محتوای 10 برابری چیست؟ چگونه محتوای 10 برابر تولید کنیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>سئو و بهینه سازی وب
محتوای 10 برابری چیست؟ چگونه محتوای 10 برابر تولید کنیم؟
|جمعه، ۳ مرداد ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 1998 کلمه|مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه

با توجه به افزایش رقابت و افزایش تقاضا برای نویسندگان محتوا، تهیه و تالیف یک محتوای خوب دیگر کار دشواری نیست. تقریباً همه تولیدکنندگان محتوا به تولید محتوای خوب اهتمام می ورزند. اما "خوب" دیگر به اندازه کافی خوب نیست. امروزه متمایز بودن و بهتر بودن محتوا نسبت به رقبا در اولویت است و در این خصوص تولید محتوای 10 برابری اهمیت خود را نشان می دهد. در این جا همه ی آنچه که در مورد محتوای 10 برابری باید بدانید را مورد بررسی قرار می دهیم. 

 محتوای ده برابری چیست؟

شاید فکر کنید تا زمانی که محتوای شما تنها کمی بهتر از حد متوسط باشد، شما می توانید در صفحه اول گوگل حضور داشته باشید. متأسفانه باید بگوییم که این طور نیست. عموما همه بازارایابان محتوا می دانند که رتبه بالاتر در درجه اول به وسیله دو عامل مهم حاصل می شود:

1- کیفیت مطالب

2- لینک دهی مناسب به آنها

جالب است بدانید علاوه بر این معیارها، تولید محتوای 10 برابری در درجه اهمیت بالایی قرار دارد.

تعریف محتوای 10 برابری:محتوای 10 برابری محتوایی است که 10 برابر بهتر از نتیجه ای است که در حال حاضر می توان در نتایج جستجو برای یک عبارت یا موضوع کلیدی مشخصی پیدا کرد. اگر قصد پیشی گرفتن از عرصه رقابت با رقیبان هم حوزه ی خود را دارید باید محتوایی را بنویسید که 10 برابر بهتر از هر آنچه که در گوگل پیدا خواهید کرد باشد.

10x content

 چرا محتوای 10 برابری اهمیت دارد؟

اهمیت محتوای ده برابری

دنیای بازاریابی محتوا دنیای شلوغ و پر رقابتی است. گاهی اوقات اتفاق می افتد که رقبای شما محتوای آموزنده ای را ایجاد کرده اند که کلیه اطلاعات مفید و مورد نیاز کاربران را در خود دارد. بنابراین تکرار آن اطلاعات با عنوان یک محتوای جدید نمی تواند به شما کمک کند. ایده ی اصلی محتوای 10 برابری در یافتن فرصت هایی است که تولید محتوای با کیفیت در آن خصوص صورت نگرفته باشد. به عنوان مثال ممکن است محتوای رقیب به طور کامل به سوالات کاربر پاسخ ندهد، یا ممکن است پاسخ مناسب را بدهد اما ضعف محتوا داشته باشد، حتی ممکن است پاسخ کامل و خوبی بدهد اما به روز نباشد و چندین سال قبل تولید شده باشد. بنابراین تولید محتوای 10 برابری در حیطه آن موضوع خاص می تواند به راحتی رقبا را در کسب رتبه بندی برتر شکست دهد.

 ارزش یابی تلاش برای تولید محتوای 10 برابری

 Larry Kim  بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری WordStream، در وبیناری که با Buzzsumo برگزار نمودند بیان کرد، حدود نیمی از کل ترافیک سایت از 50 مقاله برتر موجود در سایت به دست می آید، این در حالی است که سایر محتوای موجود در سایت هر یک فقط به کسب یک ترافیک ماهانه برای سایت کمک می کند! WordStream هر ماه تقریبا 1 میلیون بازدیدکننده دریافت می کند و نیمی از این بازدیدها تنها توسط 50 مقاله ی برتر سایت صورت می گیرد، در واقع بدین معنی است که هر کدام از مقالات برتر شرکت هر ماه به طور میانگین 10000 بازدید را روانه سایت می کند، این حقیقت به همان اندازه که باور نکردنی است، کاملا واقعی است. این آمار تنها یکی از موارد قانع کننده برای بیان تاثیر شگفت انگیز استفاده از محتوای 10 برابری برای بالا بردن نرخ تبدیل است. محتوای 10 برابری علاوه بر کسب لینک های با کیفیت، به میزان زیادی تجربه کلی کاربر را نسبت به مطالب شما بهبود می دهد. هنگامی که شما حرکت خود را به سمت بهینه سازی تجربه کاربران خود هدایت می کنید، شانس بیشتری برای کسب رتبه بالاتر در گوگل خواهید داشت.

بهینه سازی نرخ تبدیل

 معیار های محتوای 10 برابری چیست؟

به گفته رند فیشکین، مواردی وجود دارد که  اگرهر محتوا برخی از آنها را هم داشته باشد به عنوان یک محتوای 10 برابری معرفی می شود. برخی از این معیارها به شرح زیر است:

محتوا خوب طراحی شده باشد

تجربه کاربری

به عبارت دیگر محتوای 10 برابری باید بتواند تجربه کاربری منحصر به فرد مثبتی را از طریق رابط کاربری، تصاویر ارائه شده در محتوا، طرح بندی و پس زمینه محتوا، فونت محتوا و الگوهای نوشتاری و غیره ارائه دهد.

ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد

محتوای ده برابری باید با کیفیت بالا تولید شود، مطالب قابل اعتمادی ارائه دهد، مفید باشد و برای کاربر جالب و یا قابل توجه باشد.

محتوا چشم گیر باشد

از نظر حوزه محتوایی و یا جزئیات در مقابل محتوای موجود تفاوت چشم گیر و قابل توجهی داشته باشد.

پاسخ احساسی ایجاد کند

محتوای احساسی

در حقیقت باید بتواند واکنشی عاطفی از جمله ترس، تعجب، احساس شعف و شادی، دور از انتظار و یا تحسین در کاربر خود ایجاد کند.

محتوای مفیدی باشد 

اطلاعات مفید محتوا

یک محتوای 10 برابری باید اطلاعات مفیدی از منابع جامع، دقیق و استثنائی جمع آوری کند که قادر باشد یک مشکل را برای کاربران خود حل کند و یا به یک سوال رایج در جامع پاسخ دهد.

محتوا گیرا و موثر باشد

محتوای 10 برابری باید کیفیت منحصر به فرد و برانگیزاننده ای داشته باشد.

اگر شما در حیطه بازاریابی محتوا تازه کار هستید، توصیه می شود این معیارها را به صورت مکتوب نزد خود داشته باشید و تولید محتوای خود را با این معیارها چک کنید.

معیارهای محتوای 10 برابری

 

 آنچه قبل از تولید محتوای 10 برابری باید بدانید

فرض کنید که می خواهید برای عبارت کلیدی "بهترین ابزار برای بازاریابی محتوا" رتبه بندی مناسبی پیدا کنید. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است: با جستجو در گوگل حداقل سه صفحه ابتدایی موجود در نتایج گوگل که  این عبارت کلیدی را پوشش می دهند و دارای رتبه برتر در گوگل هستند را بررسی کرده و اطلاعات موجود در آنها را مطالعه نمایید. پس از بررسی نتایج جستجو سوالاتی از این دست در ذهن شما شکل می گیرد؛ چه نوع تجربه کاربری ارائه شده است؟ محتوای موجود از لحاظ کیفیت طراحی و نوشتار، ارائه اطلاعات مد نظر کاربر، چیدمان، نمایش سریع در گوشی تلفن همراه و ارائه اطلاعات بدون نیاز به مراجعه به لینک های متعدد در چه رده ای قرار دارد؟ اطلاعات جزئی در حیطه مورد بررسی کامل و جامع است یا کمبودهایی دارد؟ آیا از تصاویر مناسبی برای توضیح محتوا استفاده شده است؟ برای نوشتن محتوا از چه منابعی استفاده شده است و چه اطلاعاتی را به طور کامل پوشش نداده است.

عبارات کلیدی

سوالات بسیاری در ذهن شما به وجود خواهد آمد تا محتوای موجود را از دیدگاه خود محک بزنید، سپس کمبودها را مشخص کنید. از خود بپرسید، آیا برای عبارت کلیدی مورد نظر اطلاعاتی وجود دارد که به فراموشی سپرده شده و در نتایج گوگل نشان داده نمی شود؟ اگر جواب شما مثبت است، سپس باید از خود بپرسید که آیا می توانم محتوایی را تولید کنم که 10 برابر بهتر از آنچه که قبلا نوشته شده باشد؟ این بدان معنی است که مطالبی به روزتر، با بررسی و تحقیق بیشتر، با توضیحات کامل تر، طولانی تر و با تصاویر یا ویدئوهای بیشتر را تولید و منتشر کنید. اگر جواب شما به این سوال مثبت است، پس می توانید آن عبارت کلیدی را هدف تولید محتوای 10 برابری خود قرار دهید، اما اگر جواب شما مثبت نیست، بهتر است یک عبارت کلیدی دیگر را هدف خود قرار دهید. بنابراین تولید محتوای متوسط را باید فراموش کنید، برای متمایز بودن باید محتوای 10 برابری ایجاد کنید که حاوی اطلاعاتی باشد که هیچ صفحه وب دیگری آن را ارائه نمی دهد.

 برای تولید محتوای 10 برابری چه کارهای باید انجام شود

با وجود آنکه حدود 86 درصد بازاریابان از بازاریابی محتوا به عنوان یک فعالیت منظم و روتین در استراتژی بازاریابی خود استفاده می کنند، اما به دلیل آنکه از دیدگاه آنها کیفیت مطالب در درجه اولویت پایینی قرار دارد، در واقع تعداد کمی از آنها به موفقیت دست می یابند. با توجهی خاص به معیارهایی که برای محتوای 10 برابری ارائه شد، اکنون می توان به این سوال پاسخ داد، چگونه می توانیم مطالبی را تهیه کنیم که 10 برابر بهتر از آنچه در وب موجود است باشد؟ فاکتورهای زیر را دنبال کنید:

1)  ایجاد تجربه کاربری (UX) بی نظیر

تجربه کاربری

وب سایت هایی که سریعتر بارگیری می شوند، تبلیغات آزاردهنده ندارند و کاربر را به اطلاعات واضحی هدایت می کنند در ایجاد تجربه کاربری موفق تر عمل می کنند. برای بهینه سازی تجربه کاربری می بایست زمان بارگیری سایت بین 2 تا 3 ثانیه باشد؛ از عناصر بصری روشن و واضح برای توضیح قسمت هایی که متن ندارد استفاده شود؛ اصول نوشتاری محتوا به درستی رعایت شود؛ از تصاویر و فیلم های استفاده شود که به راحتی بارگیری شوند و توضیح مناسبی داشته باشند؛ کادر جستجو در قسمت مناسب قرار بگیرد تا کاربر محتوای خود را در آن قسمت جستجو کند و از لینک های داخلی صحیحی استفاده شود. در نهایت می توانید در انتهای محتوا، کاربر را به محتوای مرتبط، ابتدای صفحه و پست های پیشین هدایت کنید.

تولید محتوا با کیفیت عالی

محتوا با کیفیت بالا

کیفیت واقعی نوشتار و محتوای شما باید درجه یک باشد، چرا که محتوای کم کیفیت رتبه بندی پایینی خواهد داشت. غلط املایی نداشته باشید، با اشاره به منابع در زمان ارائه آمار و ارقام، محتوای خود را قابل اعتماد سازید، نیازهای اساسی کاربر را مرتفع کند، وقت زیادی برای تالیف مطالب غیر معمول و منتشر نشده صرف کنید، تبلیغات متعدد مانع از انتقال محتوای اصلی به کاربر نشود و لینک های ضعیف به سایت های بی کیفیت در محتوا موجود نباشد. محتوای با کیفیت نرخ تبدیل بالاتر و تعامل بیشتر با کاربر را در پی خواهد داشت. بنابراین کیفیت محتوا را فدای کمیت آن نکنید چرا که چیزی جز رتبه های پایین تر گوگل در انتظار شما نخواهد بود.

بدست آوردن بک لینک مناسب

بک لینک

تولید محتوای با کیفیت و 10 برابری به طور خودکار بک لینک های کاربر را ایجاد می کند. زمانی که مخاطبان به شما به عنوان یک سایت آگاه اعتماد کنند، شکست رقبا خودبخود ایجاد می شود.

ایجاد تجربه کاربری عالی برای کاربران موبایل

امروزه کاربران موبایل بسیار بیشتر از کاربران دسکتاپ ها هستند و این امر بیانگر بیشتر بودن کاربران موبایل برای محتوای شما می باشد. بنابراین تولید محتوای 10 برابر بهتر از رقبا، راه شناخته شدن برند شما برای کاربران موبایل می باشد. به گونه ای که علاوه بر ایجاد تعامل دو طرفه بتواند کاربر را به اشتراک محتوا در شبکه های اجتماعی ترغیب کند.

از خلاصه نوشتن بپرهیزید

هیچ گاه برای جذب کاربر، محتوا را خلاصه نکنید. اگر کیفیت محتوا موجب ایجاد تجربه کاربری بالایی شود، مخاطب مطالب شما را با دقت بیشتری دنبال خواهد کرد. در واقع برای اینکه بتوانید اطلاعات مورد نیاز کاربر را در اختیار او قرار دهید خود را به کلی گویی و ایجاد محتوای خلاصه محدود نکنید.

 از دیدگاه کاربر بنگرید

نگاه کاربران

برای اینکه بتوانید از دلایل جستجوی یک عبارت کلیدی مطلع شوید بهتر است خود را به جای کاربر بگذارید تا با بینش گسترده تری نسبت به اطلاعات مورد نیاز او به تولید محتوای 10 برابر بهتر از محتوای موجود رقبا بپردازید.

 ایجاد محتوا به صورت منحصر به فرد و استثنائی

چگاهی با جستجوی فراوان در میان سایت هایی که عبارت کلیدی مد نظر شما را مورد بررسی قرار داده اند به این نتیجه می رسید که هیچ جای خالی برای تولید محتوا باقی نمانده است. اما کمی که بیشتر بیندیشید خواهید دید هنوز راهی هست که دیگران آن را نرفته اند. به عنوان مثال اگر چندین سایت به ارائه آمار و ارقامی از یک موضوع مشخص پرداخته اند، شما می توانید با یک جمع بندی و تحلیل آماری نتیجه گیری کنید که کدام سایت آمار دقیق تری ارائه داده و کدام یک قابل اعتماد تر است و این همان محتوای 10 برابر بهتر خواهد بود.

محتوای منحصر بفرد

 با تمرین و تکرار بهترین شوید

کسب مهارت های لازم در تولید محتوای 10 برابری تنها به واسطه آزمون و خطا و تکرار بیشمار برای حرفه ای شدن در این زمینه صورت می گیرد. پس از اینکه بارها و بارها به کشف موضوعات منحصر به فرد و تک پرداختید، متوجه خواهید شد که حس ششم شما در خصوص توسعه این موضوعات و تولید محتوای 10 برابری به میزان بالایی پیشرفت کرده است.

جمع بندی و نتیجه گیری

در این برهه زمانی تولید محتوایی که قبلا کاربر ندیده باشد و پاسخ به سوالات او از جنبه هایی که فکرش را نکرده باشد در اولویت تولید محتوا قرار دارد. در حقیقت محتوای 10 برابری باید نقطه نظراتی را به مخاطب ارائه دهد که در مطالب مشابه و موجود در گوگل وجود نداشته باشد. بررسی ویژگی های اساسی محتوای 10 برابری و اهمیت تولید و همچنین نحوه تولید این نوع محتوا در این مقاله مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

نوشته شده توسط

تیم تولید محتوای شهر محتوا

محتوا، هسته اصلی اینباند مارکتینگ است. ما با آنالیز مخاطبان و رقبای شما، برنامه ریزی هدفمند و تولید محتوای با کیفیت، به رشد کسب و کارتان کمک می کنیم.

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو

آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو

تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی

مشاوره خرید بک لینک

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما

مشاوره سئو و تولید محتوا

اگر برای پیشبرد اهداف بازاریابی محتوایی خود، نیاز به مشاوره سئو و مشاوره تولید محتوا دارید، ما در کنار شما هستیم.

اهداف شما را بررسی می کنیم، نیازهای محتوایی مخاطبان را شناسایی می کنیم، رقبای کسب و کار شما را آنالیز می کنیم و بهترین راهکارها را برای پیشرفت سایت شما در SEO و بازاریابی محتوایی ارائه می دهیم.

موفقیت در بازار رقابتی، تخصص و تلاش می طلبد.

با ما تماس بگیرید