برون سپاری تولید محتوا چیست؟ راهکارهای برون سپاری محتوا

راهنمای جامع برون سپاری تولید محتوا به سایت های تولید محتوا

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
برون سپاری تولید محتوا چیست؟ راهکارهای برون سپاری محتوا
توحید ره گشای|آخرین آپدیت: سه شنبه، ۷ دی ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 16 دقیقه

راهکارهای مختلفی برای تولید محتوا وجود دارد. از استخدام نیروی حضوری تا همکاری با فریلنسرها و شرکت های تولید محتوا. برای تصمیم درباره برون سپاری تولید محتوا، لازم است مزایا و معایب هر یک از این راهکارها را بدانید و بررسی کنید. برون سپاری تولید محتوا چیست و چه مزایایی برای شما دارد؟ برون سپاری تولید محتوای سایت خود را باید به چه کسی بسپارم و چرا؟ اگر این سؤالات ذهن شما را نیز درگیر نموده است و هنوز پاسخ مشخصی برای آنها نیافته اید، نگران نباشید. زیرا بهترین پاسخ را در این مقاله برای شما آماده کرده ایم.

برون سپاری تولید محتوا یکی از راهکارهای خوب و موثر برای مدیریت مسائل مربوط به تولید محتوا است اما نیاز به رعایت نکاتی دارد. در این مقاله قصد داریم به عنوان یک راهنمای جامع برون سپاری تولید محتوا معیارهای آن را با هم مرور کرده تا با به کار گیری این ترفندها، بهترین ها را برای کسب و کار خود کسب کنید.

قبل از اینکه ترفندها و معیارهای تجربی برون سپاری تولید محتوا را با هم مرور کنیم، لازم به ذکر است که بازاریابان تولید محتوا پروژه های شما را در انواع مختلف تولید محتوای متنی، ویرایش متن، طراحی گرافیکی، تولید ویدئو، تولید فایل صوتی و... انجام می دهد. متن حاضر یک راهنمای جامع برون سپاری تولید محتوا در همه این موارد بوده و ترفندهای تبیین شده می توانند در همه این زمینه ها بهترین بازخورد را برای شما ایجاد نمایند.

تعریف برون سپاری محتوا

بیایید صادق باشیم! تولید محتوای قوی، برای موفقیت کسب و کار آنلاین، ضروری است. محتوای عالی، به سادگی توجه موتورهای جستجو را به خود جلب می‌کند و اعتماد کاربران به برند شما را افزایش می‌دهد. برون سپاری محتوا، روشی موثر برای دریافت محتوای باکیفیت و صرفه جویی در زمان است. وقتی تولید محتوا را برون سپاری می‌کنید، با یک نویسنده مستقل یا یک آژانس نویسندگی کار خواهید کرد تا محتوای مورد نظرتان را با کیفیت قابل قبول، دریافت کنید. مانند برون سپاری طراحی لوگوی شرکت، برون سپاری محتوا، تضمین می‌کند که به نتیجه‌ای حرفه‌ای خواهید رسید. ممکن است شما زمان یا تجربه‌ای برای تولید محتوا نداشته باشید، اما می‌توانید این کار را با هزینه ای معقول، به نویسندگان با تجربه بسپارید.

برون سپاری تولید محتوا

راهکارهای مختلف برای تولید محتوا

برای انتخاب نویسنده مناسب تولید محتوا و مرکزی که بتوانید برون سپاری تولید محتوا خود را با خیال راحت انجام دهید، نیاز به بررسی معیارهای زیر خواهید داشت. دستورالعمل انتخاب بهترین نویسنده برای برون سپاری تولید محتوا حاصل سال ها تجربه و فعالیت در این عرصه بوده که می تواند یک راهنمای عالی برای شما در شروع کار باشد.

پیشنهادها و توصیه های همکاران و اطرافیان

از همکاران، کارمندان و اطرافیان خود پرس و جو نموده و ببینید آیا گزینه برای پیشنهاد دارند یا خیر.

مزایا: نویسنده مورد نظر احتمالاً دارای تخصص و تجربه کافی بوده و تجربه های موفقی را نیز با همکاران شما پشت سر گذاشته است.

معایب: افراد بیشتر ترجیح می دهند که با نویسندگان خوب خود به صورت شخصی کار کرده و کمتر آنها را به همکاران و دوستان خود معرفی می نمایند. از این رو ممکن است آنها بهترین نویسنده خود را معرفی نکنند.

فریلنسرها و نویسندگان دورکار

مزایا: با توجه به وجود تعداد کثیری از نویسندگان تولید محتوا در این وبسایت ها، شما برای برون سپاری تولید محتوا به استعدادهای مختلف و زیادی دسترسی خواهید داشت. تنوع هزینه ها، سبک های نوشتاری متنوع و تخصص های مختلف نوشتاری از جمله مزایای دیگر استفاده از این وبسایت ها خواهد بود.

معایب: حضور نویسنده ها با تجارب کاری مختلف در این وبسایت ها معمولاً بدون کنترل است. در این مواقع حتی در صورت دسترسی به یک نویسنده خوب هم امکان همکاری طولانی مدت کمتر فراهم بوده و یافتن نویسنده ای با تخصص مورد نیاز شما هم نیاز به صرف وقت بسیار زیادی خواهد بود.

شرکت های تولید محتوا

موسسه ها و مراکزی وجود دارند که به صورت کاملاً حرفه ای طیف وسیعی از خدمات و محصولات مربوط به تولید محتوای حرفه ای و تولید محتوای معتبر را برای کاربران انجام می دهند. آنها نویسندگانی حرفه ای و با تجربه در اختیار داشته و در کمترین زمان می توانند بهترین ها را برای شما به ارمغان بیاورند.

استفاده از شرکت های تولید محتوا به منظور تولید محتوا

مزایا: کار در این شرکت ها معمولاً به صورت حرفه ای بوده و خیال شما از بابت برون سپاری تولید محتوا راحت خواهد بود. آنها حتی از استعداد و توانایی لازم برای مشاوره را نیز داشته و شما می توانید برای پیشرفت کار با کارشناسان آنها شروع به مشاوره نمایید. مواردی از قبیل بهینه سازی سایت (SEO) به صورت حرفه ای (برای مثال افزایش رتبه سایت، یافتن کلیدواژه کانونی در سئو و...)، تولید محتوای معتبر و تولید محتوای خاص برای بازاریابی کسب و کار شما در این مراکز به بهترین نحو صورت خواهد پذیرفت. امکان کار طولانی مدت برای برون سپاری تولید محتوا با این شرکت ها نیز به راحتی فراهم خواهد بود.

معایب: مراجعه به این مراکز معمولاً مشمول هزینه های بیشتری برای شما خواهد شد. با توجه به هدفی که از برون سپاری تولید محتوا داشته و میزان برگشت پولی که از بازاریابی محتوایی خود انتظار دارید، باید از نظر مالی این هزینه ها توجیه پذیر باشد.

استخدام کارمند تولید محتوا

از طریق ثبت آگهی استخدام برخی گزینه های مرسوم دیگر می توانید به صورت مستقیم اقدام به استخدام نویسنده برای برون سپاری تولید محتوا نمایید. در این مورد شما نیاز خواهید داشت که سوابق کاری، رزومه فرد و توانایی های او را از طریق مستندات و سنجه های موجود و معمول را بررسی نمایید. تعیین حقوق و دستمزد در این موارد معمولاً توافقی بوده و البته تضمینی برای کیفیت محتوای شما وجود نخواهد داشت.

استخدام نویسنده شخصی و یا مراجعه به مراکز ارائه دهنده خدمات تولید محتوا یک چالش بزرگی خواهد بود که احتمالاً ذهن همه افراد را به خود درگیر کرده است. برای کسب بهترین نتیجه از برون سپاری تولید محتوای خود لازم است که از قبل معیارها و موارد مورد نیاز برای هر دو این روش را در نظر گرفته و یک بار این چالش را در ذهن خود حل نمایید. استفاده از بهترین خدمات تضمین شده با هزینه های بالا و یا وقت گذاشتن برای استخدام یک نویسنده و عوض کردن مداوم آنها برای پیدا کردن بهترین گزینه دو نکته اساسی در این انتخاب خواهند بود.

نویسنده ها ممکن است از توانایی و مهارت لازم برای موضوع محتوای شما برخوردار نبوده و نیاز به آموزش داشته باشند و یا در صورت لزوم به تولید محتوایی با موضوعات متنوع نیاز به استخدام چند نویسنده خواهید داشت. مراکز ارائه دهنده خدمات تولید محتوا و بازاریابی محتوای معتبر نیز مزایا و معایب خاص خود را دارند. بعد از سنجش کامل هر کدام از این معیارها می توانید نسبت به برون سپاری تولید محتوای خود اقدام نمایید. بررسی معیارهای زیر می تواند در این انتخاب راهنمای کاملی برای شما بوده و بهترین نتیجه را از برون سپاری تولید محتوا برای شما به دنبال داشته باشد.

آیا حاضر به برون سپاری تولید محتوا هستید؟

مسلماً اولین قدم برای برون سپاری تولید محتوا اذعان به این نکته است که شما برای بازاریابی محتوای خود نیاز به کمک دارید. بسیاری از افراد و شرکت ها هنوز به این باور نرسیده اند که ایجاد یک محتوای معتبر نیاز به تخصص و صرف وقت زیادی دارد. از آن گذشته هنوز هم این تفکر را با خود به همراه دارند که هیچ کسی به غیر از خودم نمی تواند درک درستی از تجارت و خدمات من داشته باشد. از این رو برون سپاری تولید محتوا برای آنها کمی مشکل به نظر می رسد.

آیا حاضر به برون سپاری تولید محتوا هستید؟

قبل از هر چیز شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که شرکت ها و تجارت های بسیار بزرگی با بازاریابی محتوایی آن هم از طریق برون سپاری تولید محتوا در حال فعالیت بوده و کاملاً در این زمینه موفق عمل کرده اند. در واقع نمونه های موفق در این عرصه به تعداد در هر بازاری وجود دارد. آیا آنها درک درستی از بازاریابی محتوایی نداشته اند؟ از آن گذشته اگر شما به این نکته پی برده اید که تولید محتوای معتبر یک راه نجات قوی و کارساز است و خود شما وقت و تخصص کافی برای انجام آن ندارید، برون سپاری تولید محتوا بهترین راه کار است تا شما  از یک ایده جدید و ذهن جدید برای بازاریابی محتوای کسب و کار خود استفاده نمایید. همه اصول و نکات لازم برای این کار را با برون سپاری تولید محتوا به یک متخصص در کنار هم داشته باشید.

قبل از اینکه به فریلنسرها و مراکز بازاریابی محتوای معتبر دسترسی پیدا نمایید و محتوا را به فریلنسرها واگذار کنید، لازم است که یک پلن دقیق از انتظارات و نیازهای خود تهیه نموده و هدف خود را از برون سپاری تولید محتوا مشخص نمایید. در واقع این برنامه ریزی باعث می شود که انتظارات خود را از نویسنده تبیین نموده تا او با اطلاع از برنامه شما بتواند نوشته خود را با زیرساخت های کسب و کار و نیاز شما مطابقت دهد. 

چند نکته قبل از برون سپاری تولید محتوا

فرم محتوای مورد نیاز خود را تعیین کنید

در ابتدای کار با مطالعه مقاله چگونه برای سایت کلمات کلیدی معرفی کنیم، کلمات را مشخص و سپس بررسی کنید چه نوع محتوایی لازم دارید؟ قالب محتوا، مشخصات اصلی آن و تعداد کلمات مورد انتظار محتوای مورد نیاز خود را مشخص نمایید. آیا نیاز به محتوای ویدئویی و یا صوتی دارید؟ منابع تولید محتوای شما مشخص است یا نیاز به تحقیق دارد؟ آیا مرجعی برای شناخت بهتر نویسنده نسبت به موضوع وجود دارد؟ پاسخ این سؤالات می تواند قالب محتوای مورد نیاز شما را تبیین نماید.

حجم محتوای مورد نیاز

حجم محتوای مورد نیاز خود را نیز باید از قبل مشخص نمایید. آیا به صورت مرتب نیاز به استفاده از خدمات محتوا نویس دارید یا اینکه این تنها یک پروژه موقت است؟ زمان بندی لازم انجام شده است؟ نوع روند کار برای برون سپاری تولید محتوا می تواند بسته به حجم کار تفاوت داشته باشد.

هدف از تولید محتوا

هدف خود را از محتوای ایجاد شده مشخص نمایید. تنها انتخاب موضوع هدف را تبیین نمی کند. از قبل هدف از تولید محتوا، عملکرد و راندمان مورد نظر خود را از تولید محتوای ایجاد شده تعیین کنید.

دستورالعمل های لازم برای تولید محتوا 

چه دستورالمعل هایی برای محتوای خود نیاز خواهید داشت؟ معرفی یک برند را مد نظر دارید یا دستورالعمل های فنی و نظارتی خاصی باید در مقاله شما رعایت گردد؟ قبل از برون سپاری تولید محتوا این دستورالعمل ها باید مشخص شده تا نویسنده آنها را در حین کار با متن ادغام نماید.

ابزارها و منابع مورد نیاز تولید محتوا 

چه ابزارها و سیستم هایی برای تولید محتوای معتبر مورد نیاز خود لازم خواهد بود؟ آیا نویسنده نیاز به دسترسی به همه یا بخشی از تیم شرکت شما خواهد داشت؟ در صورت نیاز به تعریف بخشی از محتوا امکان اتصال با کارشناسان و متخصصان تیم شما برای نویسنده محتوا وجود خواهد داشت؟ در برون سپاری تولید محتوا برای کسب بهترین نتیجه نباید نویسنده را محدود نموده و در صورت لزوم امکانات و دسترسی های لازم را فراهم آورید.

ابزارها و منابع مورد نیاز تولید محتوا

ملاحظات مالی تولید محتوا 

بودجه کافی برای استفاده از خدمات بازاریابی محتوایی و برون سپاری تولید محتوا در نظر گرفته اید؟ قصد پرداخت هزینه به صورت پروژه ای را داشته و یا تمایل به پرداخت نرخ ساعتی آن را دارید؟ نحوه پرداخت و زمان بندی پرداخت هزینه ها را باید تعیین نموده و آنها را با نویسنده محتوا در میان بگذارید.

استفاده از متخصصان تولید محتوا 

بازاریابی محتوای معتبر نیاز به رعایت برخی ملزومات دارد. اگر تخصص لازم در این زمینه را نداشته باشید، می توانید از متخصصان این عرصه مشاوره بگیرید تا در تبیین موارد بالا بهینه ترین دستورالعمل را تهیه کرده و یک برون سپاری تولید محتوا مطمئن داشته باشید.

انتخاب بهترین شرکت یا نویسنده برای برون سپاری تولید محتوا

داشتن مهارت های لازم برای تولید محتوا

آیا این افراد یا مراکز از مهارت های لازم و کافی منطبق بر تولید محتوای مورد نظر شما برخوردار هستند. سابقه کاری و پیشینه آنها این مهارت ها را در آنها به اثبات می رساند؟ برای مثال اگر قصد برون سپاری تولید محتوای صوتی را دارید باید از صدای گزینه مورد نظر اطمینان حاصل نمایید.

داشتن دانش در زمینه بازاریابی محتوایی

بازاریابی تولید محتوا و خود تولید محتوا یک کار کاملاً تخصصی است که نیاز به دانش فنی و تکنیکی خواهد داشت. رعایت نکات اصلی و پایه ای تولید محتوا نیاز به آموزش های لازم داشته و هر نویسنده ای از این دانش برخوردار نخواهد بود. تولید محتوای منحصر به فرد، اصلی و معتبر، استفاده به موقع از تصاویر و علائم نگارشی خاص تولید محتوا، سئو و استفاده صحیح از منابع از جمله این تکنیک ها هستند که حتماً باید آنها را در نویسنده مورد نظر خود بررسی نمایید.

تطبیق پذیری نویسنده با محتوا

تخصص نوشتن موضوعات مختلف یک هنر بزرگ است. بسیاری از نویسنده ها تنها در یک موضوع خاص تبحر داشته و توانایی نوشتن تولید محتوا در موضوعات مختلف را ندارند. گیرایی و جذابیت نگارش هم از جمله مهارت هایی است که قبل از برون سپاری تولید محتوا باید در نویسنده مورد نظر خود آن را بررسی نمایید.

تخصص نویسنده محتوا 

یک نویسنده تولید محتوا هر چقدر هم که ماهر بوده و با تکنیک های نوشتاری محتوا  آشنا باشد، تخصص کافی درباره صنعت و تجارت شما را نخواهد داشت. هر چند آنها می توانند بیاموزند اما برون سپاری تولید محتوا به یک نویسنده متخصص در تجارت شما می تواند کارها را بسیار راحت تر پیش ببرد.

چهار تکنیک  نوشتاری محتوا

آشنایی نویسنده با مخاطبان محتوا

یکی دیگر از معیارهای انتخاب یک نویسنده برای برون سپاری تولید محتوا آشنایی وی با مخاطبان شما، علایق و ترجیحات آنها خواهد بود.

کیفیت خدمات پشتیبانی

یک نویسنده یا شرکت خوب تولید محتوا برای برخی کارهای ضروری همیشه باید در دسترس باشد. ویرایش های لازم، توضیح درباره یک موضوع و مطلب و هر کار ضروری دیگر نیاز به دسترسی آسان و سریع به نویسنده خواهد داشت.

بررسی نمونه کارهای قبلی

بررسی نمونه کارهای قبلی نویسنده مورد نظر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. البته باید در نظر داشته باشید که این نمونه ها حتماً باید چاپ و تأیید شده باشند.

تست تولید محتوا

انجام تست نویسندگی و بررسی معیارهای بالا تا حدی می تواند معرف مشخصات و ویژگی های یک نویسنده برای برون سپاری تولید محتوا باشد. هر چند این تست کامل نبوده و همه چیز را نمایان نخواهد ساخت. در این موارد حتی گاهی اوقات به نویسندگانی برخورد خواهید نمود که تجربه کافی با صنعت و تجارت شما را نداشته اما محتوا نویس خیلی حرفه ای هستند. برای استفاده از تخصص آنها می توانید بخشی از کار را با پرداخت هزینه کمتر به آنها سپرده و برای قسمت های دیگر نیروی دیگری استخدام نمایید.

بعد از پایان مراحل مصاحبه نویسنده و حل چالش های ذهنی برای برون سپاری تولید محتوا و انتخاب فرد مورد نظر برای این کار، لازم است که همه امکانات و تجهیزات لازم و ضروری را در اختیار فرد گذاشته و شرایط را برای ایجاد یک تولید محتوای معتبر برای او فراهم آورید. از آن جمله:

1) استراتژی بازاریابی محتوایی خود را شرح دهید.

2) تمام اهداف خود از برون سپاری تولید محتوا را برای نویسنده شرح داده و برند خود و رقبا را نیز به او معرفی نمایید.

تست تولید محتوا

جمع بندی و نتیجه گیری

برون سپاری تولید محتوا به نظر با جمیع جوانب امری ضروری به نظر می رسد. نادیده گرفتن تولید محتوای معتبر چیزی جز ضرر و از بین رفتن برند شما نداشته و برای رقابت در بازار سخت و پر چالش موجود در دنیای امروز نیز نیاز به یک بازاریابی محتوایی حرفه ای خواهید داشت. همه این موارد لزوم یک برون سپاری تولید محتوا ایده آل را برای هر شرکت و برندی چندین برابر می نماید. با اعتقاد به این اصل و رعایت معیارها و ترفندهای ذکر شده بهترین نتیجه را از برون سپاری تولید محتوا برای خود کسب خواهید نمود.

tohidrahgoshay
نوشته شده توسط

توحید ره گشای

من توحید ره گشای هستم. قهرمان دو دوره مسابقات شطرنج کشوری. از دوران راهنمایی به نویسندگی و نوشتن علاقه داشتم و حتی فوق لیسانس مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران هم نتونست من و...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو