کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟

کلمات کلیدی ال اس آی چگونه با ارتباط معنایی پنهان، محتوای شما را بهینه می کنند؟

شهر محتوا>مجله محتوا>سئو و بهینه سازی وب
کلمات کلیدی LSI چیست و چه اثری در سئو دارد؟
فاطمه کاظمی|آخرین آپدیت: جمعه، ۲۲ اسفند ۱۳۹۹|مدت زمان مطالعه: 19 دقیقه

از دیدگاه سئو، استفاده از کلمات کلیدی LSI بسیار پر اهمیت است و می‌تواند نقش بسیار تاثیرگذاری در جستجوها ایفا کند. با استفاده از این کلمات می‌توان زمینه را در محتوا افزایش داد و بدین ترتیب، قابلیت جستجو را نیز بهبود بخشید. با توجه به اهمیت این موضوع در این مقاله قصد داریم تا همه آنچه که باید در رابطه با کلمات کلیدی LSI بدانید را عنوان کنیم تا با استفاده از آن بتوانید سئوی خود را بهبود ببخشید و با ارتقای آن، مشتریان بیشتری را به سوی کسب و کار خود جذب کنید.

کلمات کلیدی LSI چیست؟

همان طور که واضح است، امروزه سئو نقش بسیار پررنگ و اساسی در دیده شدن کسب و کارها دارد. برای حصول سئوی مناسب، همواره نکات و شرایطی باید مدنظر قرار گیرد تا بتوان بر اساس‌ آن‌ها یک سئوی قوی را ارائه کرد. یکی از مهمترین نکات برای ارائه یک سئوی مناسب، استفاده صحیح از کلمات کلیدی است. در سال‌های قبل که بازاریابان به دنبال کسب رتبه‌های خوب در گوگل بودند، تنها در مورد یک کلمه کلیدی وسواس به خرج می‌دادند. اما امروزه راه دستیابی به یک محتوای قدرتمند، داشتن زمینه و متن قوی هم هست. دلیل اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که درمی‌یابیم بر اساس آمارها 15 درصد از جستجوهای روزانه گوگل شامل عبارت‌هایی هستند که قبلا کسی‌ آن‌ها را سرچ نکرده است. از آنجایی که در طول سال، تریلیون‌ها جستجو از طریق گوگل انجام می‌شود، می‌توان رقم 15 درصد جستجوی روزانه را رقم قابل توجهی در نظر گرفت. به دلیل اهمیت این موضوع و همچنین به دنبال روی کار آمدن روش‌های مختلف و منحصر به فرد برای سرچ کردن، اهمیت استفاده از کلمات کلیدی LSI چند برابر شده است.

بحث کلمات کلیدی LSI از سال 2015 از سوی گوگل مطرح شد و از اهمیت آن صحبت کرد. با این حال شرکت گوگل زمان زیادی را برای توضیح دادن این موضوع به مخاطبان و بازاریابان اینترنتی صرف نکرد و به همین علت، بسیاری از افراد هنوز هم از ماهیت کلمات LSI آگاهی ندارند. LSI مخفف Latent Semantic Index (ing) است که در واقع یک برنامه رایانه‌ای است که برای یادگیری طیف گسترده‌ای از مترادف‌ها بر اساس زمینه، طراحی شده است. در این روش از تکنیک‌های ریاضی برای یافتن روابط بین کلمات و مفاهیم در یک قسمت از محتوا استفاده می‌شود.

تقریبا در تمامی مقالاتی که در رابطه با LSI نوشته شده است، این دو هدف عنوان می‌شوند. اول این که گوگل از فناوری به نام LSI برای فهرست بندی صفحات وب استفاده می‌کند و دوم این که استفاده از کلمات کلیدی LSI در محتوا، به شما کمک می‌کند تا رتبه بالاتری در Google داشته باشید. اما از نظر فنی این دو ادعا نادرست هستند! در ادامه دلیل نادرستی این ادعا را عنوان خواهیم کرد. در حقیقت کلمات LSI به کلماتی گفته می‌شود که از نظر معنی با موضوع مورد بحث در ارتباط هستند. به عنوان مثال اگر درباره اتومبیل صحبت می‌کنید، کلمات کلیدی LSI ممکن است خودرو، موتور، جاده، لاستیک، وسیله نقلیه و گیربکس اتوماتیک باشد. اگر بخواهیم تعریف دقیق‌تری از این کلمات ارائه دهیم می‌توان اینگونه عنوان کرد که: کلمات کلیدی LSI اصطلاحات مرتبط با مفهومی هستند که موتورهای جستجو از‌ آن‌ها برای درک عمیق محتوای یک صفحه وب استفاده می‌کنند.

مزایای استفاده از کلمات کلیدی LSI چیست؟

همان طور که در ابتدای متن عنوان کردیم، هر ساله هزاران جستجو در گوگل انجام می‌شود که هرگز از قبل جستجو نشده‌اند. به همین علت، گوگل الگوریتم قبلی خود را بهبود بخشید تا بتواند کلمات کلیدی را بهتر درک کند. گنجاندن کلمات کلیدی LSI در محتوا، زمینه محتوای شما را افزایش می‌دهد و مزایای زیر را به همراه دارد:

 • این کلمات رتبه وب سایت شما را در موتورهای جستجو افزایش می‌دهند: استفاده از کلمات کلیدی LSI در متن شما، به موتورهای جستجو کمک می‌کند تا صفحه شما را بهتر درک کرده و قدرت رتبه بندی آن را افزایش دهند.
 • کلمات کلیدی معنایی، ارتباط محتوای شما را بهبود می‌بخشند: افزودن کلمات مرتبط همچنین به شما اطمینان می‌دهد که محتوای خود را تنها به خاطر کلمات کلیدی، یا پر کردن کلمات کلیدی، بارگذاری نکنید.
 • کلمات مرتبط تعداد افرادی را که محتوای شما را پیدا‌‌ می‌کنند افزایش‌‌ می‌دهد: کلمات کلیدی LSI همچنین به شما کمک‌‌ می‌کنند تجربه جستجوی بهتری را برای کاربران فراهم کنید که به نوبه خود، به معنای بهبود در عوامل مختلف رتبه بندی، مانند زمان صرف شده در یک صفحه، نرخ پرش و... است.

با توجه به موارد عنوان شده، بهره گیری از کلمات کلیدی LSI در متن می‌تواند بسیار تاثیرگذار و مفید باشد. در کنار این مزایا آیا می‌توان گفت که استفاده از کلمات LSI معایبی نیز دارند؟ در پاسخ به این پرسش می‌توان عنوان کرد که کلمات کلیدی LSI لزوماً هیچ نقصی ندارند، اما روش نمایه سازی، محدودیت‌هایی دارد. به طور مثال:

 • این روش کلمات را در نظر نمی‌گیرد و تمام حروف ربط و حرف اضافه را از بین می‌برد.
 • در این روش، کلمات مرتبط به یک معنی در نظر گرفته می‌شوند و تمایزی بین‌ آن‌ها ایجاد نخواهد شد.
 • ایده‌های اساسی و کنایه را تشخیص نمی‌دهد. در بعضی موارد، ممکن است معنی کلمات با معنای متن، مطابقت نداشته باشد.

LSI چگونه کار می‌کند؟

همان طور که واضح است، کامپیوترها دارای حالتی گنگ هستند. به این مفهوم که‌ آن‌ها درک ذاتی از روابط بین کلماتی که ما در سخن به کار می‌بریم، ندارند. به عنوان مثال در زبان فارسی دو کلمه ریز و کوچک هر دو تقریبا به یک معنی هستند اما رایانه درکی از این مسئله و روابط مفهومی ‌بین کلمات ندارند مگر این که به‌ آن‌ها گفته شود و این مفهوم برای آن تعریف شود. مشکلی که وجود دارد این است که امکان این که تمامی این مفاهیم برای رایانه تعریف شود وجود ندارد و این امر مستلزم صرف وقت و هزینه بسیار زیادی خواهد بود.

LSI این مسئله را با استفاده از فرمول‌های پیچیده ریاضی برای استخراج روابط بین کلمات و عبارات از مجموعه اسناد موجود حل می‌کند. به زبان ساده، اگر LSI را روی مجموعه‌ای از اسناد مربوط به فصل‌ها اجرا کنیم، احتمالاً کامپیوتر‌‌ می‌تواند چند نکته را کشف کند:

 • اول این که در زبان انگلیسی Fall مترادف Autumn و به معنای پاییز است.
 • دوم، کلماتی مانند فصل، تابستان، زمستان، پاییز و بهار همه از نظر معنایی با هم مرتبط هستند.
 • سوم، Fall از نظر معنایی به دو مجموعه مختلف واژه مربوط‌‌ می‌شود.

سپس موتورهای جستجو‌‌ می‌توانند با استفاده از این اطلاعات، پرس‌و‌جوی دقیق و نتایج جستجوی مرتبط‌تری را ارائه دهند. اساس کار LSI در مورد تمامی مجموعه‌ها به صورت یکسان و به صورت بالا تعریف می‌شود و به این ترتیب به موتورهای جستجو برای ارائه یک متن مرتبط‌تر کمک می‌کند. بنابراین روشن است که با حل مشکلات جستجو با این روش، گوگل از فناوری کلمات کلیدی LSI برای درک بهتر متون کمک می‌گیرد. همچنین واضح است که مطابقت دقیق پرس‌وجوها، راهی غیر قابل اعتماد برای موتورهای جستجو برای بازگرداندن اسناد مربوطه است. به علاوه ما هر روز به عینه مشاهده می‌کنیم که موتور جستجوی گوگل، واژگان مترادف را درک می‌کند.

تاثیر کلمات کلیدی LSI بر سئو

از گذشته‌ای نه چندان دور، خزنده‌های گوگل که وظیفه پیدا کردن عناوین بر حسب جستجوی کاربران را بر عهده داشتند و امروزه از‌ آن‌ها به عنوان عنکبوت نیز نام برده می‌شود، با خزیدن از یک لینک به لینک دیگر در صفحات وب متصل، به طور خودکار وب سایت‌ها را پیدا و اسکن‌‌ می‌کنند. هنگام خزیدن از یک لینک به لینک دیگر، ‌ آن‌ها به کلمات کلیدی یک صفحه نگاه‌‌ می‌کنند تا به‌ آن‌ها کمک کند موضوع آن را شناسایی کنند. به عنوان مثال، اگر بخواهید پستی با عنوان «21 نکته برای تقسیم بندی موثر لیست ایمیل» منتشر کنید، Google صفحه شما را اسکن می‌کند تا تعیین کند که آیا از اصطلاح «تقسیم بندی لیست ایمیل» در مناطق اصلی در وب سایت خود استفاده‌‌ می‌کنید یا خیر. منظور از مناطق اصلی وب سایت، عنوان‌ها، بدنه محتوا، زیر عنوان‌ها و متن تصاویر است.

تاثیر کلمات کلیدی LSI بر سئو

پس از به روزرسانی LSI، روش خزنده گوگل تغییر کرد و به این ترتیب باعث بهبود عملکرد سئو شد. با به‌روز رسانی این سیستم، تغییرات زیر در گوگل ایجاد شد:

 • گوگل صفحات را بهتر از قبل درک می‌کند. قبل از استفاده از روش LSI، اسکن صفحه تنها بر پایه کلمات کلیدی صورت می‌گرفت. اما امروزه گوگل می‌تواند صفحات را با استفاده از کلمات کلیدی LSI یعنی غیر مرتبط اما با مفهوم یکسان نیز اسکن نماید. مثلا در مورد موضوع «تقسیم بندی لیست ایمیل» گوگل می‌تواند صفحات را بر حسب سایر عناوین مرتبط از قبیل: مخاطبین ایمیل، مشترکین، ابزارهای ایمیل و... نیز اسکن نماید. معنای آن این است که گوگل تلاش‌‌ می‌کند تا موضوع کلی یک صفحه را بفهمد و برای درک مطالب در سطح بسیار عمیق‌تری نسبت به جستجوی چندین مورد از کلمات کلیدی خاص، به نمایه سازی معنایی پنهان متکی باشد.
 • گوگل صفحات را به صورت متنی می‌خواند. اساساً، الگوریتم Google اکنون توانایی «خواندن» یک صفحه به همان روشی که انسان دارد را دارد و بسته به زمینه تعیین شده، کلمات کلیدی را طبقه بندی‌‌ می‌کند. این بدان معنی است که موتور جستجو اکنون‌‌ می‌تواند بین کوچکترین جزئیات در کلمات نیز تفاوت قائل شود. به طور مثال می‌تواند بین جملات واقعی و اصطلاحی یا ضرب المثل‌ها، تفاوت قائل شود.
 • گوگل حتی می‌تواند نتایج مرتبط‌تری نیز ایجاد نماید. طبق مقالات تحقیقاتی اخیر از گوگل، ‌ آن‌ها کلماتی را که غالباً در کنار هم قرار می‌گیرند شناسایی می‌کنند تا به ربات‌ها کمک کند موضوع اصلی صفحاتی را که اسکن می‌کند، راحت‌تر درک کنند. به این ترتیب با استفاده از یک طبقه بندی دقیق‌تر، نتایج مرتبط‌تری نیز حاصل می‌شود.
 • گوگل می‌تواند تصویر و مفهوم کلی‌تری از تجارت و کسب و کار شما را نشان دهد. در واقع گوگل می‌تواند بر حسب الگوریتم خود، نام تجاری، وب سایت، صنعت و کسب و کار شما را عمیق‌تر درک کند و فهم بهتری نسبت به محتویات هر صفحه داشته باشد.

اکنون‌‌ می‌توانید ببینید که چرا کلمات کلیدی LSI به بخشی مهم از الگوریتم موتور جستجو تبدیل شده‌اند. هدف اصلی Google ارائه مناسب‌ترین نتایج ممکن برای جستجوگران است؛ حتی برای 15٪ عبارات جستجو که قبلاً هرگز جستجو نشده‌اند. این یک استاندارد کیفی شگفت انگیز است که دستیابی به آن بدون موتور نمایه سازی معنایی نهفته، غیرممکن خواهد بود.

آیا ذکر کلمات، عبارات و مطالب مرتبط‌‌ می‌تواند باعث افزایش رتبه شود؟

بیشتر سئوکاران، کلمات کلیدی LSI را چیزی بیش از کلمات، عبارات و موجودیت‌های مرتبط نمی‌دانند. علیرغم این که این تعریف از نظر فنی ممکن است صحیح نباشد، اما مشخصا استفاده از کلمات و عبارات مرتبط در محتوا می‌تواند به بهبود سئو کمک کند. برای درک بهتر این موضوع، مثال زیر می‌تواند بسیار کمک کننده باشد.

دقت کنید: وقتی واژه «سگ» را جستجو می‌کنید، احتمالاً صفحه‌ای که صدها بار کلمه «سگ» در آن درج شده باشد را نمی‌خواهید. با توجه به این نکته، الگوریتم‌ها ارزیابی می‌کنند که آیا صفحه‌ای حاوی محتوای مرتبط دیگری فراتر از کلمه کلیدی «سگ» وجود دارد یا خیر. مانند تصاویر سگ، فیلم یا حتی لیستی از نژادها. بنابراین در صفحه‌ای درباره سگ‌ها، Google نام نژادهای جداگانه‌ای را از نظر معنایی اسکن‌‌ می‌کند.

بدین ترتیب در مورد تمامی موضوعات، ذکر کلمات و عبارات مرتبط با آن حوزه می‌تواند تاثیر به‌سزایی در افزایش رتبه بندی سایت شما داشته باشد. امروزه سئوکاران باید به این نکته بیشتر توجه کنند و عناوین مناسب و مرتبطی را در محتوای خود به کار گیرند.

با استفاده از کلمات کلیدی LSI، رنک محتوای خود را افزایش دهید

آیا Youtube نیز از کلمات کلیدی LSI استفاده می‌کند؟

علاوه بر گوگل، امروزه بسیاری از محتواها و به خصوص ویدیوها از طریق یوتیوب مورد بازدید قرار می‌گیرند. بسیاری از افراد در دنیا از طریق یوتیوب کسب درآمد می‌کنند و به همین دلیل این شبکه به عنوان یکی از پرطرفدارترین برنامه‌ها در بین کاربران شناخته می‌شود. سوالی که برای بسیاری از سئوکاران مطرح می‌شود، این است که آیا یوتیوب نیز در جستجوهای خود از کلمات کلیدی LSI استفاده می‌کند یا خیر؟ در پاسخ به این سوال می‌توان عنوان کرد که با وجود این که صاحب اصلی Youtube گوگل است، اما این دو بر روی دو موتور جستجو و الگوریتم مختلف کار می‌کنند. آنچه باعث ایجاد تعجب در بین کاربران شده است، این است که به نظر نمی‌رسد در زمان نوشتن یک مقاله، YouTube از کلمات کلیدی LSI برای رتبه بندی استفاده کند. بنابراین در حالی که جستجوی YouTube پیشنهادهای مرتبط را به کاربر ارائه می‌دهد، اما مکان‌های زیادی برای درج کلمات کلیدی LSI در آن وجود ندارد.

سئو در یوتیوب در حقیقت به این صورت است که عمدتا به ویرایش با کیفیت بالا برای افزایش تعامل و میزان کلیک بر روی تصاویر کوچک متکی است. البته این تعریف بسیار ساده‌ای از الگوریتم بسیار پیچیده یوتیوب است؛ اما این یک حقیقت پذیرفته شده جهانی است که ویرایش با کیفیت بالا، به جای استفاده از کلمات کلیدی LSI، بزرگترین عامل موثر در الگوریتم YouTube است. بنابراین اگرچه به نظر می‌رسد کلمات کلیدی LSI فاکتور مهمی در موتور جستجوی Google هستند، اما در موتور جستجوی YouTube از اهمیت چندانی برخوردار نیستند.

کلمات کلیدی LSI در موتور جستجوی YouTube از اهمیت چندانی برخوردار نیستند.

نحوه پیدا کردن و استفاده از کلمات کلیدی LSI

اولین قدم در یافتن کلمات کلیدی LSI ایجاد پایه‌ای از کلمات کلیدی مهم برای تجارت شما است. بعد از انجام این کار، پیدا کردن کلمات کلیدی ساده خواهد بود. در این قسمت پنج ابزار کلیدی برای راحت‌تر پیدا کردن کلمات کلیدی LSI آورده شده است که با استفاده از آن می‌توان گزینه‌های مناسب به عنوان کلمات مرتبط را پیدا کنید.

 1. تکمیل خودکار گوگل: ویژگی جستجوی فوری در گوگل، ساده‌ترین روش برای یافتن کلمات کلیدی مرتبط با کلمه اصلی است. تمام آنچه شما باید انجام دهید این است که کلمه کلیدی مورد نظر خود را در جعبه جستجوی Google تایپ کنید؛ آنچه مشاهد می‌کنید، طیف وسیعی از پیش بینی‌ها در مورد مرتبط‌ترین موضوعات به موضوع شما است. به دنبال کلماتی باشید که به صورت پیشنهادی پررنگ ظاهر‌‌ می‌شوند. بدین ترتیب می‌توانید لیستی از کلمات مرتبط با محتوای خود را تشخیص دهید و‌ آن‌ها را در متن خود به کار ببرید.
 2. جستجوهای مرتبط در گوگل: بر طبق این ویژگی‌‌ می‌توانید کلمه کلیدی اصلی خود را در Google تایپ کنید و سپس به پایین صفحه بروید تا قسمت «جستجوهای مرتبط» را پیدا کنید. به این ترتیب می‌توانید در متن خود، کلمات یافت شده به عنوان جستجوی مرتبط را به کار بگیرید.
 3. People Also Ask (مردم نیز می‌پرسند) : یکی از مهمترین و شگفت انگیزترین ویژگی‌های گوگل، امکان رایگان استفاده از باکس سوالات «مردم نیز می‌پرسند» است. با استفاده از این ویژگی نیز می‌توان نتایج مرتبط را شناسایی و‌ آن‌ها را در متن استفاده کرد. با استفاده از این مسئله می‌توان موارد برجسته‌تر را نیز دنبال کرد و‌ آن‌ها را به کار گرفت.
 4. نمودار LSI: این نمودار یک تولیدکننده کلمات کلیدی LSI است که به صورت رایگان در دسترس قرار دارد. این ویژگی به شما کمک می‌کند تا تمام عبارت‌های مربوط به کلمه کلیدی اصلی خود را پیدا کنید. به سادگی کلمه کلیدی اصلی صفحه خود را تایپ کنید و بدین ترتیب، لیستی از اصطلاحات LSI را به عنوان پیشنهاد دریافت نمایید.
 5. Serpstat: این ابزار نیز به عنوان یکی از موثرترین ابزارها برای پیدا کردن عبارت‌های معنایی، شناخته می‌شود. با استفاده از این ابزار می‌توانید به سادگی کلمه کلیدی اصلی خود را وارد کنید و روی SEO Search> Keywords related کلیک نمایید. بدین ترتیب لیست طولانی کلمات و عبارات برای انتخاب به شما ارائه می‌شود.

علاوه بر موارد عنوان شده، ابزارهای مفید دیگری نیز برای یافتن کلمات کلیدی LSI وجود دارند. Ahrefs، Moz و Moz tool ابزارهای بسیار عالی برای یافتن کلمات کلیدی هستند. این ابزارها همچنین امکان فیلتر کردن کلمات بر حسب قدرت اتصال، حجم جستجو و... را نیز در اختیار قرار می‌دهند.

استفاده از باکس سوالات «مردم نیز می‌پرسند»

نحوه استفاده از کلمات کلیدی LSI برای سئو

ابزارهایی که در قسمت قبل ذکر شد، می‌توانند کلمات کلیدی مرتبط با متن و کلمه کلیدی اصلی را برای شما پیدا کنند. حال وقت آن رسیده است که این کلمات را در متن محتوای خود به کار ببرید. با اضافه کردن این کلمات به متن محتوا می‌توانید تاثیر آن بر روی سئو را به صورت کاملا محسوس درک کنید. در این قسمت نحوه استفاده از کلمات در متن را عنوان خواهیم کرد.

 • کلمات کلیدی LSI را که برای موضوع شما مناسب است انتخاب کنید. قبل از اینکه تعیین کنید چگونه کلمات کلیدی LSI را در متن خود بگنجانید، باید کلمات مناسب برای موضوع خود را مشخص نمایید.
 • به کل برآورد ماهانه در مورد سرچ‌ها توجه کنید. گاهی اوقات، تعیین بهترین کلمات کلیدی LSI برای متن شما ممکن است واقعاً دشوار باشد، زیرا برخی از پیشنهادات ممکن است یک پست یا موضوع متفاوت را شامل شود.
 • کلمات کلیدی LSI را به صفحه خود اضافه کنید. شما باید کلمات کلیدی LSI خود را به همان قسمت‌هایی از متن اضافه کنید که کلمه کلیدی اصلی خود را اضافه‌‌ می‌کنید، از جمله: عنوان‌ها، زیر عنوان‌ها، برچسب‌های تصاویر و با رعایت چگالی در کل متن. در این هنگام باید توجه کنید که کلمه کلیدی اصلی و کلمات LSI به صورت طبیعی و یکنواخت در کل متن پخش شده‌اند. چرا که استفاده غیر معقول از کلمات در متن، می‌تواند کیفیت محتوا را تا حد زیادی کاهش دهد.

علاوه بر موارد عنوان شده، لازم است تا نکات دیگری نیز برای بهبود وضعیت سئو محتوا با استفاده از کلمات کلیدی LSI مدنظر قرار گیرند. به طور مثال استفاده بیش از حد از کلمات مترادف می‌تواند اثر منفی بر سئو داشته باشد. معمولا پیشنهاد می‌شود که به ازای هر 200 تا 300 کلمه از محتوا، یک بار از کلمات LSI استفاده کنید. صرف نظر از اینکه چند بار از کلمات کلیدی LSI استفاده‌‌ می‌کنید، همیشه اولویت اصلی شما باید ارائه اطلاعات واضح، مختصر و مفید باشد که به خوانندگان کمک‌‌ می‌کند تا پاسخ‌ها و راه حل‌های مورد نظر خود را پیدا کنند؛ ضمن اینکه به شما در دستیابی به هدف تجاری خود یعنی تبدیل خوانندگان به مشتری نیز کمک خواهد کرد.

استفاده از کلمات کلیدی LSI برای سئو

نتیجه گیری و جمع بندی

بحث یافتن کلمات کلیدی LSI امروزه به عنوان یکی از مباحث مهم در سئو شناخته می‌شود که لازم است سئوکاران با آن آشنایی کامل داشته و از آن در تهیه محتوای خود استفاده کنند؛ گوگل ابزارهای قدرتمندی را برای یافتن و بهره گرفتن از این کلمات در اختیار مخاطبان خود قرار داده است.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

فاطمه کاظمی

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو