چگونه سایت، فروشگاه اینترنتی یا وبلاگ خود را تبلیغ کنیم؟

نکات آموزشی برای تبلیغ رایگان و جذب بازدید برای سایت ها و فروشگاه های اینترنتی

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
چگونه سایت، فروشگاه اینترنتی یا وبلاگ خود را تبلیغ کنیم؟
توحید ره گشای|یکشنبه، ۱۹ دی ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 1305 کلمه|مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • چگونه در اینترنت، تبلیغ رایگان کنیم؟
 • راهکارهای تبلیغات رایگان در اینترنت
 • چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری

با گسترش اینترنت، بسیاری از فعالیت‌های بشر تحت تأثیر قرار گرفتند که یکی از آن‌ها نیز تبلیغات و بازاریابی است. بازاریابی در دنیای اینترنت، دنیایی بی پایان است که هر روز هم به ابعاد آن اضافه می‌شود. هر روز راهی مؤثرتر و قوی‌تر از گوشه و کنار دنیا معرفی و در سایت‌های اینترنتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. با وجود ابزارهای بسیار زیادی که در این باره تعریف شده اما هنوز هم چالش‌های زیادی در این باره وجود دارد. پاسخ دادن به سؤال چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم؟ هنوز هم یکی از سؤالات مهمی‌ است که مالکان و صاحبان سایت‌ها و وبلاگ‌های اینترنتی از خود می‌پرسند. هر چند روش‌های زیادی برای این منظور تعریف شده است اما همچنان پیدا کردن بهترین، بهینه‌ترین و کم هزینه‌ترین روش تبلیغ سایت یا تبلیغ فروشگاه اینترنتی، چالشی است که این دست از کسب و کارها با آن روبرو هستند.

بهترین روش‌ها مسلماً روش‌هایی هستند که هزینه‌های کمتری روی دست کاربر باقی گذاشته و بیشتری تأثیر را داشته باشند. اگر شما هم به دنبال پیدا کردن پاسخ‌های منطقی برای سؤال چگونه وبلاگ خود را تبلیغ کنیم هستید، در این مقاله همراه ما باشید؛ زیرا قرار است تعدادی از بهترین و ایده آل‌ترین روش‌ها را برای این موضوع با هم بررسی کنیم.

چگونه در اینترنت، تبلیغ رایگان کنیم؟

تبلیغات رایگان

برای شروع مقاله سعی داریم به یکی از محبوب‌ترین و جذاب‌ترین بخش‌های تبلیغات در اینترنت، یعنی تبلیغات رایگان بپردازیم. پاسخ دادن به سؤال چگونه در اینترنت تبلیغ رایگان کنیم، می‌تواند راز و رمز موفقیت در اینترنت برای کسب و کارهای اینترنتی باشد. خیلی از کاربران به دلیل عدم آشنایی با این موضوع، خیلی سراغ آن نرفته و شاید هم آن را بی تأثیر می‌پندارند. اما ما در این بخش روش‌هایی را برای شما بیان می‌کنیم که می‌توانند برای تبلیغات رایگان در اینترنت، فوق العاده موثر و ارزشمند باشند.

طبق یک تحقیقات به عمل آمده از مالکین کسب و کارهای مختلف در اینترنت و آن‌هایی که به دنبال رسیدن به پاسخ پرسش چگونه سایت خود را در اینترنت تبلیغ کنیم هستند، نتایج زیر حاصل شده است:

 • 61 درصد از مخاطبان با آنچه بیشترین اهمیت را برای مخاطبان خود دارد، مشکل داشته‌اند.
 • 50 درصد از افراد به دنبال پیدا کردن هدف مخاطبان خود در اینترنت بوده‌اند.
 • 49 درصد هم با نحوه سفر مشتری در سایت اینترنتی خود مشکل داشته‌اند.

این آمارها نشان می‌دهد که اگر شما هم به دنبال رسیدن به پاسخ سؤال چگونه فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنیم هستید، در این راه تنها نبوده و همراهان زیادی دارید.

راهکارهای تبلیغات رایگان در اینترنت

 تبلیغات رایگان در اینترنت

روش‌های زیر می‌توانند برای سئو و بالا بردن ترافیک سایت اینترنتی و تبلیغ رایگان در اینترنت مورد استفاده قرار گیرند:

 • تولید محتوای هدفمند
 • بهینه سازی و سئو سایت
 • برگزاری مسابقات و اهدای جوایز
 • به‌روز رسانی محتواهای گذشته
 • استفاده از روش‌های تجزیه و تحلیل سایت
 • دریافت بک لینک با کیفیت
 • انتشار رپورتاژ
 • بهینه سازی CTR

در ادامه به بررسی جزئیات مربوط به تأثیرگذارترین روش‌های بالا بردن نرخ ترافیک در سایت‌های اینترنتی می‌پردازیم.

چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم؟

چگونه تبلیغ کنیم؟

در این بخش قصد داریم به بررسی جزئیات روش‌های تبلیغ سایت در اینترنت بپردازیم. بسیاری از کاربران در حال حاضر با راه اندازی فروشگاه‌های اینترنتی در محیط آنلاین به دنبال کسب درآمد از این راه هستند. اما عدم شناخت روش‌های تبلیغ باعث می‌شود تا کسب و کارهای این چنینی، رونق نگرفته و هر روز شاهد از بین رفتن آن‌ها در محیط آنلاین باشیم. اما واقعاً چگونه فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنیم؟ استفاده از روش‌هایی که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم، می‌تواند زمینه ساز رشد شگفت انگیز در محیط اینترنت شده و رونق شگفت انگیزی در کسب و کارهای اینترنتی به دنبال داشته باشد.

چگونه با تولید محتوا، سایت خود را تبلیغ کنیم؟

اولین راه ورودی مخاطب و بالا بردن ترافیک در سایت، این است که بدانیم تولید محتوای اینترنتی چیست. این ابزار به قدری عالی و تاثیرگذار است که بسیاری از متخصصین، محتوا را «پادشاه» می‌دانند. اما تولید محتوای درست و بهینه به این راحتی‌ها نیست. قبل از هر چیزی شما بایستی دست به تحقیق کامل و جامع زده و سپس بهترین حالت را انتخاب کنید. دقت به تکنیک‌های زیر در تولید محتوا می‌تواند پاسخ مناسبی برای سؤال چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم، به دنبال داشته باشد.

 • در قدم اول به مطالعه شخصیت مخاطبین خود بپردازید.

در این بخش از مطالعه لازم است تا شما مشخصات و ویژگی‌های مخاطبین خود اعم از سن و سال، شغل، حساسیت‌ها و موارد مختلف را بشناسید.

 • تحقیقات سئو را انجام دهید.

در قدم بعدی شما باید به دنبال جستجوی کلمات کلیدی موثر و لازم برای کسب و کار خود باشید. در این بخش از تحقیقات بایستی به دنبال عبارت‌هایی باشید که مخاطبین شما در موتورهای جستجو، به جستجوی آن‌ها می‌پردازند.

 • پیش نویسی از محتوای خود ایجاد کنید.

در قدم بعدی می‌توانید روز انتشار پست خود را به مخاطبین خود معرفی نموده و بازخوردهای آن‌ها را مشاهده کنید. برای این بخش می‌توانید از شبکه‌های اجتماعی خود نیز کمک بگیرید.

 • انتشار محتوا
 • تبلیغات برای محتوا

برای ایجاد ترافیک بایستی محتوای خود را از راه‌های مختلف تبلیغ کنید. ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و... می‌توانند از راه‌های تبلیغات محتوا در اینترنت باشند.

در اینترنت، یک متخصص باشید

یکی از بهترین روش‌های کسب ترافیک بالا، تولید محتوای تخصصی و حمایت از آن با محتوای به‌روز‌تر است. در وبلاگ خود به جای پرداختن به موضوعات غیر تخصصی و عمومی‌ که مانند آن‌ها را می‌تواند در صدها سایت دیگر پیدا کرد، به دنبال تولید محتوای تخصصی و حرفه‌ای در یک موضوع خاص باشید. طبق الگوریتم‌های گوگل نیز این ترفند می‌تواند منجر به ایجاد ترافیک بالا برای شما شود. این محتوا ممکن است کمی ‌طولانی شود اما تأثیر بسیار زیادی برای بالا بردن ترافیک سایت شما خواهد داشت.

چگونه با تبلیغات پولی، وبلاگ خود را تبلیغ کنیم؟

تبلیغات پولی یکی از مؤثرترین راه‌های افزایش نرخ ترافیک برای سایت‌های اینترنتی است. از این رو کاربرانی که به دنبال رسیدن به پاسخ سؤال چگونه وبلاگ خود را تبلیغ کنیم هستند، می‌توانند از این ترفند البته به صورت بهینه استفاده نمایند.

چگونه با استفاده از شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه اینترنتی خود را تبلیغ کنیم؟

استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای تبلیغ فروشگاه‌ها و کسب و کارهای اینترنتی، روش به‌روز دیگری است که در سال‌های اخیر تأثیر فوق العاده زیادی را برای کاربران به دنبال داشته است. فیس بوک، اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی پرکاربر می‌توانند شرایط تبلیغات عالی را برای سایت اینترنتی برای کاربر رقم بزنند.

از تکنیک های تجزیه و تحلیل وب سایت کمک بگیرید

بدون استفاده از ترفندهای تجزیه و تحلیل وب سایت، هر عملیاتی در محیط اینترنت می‌تواند تیری در تاریکی بوده و بدون هیچ هدفی دنبال شود. از این رو شما در درجه اول و قبل از طرح ریزی هر عملیاتی باید به دنبال تجزیه و تحلیل وب سایت خود با استفاده از ابزارهای مختلف بروید.

مسابقات جذاب برگزار کنید

برگزاری مسابقات اینترنتی می‌تواند یکی از مؤثرترین روش‌های تبلیغ در اینترنت باشد. اگر به دنبال رسیدن به پاسخ سؤال چگونه سایت خود را تبلیغ کنیم هستید و هنوز پاسخ مناسبی برای آن پیدا نکرده‌اید، شما را دعوت می‌کنیم تا از نتایج شگفت انگیز مسابقات اینترنتی برای این منظور استفاده نمایید. البته دقت به شرایط برگزاری مسابقه و تبلیغات برای خود آن نیز در این پروسه، اهمیت زیادی دارد.

اینفلوئنسرها می‌توانند بهترین روش تبلیغاتی باشند

استفاده از تأثیرگذاری اینفلوئنسرها در دنیای اینترنت می‌تواند در تبلیغات کسب و کار شما شگفت انگیز باشد. همه افراد به تأثیر استفاده از این روش تبلیغاتی پی برده و در حال حاضر از آن به عنوان یک روش تاثیرگذار و عمده استفاده می‌نمایند.

تبلیغات ایمیلی هنوز هم خیلی خوب نتیجه می دهند

چگونه در اینترنت تبلیغ رایگان کنیم؟ شاید پاسخ دادن به این سؤال در دنیای پر از هزینه امروز کمی ‌سخت به نظر برسد اما جمع آوری ایمیل‌های کاربران و استفاده از تبلیغات ایمیلی می‌تواند یکی از عالی‌ترین پاسخ‌ها برای این منظور باشد.

بک لینک با کیفیت و مرتبط بگیرید

یکی از بهترین روش‌های تبلیغات در اینترنت استفاده از بک لینک است. البته نوع بک لینک تأثیر بسیار زیادی در نتیجه نهایی پروژه خواهد داشت.

آنالیز سئو فنی سایت را جدی بگیرید

یکی از نقطه نظراتی که معمولاً از چشم کاربران سایت‌های اینترنتی دور می‌ماند، آنالیز سئو فنی سایت است. سئو فنی هم در رتبه بندی گوگل و هم در افزایش نرخ ترافیک ناشی از علاقه کاربر، تأثیر بسیار زیادی خواهد داشت.

جمع بندی و نتیجه گیری

چگونه سایت خود را در اینترنت تبلیغ کنیم و چه راه‌هایی برای تبلیغات رایگان در اینترنت وجود دارد؟ بررسی این سؤال‌ها یکی از چالش‌های اصلی کاربران سایت‌های اینترنتی است. در انتهای این مقاله باید یادآور شویم که برخلاف تصور بسیاری از عموم، صرف هزینه‌های بالا برای تبلیغات در اینترنت بدون داشتن برنامه درست و دقت به موضوعاتی مانند بک لینک، سئوی فنی، سئوی داخلی سایت و مواردی از این دست که معمولاً رایگان هم به دست می‌آیند، نتایج چندان جالبی به دنبال نخواهد داشت. پس به جای اینکه پول و سرمایه خود را در راه تبلیغات بی هدف دور بریزید، بهتر است با تکنیک‌های درست، دست به تبلیغات هدفمند و تاثیرگذار در اینترنت بزنید.

tohidrahgoshay
نوشته شده توسط

توحید ره گشای

من توحید ره گشای هستم. قهرمان دو دوره مسابقات شطرنج کشوری. از دوران راهنمایی به نویسندگی و نوشتن علاقه داشتم و حتی فوق لیسانس مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران هم نتونست من و...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما