3 نکته مهم که باید در مورد بازاریابی محتوایی در ایران بدانید

بازاریابی محتوایی

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
3 نکته مهم که باید در مورد بازاریابی محتوایی در ایران بدانید
سمانه رحیمی|آخرین آپدیت: یکشنبه، ۱۸ مهر ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 4 دقیقه

هر محتوا، محصولی است که باید در بسته‌بندی درست به دست مخاطب درستش برسد. وگرنه هم محتوا و هم مخاطب از مدار برندتان خارج می‌شوند. 

در این گفتار به سراغ سه ویژگی سرنوشت‌ساز در بازاریابی محتوایی ایرانی می‌رویم. با ما همراه باشید.

1) رساندن خوراک خوشمزه محتوایی بر اساس شناخت مخاطب هدف

محتوا یک غذا است و مخاطب، همان فردی است که می‌خواهد آن غذا را مصرف کند. شما به عنوان یک تولید کننده محتوا، زمانی می‌توانید به موفقیت برسید که غذای مورد علاقه مخاطبتان را آماده کرده و به دستش برسانید. با این حساب، شناخت مخاطب، اولین و مهم‌ترین کاری است که باید انجام دهید.

2) باز کردن مسیر تعامل با مخاطب

همزمان با آغاز تولید محتوا، مسیر برقراری ارتباط شما با مخاطبانتان باز می‌شود. اینجا است که باید آستین‌هایتان را بالا بزنید و برای شکل دادن به این رابطه، هرچه از دستتان بر می‌آید را انجام دهید. چون این کار به شما کمک می‌کند تا مخاطبانتان را به مشتریانتان تبدیل کنید.

با مخاطب مانند رفیق خود رفتار کنید!

3) همراستا بودن محتوا با اهداف فروش

هدف نهایی شما از تولید محتوا، فروش است. این فروش می‌تواند در قالب ارائه محصولات یا خدمات به صورت مستقیم و غیر مستقیم باشد. بنابراین باید محتوای خود را به شکلی خلاقانه و بر اساس اهداف فروشتان تولید کنید.

حالا اینکه چطور هدف‌گذاری کنید، چگونه مخاطب خودتان را بشناسید یا حتی چطور استراتژی تدوین کنید، موضوع‌هایی بسیار مهم هستند که آنها را در دوره بازاریابی محتوایی به طور مفصل برایتان توضیح داده‌ایم.

دیجیتالینگ کجا است؟ در دوره بازاریابی محتوایی دیجیتالینگ چه خبر است؟

دوره بازاریابی محتوایی یکی از چندین دوره‌‌ای است که در مدرسه دیجیتالینگ ارائه شده است. ما در این مدرسه آنلاین با تکیه بر تجربه‌های چند ساله خودمان و تلاشی که برای یادگیری پیوسته داریم، تلاش می‌کنیم تا کمک‌حال دیجیتال مارکترها و علاقه‌مندان به بازاریابی محتوایی باشیم.

به همین دلیل در دوره بازاریابی محتوایی به تمام سرفصل‌هایی که هر بازاریاب محتوا به دانستن و تسلط بر آنها نیاز دارد پرداخته‌ایم. البته این کار را فقط با توضیح تیتروار چند موضوع تئوری انجام نداده‌ایم.

بلکه آستین‌هایمان را بالا زدیم و ماجرا را به صورت عملی و در طول بیش از 16 ساعت آموزش ویدیویی پیش بردیم. گذشته از این، در این دوره فقط ما صحبت نمی‌کنیم بلکه شما نیز باید با انجام تمرین‌ها، تحویل آنها به ما و گرفتن بازخوردتان وارد گود شوید و آموخته‌هایتان را بیازمایید. چون تنها با انجام عملی یک کار است که می‌توانید آن را واقعا یاد بگیرید و به مهارت برسید.

بیایید نگاهی به سرفصل‌های دوره بازاریابی محتوایی بیندازیم:

 • آشنایی با مفاهیم بازاریابی، فروش و تبلیغات
 • هدف‌گذاری در بازاریابی محتوایی
 • سفر به شناخت مخاطب و طراحی پرسونا
 • استراتژی و مدیریت محتوا
 • شروع قوی برای خلق محتوا
 • شناخت دُرُست آناتومی محتوا
 • ورود به دنیای محتوا و تمام اجزای آن
 • آشنایی با یوایکس رایتینگ
 • توزیع محتوا و پیدا کردن بهترین زمان انتشار
 • نکات ریز و درشت از ترویج محتوا
 • چگونگی تحلیل محتوا
 • آشنایی با تیم محتوا

صبر کنید! کار ما هنوز تمام نشده است

شرکت در دوره بازاریابی محتوایی، تنها نقطه شروع ماجرا بود. تیم دیجیتالینگ تا 90 روز، گوش به زنگ یک اشاره از سوی شما هستند تا به سوالات یا مشکلاتی که برایتان پیش آمده است پاسخ بدهند.

بنابراین، تازه بعد از خرید دوره، کار ما با شما آشنا می‌شود و همراهی واقعی ما استارت می‌خورد. اگر باز هم به توضیحات بیشتری نیاز دارید و می‌خواهید این ماجرا را از دریچه‌های دیگری بررسی کنید یا حتی بخشی از این دوره را تماشا کنید، می‌توانید به سراغ دوره جامع آموزشی بازاریابی محتوایی در دیجیتالینگ بروید و چَنته خودتان را از اطلاعات بیشتر در این مورد، پُر کنید.

هنوز دو دل هستید؟ نمی‌دانید این دوره واقعا به کارتان می‌آید یا نه؟

هیچ اشکالی ندارد. شما می‌توانید سری به بازارچه دیجیتالینگ بزنید و یک بخش کوچک از ماجرای بازاریابی محتوایی یعنی «نمونه سند استراتژی محتوای دیجیتالینگ» را به رایگان دانلود کنید. البته این سند استراتژی مربوط به دیجیتالینگ است.

اگر شما واقعا به طراحی چنین سندی برای برند خودتان نیاز دارید پس بدون شک، دوره جامع بازاریابی محتوایی، راستِ کارِ خودتان است. چون یکی از نتایج این دوره، یادگیری کامل تدوین سند استراتژی محتوایی خودتان است.

راه باز است... آیا مرد میدان هستید؟

یادتان باشد، هزینه‌ای که برای آموزش خودتان صرف می‌کنید، یک سرمایه گذاری بلند مدت است که بعدها دست چندین برابر سود را می‌گیرد و همراه با خودش وارد زندگی‌تان می‎کند.

چون بعد از تماشای هر دوره آموزشی و تمرین اصولی چیزهایی که یاد گرفته‌اید به فردی عمیق‌تر و حرفه‌ای‌تر در زمینه کاری خودتان تبدیل می‌شوید. پس برای تبدیل شدن به کسی که می‌توانید باشید، شجاعتتان را جمع کنید و اولین قدم را بردارید! چون مسیر پیش‌رویتان، تشنه قدم‌های شجاعانه شما است.

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو