تکنیک های افزایش ترافیک سایت از طریق تولید محتوا

چگونه بازدید سایت را با بازاریابی محتوایی افزایش دهیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
تکنیک های افزایش ترافیک سایت از طریق تولید محتوا
علی لواسانی|آخرین آپدیت: دوشنبه، ۱۳ دی ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 12 دقیقه

بازاریابی محتوایی روشی است که امروزه به علت رشد روز افزون کسب و کارهای اینترنتی، نیاز به آن بیشتر احساس می شود. رقابت امروزه بیشتر در فضای اینترنت صورت می گیرد و افزایش ترافیک سایت سبب بالا کشیدن خود نسبت به رقیبان می گردد. از این رو هر چه محتوایی مؤثرتر در وب سایت خود قرار دهید، بیشتر دیده می شوید و بازاریابی موثرتری خواهید داشت.

حال باید ببینید محتوایی که در وب سایت خود قرار می دهید چقدر مؤثر واقع می شود، اگر جواب شما به این سؤال «خیلی» نیست، پس شما هم جزو افرادی هستید که به رازهای بازاریابی محتوایی نیاز دارید. یک محتوا هر چقدر هم که خوب نوشته شود باز هم می تواند بهتر شود. پس این اصول به هر کسی می تواند کمک کند. برخلاف تصور عموم، برای افزایش ترافیک سایت، روز به روز به بلاگ جدید نیاز ندارید. در حقیقت رشد سئو و ترافیک سایت خود را با یک پست بلاگ به مقدار زیادی افزایش دهید.

آیا نمی توانید بازاریابی محتوایی خوب انجام دهید؟

هر چند این مسئله صحیح است که لینک ها ابزاری هستند که جهان گسترده وب را به طور وسیع مدیریت می کنند؛ اما شما نمی توانید لینک های طولانی مدت و بدون محتوای با کیفیت ایجاد کنید و به همدیگر پیوند دهید. پس نیاز دارید در این محیط فعالیت مناسبی داشته باشید و بازاریابی محتوایی را به خوبی انجام دهید. هنگامی که صحبت از محتوای با کیفیت می شود، پست های 100 کلمه ای که در بلاگ ها نوشته می شود، مد نظر ما نیست؛ ما از محتوایی حماسی سخن می گوییم که یک سر و شانه از رقیبان شما بالاتر هستند. محتوای شما باید به گونه ای نگارش شود که هر کس به دنبال اطلاعاتی در مورد عنوان محتوای شما باشد، بتواند تمام اطلاعاتی را که باید از این مقوله فراگیرد در آن پیدا کند؛ یعنی یک محتوای کامل و همه جانبه داشته باشید.

محتوایی بنیادی و استاندارد است که برای وب سایت شما حماسه می آفریند و بازاریابی موثری را به همراه دارد. یکی از مؤلفه های مهم در رقابت های بازاریابی یکپارچه امروزی که نتایج تبلیغات را به صورت منسجم هدایت می کند تولید محتوا مناسب است. این مؤلفه آنقدر حیاتی است که در بررسی های انجام شده اکثر افراد عنوان می کنند که در سال های گذشته، بازاریابی محتوایی و فعالیت های بازاریابی دیجیتال، بیشترین تأثیر را در تجارت داشته است.

هر چند ممکن است ایجاد محتوا کمی دلهره آور به نظر برسد اما با فراگیری نکاتی ساده اما کاربردی می توان به راحتی یک محتوای عالی و سئو شده تولید کرد.

7 ترفند ایجاد محتوای مؤثر در بازاریابی محتوایی

در ادامه به 7 ترفند موثر برای ایجاد تولید محتوای موثر و کاربردی در بازاریابی محتوایی میپردازیم: 

1) با تحقیق کلمات کلیدی شروع کنید

استفاده از تحقیق کلمات کلیدی

استفاده مؤثر از کلمات کلیدی در بازاریابی محتوایی، اساس کار هر سایتی است که قصد دارد رتبه بالایی را در سئو سایت از آن خود کند. در حقیقت باید از این که محتوای شما بر مبنای آنالیز کلمات کلیدی که به تجارت شما مربوط می شود، نگارش شده است، اطمینان حاصل کنید؛ این مسئله بسیار مهم است. ایجاد یک محتوای مؤثر نه تنها سبب می شود تا شغل شما به عنوان یک کار تخصصی در بین دیگر کسب و کارهای رقیب شناخته شود بلکه یکی از مؤثرترین فرصت هایی است که برای ایجاد لینک در دسترس است. به این دلیل که اطلاعات طولانی، ارزشمند و مفیدی را در مورد یک موضوع به مخاطب ارائه می دهد. از این رو به احتمال زیاد این محتوا بیشتر خوانده می شود و به اشتراک گذاشته می شود. این امر به دیده شدن هر چه بیشتر شما و کسب و کارتان کمک شایانی می کند.

از این رو زمانی که لینک ها را ایجاد می کنید، باید اطمینان حاصل کنید که رتبه بندی و ارتباط شما با کلمات کلیدی مرتبط که سایت شما باید در آن رتبه بندی شود، به خوبی تقویت شده است. در این بخش سه نکته برای ایجاد محتوای مؤثر و مرتبط با کلمات کلیدی وجود دارد:

 • برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط از ابزارهایی مانند Google Keyword Planner یا KeywordTool.io استفاده کنید. این ابزارها می توانند کلمات کلیدی اصلی سایت، که در حال حاضر بیشترین سرچ را توسط کاربران در اینترنت دارند برای شما پیدا کنند. از این کلمات کلیدی می توانید برای ایجاد محتوای سئو شده و بازاریابی محتوایی استفاده کنید.
 • از کلمات کلیدی طولانی استفاده کنید. این عبارات دقیق و مرتبط با کلمه کلیدی اصلی می توانند برای عنوان ها و زیر عنوان ها استفاده شوند. در این صورت کلمه کلیدی را در محتوای خود تقویت کرده اید و اطمینان دارید موضوعاتی را که کاربران در جستجوی خود به دنبال آن هستند، پوشش داده اید.
 • برای بازاریابی محتوایی مؤثر در مورد ایده ها و عنوان محتوای خود تحقیق کنید. سعی کنید از منابع معتبر برای تحقیق استفاده کنید تا محتوای تأیید شده و علمی ارائه دهید. اعتبار موضوع مورد مطالعه خود را می توانید با ابزاری مانند Google Trends، Buzzsumo و... بسنجید. در این صورت فقط یک محتوا سئو شده ایجاد نمی کنید بلکه اعتبار موضوعی را هم در نظر گرفته اید.

2) محدوده رقابت خود را مشخص کنید

محتوای مؤثر و حماسی زمانی واقعیت پیدا می کند که از بهترین محتواها نیز بهتر باشد!  سؤالات زیر به شما کمک می کند تا منبع مورد نظر خود را از نظر موضوعی بررسی و جستجو کنید:

 • چه منابعی در مورد موضوع وجود دارد؟
 • چه چیزی را پوشش می دهد؟
 • و از همه مهم تر، آیا می توان محتوای بهتری ایجاد کرد؟

آسان ترین راه برای پاسخ دادن به این سؤالات، دامنه رقابت است. با تحقیق در مورد محتواهای موجود، شما فقط می توانید علاوه بر کسب اطلاعات بیشتر در بازاریابی محتوایی، به این نتیجه برسید که برای رسیدن به موقعیتی بهتر باید با چه گروهی رقابت کنید و تا چه حد باید خود را بالا بکشید. در حالی که محتوای رقبا یک ابزار تحقیقی مفید است اما باید یک محتوای کاملاً یونیک ایجاد کنید. برای جلوگیری از مشکل کپی باید محتوای خود را توسط ابزارهای سئو، مانند OnCrawl اجرا کنید تا بخش های احتمالاً تکراری آن را برای شما پیدا کند.

3) بازاریابی محتوایی با نگارش یک محتوای مناسب

بازاریابی محتوایی با تولید محتوای مناسب

حال که کلید واژه ها، منابع معتبر و سایر اطلاعات مورد نیاز را پیدا کردید می توانید شروع به نگارش کنید و بازاریابی محتوایی را با تولید محتوای سئو شروع کنید. هر چند ممکن است این کار حساسیت هایی داشته باشد اما تفاوت چندانی با ایجاد دیگر محتواها ندارد. فقط باید بدانید که کمی دقیق تر کار کنید. باید هدف شما پیشرفت در بازاریابی محتوایی باشد و این که بتوانید محتوایی را به اشتراک بگذارید که از دیگر محتواهای موجود با کیفیت تر باشد.

4) جلوه های بصری محتوا را برای بهبود دیجیتال مارکتینگ به کار گیرید

بهبود دیجیتال مارکتینگ با بهبود جلوه های بصری

دارایی های بصری فرصت بیشتری برای ایجاد لینک به سایت شما فراهم می کند. هر چند مطالب طولانی خوب است اما دیواره هایی از متن از نظر مخاطب ناخوشایند است و ممکن است افراد وقت کافی برای مطالعه آن نداشته باشند. با معرفی عناصر بصری در دیجیتال مارکتینگ، مطالبی به یاد ماندنی را برای مخاطبان خود ایجاد کنید. 65 درصد افراد به صورت بصری یاد می گیرند و این عامل سبب می شود با به کار گرفتن تصویر و ویدیو شرایط یادگیری را برای مخاطبان خود بهتر و سریع تر فراهم کنید. اینفوگراف ها می توانند بهترین تأثیر را در یادگیری داشته باشند. برای موضوع مورد نظر خود می توانید اینفوگراف های منحصر به فردی تدارک ببینید. این نمودارها یا تصویرها مسائل تئوری را توضیح می دهند و داده ها را به شیوه ای جالب و جذاب نمایش می دهند، از این رو لینک ها و توجه ها را به خود جلب می کنند.

برای ایجاد یک عنصر بصری مناسب در بازاریابی محتوایی 3 راه سریع پیش روی شماست:

 • در مورد موضوع، داده ها و محتواهای نموداری یا اینفوگراف موضوع خود تحقیق کنید.
 • بهترین روش های طراحی اینفوگرافیک را دنبال کنید و با استفاده از یک ابزار رایگان مانند Venngage، اینفوگرافیک را ایجاد کنید.
 • اگر تجربه طراحی را ندارید می توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

5) ساختار لینک شکسته در بازاریابی محتوایی

برطرف کردن مشکل لینک های شکسته

لینک شکسته چیست؟ لینک شکسته به لینک هایی گفته می شود که هنگام کلیک بر روی آن ها به یک صفحه بدون محتوا با خطای 404 وارد می شوید. اگر تعداد این لینک ها در سایت شما افزایش یابد، ارزش آن از نظر گوگل کاهش می یابد. از این رو در بازاریابی محتوایی باید به لینک های شکسته نیز توجه کافی داشته باشید.

شبکه های اجتماعی، گروه های جدید، گرایش های مد و... می آیند و می روند، از این رو ممکن است با رفتن آن ها لینک هایی که به این سایت ها می دهید خراب شوند. باید سعی کنید این لینک های شکسته را پیدا کنید و در صورتی که قصد تولید محتوا و لینک دهی به این سایت ها را دارید، با مدیر سایت صحبت کنید تا شما را راهنمایی کند. سپس محتوای مناسبی را بر اساس نیاز خود برای یک صفحه استاندارد از سایت آن ها ایجاد کنید. البته هنگامی که به یک سایت لینک می دهید در اصل یک مزیت متقابل برای هر دو سایت محسوب می شود. می توانید در گوگل سایت های مرتبط با کلمه کلیدی خود را برای لینک دهی پیدا کنید و نتایج را برای لینک دهی بررسی کنید. لینک هایی را که در آن ها به مشکل برخورده اید، پیدا کنید و اطلاعات آن ها را یادداشت کنید و با مدیر سایت تماس بگیرید.

6) پست مهمان در بازاریابی محتوایی

پست مهمان

یکی از مؤثرترین روش ها برای ساختن برند، ارتقا تخصص و ترافیک هدفمند به سایت خود، توانایی در ساخت بک لینک با کیفیت و ماندگار برای محتوا است. برای ایجاد پست مهمان باید به نکات زیر توجه کنید:

 1. ابتدا باید سایت هدف خود را برای بازاریابی محتوایی و پست مهمان خوب پیدا کنید. برای یافتن وب سایت هایی که قبلاً میزبان پست های شما بوده اند و از آن ها راضی هستید می توانید از اصطلاحات زیر بهره ببرید:

[KEYWORD] + “guest post”

[KEYWORD] + “write for us”

[KEYWORD] + “guest article”

[KEYWORD] + “contributing writer”

 1. هنگام قرار دادن پست در سایت، اطمینان حاصل کنید که ایده هایی را ارائه می دهید که اطلاعات مفیدی را در اختیارشان قرار می دهد؛ یعنی ایده های منحصر به فرد و مهم برای مخاطبان سایت.
 2. پس از دریافت چراغ سبز از سایت میزبان، پست مهمان خود را بنویسید، باید لینک های داخلی و خارجی مرتبط را به خوبی در پست خود جای دهید تا بک لینک کافی را به سایت شما ایجاد کند.

7) لینک بصری در بازاریابی محتوایی

دارایی بصری شما در بازاریابی محتوایی ساخت لینک است. با مراجعه به سایت های مرتبط می توانید توجه خود را به دارایی بصری جدید جلب کنید و لینک های ماندگار طولانی ایجاد کنید. ساخت لینک بصری دقیقاً مانند ساخت لینک شروع می شود. باید سایت هایی را که مرتبط با اینفوگراف های شما مطلب می نویسند پیدا کنید. برای این کار گوگل را باز کنید و کلمات کلیدی مرتبط با تصاویر و نمودارهای خود را وارد کنید. با مدیران سایت ارتباط برقرار کنید و در مورد ایجاد لینک بصری به سایت آن ها درخواست دهید.

ممکن است دارایی بصری یا اینفوگرافیک های موجود در محتوای شما به خودی خود عالی باشد اما برای بهبود بازاریابی محتوایی اگر لینک های مرتبطی را به آن ها پیوند دهید، شانس خود را برای ایجاد بک لینک به سایت خود افزایش می دهید. می توانید از سایت های مرتبط نیز درخواست کنید که به اینفوگرافیک شما لینک دهی انجام دهند.

اکنون رازهای بازاریابی محتوایی را می شناسید، پس می توانید دست به کار شوید!

اسرار، نکات و ترفندهایی که برای تقویت رشد ترافیک سئو و هدایت تعداد زیادی بازدید کننده جدید به سایت شما ارائه شد، بسیار کاربردی هستند. شما می توانید با استفاده از این مهارت ها، بازاریابی محتوایی موثری داشته باشید. اگر این ترفندها را در تمام محتواهای ایجاد شده خود به کار گیرید، بهترین سایت را خواهید داشت و به مرور زمان نتایج بیشتری دریافت می کنید.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

علی لواسانی

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو