تحول ایجاد کند.

ویژگی‌های مگاپست چیست؟

 • یک مگاپست باید کامل و جامع باشد و به تمام سوالات خواننده پاسخ دهد. اطلاعات مگاپست باید مفید و معنادار باشد به طوری که مخاطب را به خواندن محتوا ترغیب نماید.
 • یک مگاپست علاوه بر جامع بودن باید پیرامون یک موضوع باشد و به جزئیات آن موضوع نیز بپردازد اما به هیچ وجه نباید ذهن مخاطب را پراکنده کند بلکه باید اطلاعات کاملی در مورد آن موضوع را در اختیار مخاطب قرار دهد.
 • یک مگاپست حتما باید طولانی باشد و از تعداد کلمات زیادی تشکیل شده باشد. توصیه می‌شود که یک مگاپست حداقل بالای 5000 کلمه باشد. باید توجه داشته باشید که محتوای مگاپست نباید کسل کننده باشد بلکه باید مخاطب را جذب کند تا کل محتوا را بخواند.
 • توصیه می‌شود که در مگاپست از لینک‌های داخلی و خارجی استفاده کنید تا در گوگل اعتبار بیشتری دریافت کنید.

نکات مهم در ایجاد مگاپست

 • مگاپست باید شامل متن، عکس، ویدیو، نمودار و غیره باشد تا خواننده را به خود جلب نماید. محتوایی که فقط از متن تشکیل شده باشد، خواننده را خسته خواهد کرد.
 • محتوای یک مگاپست باید به روز باشد تا مخاطب احساس کند از تازه‌ترین و جدیدترین اطلاعات بهره‌مند شده است.
 • در مگاپست از شماره‌گذاری و یا علامت‌گذاری استفاده نمایید تا طولانی بودن متن باعث خسته شدن خواننده نشود و بتواند به طور گزیده به قسمت‌هایی که نیاز دارد نیز دسترسی پیدا کند.
 • مگاپست را در معرض دید مخاطبان قرار دهید. بهتر است قسمتی را به آن اختصاص دهید که کاربر بتواند به راحتی به مگاپست دسترسی داشته باشد.

مگاپست و بک لینک

 آنچه که مگاپست را از پست روزانه جدا می‌کند، بک لینک است. سایت‌ها به مگاپست شما برمی‌گردند چون محتوای مگاپست شما ارزش تکرار را دارد. وب‌سایت‌ها و نشریات نیز می‌خواهند آن را با مخاطبان خود به اشتراک بگذارند.

اثرات بک لینک

ارزش بک لینک به مراتب بیشتر از سر و صدا و ترافیک است. بدیهی است که بک لینک بدون سر و صدا و ترافیک اتفاق نمی‌افتد، اما وب‌سایت شما از بک لینک‌هایی که توسط  مگاپست ایجاد شده است، سود زیادی می‌برد. بک لینک‌ها پایه و اساس هر استراتژی محتوای B2B هستند تا جایی که وب‌سایت و برند شما را به عنوان یک منبع معتبر قرار می‌دهند. هر چه وب‌سایت‌های دیگر به سایت شما برگردند، گوگل به وب‌سایت شما به عنوان یک منبع معتبر، بیشتر اعتماد می‌کند. هنگامی که کاربران به جستجوی اطلاعات می‌پردازند، مگاپست شما در بین نتایج برتر گوگل نمایش داده می‌شود و این باعث افزایش ترافیک به وب‌سایت شما می‌شود.

مگاپست و بک لینک

چگونه می‌توانید بک لینک ایجاد کنید؟

هنگامی که در حال آماده کردن مگاپست خود هستید، در مورد وبلاگ و نشریات دیگر هم تحقیقاتی انجام دهید که به صنعت شما و صنایع دیگر کمک می‌کند. صنایع دیگر با توجه به همپوشانی با موضوع شما می‌توانند پست شما را جالب و جذاب جلوه دهند.

کنترل در تولید محتوا

بر طبق CMI، 55 درصد از بازاریابان B2B مطمئن نیستند که محتوای موثر چه چیزی است. از طرفی بازاریابان با رتبه بالا اعتراف می‌کنند که 60 درصدشان تلاش می‌کنند که محتوای جذاب تولید کنند. بنابراین بیش از نیمی از بازاریابان محتوا در حال تولید محتوایی هستند که به اعتراف خودشان، محتوای موثر و جذابی نیست. پس وقت آن است که یک استراتژی محتوای متفکرانه و موثر اتخاذ کنید. محتوایی که علاوه براین که معنادار است، بتواند مخاطبان را خوشحال کند و نیازهای مخاطب را برطرف کند.

جمع‌بندی: با توجه به توضیحات ارائه شده سعی کنید از مگاپست‌ها استفاده نمایید تا استراتژی محتوا و بازاریابی محتوای موثرتری داشته باشید و درگوگل اعتبار بیشتری به دست آورید.

مگامحتوا از کجا شکل گرفت؟

طبق اعلام موسسه بازاریابی محتوا طی پژوهشی که در سال 2015 انجام شد،70% از بازاریاب های B2B و 69% بازاریابان B2C اظهار کرده اند که در سال جاری نسبت به سال گذشته محتوای بیشتری تولید کرده اند. محتوانویسی در قالب یک جریان ثابت، نیازمند تولید محتوای خوب و قوی در شبکه های اجتماعی به صورت مداوم است. و به این ترتیب کارشناسان تولید محتوا پس از مدتی خود را در حال غرق شدن در درخواست های مکرر کارفرمایان می بینند.

اما به راستی چرا اینقدر به محتوا نیاز داریم؟ و یا به بیان دیگر در تلاش هستیم تا با این حجم از محتوا به چه نتیجه ای برسیم؟

این نکته ای است که بازاریابان باید از خودشان سؤال کنند و به دنبال پاسخی برای آن باشند. مطالعه بعد از مطالعه توسط مخاطب، آمارهای مربوط به حجم ترافیک، هدایت شدن به صفحه وب سایت فروشنده و بالا رفتن آمار فروش در وب سایت هایی که مرتباً وبلاگ هایشان را به روز کرده اند، نشان داده است که اهمیت موضوع تولید محتوا چه قدر زیاد است.

در واقع نتایج امیدوارکننده و اثربخش محتوای تولیدی در افزایش بازدید و فروش وبسایت ها در گذشته نشان می دهد که می توان همچنان بر روی محتوا به عنوان یکی از اصلی ترین راهکارهای توسعه کسب و کار حساب ویژه ای باز کرد.

باید بین پست های تولیدی حرفه ای که برای برندسازی کسب و کار ایجاد می شوند و پست های کوچک و سرگرم کننده شبکه های اجتماعی تعادل ایجاد شود.

اما یکی از چالش های موجود، شناسایی محتوای مناسب از غیر مناسب است و چالش دیگر شیوه به کارگیری انواع  محتوا بر روی پلتفرم های مختلف است. در واقع باید بین پست های تولیدی حرفه ای که برای برندسازی کسب و کار ایجاد می شوند و پست های کوچک و سرگرم کننده شبکه های اجتماعی تعادل ایجاد شود.

این امر می تواند تعادل بین دانش و بازاریابی محتوا را در درازمدت با تقاضای بسیار واقعی تولید داده ها و نتایج قابل ردیابی در یک جدول زمانی فوری تر، برای مشاغل بزرگ و کوچک دشوار کند. نکته مهم در بازاریابی آنلاین مناسب، چگونگی دستیابی به هر دو هدف است.

اما امتیاز ویژه بازاریابی آنلاین می تواند دستیابی به هر دو هدف با یک مجموعه محتوای قابل قبول باشد که در نتیجه راندمان و بازدهی را به شکل قابل توجهی بالا می برد. با در نظر گرفتن همین موضوع بود که ایده مگامحتوا متولد شد.

چالش های مگامحتوا

ایده مگامحتوا تقریباً به طور تصادفی شکل گرفت. یکی از مشتریان یک شرکت بازاریابی برجسته، نویسنده ای فوق العاده بود که مرتباً مطالب برجسته و عالی تولید می کرد و یک وبلاگ بسیار قوی نیز در اختیار داشت. این موضوع باعث می شد حجم ترافیک بالایی از بازدیدکننده را به سایت تجارت الکترونیکی خود بفرستد و به طور مداوم یکی از قوی ترین منابع او برای جذب بازدید کننده و مشتری به شمار می رفت. در حالی که این امر بستر شگفت انگیزی را برای ایجاد یک بازاریابی محکم و آنلاین فراهم کرده بود، هنوز هم نیاز به افزایش فروش و تبدیل بازدید کننده و به مشتری احساس می شد.

با وجود بازاریابی قوی وبلاگ و بازاریابی در رسانه های اجتماعی، این فرد در راه هدف قرار دادن مشتریان بالقوه با استفاده از بازاریابی ایمیلی اقدام چندانی نکرد. از آنجایی که مشتری آماده راه اندازی نسخه جدیدتر از سایت تجارت الکترونیکی خود با یک سیستم مدیریت داخلی انعطاف پذیر تر بود، شرکت تصمیم گرفت در سال آینده برای بازاریابی ایمیلی فعال تر ظاهر شود. البته، بزرگترین چالش در بازاریابی ایمیلی ایجاد لیست قوی با هدف گذاری مناسب بود.

وقتی مشتری یک پست وبلاگ ارسال کرد که بیش از 4000 کلمه بود، شرکت می دانست که باید تصمیمی مهم بگیرد. آن ها می توانستند این پست را به 3 یا 4 پست کوتاه تر تقسیم کنند و از آن استفاده بیشتری ببرند. همچنین می توانستند پتانسیل آن را به عنوان یک کتاب الکترونیکی بررسی کنند. در نهایت شرکت تصمیم گرفت با رویکرد کتاب الکترونیکی پیش برود.

پس از بررسی جزئیات کتاب الکترونیکی 24 صفحه ای توسط تیم طراحی، مجموعه تصمیم گرفت رویکرد بصری بیشتری نسبت به طرح داشته باشد. در واقع شکل و شمایل متن با استفاده از تصاویر بهبود داده شد.  با توجه به اینکه موضوع متن مورد توجه خانمها قرار می گرفت، به جای اینکه از قالب های ساده و سنتی کتاب الکترونیکی استفاده شود یک PDF مشابه با ظاهر مجله زنان تهیه شد. شرکت موفق شد اینفوگرافیک و همچنین نشانه های دیداری، نقل قول ها و سایر اطلاعات را با هدف ایجاد یک اثر بسیار آموزنده از محتوا به صورت مجزا از متن اصلی استخراج کند.

چگونگی پیاده سازی طرح جدید اولین چالش ها را در رابطه با این شیوه از محتوا مطرح ساخت. به گونه ای که آیا این امکان وجود دارد تا از بدنه متن انواع مختلف محتوا همچون عکس، جدول، اینوگرافی و یا ... را تهیه کرد و آن را به گونه ای متفاوت در اختیار مخاطب قرار داد؟

با این وجود رفته رفته ایده فوق نه به عنوان یک تهدید یا محدودیت، بلکه به عنوان یک فرصت جدید و نقطه ی قوت شناخته شد و به تولید کنندگان محتوا این امکان را داد تا بتوانند محتوایی با مفهوم یکسان ولی ساختارهایی متفاوت و متنوع را در اختیار مخاطبان بگذارند.

مزیت های مگامحتوا

هنگامی که کتاب الکترونیکی طراحی شد، کارشناسان بازاریابی کمی وقت صرف کردند تا مطالب را به قطعات جداگانه ای از محتوا که می تواند در وبلاگ مشتری و یا برای اشتراک در رسانه های اجتماعی استفاده شود، تجزیه کنند. دو پست وبلاگ 500 کلمه ای از مطالب استخراج شد و با یک نمونه اینفوگرافیک تکمیل شد تا به عنوان سه پست جداگانه در وبلاگ مشتری ارائه شوند. همچنین، یک سری از تصاویر، راهنمایی ها و نکات نمایش داده شده در کتاب الکترونیکی جدا شد که بعدا برای سایر پلتفرم های به اشتراک گذاری همچون پینترست، فیس بوک و توییتر به کار گرفته شود.

کتاب الکترونیکی

در مرحله بعد، کارشناسان می دانستند که نیاز به ایجاد یک صفحه فرود به سبک سنتی دارند که هدف آن نشان دادن کتاب الکترونیکی به مشتریان بالقوه ای است که آدرس ایمیل آن ها را در اختیار دارند. آن ها این صفحه را با سبک، مضمون و اطلاعات ارائه شده در بسته محتوای خود طراحی کردند. همچنین توصیفات و اظهار نظرهایی از مشتریان خوشحال و راضی به محتوا اضافه شد.

به طور کلی، با بیش از دوجین محتوای "کوچک" کار به پایان رسید که می توانند به عنوان قطعاتی مستقل از مطلب اصلی (و با در نظر گرفتن ارتباط معنایی آن) در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شوند. در عین حال همچنان به اندازه کافی محتوای غنی برای پلتفرم های مختلف وجود داشت تا مردم را به صفحه فرود بیاورد که از این طریق بتوانند کتاب الکترونیکی را دانلود کنند.

آیا بازاریابی مگامحتوا متفاوت است؟

حال برخی از شما ممکن است تعجب کنید که چگونه این روند با بازاریابی الکترونیکی سنتی تفاوت دارد. این یک سوال دقیق با پاسخی بسیار ظریف است. کتابهای الکترونیکی به طور سنتی با یک هدف صریح یعنی ایجاد یک خریدار "آماده" نوشته می شوند. بعضی اوقات کتاب الکترونیکی در مورد به اشتراک گذاری تحقیقات و داده هایی است که در نوع دقیقی از اطلاعات که می توانید برای تیم فروش خود تهیه کنید، به دست می آیند. این موارد می توانند به مکالمه تلفنی جهت دهند و سعی کنند معامله را به سرانجام برسانند.

گاهی اوقات، این موضوع در مورد به اشتراک گذاشتن یک مطالعه موردی یا نوشتن داستانی است که باعث می شود افراد مسیری را برای تصمیم گیری درست -درست به معنای انتخاب محصول یا خدمات شما- طی کنند. به طور کلی، کتاب های الکترونیکی به عنوان ابزار پیشرو در موقعیت نسبتاً عمیق در قیف تبدیل (قیف فروش) بازدیدکننده به مشتری شما در نظر گرفته می شوند.

از طرف دیگر، مگامحتوا در مورد ایجاد یک نقطه شروع موفق برای قیف تبدیل شما به کار می رود. این در مورد جمع آوری مطالبی است که می تواند با گذشت زمان به قسمت های مختلف فرایند بازاریابی شما منتقل شود. فقط به اندازه کافی برای شروع دستیابی به شما، آدرس ایمیل و موضوع مورد علاقه شما را به ارمغان می آورد. به عبارت دیگر، باید بپذیرید که شما با سرعت کمتری به نسبت مدل بازاریابی سنتی پیش میروید.

مگامحتوا به شما تنها یک ارزش واحد ارایه نمی کند؛ بلکه سایر بخش ها همچون تیم شبکه های اجتماعی شما محتوای خوبی از این طریق به دست می آورند که می تواند طی هفته ها یا حتی ماه های آینده از طریق کانال های مختلف شبکه های اجتماعی منتشر شود.

چرا مگامحتوا مفید است؟

فایده مگامحتوا در این است که به شما تنها یک ارزش واحد ارایه نمی کند؛ بلکه سایر بخش ها همچون تیم شبکه های اجتماعی شما محتوای خوبی از این طریق به دست می آورند که می تواند طی هفته ها یا حتی ماه های آینده از طریق کانال های مختلف شبکه های اجتماعی منتشر شود. این امر نه تنها باعث کاهش مدت زمان صرف شده در ساخت محتوا توسط شخصی دیگر برای به اشتراک گذاری آن می شود، بلکه توانایی شما برای به اشتراک گذاشتن طیف وسیع تری از مطالب اصلی را که می تواند به تنهایی منتشر شود، افزایش می دهد. همچنین این پتانسیل را دارد که افراد را از منابع مختلف به صفحه فرود شما هدایت کند.

به طور کلی کسب و کارها علاقه دارند تا از طریق تبلیغات یا رقابت با سایر رقبا، ترافیک کاربران را به سمت خود هدایت کنند. هر دوی این موارد کارایی بالایی دارند اما باید توجه داشت که طول عمر مشخصی نیز دارند که با اتمام آن جریان ورود مشتریان به شدت کاهش پیدا می کند.

در واقع یک کمپین تبلیغاتی خوب می تواند به مدت 2 تا 6 هفته مشتریان را به سمت ما هدایت کند و بعد از آن افت چشمگیری در نتایج به وجود خواهد آمد. برای این کار نیازمند صرف هزینه تبلیغاتی بیشتر برای حفظ کمپین هستیم. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها به بازارایابی محتوایی علاقه مند می شوند، زیرا جریانی ثابت و هدفمند از مشتریان را برایشان به همراه دارد.

با ایجاد یک بسته مگامحتوا، وب سایت شما می تواند ارزش بالایی را به مخاطب منتقل کند که در قالب های مختلف همچون ایمیل، شبکه اجتماعی یا وبلاگ باشد. پس به جای هزینه های تبلیغاتی یا پروموشن های رقابتی، برند شما می تواند تصاویر، ویدئوها و متن های مفید تری در اختیار مخاطب قرار دهد.

با قطعیت می توان گفت : در صورتی که به مدت چند ماه مگامحتوای ارزشمند و باثباتی تولید کنید، جریان ترافیک ورودی به وب سایت شما توسعه چشم گیری خواهد داشت.

جمع بندی و نتیجه گیری

آنچه در نهایت باید در مورد مگامحتوا به خاطر بسپارید این است که این شیوه یک رویکرد جدید و سربار برای فعالیت های بازاریابی شما نخواهد بود. مگامحتوا در واقع به چگونگی تولید و مدیریت محتوا به شیوه ای اثربخش و کارا تمرکز دارد که می تواند نتیجه حاصل از آن را حداکثر سازد.

این رویکرد باعث می شود که تیم تولید کننده محتوا با تیم بازاریابی به یک درک و گفتمان مشترک دست پیدا کنند تا از طریق همکاری بهتر امکان هدایت تولیدات به سمت مناسب تری فراهم شود.

در واقع یک تغییر کوچک در شیوه انجام کارها در استراتژی بازاریابی می تواند میزان خروجی کار شما را به شکل قابل توجهی بهبود دهد و این امر در حالی میسر خواهد شد که افزایش چشم گیری در هزینه ها به وجود نیامده است. پس در نتیجه می توان گفت بهره وری کسب و کار شما از طریق به کار گیری مگامحتوا بهبود معناداری خواهد یافت.

miladforghankhah
نوشته شده توسط

ميلاد فرقان خواه

سلام اسم من میلاد و نام خانوادگیم فرقان خواه (Forghan Khah) هستش؛ متولد 25 اردیبهشت ماه سال 1365. خودم نه تنها با نام خانودگیم هیچ مشکلی ندارم؛ کلی هم باهاش حال می کنم! اما نمی دونم...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

محتوایی فراتر از انتظار مخاطب شما که از هوش مصنوعی قدرت می‌گیرد

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط میلاد صفائی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

مشاوره لینک سازی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو