بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ آموزش افزایش نرخ تبدیل سایت

چگونه بازدیدکنندگان بیشتری را تبدیل به مشتری و خریدار کنیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
بهینه سازی نرخ تبدیل چیست؟ آموزش افزایش نرخ تبدیل سایت
توحید ره گشای|شنبه، ۱۲ تیر ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 3105 کلمه|مدت زمان مطالعه: 20 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) چیست؟
 • تبدیل (Conversion) چیست؟
 • افزایش نرخ تبدیل
 • نحوه محاسبه نرخ تبدیل 
 • بهینه سازی نرخ تبدیل چه تاثیری روی سئو دارد؟
  • 1) بهبود بینش مشتری (Improved customer insights)
  • 2) ROI بهتر (Better ROI)
  • 3) مقیاس پذیری بهتر (Better scalability)
  • 4) تجربه کاربری بهتر (Better user experience)
  • 5) اعتماد بیشتر (Enhanced trust)
 • بهینه سازی نرخ تبدیل موفقیت آمیز
  • روش تحلیلی (The analytics method)
  • روش استفاده از نظرات مردم (The people method)
  • یک روش افتضاح برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت (The bad method)
 • ابزارهای بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی نرخ تبدیل چیست و چگونه کار می کند؟ اگر با مفهوم این عبارت آشنا نیستید، ضروری است که تا آخر این متن با ما همراه باشید. چند نفر در ماه از سایت شما دیدن می نمایند؟ چه تعداد از بازدید کنندگان دقیقا به سمت هدفی می روند که شما آن را برای سایت خود تبیین نموده آید و هدف را به پایان می رسانند؟ پاسخ این سؤالات ارتباط مستقیمی با موفقی و یا عدم موفقیت سایت شما دارد.

با بهینه سازی نرخ تبدیل شما می توانید یک معجزه بزرگ در فروش سایت خود داشته باشید. اما از کجا شروع کنیم؟ اطلاعات موجود در متن حاضر با مفاهیم ابتدایی سعی در تفهیم موضوع بهینه سازی نرخ تبدیل برای شما دارد. با استفاده از ترفندهای زیر می توانید در یک بازه زمانی کوتاه کار بهینه سازی نرخ تبدیل سایت خود را تمام کنید و از ماه بعد از سرریز شدن مشتریان خریدار به سایت خود لذت ببرید.

بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) چیست؟

conversion rate optimization

تعریف بهینه سازی نرخ تبدیل: بهینه سازی نرخ تبدیل (CRO) یک فرایند سیستماتیک برای افزایش درصد بازدید کنندگان وب سایت است که به روش های مختلف و برای کسب نتایج بهتر برای سایت صورت می پذیرد. این نرخ بیان کننده این موضوع خواهد بود که کاربران بعد از ورود به سایت شما چه اقداماتی انجام می دهند و اگر اقدامات آنها به نتیجه نهایی و هدف آنها منجر نمی شود، چرا و چه چیزی از این کار ممانعت می نماید.

پس اگر شما هم با تیم بازاریابی محتوایی خود به دنبال کسب ترافیک های بالا برای وب سایت خود هستید، باید با جزئیات بهینه سازی نرخ تبدیل آشنا بوده و از ترفندهای درست برای بالا بردن آن استفاده نمایید.

قبل از هر چیز باید بدانید که اگر شما فروشنده محصولی هستید و یا به دنبال ارائه خدماتی در وب سایت خود هستید، سایت و صفحات سایت شما باید به گونه ای طراحی شده باشند که هر بیننده بعد از ورود به سایت به سمت تبدیل شدن به یک مشتری هدایت شود. در واقع اکثر سایت های فروشگاهی با این هدف ساخته و بهینه سازی می شوند. تبدیل بازدید کننده به یک مشتری بالفعل همان اصول بهینه سازی نرخ تبدیل می باشد که قرار است بیشتر و بهتر با آن آشنا شویم. صفحات وب سایت شما با اولویت بندی باید برای بالا بردن بهینه سازی نرخ تبدیل بهینه شده و این وظیفه را به خوبی انجام دهند.

تبدیل (Conversion) چیست؟

convertion تبدیل

تبدیل یک اصطلاح عمومی به بازدید کننده ای از سایت شما اطلاق می شود که هدف سایت شما را تکمیل می نماید. در واقع اگر وب سایت شما برای فروش یک محصول یا ارائه یک خدمت اجتماعی راه اندازی شده باشد، هدف آن تبدیل کردن بازدیدکننده به خریدار محصول شما و به اتمام رسیدن پروسه خرید است. تبدیل در این تعریف به دو قسمت تبدیل کلان و تبدیل خرد تقسیم بندی می شود. تبدیل کلان به تبدیل یک بازدید کننده تنها به خریدار و تبدیل خرد مربوط به ثبت نام و وارد کردن مشخصات بازدید کننده سایت است که هنوز در آن خریدی صورت نگرفته است.

نمونه هایی از تبدیل کلان خرید محصول از سایت، درخواست مشاوره و اشتراک یک سرویس در سایت شما می باشند و نمونه هایی از تبدیل خرد نیز شامل ثبت نام در سرویس ایمیل، افزودن یک حساب کاربری و افزودن یک محصول به سبد خرید می شود.

افزایش نرخ تبدیل

افزایش نرخ تبدیل

تعریف نرخ تبدیل با بهینه سازی نرخ تبدیل کمی متفاوت خواهد بود. بهینه سازی نرخ تبدیل برای همه سایت ها می تواند تقریباً تعریف یکسانی داشته باشد اما تعریف نرخ تبدیل برای سایت های مختلف بسته به هدفی که دارند کمی متفاوت خواهد بود. برای یک سایت فروشگاهی نرخ تبدیل مربوط به دفعات مراجعه منحصر به فردی می شود که در آنها خرید صورت می پذیرد. حال فرد خریدار می تواند یکسان باشد. اما برای سایتی که هدف آن فروش اشتراک به کاربران است، نرخ تبدیل برای هر فرد منحصر به فرد مراجعه کننده به سایت و خرید اشتراک تعریف خواهد شد.

بهینه سازی نرخ تبدیل در واقع باعث تبدیل شدن یک بازدید کننده بعد از بازدید به خریدار بررسی خواهد شد. این فاکتور با بهینه سازی تبدیل برای سئو یا تبلیغات پولی برای بالا بردن ترافیک سایت و افزایش تعداد مشتریان متفاوت است. این تعریفات بیشتر معطوف به کسانی خواهد بود که روی سایت شما کلیک می کنند و یا روی کلمات کلیدی ترافیک شما تمرکز دارند.

نحوه محاسبه نرخ تبدیل 

نحوه محاسبه نرخ تبدیل

حالا که با تعریف تبدیل در یک سایت آشنا شده اید، نحوه محاسبه نرخ تبدیل آسان بوده و بعد از پروسه بهینه سازی نرخ تبدیل کمی معنی دارتر خواهد شد. نرخ تبدیل در یک بازه زمانی از تقسیم تعداد کسانی که در آن بازه زمانی تبدیل شده اند به تعداد بازدید کنندگان درهمان بازه به دست می آید. یک نسبت بسیار ساده که حرف ها و نتایج بسیارعمیقی با خود به همراه دارد. این نرخ می تواند هدف بازاریابی محتوایی سایت شما قرار گرفته و تنها با افزایش آن در بازه های زمانی آینده سایت شما را تبدیل به یک سایت برنده کند.

برای درک بهتر بهینه سازی نرخ تبدیل نیز به این مثال توجه نمایید. تصور کنید که شما یک سایت تجاری و فروشگاهی دارید. هر کاربر در هر بار مراجعه به سایت شما می تواند به یک تبدیل مبدل شود. در واقع سه مراجعه از یک فرد به سایت به مانند سه فرصت برای سایت شما برای مبدل کردن آن فرد به یک تبدیل خواهد بود.

حال ببینیم در این سه جلسه بازدید معمولاً چه اتفاقاتی رخ می دهد.

 1. جلسه اول: در جلسه اول مراجعه کاربر به سایت تبدیل رخ نداده و فرد بعد از یک گشت و گذار در سایت از آن خارج می شود.
 2. جلسه دوم:  کاربر یک وسیله هر چند کوچک و ارزان از سایت خریداری می نماید. این خود یک تبدیل است.
 3. جلسه سوم:  کاربر دوباره برگشته و این بار انبوهی از خریدهای مختلف را از سایت داشته است. این یک تبدیل جدید برای این فرد خواهد بود. با این حساب یک فرد با این سه جلسه بازدید از سایت شما در یک بازه زمانی خاص دو تبدیل انجام داده است. حالا با تقسیم تعداد سفارشات خرید به تعداد کل جلسات بازدید می توانیم نرخ تبدیل را محاسبه نماییم. برای کاربر خیالی ما در بالا نرخ تبدیل 2 از سه می باشد.

بهینه سازی نرخ تبدیل

حال بیایید این محاسبه را برای یک سایت فروش اشتراک محاسبه کنیم که کمی می تواند متفاوت تر از سایت فروشگاهی باشد. در این وب سایت ها هزاران بار برگشت بازدید کننده به سایت نیز همان یک بار تبدیل محاسبه خواهد شد.

 1. جلسه اول:  کاربر در سایت گشت و گذار کرده و تبدیلی رخ نمی دهد.
 2. جلسه دوم:  کاربر یک اشتراک ماهانه خریداری می نماید و تبدیل صورت می پذیرد.
 3. جلسه سوم:  کاربر برای خواندن مقالات وبلاگ و اشتراک خود به وب سایت مراجعه می نماید و بعد از گشت و گذار دوباره از آن خارج می شود.

در این نوع وب سایت ها فرمول محسابه نرخ تبدیل کمی متفاوت خواهد بود. در واقع هر بازدید نمی تواند یک فرصت تبدیل باشد. بلکه هر کاربر منحصر به فرد در بازدید خود می تواند مبدل به یک تبدیل شود. برای محاسبه نرخ تبدیل در این‌گونه مواقع تعداد تبدیل ها را تقسیم بر تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد سایت می نماییم. به همین سادگی و آب خوردن نرخ تبدیل برای هر سایتی قابل محاسبه خواهد بود. اما مسئله اصلی در بهینه سازی نرخ تبدیل است.

بهینه سازی نرخ تبدیل سایت

فرض کنید که وب سایت شما در هر ماه 10000 نفر بازدید کننده دارد و از این تعداد افرادی که وارد سایت شما می شوند، 10 نفر خرید انجام می دهند. در واقع نرخ تبدیل سایت شما 1% است. حالا اگر شما تصمیم بگیرید در هر ماه 20 خریدار داشته باشید چه باید بکنید؟

روش سخت تر ولی دم دست تر این است که تعداد بازدید کنندگان سایت را به 20000 نفر برسانید. کاری که نیاز به صرف وقت و هزینه بسیار زیادی می باشد و هیچ تضمینی برای موفقیت در آن نیز وجود نخواهد داشت. اما معجزه بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند در این مواقع مانند کشتی نوح شما را از توفان نجات دهد. اگر شما بتوانید تنها نرخ تبدیل سایت را با ترفندهای خاص به 2% افزایش دهید، در ماه آینده با همان 10000 بازدید کننده 20 نفر خریدار خواهید داشت.

بهینه سازی نرخ تبدیل چه تاثیری روی سئو دارد؟

سئو و نرخ تبدیل

حال اگر نخواهیم به صورت تخصصی وارد بحث رتبه بندی سایت در صفحات جستجوگر (SERP) ترافیک ارگانیک وب سایت شویم، بهینه سازی نرخ تبدیل مزایایی برای سئو سایت شما خواهد داشت که رها کردن این مزایا نشان از بی کفایتی تیم بازاریابی محتوای سایت خواهد داشت.

1) بهبود بینش مشتری (Improved customer insights)

بهبودی بینش مشتری

بهینه سازی نرخ تبدیل به دنبال پیدا کردن مشتری های جدید برای فروشگاه سایت شما می باشد و تا زمانی که فرد مناسب را پیدا نکرده باشد، در واقع هیچ کاری انجام نداده است. حال مشتریان قبلی بهترین روش بازاریابی محتوایی در تولید محتوا را می توانند برای شما شرح دهند. در واقع آنها هدف از خرید خود را تعریف کرده و نحوه علاقه مندی سایر مشتریان به محصولات سایت را نیز بازگو خواهند کرد و این بهترین فرصت برای یک تیم بازاریابی محتوایی کارآمد است تا از این نکات بهترین درس ها را بیاموزد. این مهم ترین خدمت بهینه سازی نرخ تبدیل برای بازاریابی محتوایی و سئو سایت است.

2) ROI بهتر (Better ROI)

ROI

بهینه سازی نرخ تبدیل یا همان نرخ تبدیل بالاتر به معنای استفاده بیشتر از منابعی است که شما در اختیار دارید. در واقع با این روش شما بدون نیاز به ورود بازدید کنندگان جدید باید همان بازدیدکنندگان ثابت ماهانه را تبدیل به خریدار نمایید. بازگشت سرمایه گذاری بهتر چیزی است که برای بهینه سازی نرخ تبدیل لازم و ضروری خواهد بود.

3) مقیاس پذیری بهتر (Better scalability)

مقیاس پذیری بهتر

آیا مشتری جدیدی در بازار وجود دارد؟ پاسخ دادن به این سؤال برای شما کمی پیچیده خواهد بود. در واقع پاسخ این سؤال چیزی جز احتمالات نیست. با این وجود شما باید ترفندی به کار ببندید که بدون اتکا به ورود مشتریان جدید در آینده با بالا بردن نرخ تبدیل و بهینه سازی نرخ تبدیل از همان مشتریان و بازدیدکنندگان همیشگی تجارت خود را رشد دهید.

4) تجربه کاربری بهتر (Better user experience)

تجربه کاربری

چه چیزی در سایت شما وجود دارد و یا می تواند وجود داشته باشد که کاربران را بیشتر مجذوب خود نماید و آنها تجربه کاربری بهتری از خرید و گردش در سایت شما به دست بیاورند؟ پاسخ این سؤال می تواند تبدیل به یک معجزه در بهینه سازی نرخ تبدیل سایت شما شود.

5) اعتماد بیشتر (Enhanced trust)

اعتماد پیشرفته برای اینکه کاربر بتواند آدرس، مشخصات و حتی اطلاعات کارت بانکی خود را در سایت شما به ثبت برساند باید به شما اعتماد داشته باشد و این امر جز با ادب و احترام از جانب شما به دست نخواهد آمد. البته قرار نیست جلوی بازدیدکننده دولا راست شوید زیرا شما اصلاً همدیگر را نمی بینید. این بازاریابی محتوایی و تولید محتوا و همان سئو سایت شما است که قرار است ادب و احترام شما را به بازدید کننده ابلاغ نماید.

بهینه سازی نرخ تبدیل موفقیت آمیز

سنگ بنای یک استراتژی موفقیت آمیز در بهینه سازی نرخ تبدیل این است که شما بدانید که اصلاً قرار است چه جیزی را بهینه نمایید و چه کسی از این بهینه سازی شما استفاده نماید. به دنبال پیچیدگی ها و استفاده از کلمات بزرگ و قلمبه نباشید. همین‌که شما بدانید که کجای کار ایراد داشته و نیاز به بهینه سازی نرخ تبدیل در آنجا احساس می شود، چندین قدم بزرگ جلو خواهید افتاد. بی تعارف باید بگوییم که درصد بالایی از صاحبان تجارت در همین قدم باقی مانده اند و راهی برای بهینه سازی نرخ تبدیل موفق پیدا نمی کنند. برای این کار شما را دعوت می کنیم که داده های سایت خود را جمع آوری نمایید. این داده ها شامل هر چیزی خواهند بود که فکر شما به سمت آنها برود و یا نرود.در ادامه در مورد ترفند هایی صحبت خواهیم کرد که به شما کمک میکند در بهینه سازی نرخ تبدیل موفقیت چشم گیری داشته باشید.

روش تحلیلی (The analytics method)

تجزیه تحلیل

با Google Analytics شروع کنید. در این روش بهینه سازی نرخ تبدیل شما بایستی داده های کمی سایت خود را با استفاده از پلتفرم هایی  مانند گوگل آنالیتیکس تجزیه و تحلیل کرده و نقطه ضعف های سایت خود تیم بازاریابی محتوایی خود را کشف کنید. کاری که شما هر روز و هر روز باید برای آن اقدام نموده باشید.

استفاده از بهینه سازی نرخ تبدیل مبتنی بر تجزیه و تحلیل می تواند به سؤالات مهمی درباره نحوه برخورد کاربران با سایت شما پاسخ دهد. تجزیه و تحلیل کمی اطلاعات سایت شما می تواند حاوی مطالبی مانند مطالب زیر باشد:

 • افراد و بازدیدکننده ها از کجا و کدام صفحه وارد سایت شما می شوند.
 • آنها در بدو ورود با کدام ویژگی و بیانات سایت شما درگیر می شوند. آیا این موضوع مهیج و جذاب است؟
 • آنها از چه طریقی به این صفحه رسیده اند و لینک ارتباطی آنها کجا قرار داده شده است؟
 • از چه مرورگرها و یا دستگاهی استفاده می نمایند؟ کاربر موبایل هستند و یا از طریق کامپیوتر شخصی به سایت شما ورود کرده اند؟
 • مشتریان شما از جهت سن، علاقه، جنسیت و محل زندگی چه کسانی هستند؟
 • کدام قسمت سایت است که کاربران معمولاً بعد از رسیدن به آنجا شروع به ترک سایت شما می نمایند؟

تجزیه و تحلیل این اطلاعات تمام نقطه ضعف های سایت شما را به راحتی برملا خواهد نمود و شما با کمی تلاش می تواند بهینه سازی نرخ تبدیل سایت خود را به نحو احسنت انجام دهید.

روش استفاده از نظرات مردم (The people method)

استفاده از نظرات مردم

کسب اطلاعات مفید برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت استفاده از نظرات مردم درباره سایت شما است. در واقع سئو و بازاریابی مبتنی بر متن سایت شما مردم را به صفحات مختلف سایت کشانده و شروع رفتار بازدیدکنندگان از اینجا خواهد بود. البته این نوع تجزیه و تحلیل بیشتر از نظر کیفی بوده و اعداد خیلی در آن دخیل نیستند. اما با توجه به آن می توان نتایج بسیار جذابی به دست آورد.

برای دریافت داده ها از  این روش ها میتوانید استفاده کنید:

 1. در سایت خود نظر سنجی قرار دهید و موضوعات نظر سنجی را بر اساس حدس هایی که برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت انجام می دهید قرار دهید.
 2. در نهایت و هنگام خروج و یا انتهای هر متن تست رضایت سنجی قرار دهید.

با تجزیه و تحلیل داده ها از این طریق شما باید بتوانید به پاسخ پرسش های از قبیل پرسش های زیر برسید:

 • چرا بازدید کننده با سایت شما رد گیر شده و مجذوب آن گشته است؟ چرا آنها ابتدا تصمیم گرفتند که وارد سایت شوند؟ چه متن و یا محتوا و محصولی برای آنها جذاب بوده است؟
 • چه چیزی در سایت شما وجود دارد که می تواند شما را از رقبا متمایز نماید؟ آیا ویژگی در ارائه خدمات شما به جز فروش محصول وجود دارد که برای کاربر جذاب بوده است؟
 • چه کلماتی از طریق کاربران برای توصیف، تعریف و یا تفسیر محصولات و خدمات سایت شما استفاده می نمایند؟ در واقع نظر کاربران درباره محصولات و خدمات شما چیست؟

یک روش افتضاح برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت (The bad method)

bad method

در میان روش هایی که برای بهینه سازی نرخ تبدیل متداول است یک روش واقعاً افتضاح و بی نتیجه است و متأسفانه در کشور ما خیلی از مالکین تجارت ها از این روش ها استفاده می نمایند. استفاده از این روش برای بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند تبدیل به یک شکست بدتر برای شما شود. این روش ها عبارتند از:

 • حدس ها و گمان های شما که از شکم خارج شده است.
 • این کار را انجام دهیم زیرا رقیبان ما نیز این کار را انجام داده اند.
 • مدیر و یا کسی که بالاترین دستمزد را در تیم بازاریابی محتوایی به عهده دارد این نظر را داده است.

این روش های افتضاح بهینه سازی نرخ تبدیل یک وجه اشتراک بسیار بزرگ دارند و آن این است که هیچکدام از آنها مبتنی بر داده ها نیستند. پس بهتر است وقت خود را برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده ها بگذرانید تا بتوانید بر اساس بینش های واضح و تست های معنی دار تغییرات مثبتی برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت خود ایجاد کنید.. Moz pro نیز یکی دیگر از پلتفرم هایی  است که می تواند اطلاعات مفید و داده های ارزشمندی برای بهینه سازی نرخ تبدیل سایت شما در اختیار تیم بازاریابی محتوایی شما قرار دهد.

مشاهده فرمودید که بهینه سازی نرخ تبدیل آنقدرها هم مفهوم پیچیده ای نیست. حتی بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند گاهی اوقات شیرین و جذاب هم باشد البته به شرطی که شما کاملا آن را درک کرده و شروع به استفاده از آن  در سایت خود نمایید. این ترفندهای ساده هستند که شرکت های بزرگ را بزرگ کرده اند. بهینه سازی نرخ تبدیل می تواند مانند پل و یا میانبری برای رسیدن به موفقیت های بزرگ برای شرکت های کوچک نیز باشد. اتفاقی که قبلاً بارها و بارها رخ داده است. اکنون نوبت شما است.

ابزارهای بهینه سازی نرخ تبدیل

بهینه سازی تبدیل وب سایت، علمی است که چندین رشته از جمله آمار، روانشناسی، کپی رایتینگ، طراحی، ارگونومی و غیره را گرد هم آورده است. بسته به ماهیت پروژه، شما ممکن است به ابزاری نیاز داشته باشید که آزمایش A/B، نظرسنجی ها، ثبت­های کاربر و یا پوشش وب سایت را انجام دهد. در حالت ایده ­آل، شما به منظور دسترسی آسان به داده ها، داشتن یک ورودی واحد و صرفه جویی در هزینه ­های ماهانه، به ابزارهایی نیاز دارید که چندین خصوصیت را باهم داشته باشد.

یکی از این ابزارهای بهینه سازی نرخ تبدیل، Omniconvert است. این ابزار یک راه حل عالی برای این بهینه سازی است که خلاقیت را با تحقیق و آزمایش ترکیب می کند. با کمک این ابزار شما می توانید پیام ها را شخصی سازی نموده و همینطور نظرسنجی هایی را انجام دهید که در مورد انتظارات مشتریان اطلاعات بیشتری را در اختیار شما قرار می دهد.  به کمک ابزارهای بهینه سازی نرخ تبدیل می توان سایت را آنالیز کرد.

omniconvert

در اینترنت، کاربران در مدت زمان یک ثانیه تصمیم می گیرند که روی یک لینک کلیک کنند و یا از سایت خارج شوند. بهینه سازی نرخ تبدیل موفقیت آمیز سبب جلب توجه مشتری در زمان مناسب می شود. با استفاده از omniconvert می توانید با ارائه به موقع مطالب که مربوط به کاربران و سبک زندگی آنهاست، از فرصت مشغول شدن مجدد کاربران در پیمایش سایت و یا در فرآیند خرید بهره ببرید.

omniconvert ابزاری است که بر ایجاد تعامل شخصی با مشتری و ارائه یک فضای دوستانه در فرآیند خرید تمرکز دارد.

اگر شما به دنبال نرم افزاری کاربر پسند هستید که بدون نیاز به دانش اضافی، روند بهینه سازی تبدیل را تسهیل می کند، باید بگوییم که omniconvert می تواند به هر وب سایت کمک کند تا نرخ تبدیل بالاتری داشته باشد.

نتیجه گیری:

چنانچه قصد دارید در روند تبدیل خود به دستاوردهای چشمگیری برسید، باید یاد بگیرید که چگونه می توانید با انجام آزمایش های صحیح به نتیجه برسید لذا شما نیاز به درک بهتری از روند بهینه سازی تبدیل دارید. با استفاده از ابزارهای بهینه سازی تبدیل و استفاده از روش های بهینه سازی، شما یاد خواهید گرفت که چگونه بهینه سازی را در هر زمان و با اشتباهات کمتری بهبود بخشید. در حقیقت بدون بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت، شما صاحب تجارت نمی باشید. مهم نیست که در حال حاضر سایت شما چقدر تبدیل دارد، آنچه اهمیت دارد این است که می توانید به نرخ تبدیل بهتری نیز دست یابید علاوه بر این، حتی اگر از نحوه عملکرد فروشگاه اینترنتی خود رضایت دارید، احتمال دارد که فروشگاه شما بتواند عملکرد بهتری نیز داشته باشد.

tohidrahgoshay
نوشته شده توسط

توحید ره گشای

من توحید ره گشای هستم. قهرمان دو دوره مسابقات شطرنج کشوری. از دوران راهنمایی به نویسندگی و نوشتن علاقه داشتم و حتی فوق لیسانس مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران هم نتونست من و...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما