نمونه شرکت های موفق در تولید محتوا و بازاریابی محتوایی

نگاهی به تجربه موفق 25 شرکت خارجی برای ایده یابی

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
نمونه شرکت های موفق در تولید محتوا و بازاریابی محتوایی
سمانه رحیمی|آخرین آپدیت: سه شنبه، ۵ بهمن ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 21 دقیقه

همانطور که میدانید کار بازاریابی محتوایی نیاز به سنجش و بررسی دارد تا مطمئن شویم که محتوایمان راه درستی پیش گرفته و ما را به اهدافمان می رساند. آیا تا به حال به هنگام ارزیابی کارتان متوجه این موضوع شده اید که «بازاریابی محتوایی تان اصلا کارساز نیست»؟ آیا تا به حال برای شما پیش آمده است که ایده های بازاریابی محتوایی شما، به موفقیت نرسند؟ حتما در این حالت مدیر تقسیم بودجه شرکت، دستور توقف بازاریابی محتوایی تان را صادر خواهد کرد! چگونه می توان برای رفع این مشکل اقدام کرد؟ ایده ها، در حرفه بازاریابی محتوایی تاثیر گذارند؛ به طوری که یک ایده میتواند شما را از فرش به عرش برساند و یک ایده دیگر، بر عکس!

ایده ها تاثیر گذارند و ما در این مقاله به دنبال اثبات این موضوع به شما هستیم و شما را با 25 نمونه بازاریابی محتوایی خارق العاده که نتایج شگفت انگیزی داشته اند آشنا می کنیم.

ایده های بازاریابی محتوایی می توانند در بهتر دیده شدن شرکت و برند شما نقش بسزایی داشته باشند. این ایده ها و نتایج شگفت انگیز آنها را، در شرکت های معروف با دنبال کننده های زیاد بررسی کردیم. می توانید از آنها الهام بگیرید و یا در به دست آوردن ایده بازاریابی محتوایی خودتان با کمک گرفتن از این مثال ها خلاق تر عمل کنید. در هر صورت هدف اصلی جذب بیشتر مخاطب و تبدیل آنها به مخاطبین وفادار است. قبل از هر چیز هدفمان را در بازاریابی محتوایی مرور می کنیم:

بازاریابی محتوایی چیست؟

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی در واقع استفاده ما از محتوا برای جذب و حفظ مخاطب و در نهایت تبدیل مخاطب به مشتری است. باید بگوییم بیشتر افرادی که از بازاریابی محتوایی جهت رسیدن به فروش بیشتر استفاده کرده اند تاثیرات آن را به چشم دیده اند.

تنها مشکلی که در این میان وجود دارد این است که کار بازاریابی محتوایی بسیار مشکل است! طبق گزارش هایی که شرکت Zazzle Media اعلام کرده است حدود 60 درصد شرکت ها برای ثبات در انتشار محتوا تلاش می کنند؛ اما تنها 65 درصد آنها به محتوا به چشم یک چالش برای جذب مخاطب نگاه می کنند و آن 35 درصد باقی مانده نمی دانند که جذب نکردن مخاطب مساوی است با از دست دادن پول و سرمایه شان!

دلیل نوشتن این مقاله هم همین است ما در اینجا تجربه موفق شرکت هایی را آورده ایم که انواع بازاریابی محتوایی را پیاده سازی کرده اند و نتایج حیرت انگیزی گرفته اند.

این نمونه های بازاریابی از دنیای تجارت به شما در پیدا کردن روشی برای خلاق تر بودن در بازاریابی محتوا به شما کمک شایانی خواهد کرد. با ما همراه باشید.

دسته بندی نمونه های بازاریابی محتوایی

 •  نمونه های بازاریابی محتوایی از طریق وبلاگ نویسی
 • نمونه های بازاریابی محتوایی در شبکه های اجتماعی
 • نمونه های بازاریابی محتوایی مستقل 
 • نمونه های بازاریابی محتوایی تصویری
 • نمونه های بازاریابی محتوایی ویدیویی
 • نمونه های بازاریابی محتوایی با منابع و کتاب های الکترونیکی
 • سایر نمونه های بازاریابی محتوایی

پس از توضیح مختصری درباره هر یک از این روش های کانتنت مارکتینگ، نمونه های موفقی از آن ها را معرفی خواهیم کرد.

نمونه های بازاریابی محتوایی از طریق وبلاگ نویسی

اکثر افراد کار بازاریابی محتوایی خود را از طریق وبلاگ نویسی آغاز می کنند. برای موفقیت در این زمینه باید مطالبی مفید منتشر کنید و قوانین سئو را نیز بر روی آنها اعمال کنید تا بتوانید توجه مخاطبان تان را به خوبی جلب کنید.

برای جذب بیشتر مخاطب می توانید محتوای وبلاگ خود را از طریق شبکه های اجتماعی تبلیغ کنید و افراد را به وبلاگ خود لینک دهید.

به هر حال شرکت هایی که در بازاریابی محتوایی از طریق وبلاگ عالی عمل کرده اند و نتایج بسیار خوبی گرفته اند را در زیر برایتان آورده ایم:

1) بازاریابی محتوایی شرکت Buffer از طریق وبلاگ

بازاریابی محتوایی شرکت Buffer

دلیل انتخاب بافر به عنوان یکی از شرکت های فوق العاده در بازاریابی محتوایی، استراتژی خاص و سه گانه این شرکت در تولید محتواست.

بافر در ابتدا، کار تولید محتوای خود را با وبلاگ نویسی شروع کرد. او محتواهای زیادی تولید کرد و همگی آنها را در سایت های پر مخاطب به اشتراک گذاشت. این استراتژی، به بافر برای دیده شدن در مقابل 100 هزار نفر کمک زیادی کرد. البته این رقم مربوط به اولین مخاطبان شرکت بافر است.

بافر در وب سایت خود نیز به تولید محتوا برای کسانی که به فکر جذب مشتری بودند پرداخت. کیفیت این محتوا و میزان اشتراک آن در آن زمان بی سابقه بود.

هم اکنون بافر 4 وبلاگ دارد و یک برند کاملا شناخته شده و قابل اعتماد است و تعداد یک میلیون دنبال کننده در شبکه های اجتماعی خود شاهدی بر کیفیت این مجموعه است.

2) بازاریابی محتوایی شرکت Hubspot از طریق وبلاگ

بازاریابی محتوایی شرکت Hubspot

وقتی به شرکت هایی که در کارشان موفق بوده اند فکر می کنید؛ بلاگ شرکت Hubspot در صدر این لیست قرار دارد. دلیل این موفقیت چیست؟

شرکت هاب اسپات یک شرکت توسعه دهنده نرم افزاری و چند میلیون دلاری است که این موضوع از استراتژی های خاص آنها در تولید محتوا نشات می گیرد. گزیده ای از استراتژی های تولید محتوا در این شرکت به شرح زیر است:

 • آنها معمولا در نوشتن به مسائلی که از دید مخاطبان با اهمیت است می پردازند.
 • آنها برای ارتقا دادن به نوشته های خود از محتواهای به روزی مثل کتاب های الکترونیکی استفاده می کنند.
 • آنها برای بهتر دیده شدن شروع به اشتراک گذاری محتواهای آموزشی در سایت Inbound.org کردند که حدود 321 هزار مخاطب در هر ماه دارد که این کار فرصت خوبی رو ایجاد می کند تا شرکت به اعتبار خودش بیافزاید.
 • آنها شروع به تولید محتوای ویدیویی در فیس بوک کردند و از LinkedIn برای فرستادن ترافیک به آن کمک گرفتند.

3) بازاریابی محتوایی شرکت Rip Curl از طریق وبلاگ

شرکت Rip Curl طراح و تولید کننده لباس های ورزشی است. او یکی از بهترین نمونه های بازاریابی محتوایی در دنیای تجارت است که اعتبار خود را از انتشارات آنلاین خود با نام The Search گرفته است. این شرکت بیش از 100 هزار فالوور یوتیوب و 2 میلیون دنبال کننده در فیس بوک دارد.

نمونه های بازاریابی محتوایی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی می توانند به صورت غیر مستقیم به ما کمک کنند تا در رتبه بندی گوگل در رتبه اول قرار بگیریم. بنابراین جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت ها برای تبلیغ شرکت و تحریک مخاطبان خود، بر روی بالا بردن کیفیت و کمیت محتوای شبکه های اجتماعی خود متمرکز شوند. نمونه ای از این شرکت ها را با هم خواهیم دید.

4) کانتنت مارکتینگ شرکت GE از طریق اینستاگرام

کانتنت مارکتینگ شرکت GE

GE یکی از اصلی ترین تولید کننده های توربین، موتور های جت و تجهیزات نیروگاهی است. او همچنین یکی از بهترین شرکت هایی است که می توانیم برای تولید محتوای B2B از آن ایده بگیریم. در محتوای شرکت GE صحبتی از جارو برقی و خشک کن نیست بلکه صحبت درباره توربین های بادی، موتور های جت و لوکوموتیو است. کافیست به صفحه اینستاگرام این شرکت سری بزنید یا #GEInstaWalk را سرچ کنید تا امکانات تولیدی شرکت و نحوه کار GE با آنها را ببینید و از گشت و گذار در تجهیزات این شرکت لذت ببرید. حال نتایج اینگونه تولیدِ محتوا چیست؟

 • 8 میلیون بازدید از صفحه اینستاگرام این شرکت
 • 3 هزار فالوور جدید
 • سه میلیون سود در هر تور
 • بدون هیچ هزینه تبلیغاتی، شرکت مبلغ خودش است.

5) کانتنت مارکتینگ شرکت Glossier در توئیتر و اینستاگرام

شرکت Glossier

Glossier یک شرکت تولید کننده لوازم آرایشی و بهداشتی است. محتواهای این شرکت توسط کاربران و فالوور های خودش تبلیغ و نوشته می شود و این بهترین نوع از استراتژی تولید محتواست چون بخش بزرگی از حجم کاری بازاریابی محتوایی توسط کاربران حل خواهد شد و از طرفی مخاطبین جدید با حس اعتماد بهتر و بیشتری از محصولات استفاده خواهند کرد.

6) بازاریابی محتوایی شرکت Intrepid Travel در فیس بوک

بازاریابی محتوایی شرکت Intrepid Travel

شرکت Intrepid Travel یکی از بزرگترین شرکت های مسافرتی است که گروه های کوچک با ماجراجویی های بزرگ را همراهی می کند. این شرکت توسط یک مرکز محتوایی به نام The Journal حمایت می شود که در آن داستان هایی از مسافران را خواهید دید که تجارب سفر خود به مناطق مختلف را با شما به اشتراک گذاشته اند. این کار به شرکت در ایجاد ارتباط موثر و بیشتر با مخاطبان وفادار خود کمک شایانی کرده است. تصاویر زیبایی از مردم و سفر ها در صفحه فیس بوک این شرکت قرار دارد که بیننده را به دنبال کردن این داستان ها ترغیب می کند و جذابیت های خاص خودش را دارد. این شرکت حدود نیم میلیون دنبال کننده فیس بوک و یک جامعه قدرتمند از افراد در شبکه های اجتماعی دارد.

7) کانتنت مارکتینگ شرکت Superdrug در روزنامه ها

نمونه ای دیگر از بازاریابی محتوایی، مربوط به شرکت Superdrug است. او از 18 طراح گرافیک در سراسر جهان خواسته بود که عکسی از یک مدل را با استفاده از فتوشاپ ویرایش کنند و نتیجه را با هنجارهای زیبایی کشور خود مطابقت دهند. او این نتایج را درBuzzfeed(یک شرکت رسانه ای خبری اینترنتی آمریکایی) و Huffington Post(یک شرکت روزنامه ‌نگارانه آمریکایی) منتشر کرد. پوشش خبری بین المللی و انتشار آن در روزنامه های مهمی همچون New York Times و Telegraph و Business Insider از نتایج مهم این استراتژی بازاریابی محتوایی است که منجر به 3 میلیون بازدید و حدود 1 میلیون اشتراک اجتماعی و بازدید بیش از 1 میلیون در مدت زمان 5 روز از سایت این شرکت شد.

نمونه های بازاریابی محتوایی مستقل

در اینجا چند نمونه بازاریابی محتوایی را می بینیم که به هیچ شبکه اجتماعی وابسته نیستند.

8) بازاریابی محتوایی مستقل شرکت John Deere

بازاریابی محتوایی مستقل شرکت John Deere

John Deere یک شرکت بزرگ آمریکایی است که بزرگترین تولید کننده ماشین آلات کشاورزی در جهان است.هر کسی که در زمینه بازاریابی محتوایی مطالعه کرده باشد، احتمالا درباره The Furrow شنیده است که به عنوان اولین نمونه های بازاریابی محتوایی شناخته می شود. The Furrow برای نخستین بار توسط John Deere در سال 1895 با هدف کمک به مشتریان این شرکت در مشکلاتی که با آن دست و پنجه نرم می کنند منتشر شد که انعکاس دهنده تخصص بی نظیر این شرکت است. نکته شگفت انگیز درباره The Furrowاین است که بیش از 120 سال از شروع کار این انتشارات می گذرد و هنوز ادامه دارد و به صورت آنلاین در دسترس است.

9) کانتنت مارکتینگ مستقل شرکت AARP

کانتنت مارکتینگ مستقل شرکت AARP

AARP یا انجمن بازنشستگان آمریکا به ما اهمیت شناخت مخاطبان و ارائه مطالب مورد علاقه آنها را یادآوری می کند. مجله AARP مجله ایست که بابت کیفیت مطالب، طراحی و عکاسی فوق العاده خود جایزه گرفته است اما این موفقیتش در اعمال استراتژی خاصی به دست نیامده است آنها بدون پرداختن به حواشی تنها آن چیزی را به مخاطب می دهند که می خواهد، آنها به خواسته مخاطبان خود گوش می دهند ( مخاطبان خواسته خود را از طریق ایمیل یا شبکه های اجتماعی و... بیان می کنند) و از اطلاعات به دست آمده از طریق پیام رسان ها موضوعاتی که باید به آنها بپردازند را تعیین می کنند. این بزرگترین مجله آمریکایست که برای 22 میلیون خانوار فرستاده می شود.

نمونه های بازاریابی محتوایی تصویری

نیرو محرکه شبکه های اجتماعی تصاویر هستند. آن چیزی که شبکه های اجتماعی برای زنده ماندن از آنها تغذیه می کنند. شرکت Stone Temple Consulting می گوید: "توییت های با عکس، 65 درصد شانس بازتوییت شدن بیشتری دارند Jeff Bullas ".نیز دریافت که وجود تصاویر در یک پست وبلاگ، میزان بازدید را تا 94 درصد بالا می برد. نمونه های بازاریابی زیر گواه این موضوع هستند که چگونه شرکت ها از محتوای بصری برای افزایش بازدید از برندشان استفاده می کنند.

10) بازاریابی محتوایی تصویری شرکت Zomato

 بازاریابی محتوایی تصویری شرکت Zomato

زوماتو یک سامانه جستجو رستوران بین المللی است. اپ این شرکت به شما در پیدا کردن بهترین رستوران ها در 24 کشور کمک خواهد کرد. اما علت فراگیری این اپ چیست؟ چه چیزی سبب اثر گذاری بازاریابی محتوایی این شرکت شده است؟

طنز آزادانه یک استراتژی بازاریابی محتوایی مورد استفاده در این اپ است. از طرفی تصاویر مورد استفاده در اپ آن تجلی فرهنگ کشور هاست. آنها ساده، خلاق و سرگرم کننده هستند. 1.3 میلیون فالوور توییتر و همین تعداد در فیس بوک و صد ها هزار بارگیری اپ شاهدی بر عمل کردن این استراتژی است.

11) کانتنت مارکتینگ تصویری شرکت Shutterstock

تقریبا همه این را می دانند که مردم عاشق داده ها و اطلاعات موثق هستند و در میان آنها این نوع منابع به صورت گسترده ای به اشتراک گذاشته می شود. همین استراتژی انتشار اطلاعات موثق توسط شرکت Shutterstock سبب شد که در سال گذشته هزاران اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی و بیش از 6 میلیارد بازدید از سایت رخ دهد. امسال Shutterstock علاوه بر تولید محتوای تصویری به خلق و ایجاد محتوای صوتی و ویدیویی پرداخته است که تاکنون بیش از 10 ها هزار بار به اشتراک گذاشته شده است.

12) بازاریابی محتوایی تصویری شرکت Rolex

رولکس یک شرکت ساعت سازی سوئیسی است. که به ما نشان می دهد حق نداریم بازاریابی محتوایی را رها کنیم حتی اگر صاحب معروف ترین برند دنیا هستیم. عکاسی و محتوای تصویری این شرکت کیفیت ساعت ها را اثبات می کند. مخاطبان و طرفداران رولکس عاشق آن هستند و بیش از 7 میلیون فالوور اینستاگرام و حدود 6.6 میلیون نفر دنبال کننده در فیس بوک دارد.

نمونه های بازاریابی محتوایی ویدیویی

در یک کلام بازاریابی محتوایی ویدیویی مساوی است با فروش بیشتر. پس گزینه ای است که می تواند شما را به اهداف سازمان تان نزدیک کند.

13) بازاریابی محتوایی ویدیویی شرکت Blendtec

شرکت Blendtec

شرکت Blendtec یک شرکت تولید کننده مخلوط کن های برقی است. استراتژی بازاریابی محتوایی این شرکت چگونه است؟ در واقع سریال ویدیویی Will it Blend این شرکت را در دیدرس مردم قرار داد و منجر به افزایش 700 درصدی فروش در یک دوره سه ساله شد. یوتیوب این شرکت با بیش از 885 هزار دنبال کننده همچنان به کار خود ادامه می دهد و ویدیو ها به طور مرتب منتشر می شوند.

14) کانتنت مارکتینگ ویدیویی شرکت Hootsuite

شرکت Hootsuite

Hootsuite یک پلتفرم مدیریت شبکه های اجتماعی است. این شرکت برای آن که بتواند در بین مردم محبوب شود از نام یک فیلم محبوب به نام Game of Thrones استفاده کرد و از طریق یک محتوای ویدیویی به نام A Game of Social Thrones خود را معرفی کرد. نتایج آن شگفت انگیز بود و بیش از یک میلیون بازدید کننده را جذب کرد و موفق ترین نمونه بازاریابی محتوایی ویدیویی Hootsuite شد.

15) بازاریابی محتوایی ویدیویی شرکت Zendesk

شرکت Zendesk

Zendesk یک شرکت نرم افزاری خدمات مشتری است. نمونه هایی عالی از بازاریابی ویدیویی درباره بیزنس های جهانی وجود دارد که Zendesk بر علیه آنها ظاهر می شود و ارزش و شان بالاتری در مقابلشان از خود نشان می دهد. اما نحوه کار این شرکت در بازاریابی محتوایی چگونه است؟

Zendesk به طور هوشمندانه ای کلمات کلیدی که توسط مردم جستجو می شوند را پیدا و شروع به ایجاد محتوا در رابطه با آنها می کند.

16) بازاریابی محتوایی ویدیویی شرکت Old Spice

شرکت Old Spice

Old Spice یک برند آمریکایی از محصولات بهداشتی مردانه مثل ضد عرق ها، شامپو ها و... است که حدود 9 سال پیش درست هنگامی که در حال شکست در مقابل رقیبانش بود شروع به دور ریختن محتوا های قدیمی و ایجاد محتوا های باحال و جوان پسند کرد او در این محتوا ها از طریق انتشار ویدیو هایی که حتی نامی از شرکت و برند در آنها نبود توانست با نسل جوان ارتباط بگیرد.

17) کانتنت مارکتینگ ویدیویی شرکت JetBlue

شرکت JetBlue

این شرکت هواپیمایی ارزان قیمت آمریکایی در سال 1998 راه اندازی شده است و یکی از خطوط هواپیمایی پیشرو در جهان است که محتوا های ویدیویی این شرکت به ما نشان می دهد که هرگز از خلاقیت در بازاریابی محتوایی نترسیم؛ زیرا نتایج آن فوق العاده اند. همان نتیجه ای که باعث شد برند JetBlue شناخته شود و در یوتیوب میلیون ها نفر برندشان را ببینند.

نمونه های بازاریابی محتوایی با منابع و کتاب های الکترونیکی

18) بازاریابی محتوایی شرکت LinkedIn

بازاریابی محتوایی شرکت LinkedIn

در بازاریابی محتوایی هیچکس متخصص تر از لینکدین ظاهر نشده است. او با قرار دادن نکته هایی در صفحه اول سایت خود افراد را به ثبت نام در لینکدین ترغیب کرد. تعداد ثبت نام کننده ها ناشی از اعمال این استراتژی است. او همچنان به تولید محتوا درباره بازاریابی ادامه می دهد.

19) کانتنت مارکتینگ شرکت Simply Business

کانتنت مارکتینگ شرکت Simply Business

یکی از بهترین نمونه های بازاریابی محتوایی  B2B از شرکت Simply Business یک شرکت بیمه در انگلستان است که به دلیل انتشار نکات و راهنمایی های مفید خود معروف شده است. اعمال استراتژی های خاص این شرکت سبب شد که حتی بخش های خسته کننده یک محتوا نیز به دلیل مفید بودن خوانندگان را به وجد بیاورد.

سایر نمونه های بازاریابی محتوا

سرانجام در این قسمت به توضیح چند نمونه بازاریابی محتوایی از دنیای تجارت خواهیم پرداخت که کمی متفاوت هستند.

20) بازاریابی محتوایی شرکت کوکاکولا

کوکاکولا از شخصی سازی استفاده کرد تا همه در مورد برند آن صحبت کنند. اما چگونه؟ او با قرار دادن 150 تا از رایج ترین اسم ها بر روی بطری های کوکاکولا کمپین Share a Coke را در استرالیا آغاز کرد؛ سپس مردم را به اشتراک گذاری کوک با این نام ها تشویق کرد. همین کار منجر به فروش 250 میلیون بطری کوکاکولا در طول تابستان شد. با کمال تعجب این کمپین به زودی به سایر مکان ها انتقال یافت.

21) بازاریابی محتوایی شرکت Grant Thornton

شرکت Grant Thornton مردم رو به پشت صحنه Tony Awardبرد و نشون داد که محتواهای سرگرم کننده در یوتیوب و توییتر 3.7 میلیون واکنش داره و این رقم در فیس بوک بیشتر هم خواهد شد.

22) بازاریابی محتوایی شرکت Charmin

Charmin یک شرکت آمریکایی تولید کننده دستمال توالت است. اپ این شرکت تاکنون بیش از 100 هزار بار بارگیری شده است و هیچ کس قصد فراموش کردن برند این شرکت را ندارد. زیرا این اپ به افراد در پیدا کردن سرویس های بهداشتی عمومی پاکیزه اطرافشان کمک می کند.

23) کانتنت مارکتینگ شرکت Burberry

Burberry یک خانه مد بریتانیایی است. برجسته ترین نمونه ی بازاریابی محتوایی در شرکت Burberry مربوط به Burberry Kisses است که آرزوی انسان را در ارتباط برقرار کردن با افرادی که دوستشان دارد توسط فناوری های موبایل تحقق بخشیده است. از طریق این برنامه کاربران میتوانند لب های خود را بر روی صفحه نمایش موبایل خود قرار دهند و بوسه دیجیتالی را برای عزیزان خود ارسال کنند.

24) بازاریابی محتوایی شرکت Buzzstream

استراتژی Buzzstream در بازاریابی محتوایی ایجاد محتواهایی در رابطه با محیط زیست و حفاظت از آن بود تا خود را به عنوان رهبر فکری در صنعت خود معرفی کند. کمپین تولید محتوا 9 ماهه این شرکت بسیار موفق بود و تعداد زیادی از ثبت نام کننده ها را به خود اختصاص داد.

25) بازاریابی محتوایی شرکت Lush

قرار دادن این شرکت در دسته بندی های بالا برای ما کار سختی بود زیرا این شرکت مجموعه ای از تکنیک های کانتنت مارکتینگ را برای جذب مخاطبان خود به کار گرفته است. این استراتژی ها شامل موارد زیر است:

 • استفاده از نام های عجیب و غریب برای محصولات
 • محتواهای ویدیویی این شرکت پشت صحنه ساخت محصولات آن است.
 • این شرکت افراد را در شبکه های اجتماعی به اشتراک گذاری عکس های لوازم آرایشی برند Lush و مورد استفاده آنها دعوت می کند.اینستاگرام یکی از پلتفرم های اصلی این شرکت با 4 میلیون فالوور است.

برای ایده پردازی در بازاریابی محتوایی، وقت بگذارید

همه ما می دانیم که پیدا کردن ایده های ناب، کار هر کسی نیست! باید مطالعه کرد، نمونه های موفق را بررسی کرد، دلایل شکست را شناسایی کرد، از روش های خلاقانه ایده پردازی استفاده کرد و نهایتاً به مجموعه ای از ایده ها دست پیدا کرد. ولی مطمئناً پیدا کردن ایده های ناب ارزش وقت گذاشتن و تلاش کردن را خواهد داشت.

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو