آموزش تیترنویسی برای افزایش نرخ کلیک و نرخ تبدیل محتوا

چه نوع تیتری می تواند بازدید و فروش سایت شما را افزایش دهد؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
آموزش تیترنویسی برای افزایش نرخ کلیک و نرخ تبدیل محتوا
علی لواسانی|چهارشنبه، ۱۶ مهر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 3152 کلمه|مدت زمان مطالعه: 21 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • چرا یک تیتر خوب، ناجی جان محتوای ما است؟
 • تاثیر تیتر خوب بر 4 معیار اصلی محتوا نویسی
  • 1) تیتر خوب پوشش محتوایی را بالا می برد
  • 2) تیتر خوب نرخ کلیک یا CTR را افزایش می دهد 
  • 3) نرخ مطالعه یا RTR را افزایش می دهد 
  • 4) تیتر خوب نرخ تبدیل را افزایش می دهد
 • ویژگی های اصلی یک تیتر خوب
  • تعیین محدوده ی مشخص
  • تناسب با کمیت محتوا
  • روش درختی تیتر نویسی
  • روشنایی مفهومی
  • تعداد کلمات منطقی
  • تناسب با روش محتوا
  • تناسب با توانایی نویسنده و یا تیم نویسندگان
  • منحصر به فرد بودن
  • گویای هدف محتوا
  • سادگی کلمات
  • هدف قرار دادن مخاطب خاص
  • تناسب با نیاز مشتری
  • جذابیت برای مخاطب
  • تیتر شامل کلمات کلیدی

یک ضرب‌المثل قدیمی انگلیسی می گوید: یک مسافت هزاران مایلی نیز، با نخستین گام آغاز می شود!

انتخاب یک عنوان استاندارد و یا به قولی برگزیدن یک تیتر آتشین، می تواند شروعی طوفانی برای خلق یک محتوای عالی باشد. در واقع، انتخاب تیتر مناسب، اصلی ترین بخش یک محتوای حرفه ای محسوب می شود و اگر چنانچه هنگام نوشتن تیتر، از اصول و باید ها و نباید های تیتر نویسی آگاه نباشیم و ویژگی های اصلی تیترنویسی استاندارد را در آن رعایت نکنیم، سایر تلاش های ما برای خلق یک محتوای فراگیر و ثمر بخش، پیشاپیش برباد رفته خواهد بود.

در این مقاله قصد داریم علاوه بر یادآوری جایگاه مهم تیتر در محتوا نویسی، ویژگی های یک تیتر خوب و استاندارد را نیز باهم بررسی نماییم.

چرا یک تیتر خوب، ناجی جان محتوای ما است؟

محتوا خوب

همه می دانیم که هدف یک محتوا از خلقت، جذب مخاطب است! تلاش های عالی، کشف بهترین منابع، استفاده از بهترین استراتژی ها، بهترین جلوه های بصری، خلاقیت در نگارش، رعایت اصول بهینه سازی سئو و در کل هرگامی که برای جذاب تر شدن محتوای خود بر می دارید، شاید منجر به خلق بهترین و باکیفیت ترین محتواها گردد اما بهترین محتواها نیز چنانچه توانایی جذب مخاطب را نداشته باشند، هرگز خریداری نخواهند داشت! داشتن تیتر مناسب، اصلی ترین دلیل جذب مخاطب محتوای شما است. چرا که تجربه ثابت کرده مخاطبان شما پس از جستجو در اینترنت، نتایج به دست آمده را تنها با چشم اسکن می کنند و آن ها را نمی خوانند. بنابراین محتوای شما کمتر از 6 ثانیه زمان خواهد داشت تا نظر مخاطب را به خود جلب کند! و در طول این زمان کم، تنها چیزی که می تواند نظر مخاطب را به خود جلب کند، یک تیتر جذاب است!

روزنامه های بزرگ و حرفه ای دارای تیم های خلاق و حرفه‌ای تیترنویسی هستند که گاهی برای نوشتن یک تیترساده بر روی صفحه ی اول روزنامه ی خود، ساعت ها تلاش می کنند. آن ها با استفاده از تکنیک های بارش فکری، و استفاده از تکنیک های خاص دیگر، به خلق تیتر می پردازند. چرا که می دانند، یک تیتر خوب به تنهایی، توانایی جذب مخاطب، ماندگاری در ذهن و حتی جریان سازی دارد. بی آن که آن سوی این تیتر، متنی که درباره ی آن نوشته می شود در این زمینه ها کاری انجام داده باشد!

تاثیر تیتر خوب بر 4 معیار اصلی محتوا نویسی

1) تیتر خوب پوشش محتوایی را بالا می برد

در واقع یک تیتر خوب می تواند در مسیر جستجو در موتورهای جستجوگر، موضوعات گسترده تری را پوشش داده و احتمال صدرنشینی صفحه ی ما را افزایش دهد.

2) تیتر خوب نرخ کلیک یا CTR را افزایش می دهد 

CTR

بدون شک، صدرنشینی صفحه ی ما، به این خاطر مهم است که نرخ کلیک یا CTR را افزایش می دهد و تعداد بیشتری از مخاطبان وارد صفحه ی ما شوند. یک تیتر خوب قادر خواهد بود مخاطب را جذب صفحه ی ما کند.

3) نرخ مطالعه یا RTR را افزایش می دهد 

ورود مخاطب به صفحه ی ما پایان ماجرا نیست. ما می خواهیم که محتوای ما مورد مطالعه ی مخاطب قرار بگیرد و خوب است بدانید که تیتر مناسب در این مرحله نیز نقش مهمی ایفا می کند.

4) تیتر خوب نرخ تبدیل را افزایش می دهد

در نهایت همه ی این ها باید اتفاق می افتاد تا به مرحله ی چهارم برسیم. جایی که مخاطب باید به فراخوان یا Call to Action ما پاسخ مثبتی نشان دهد و تبدیل به مشتری یا عضو در بازار هدف ما شود.

call to action

یک تیتر مناسب، در تمام این مراحل که قرار است محتوای تولید شده ی شما رسالت خود را انجام دهد از ابتدا تا انتها نقش آفرین است. به همین جهت است که انتخاب تیتر مناسب می تواند ناجی محتوای شما باشد. اما حال سوال اصلی این است که چگونه یک تیتر خوب بنویسیم؟! و یک تیتر خوب چه ویژگی هایی دارد؟ که در ادامه به این موضوع خواهیم پرداخت.

ویژگی های اصلی یک تیتر خوب

نوشتن یک تیتر خوب برای شروع محتوا نویسی، دارای اصول و قواعد استاندارد بسیاری است. به عبارتی، عوامل بسیاری، در انتخاب ویژگی های یک تیتر مناسب، تاثیرگذار هستند. با این حال ویژگی هایی وجود دارند که در هرحالی باید برای رعایت آن ها برنامه ریزی داشت. که این ویژگی ها را می توان از دو دیدگاه فنی و مفهومی مورد بررسی قرار داد. 

ویژگی های تیتر خوب

پیش از هرچیز باید بدانید که رعایت تمام این ویژگی ها در تمام تیترنویسی ها غیر ممکن است! و هدف ما هم این نیست که با برشمردن این ویژگی ها، شما را ملزم به رعایت همه ی آن ها کنیم. آنچه مهم است، آگاهی از این ویژگی ها هنگام ساختن یک تیتر مناسب است. حتی گاهی ممکن است بسته به استراتژی محتوا، عمداً یکی از این ویژگی ها را زیر پا بگذاریم، اما بسیار مهم است که این کار، آگاهانه صورت بپذیرد.

 تیترنویسی نیز یک مهارت است و مانند هر مهارت دیگری نیاز به تمرین، تکرار و تجربه خواهد داشت.

هرچه بیشتر در این زمینه تلاش کنید، به مراتب بهبود بیشتری نیز حاصل خواهد شد. بنابراین انتظار نداشته باشید که از نخستین تلاش ها، بهترین تیترها را خلق کنید. یقیناً با دانستن نکات این مقاله، از سطح خوبی آغاز خواهید کرد اما باید بدانید که این سطح، روز به روز پیشرفت خواهد کرد. بنابراین ویژگی های اصلی یک تیتر خوب را با دقت بخوانید:

تعیین محدوده ی مشخص

کلی گویی در تیتر نویسی همواره بد است! تیترهای کلی، پر رقیب هستند و همچنین نمی توانند جهتی به محتوا و محتوانویس بدهند. زمانی که با یک موضوع کلی روبرو هستیم، نیاز داریم یک یا چند متغیر را در تیتر اضافه کنیم تا به محتوای ما جهت بدهند.

تناسب با کمیت محتوا

عنوانی که برای محتوای خود انتخاب می کنید، باید با حجم محتوایی که قرار است تولید شود، تناسب داشته باشد. نویسنده ی محتوا، حجم مقدمه، بدنه ی اصلی، تیترهای داخلی و در کل همه ی استراتژی های درونی محتوای خود را بر اساس تعداد کلماتی که قرار است بنویسد تعیین می کند. بنابراین در انتخاب تیتر نیز باید به این تناسب دقت داشت. به عنوان مثال، در مثال بالا، تیتر A برای نوشتن یک محتوای هزار کلمه ای نه تنها مناسب نیست بلکه تقریبا پرداختن به این موضوع گسترده در هزار کلمه تقریباً غیرممکن می نماید. یا در حالت عکس آن اگر قرار باشد به عنوان مثال، محتوایی 5000 کلمه ای درباره ی خاستگاه رایش سوم بنویسیم، تیترِ "رایش سوم از کدام کشور برخاست؟ " کاملاً نامناسب است. چرا که پاسخ به این تیتر را در یک کلمه هم می توان داد: "آلمان! " و نوشتن 5000 کلمه با این تیتر، هم دشوار است و هم از حوصله ی مخاطبی که در جستجوی پاسخی یک کلمه ای صفحه ی شما را گشوده، خارج است. بنابراین باید بین حجم محتوا و تیتر خود، تناسبی ایجاد کنید.

روش درختی تیتر نویسی

استفاده ی صحیح از این روش، می تواند، یک راهکار راهبردی عالی برای نوشتن یک تیتر ایده آل باشد، فقط کافی است که این روش را به درستی فرا بگیرید.

شیوه ی کار به این صورت است که، در گام نخست کلیدی ترین کلمه ی موضوع خود را بر صفحه ای می نویسیم و از آن، شاخه هایی به بیرون مشتق می کنیم که در هر کدام از آن ها واژه هایی نوشته می شود. این شاخه ها (واژه ها) می تواند شامل ویژگی های کلی موضوع، مخاطبان و یا هر چیز وابسته به آن موضوع باشد. در گام دوم، یکی از شاخه های اصلی مان را که نزدیک ترین ارتباط را با موضوع کار ما دارد انتخاب کرده و برای آن زیر شاخه هایی ترسیم می کنیم که واژه هایی مرتبط با آن واژه از شاخه ی اصلی است. این گام ها را برای هر زیرشاخه ی انتخابی ادامه می دهیم و در هر مرحله، جزئیات بیشتری از موضوع، وارد دایره ی واژگان می شود. درنهایت، تیتر انتخابی ما از گردهم‌آیی مفهومی واژه هایی که در شاخه های متوالی انتخاب شده اند، مشتق خواهد گردید.

روشنایی مفهومی

تیتر صحیح، تیتری است که تا سرحد امکان، هیچ گونه نقطه ی ابهامی در آن وجود نداشته باشد. باید دقت کنید که تیتر شما، یک کلمه و یا حتی یک علامت ابهام آور در خود نداشته باشد. در واقع تیتر باید به گونه ای باشد که نویسنده هنگام تولید محتوا به خاطر یک کلمه ی ابهام آور از مسیر اصلی خارج نشود و مخاطب نیز با یک نگاه، به روشنی به آنچه قرار است بخواند پی ببرد.

نقطه ابهام

تعداد کلمات منطقی

یک اصل بسیار معروف در عنوان نویسی وجود دارد که می گوید "تیتر هر چه کوتاه تر باشد، بهتر است." البته که هیچ کس منکر این اصل نخواهد بود اما تفسیر آن چنین است که تیتر ما نباید بیش از حد کوتاه یا بیش از حد بلند باشد. عوامل زیادی در تعداد کلمات تیتر موثر است. عواملی مثل رسانه ی مورد نظر، هدف محتوا، حوصله ی مخاطب و... بسیاری عوامل دیگر همگی در تعداد کلمات تیتر نویسی موثر هستند. به عنوان مثال تیترهای جذاب دو کلمه ای شاید برای روزنامه مناسب باشند اما برای وب سایت هرگز مناسب نخواهند بود. و برعکس، تیتر 19 کلمه ای شما نیز، از حوصله ی چند ثانیه ای مخاطب تان خارج است. بنابراین با توجه به عوامل نامبرده، تعداد کلمات تیترهای خود را مشخص کنید.

تناسب با روش محتوا

نویسنده ی محتوا باید بداند که محتوای خود را از چه روشی تولید می کند چرا که تیتر مورد نظر، با روش تولید محتوا نیز ارتباط دارد. به عنوان مثال اگر روش تولید محتوای شما (یا نویسندگان شما) این گونه است که ابتدا در منابع متنی فارسی یا انگلیسی جستجو کرده و سپس از آن ها، خلاصه برداری نموده و پس از تعیین استراتژی، آن را تبدیل به محتوا می کنید، بنابراین باید تیترهایی را برگزینید که برای آن، منابع متنی موجود باشد. برخی تیترها به دلیل آن که مولفه های قابل اندازه گیری یا قابل جستجو ندارند، برای تبدیل شدن به محتوا نیاز به مشاهده، تحقیق میدانی، خلق جامعه ی آماری، جستجو در منابع ویدیویی خارجی، شرکت در وبینارهای بین المللی و... خواهند داشت. بنابراین تیتر خود را با روش تولید محتوای خود متناسب قرار دهید.

تناسب با توانایی نویسنده و یا تیم نویسندگان

نویسنده محتوا

گاهی ممکن است برای تولید محتوا به سراغ موضوعات و یا تیترهایی بروید که از توان نویسندگی شما و یا تیم نویسندگی خارج باشد.دقت داشته باشید که این نکته لزوماً به منزله ی ضعف در نویسندگی نیست. شاید قدری تخصص بیشتر درباره ی موضوع، یا حضور یک فرد متخصص تر می توانست این مشکل را مرتفع کند. در این شرایط، این عدم تخصص و توانایی، از کیفیت محتوای تولید شده خواهد کاست. بنابراین تیترهایی را برگزینید که در گستره ی توانایی نویسندگی شما یا تیم نویسندگی تان باشد. برای روشن تر شدن این موضوع لازم است به این مثال توجه کنید: فرض کنید قرار است درباره ی "تازه های علم پزشکی" برای یک سایت فعال در حوزه ی سلامتی، محتوایی 2000 کلمه ای نوشته شود. به عنوان مثال، نوشتن محتوا با تیتر "تاثیرات ضمنی آدنوزین مونوفوسفات بر روی مولفه های آلفا و بتای سیستم ایمنی بدن" بدون شک اگر توسط یک فرد متخصص در زمینه ی پزشکی و یا علم بیولوژی اتفاق نیفتاد، فاقد کیفیت و یا حتی فاقد اعتبار خواهد بود. بنابراین توانایی نویسنده باید با تیتر انتخابی، تناسب داشته باشد.

منحصر به فرد بودن

تیتر منحصربفرد

اگر در حال کار برروی یک پروژه هستید، سعی کنید تیتر های متنوع در اختیار مشتری خود قرار دهید. به این صورت امکان گرفتن سفارشات بیشتر، بالا خواهد رفت. به عبارتی، هر تیتر، باید سازنده ی یک محتوای جذاب باشد. (در این زمینه، بست و اشاعه ی درختِ تیتر نویسی در شاخه های موازی بسیار به شما کمک میکند) به علاوه، وجود یک مولفه ی منحصر به فرد در هر تیتر، شما را بدون شک از سایر رقبا متمایز خواهد کرد. و این وجه تمایز، هم در سئو و هم در کارهای پروژه ای برای مشتریان، خود را نشان خواهد داد. همانطور که گفتیم، بیشترین تاثیر ناخواسته ی محتوای شما بر روی مخاطب تان، توسط تیتر محتوا و در 6 ثانیه ی اول رخ خواهد داد. بنابراین تلاش خود را بکنید تا تیتر های انتخابی تان، تا جای امکان منحصر به فرد باشند.

گویای هدف محتوا

هدف محتوا

همواره سعی کنید در نوشتن تیتر، بیش از هرچیز به هدف نهایی محتوا فکر کنید. از خود بپرسید مخاطب، از خواندن این تیتر قرار است چه اهداف احتمالی را دنبال کند؟ و سپس ببینید آیا عنوان هایی که برگزیدید، برای خود شما گویای اهداف محتوا هستند؟ این بسیار مهم است که تیتر نوشته شده، محتوای خلق شده و هدف نهایی هر سه در یک راستا باشند.

بهترین محتوا، محتوایی است که پیش از آغاز خواندن و در لحظه ی رویارویی با تیتر، به مخاطب خود برساند که قرار است با بررسی این محتوا به چه هدف یا اهدافی دست یابد. و در طول محتوا و انتهای محتوا نیز، فراخوان های ما کاملاً در جهت همان اهداف اصلی محتوا باشند و مخاطب در انتهای محتوا به همان اهدافی دست یابد که از ابتدا برای او روشن بوده است.

سادگی کلمات

هرچه کلماتی که در تیتر خود استفاده کرده اید، ساده تر باشند، امکان تحقق اهداف محتوا بیشتر خواهد بود. دقیقاً منظور ما از سادگی این است که نیاز نباشد مخاطب برای درک مفهوم تیتر، آن را دوبار بخواند! همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، اغلب مخاطبان به اسکن کردن کلی صفحه ی نتایج جستجو می پردازند و اگر تیتر انتخابی شما، چه از نظر دایره ی لغات و چه از نقطه نظر نگارشی، فاقد سادگی باشد (طوری نباشد که در نگاه اول درک شود) احتمال کلیک بر روی محتوا کاهش خواهد یافت. گاهی اوقات با تیترهایی روبرو هستیم که اگر یک ویرگول در آن ها دیده نشود، مفهوم تیتر تغییر خواهد کرد. یا برخی تیتر ها فقط با یک لحن بخصوص قابل درک هستند و اگر چنانچه مخاطب در نگاه اول آن لحن را حدس نزد، مقصود نویسنده را اشتباه درک خواهد کرد. پس تا آنجا که می توانید باید هنگام انتخاب تیتر، ساده نویسی پیشه کنید و در تیترهایتان، از به کاربردن لغات ثقیل و نامأنوس (مانند همین دو لغت اخیر! ) خودداری کنید!

هدف قرار دادن مخاطب خاص

مخاطب خاص

این مورد، از جمله مواردی است که رعایت آن همواره امکان پذیر نیست اما اگر قادر باشید در تیتر های خود، گاهی مخاطب خاصی را مورد هدف قرار دهید، بدون شک تاثیر بسیاری برروی آنان خواهید گذاشت. (فرض ما بر این است که قطعاً از پیش، می دانید مخاطبان نوشته ی شما چه کسانی هستند.) درباره ی رعایت این نکته باید در نظر داشته باشید که هنگام انتخاب مخاطب، نباید خاص ترین مخاطب ها را برگزینید و نیاز نیست لزوماً آن ها را مورد خطاب قرار دهید. سعی کنید از واژگانی استفاده کنید که شامل گستره ی خاص اما وسیعی از افراد شود. به عنوان مثال، اگر موضوع محتوای شما درباره ی مطلبی است که دانستن آن برای مردان ضرورت بیشتری دارد، استفاده از لغت "آقایان" در تیتر شما، توجه آن ها را بیشتر جلب خواهد کرد و احتمال کلیک را افزایش خواهد داد. یا اگر مثلاً موضوع محتوای شما پیرامون کلاس های آموزش آنلاین کنکور است، استفاده از واژه ی "کنکوری ها" و یا "دانش آموزان" در تیتر شما، نظر این طیف گسترده را به سوی محتوای شما جلب خواهد کرد.

ضروری است بدانید که گاهی لازم است عکس این موضوع نیز اتفاق بیفتد! به عنوان مثال، در سال 1386 یکی از پرفروش ترین کتاب های کارآفرین برتر آمریکا؛ "مارک یارنل" تحت عنوان "نخستین سال شما در دنیای بازاریابی" در ایران با عنوان " تنها راز موفقیت، دوام آوردن" ترجمه و منتشر شد. در این مثال شاهد این هستیم که مترجم و ناشر با حذف یک مولفه یا مخاطب (بازاریابان) از عنوان کتاب، تلاش کردند تا گستره ی مخاطبان احتمالی کتاب را افزایش دهند. بنابراین، از این نکته باید به درستی و در جای خود استفاده کرد.

تناسب با نیاز مشتری

رضایت مشتری

آنچه در نهایت مهم است، رضایت مشتری محتوای شما است. بنابراین به خواسته ها و نیاز های مشتریان خود توجه ویژه داشته باشید و در هنگام طرح پروژه، تمامی تمایلات و اهداف شان را از آن ها بپرسید و تا حد امکان تلاش کنید تیترهای پیشنهادی خود را در راستای نیاز و رضایت مشتریان خود بنویسید. دلیل اینکه از عبارت تا حد امکان استفاده کردیم، این است که این موضوع همواره نیز صادق نیست. گاهی، نگاه حرفه ای به خلق تیترهای صحیح که در راستای اصول سئو نیز باشد، از توان مشتری خارج است. در اینجا است که باید سعی کنید با شمّ حرفه ای خود، پا را فراتر از نیاز مشتریان بگذارید.

جذابیت برای مخاطب

این موضوع بسیار حائز اهمیت است. باید در انتخاب واژگان، نقطه ی شیرین و جذابی جای دهید. ضروری است که یک نکته ی منحصر به فرد جذاب در تیتر جا داشته باشد. این جذابیت ممکن است گاهی یک عدد، یک واژه، یک علامت تعجب و یا هرچیز دیگری باشد. در این زمینه قدری بی پروایی لازم است. از اندکی خلاق تر بودن نترسید و به تیتر خود چاشنی اضافه کنید. البته باید حواستان باشد که هنگام افزودن چاشنی، تیتر خود را از درجه ی با نمک به درجه ی شور نکشانید! کافی است یک مولفه ی چشمی برای جلب توجه به تیتر خود بیافزایید تا هدف مطلوب رقم بخورد.

تیتر شامل کلمات کلیدی

نوشتن تیتر با کلمات کلیدی

تیتر نویسی برای محتواهای دیجیتال در فضای مجازی یا وب سایت، کاملاً با تیتر نویسی در دنیای روزنامه و مجلات متفاوت است. اگر یک محتوا نویس، به طور ناخواسته از تیترهای جراید الهام گرفته باشد، به احتمال زیاد در نوشتن تیترهای خود به مشکل برخواهد خورد! تیترهای یک محتوا که قرار است در وب سایت ها قرار گیرد، لزوماً باید شامل کلمات کلیدی محتوا باشد. فراموش نکنید که این یک الزام است. چرا که در فضای اینترنت مخاطب فقط کلید واژه های مورد نظر خود را جستجو می کند و به طبع بر روی نخستین محتوایی که شامل کلید واژه های مورد نظرش باشد نیز، تمرکز خواهد کرد. بنابراین انتخاب تیتر، هرگز از این اصل غافل نشوید. این اصل، برای دیده شدن محتوای شما، حیاتی خواهد بود چون استفاده از کلید واژه، بر روی هر چهار مولفه زیر تاثیر خواهد داشت: 

 1. پوشش محتوا
 2. نرخ کلیک
 3. نرخ مطالعه
 4. نرخ تبدیل

بنابراین، در هنگام برگزیدن تیتر مناسب، تا جایی که می توانید، از این اصول و ویژگی ها غافل نمانید. مجدداً یادآوری می کنیم که رعایت تمام این اصول در تمامی تیترها هدف مورد نظر ما نیست. و البته امکان پذیر نیز نمی باشد. قصد ما از آن است که در حین نوشتن تیترهای عالی و منحصر به فرد خود، به این اصول فکر کنید و از آن ها آگاه باشید. گاهی به ضرورت استراتژی که در خلق محتوا به خرج داده اید، لازم میبینید که تعمداً یک یا چند اصل را زیر پا بگذارید. اطمینان داشته باشید که این موضوع هیچ اشکالی ندارد. اگر آگاهانه و با دلیل مشخصی این کار را کرده باشید هیچ نقصانی به ارزش محتوای خود وارد نکرده اید. مشروط بر اینکه این احتمال وجود داشته باشد که در پایان محتوا، مخاطب دلیل کار شما را حدس بزند. به عنوان مثال، یکی از شرکت های تولید چسب، در تابلوهای شهری خود، یک خطای خلاقانه انجام داده که البته مخاطب بلافاصله پس از دقت کردن به آن، چرایی این خطای تعمدی را درک می کند. این شرکت بر روی تابلوهای تبلیغاتی خود جمله ای به این شکل نوشته است: همهچیزوبههممیچسبونه!

بدون شک، شما نیز می توانید حدس بزنید که این اشتباه در ظاهر بزرگ و استفاده نکردن از space در میان کلمات، به این خاطر است که ما در حال تماشای تبلیغ یک چسب خوب و قدرتمند هستیم!

بنابراین، عدم رعایت اصول نامبرده، چنانچه به صورت آگاهانه صورت بپذیرد، مشروط بر اینکه مخاطب دلیل آن را متوجه گردد، می تواند حتی خود عامل خاص بودن و جذاب تر شدن محتوای شما نیز باشد.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

علی لواسانی

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما