طراحی نقشه تصویری استراتژی محتوا

چرا و چگونه استراتژی محتوای خود را به صورت بصری ارائه دهیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
طراحی نقشه تصویری استراتژی محتوا
افشین آتشیان|دوشنبه، ۱۴ مهر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 1153 کلمه|مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
  • یک سفر محتوایی را تجسم کنید (Visualizing the content journey)
  • نقشه بصری برای پرورش سرنخ ها (Lead nurturing) ایجاد کنید
  • مشخص کردن یک فرآیند محتوا چند مرحله ای
  • شخصی سازی محتوا (Get Personal)

همیشه پیاده سازی محتوا در قالب های تصویری، باعث درک بهتر مفاهیم و اطلاعات می شود. در استراتژی محتوا هم اگر برنامه خود را به صورت تصویری طراحی کنید، هم خودتان درک بهتری از مسیر و نحوه حرکت خواهید داشت و هم تیم محتوا بهتر می تواند برنامه ها را درک کند.

تصور کنید در حال راه اندازی یک شرکت هستید، آیا بدون داشتن برنامه و استراتژی، ‌‌‌­بدون شناخت رقبای اصلی خود در بازار می توانید به هدفی که دارید دست پیدا کنید؟ بگذارید مطلب را با یک سوال مهم شروع کنیم: چه میزان از تولید کنندگان محتوا دارای استراتژی محتوایی هستند؟ شاید جالب باشد اگر بدانید، فقط و فقط 27 درصد از تولید کنندگان و بازاریابان محتوایی از یک استراتژی محتوایی مستند پیروی می کنند! این یک خبر خوب برای شما محسوب می شود. در واقع این جمله بدین معناست که از میان 2 میلیون پست، مطلب و مقاله که روزانه در اینترنت منتشر می شود، اکثریت آن ها به درستی بهینه نشده اند، در نتیجه با کمی مطالعه و تحقیق در این زمینه می توانید یک موقعیت خوب در صفحات جستجو بدست آورید.

تولید محتوا

فایده استراتژی محتوایی چیست؟ این سوالی است که احتمالا تا این لحظه از خود پرسیده اید. در واقع داشتن استراتژی و برنامه به شما کمک می کند تا مخاطب هدف خود را بهتر بشناسید و بدانید که برای چه کسی و چه موضوعی بنویسید.

اگر بخواهیم کمی بهتر این موضوع را برای شما شرح دهیم، میتوانیم اینگونه تصور کنیم که شما با داشتن پلن می توانید مسیری که مخاطب از لحظه آشنایی با کسب و کار شما تا خرید محصول طی می کند را بهتر از قبل بشناسید، در نتیجه می توانید در نقاط مهم تصمیم گیری کاربر در کنار او باشید.

در واقع هنگامی که سهم خود را از تحقیق در محتوا انجام دادید، یک پایگاه داده از نقاط مهم تصمیم گیری کاربر دارید که می توانید از آن برای ترسیم استراتژی محتوای خود استفاده کنید. به شما پیشنهاد می کنیم برای داشتن استراتژی بهتر در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

یک سفر محتوایی را تجسم کنید (Visualizing the content journey)

یکی از اولین کارهای که بطور معمول در آژانس های محتوایی انجام می پذیرد، ایجاد  سفری است که کاربر از لحظه آشنایی با برند تا خرید محصول طی می کند. راه های زیادی برای انجام این کار وجود دارد، بعضی ها از جدولی مانند جدول زیر استفاده میکنند.

 

مراحل اطلاعات ملاحظات تصمیمات میزان موفقیت افزایش درآمد طرفداران برند
تفکرات            
فعالایت ها            
احساسات            
اهداف            
نگرانی ها            
محتوای هدف            

هر یک از نقاط این جدول نکات ابتدایی تولید محتوا را برجسته می کند. اینکه برای چه کسی، چه چیزی و چه میزانی محتوا تولید می کنیم بر اساس این جدول تعیین میشود. این جدول به شما برای ایجاد یک تقویم محتوایی کامل و داشتن استراتژی کمک شایانی می کند. همچنین این امکان را به شما می دهد تا بتوانید تعداد ایمیل های لازم برای جذب مخاطب را حساب کنید. از طرفی به وسیله این جدول می توانید متوجه شوید که چه پست هایی به جذب مخاطب کمک بیشتری کرده اند.

تقویم محتوایی

نقشه بصری برای پرورش سرنخ ها (Lead nurturing) ایجاد کنید

بیایید ابتدا با پرورش سرنخ ها بیشتر آشنا شویم.

پرورش سرنخ پرورش سرنخ و یا به عبارتی Lead nurturing به معنای گوش دادن به نیاز های مخاطبان و دادن اطلاعاتی به آن ها است که نگرانی های آن ها راجع به محصولات و خدماتی که شما ارائه میدهید را بطور قابل توجهی کاهش دهد.

پرورش سرنخ ها یک هنر است نه یک علم و اگر در استراتژی محتوایی خود، این مرحله را به درستی انجام ندهید و برای مثال ایمیل های متعددی به کاربران خود ارسال کنید بدون اینکه به نیاز های اصلی آن ها توجهی داشته باشید در بهترین حالت یک مزاحم برای آن ها به حساب می آید و در بدترین شرایط مخاطب خود را از دست می دهید.

پرورش سرنخ

دو روش برای پرورش سرنخ ها بوسیله ایمیل وجود دارد:

  1. "Nudge": اگر شخصی شمارا نادیده میگیرد، از این نوع ایمیل استفاده می شود.
  2. "Drip": ایمیلی است که برای حرکت سرنخ ها در مسیر قیف بازاریابی فرستاده می شود.

قیف بازاریابی

نقشه بصری به زمان این ایمیل ها و برنامه ریزی محتوایی آن ها کمک می کند. یک نقشه ممکن است بصورت زیر باشد:

پرورش سرنخ

می توانید به راحتی نقشه های بصری را به برنامه تصویری خود و سایر اطلاعاتی که به روشن شدن استراتژی کمک می کند اضافه کنید.

مشخص کردن یک فرآیند محتوا چند مرحله ای

فرآیند جند مرحله ای محتوا

بخشی از فرایند بازاریابی ایجاد ارتباط بین مشتری و سیستم است، این مرحله ناحیه ای بحرانی برای بهینه سازی محسوب شده که منجر به افت بسیاری می شود بخصوص اگر یک آزمایش رایگان نیز وجود داشته باشد. این مرحله شباهت بالایی به eCommerce یا هر فرایند مشابه دیگری که شامل یک آزمایش می باشد دارد. اما نکته مهم این است که شما باید بطور کامل مشکلات و پرسش های مشتری که در طول سفری دارد را درک کنید.

شما می توانید با تجسم کردن تجربه های آن ها در هر مرحله از این سفر به بهبود استراتژی خود کمک کنید. به مطالب، زبان و طراحی توجه کنید. این کار سبب متحد شدن تیم بازاریابی در جهت بهینه سازی جذب مشتری می شود.

می توانید تمام این فاز ها را یادداشت کنید تا تغییرات را بهینه کرده و مشکلات را کشف کنید.

سوالات و مشکلات مشتری

شخصی سازی محتوا (Get Personal)

به طور کلی، اتصال کاربران به سیستم، پرورش سرنخ ها و بازاریابی محتوایی همه با کمی شخصی سازی بهتر کار می کنند.

محتوای شخصی شده به مخاطب شما کمک می کند تا پیامی عمیق تر دریافت کرده و ارتباط راحت تری با نوشته شما برقرار کنه که این امری مهمی به شمار می رود.

شخصی سازی محتوا می تواند به آسانی نوشتن مطلب برای یک شخص خاص باشد اما هنگامی که از داده ها برای شخصی تر شدن و یا به عبارتی انتقال به سطح بعدی شخصی سازی استفاده در مطلب خود استفاده می کنید نتیجه بهتری نیز می گیرید.

شخصی سازی محتوا

به عنوان مثال ممکن است فرمی را در مطلب خود تهیه کنید که از کسی بپرسید عنوان شغلی او چیست؟! این به شما امکان می دهد تا ایمیلی برای آن ها ارسال کنید که بطور مشخص سوالاتی که ممکن است در ان موقعیت خاص داشته باشند در اختیار شما قرار دهند سؤالاتی که یک نماینده فروش از سطح فروش امیدوار است به آنها پاسخ دهد بسیار متفاوت از مدیر ارشد فناوری شرکت است. ممکن است هردو این افراد جزء اهداف شما برای فروش محصولات خود باشند.

جمع بندی

همانطور که در مطلب بالا هم به آن اشاره کردیم داشتن استراتژی محتوایی امری بسیار مهم بشمار می رود. این نکته که محتوا پادشاه است نکته بسیار درستی می باشد اما هیچ پادشاهی بدون برنامه ریزی و داشتن استراتژی به اهداف خود نمی رسد.

در این مطلب نیز تلاش کردیم تا هم شما را بیشتر از قبل با اهمیت این موضوع آشنا کنیم و هم با بیان روش هایی شما را در داشتن استراتژی محتوایی قوی تر یاری کنیم.

همچنین احتمالا پس از خواندن این مطلب با مزیت های داشتن یک استراتژی محتوایی بیشتر از قبل آشنا شده اید و اهمیت آن را در روند جذب مخاطب سایت خود را بیشتر از قبل جدی خواهید گرفت.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

افشین آتشیان

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما