افزایش مشارکت کارمندان در بازاریابی محتوایی

چگونه سایر کارمندان شرکت را به تیم محتوا اضافه کنیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
افزایش مشارکت کارمندان در بازاریابی محتوایی
سمانه رحیمی|آخرین آپدیت: سه شنبه، ۱۴ دی ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه

کارمندان یک کسب و کار، مهره‌های اصلی یک کسب و کار هستند. آن‌ها محصولات کسب و کار مورد نظر و همچنین نیازهای مشتریان را بهتر از هر کسی می‎شناسند. در نتیجه ممکن است اید‌‌ه‌های خوبی داشته باشند؛ اما فرصت مناسبی برای بیان ایده‌های آن‌ها فراهم نشود. ایجاد تعامل بین کارمندان و مدیران شرکت باعث می‌شود که از قدرت و ایده کارمندان نیز بهره برده شود. بنابراین مشارکت دادن کارمندان در بازاریابی محتوایی، در بهبود کسب و کار بسیار موثر است. اما چگونه باید کارمندان را با بازاریابی محتوایی درگیر کرد. در ادامه راهکارهایی برای دستیابی به این هدف، مطرح می‌کنیم.

برای درگیر کردن و به کار‌گیری کارمندان کسب و کار خود در بازاریابی محتوایی پیشنهاد می‌شود که به موارد زیر توجه کنید و آن‌ها را عملی کنید. کسب و کارهای بزرگ با کارگیری همین موارد ساده اما کلیدی، به موفقیت‌های چشمگیری دست یافته‌اند:

به کارمندان در بازاریابی محتوایی آزادی و قدرت دهید

به کارمندان خود، قدرت بدهید. به آن‌ها منابع و ابزار لازم برای توسعه تخصص‌شان را بدهید؛ به این واسطه به ‌آن‌ها کمک می‌کنید در بازار نفوذ کنند و در نتیجه شرکت شما در مسیر پیشرفت قرار می‌گیرد. یکی از بهترین روش‌ها این است که کارمندان را به کنفرانس‌ها بفرستید تا هم یادبگیرند و هم شبکه سازی کنند و روی یک رویداد، خوب رشد کنند. شما نیز می‌توانید محتوای آن‌ها را در بازاریابی محتوای خود، ادغام کنید.

اجازه دهید صدای کارمندانتان به گوش برسد

اجازه دهید صدای کارمندانتان به گوش برسد

یک روش موثر برای خلق محتوای جذاب، محتوای صوتی و تصویری است. سمینارهای مبتنی بر وب به ایجاد روایت و داستان برند کسب و کار شما کمک شایانی می‌کند. در سمینارها از متخصصان صنعت و کسب و کار خود و مشتریانی که با محصولات شما آشنایی دارند، دعوت کنید. اجازه دهید با برگزاری ماهانه سمینارهای مبتنی بر وب، کارمندان در کانون توجه قرار گیرند تا تخصص خود را به صورت آنلاین نشان دهند اجاره دهید صدای آن‌ها به گوش دیگران برسد و دیده شوند. بستری فراهم کنید تا کارمندان، مهارت‌های خود را فراتر از وطایف روزمره خود، نشان دهند. صدای کارمندان را بشنوید، ارتباطات را توسعه دهید و شاهد اثرات مثبت آن، هم در کارمندان و هم در توسعه بازاریابی محتوایی باشید.

به روحیه کارمندان توجه کنید

کارمندان شاد و خوشحال بهترین نمایندگان فروش و خدمات برند شما هستند. دستاوردهای حرفه‌ای را با هم جشن بگیرید، به آن‌ها پاداش دهید به آن‌ها فراتر از استانداردها پر و بال دهید. برای ایجاد صمیمیت بیشتر، برای روزهایی را که برایشان مهم است؛ آرزوهای خوب، ایمیل کنید. دستاوردهای آن‌ها را برجسته کنید. همچنین نمونه‌های موفق از بازاریابی محتوایی توسط کارمندان را به آن‌ها نشان دهید تا کارمندانتان به ارزش و نتایج تولید محتوا و بازاریابی محتوایی پی ببرند.

اجازه دهید با مدیران شرکت، گفتگو کنند

اجازه دهید کارمندان با مدیران شرکت، گفتگو کنند

اطمینان حاصل کنید که مدیران شرکت در حال درگیر کردن هر چه بیشتر ایده‌های کارمندان هستند. هر بخش از شرکت شما باید هدف از تلاش مشترک را درک کند. به این منظور، جلساتی را با مدیران شرکت برگزار کنید تا به هماهنگی بخش‌ها کمک شود و جو کاری مثبت ایجاد شود. بررسی کنید و ببینید، آیا کارمندان احساس می‌کنند که از ایده‌های آن‌ها در کسب و کار استفاده می‌شود یا خیر؟ آیا ارزش‌های آن‌ها با ارزش‌های کسب و کار شما مطابقت دارد؟ چگونه می‌توانید از کارمندان خود برای ایجاد ایده و محتوا و اشتراک‌گذاری آن، الهام بگیرید؟ برای پاسخ بهنر به این سوالات، گفتگو و تعامل مناسب بین کارمندان و مدیران شرکت ایجاد کنید. به منطور بازاریابی محتوایی، کارمندان را درگیر کنید.

از کارمندان به طور مستقیم دعوت به همکاری کنید

اگر اعضای بخش‌های دیگر مانند بخش پشتیبانی یا فروش و غیره، ایده های دارند؛ به آ‌ن‌ها فرصت دهید تا ایده خود را ارائه دهند. کارمندان باید حس کنند که شما به ایده‌ها، نطرات و بینش آن‌ها علاقه مند هستید، پس فرصت‌های لازم را برای این موضوع فراهم کنید. به عنوان مثال: فرصتی برای نوشتن مطلب در وبلاگ خود و یا حتی تهیه یک ویدیو برای ارائه ایده هایشان قرار دهید.

از کارمندن ایده‌ بخواهید

از کارمندن ایده‌ بخواهید

می‌توانید در جلسات غیررسمی از روش طوفان مغزی یا بارش ذهنی استفاده کنید. به این صورت که در مورد هر موضوع، اجازه دهید کارمندان، هر آنچه به ذهن‌شان می‌رسد را ارائه دهند تا ایده مطلوب از بین ایده‌های ارائه شده، پیدا شود. بهتر است یک کانال گفتگو ایجاد کنید تا کارمندان راحت تر و بدون ترس از قضاوت شدن، بتوانند ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند، حتی اگر آن ایده ساده و سطحی باشد، از بیان آن خجالت نکشند.

از کارمندان بخواهید محتواها را به اشتراک بگذارند

از کارمندان بخواهید محتواها را به اشتراک بگذارند

قدرت و نفوذ شبکه‌های اجتماعی را دست کم نگیرید. افراد جامعه، زمان زیادی را در شبکه‌های اجتماعی سپری می‌کنند. بسیاری از کارمندان در حال حاضر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت دارند، شما می‌توانید با تشویق آن‌ها، کمک کنید تا برندتان را در شبکه ‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند این کار به شناخته شدن کسب و کار شما بسیار کمک می‌کند. کارمندان با اشتراک محتوا در شبکه‌های اجتماعی می‌توانند فرهنگ سازمانی را انتشار دهند.

از نفوذ کارمندان در شبکه های اجتماعی استفاده کنید.

جمع‌بندی

با به کارگیری موارد ذکر شده شما می‌توانید پیشرفت ویژه‌ای در به کارگیری مجموعه کارمندان کسب و کار خود در بازاریابی محتوایی داشته باشید. از مرزبندی‌های فکری فراتر روید و سعی کنید تمام تیم کسب و کارتان را در راستای برآورده کردن اهداف بازاریابی، همسو و هم‌جهت کنید و از پیشرفت کسب وکارتان و همکاری مشترک با کارمندانتان لذت ببرید.

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو