انواع تبلیغات محیطی

شهر محتوا>مجله محتوا>محتوا
انواع تبلیغات محیطی
سمانه رحیمی|یکشنبه، ۱ اسفند ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 948 کلمه|مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
  • تبلیغات محیطی چیست؟
  • مزایای استفاده از تبلیغات محیطی
  • انواع تبلیغات محیطی کدام‌ اند؟
    • چه کسب و کارهایی به تبلیغات محیطی نیاز دارند؟
  • اجاره بیلبورد تبلیغاتی در تهران

در این مطلب قصد داریم توضیح دهیم که تبلیغات محیطی چیست و انواع تبلیغات محیطی را به شما معرفی کنیم. همچنین بهترین مرجع برای اجاره بیلبورد تبلیغاتی در تهران را به شما معرفی کنیم.

تبلیغات و بازاریابی واژه‌های بسیار گسترده‌ای هستند و انواع مختلفی را شامل می‌شوند. یکی از انواع تبلیغات که بعد از گذشت چندین سال همچنان بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد و نرخ بازگشت بسیار خوبی دارد، تبلیغات محیطی است. این شیوه تبلیغات علاوه بر این که باعث شناخته شدن برند شما و به اصطلاح برندینگ می‌شود، برای جذب مخاطب نیز بسیار خوب عمل می‌کند. البته تبلیغات محیطی انواع مختلفی دارد که هرکدام در شرایطی می‌توانند مناسب شما باشند.

تبلیغات محیطی چیست؟

تبلیغات محیطی، همان‌طور که از نام آن بر می‌آید در محیط به نمایش درمی‌آید. اما این محیط در بیرون از نقطه نهایی خرید مخاطب در نظر گرفته می‌شود. در واقع، در امر تبلیغات معمولاً نقطه‌های کوری کشف می‌شوند که می‌توانند گزینه‌های مناسبی برای تبلیغات بیرون از محدوده باشند. قدرت این نوع تبلیغات بر کسی پوشیده نیست. اگر این تبلیغات اثرگذاری خود را از دست داده بود، از پیش از انقلاب صنعتی تا به حال ماندگار نمی‌شد. نه تنها از جذابیت آنها کم نشد، پیشرفت‌های فناوری به کمک این تبلیغات آمد و بر شگفتی‌آفرینی آنها افزود. 

شاید به نظر برسد که با رشد استفاده از گوشی‌های هوشمند، اثرگذاری این نوع تبلیغات کاسته شده باشد. درست است که شبکه‌های اجتماعی بسیار گسترده شده‌اند، اما هرگز نتوانسته‌اند جای این نوع تبلیغات را بگیرند. مخاطب چاره‌ای ندارد گاهی سرش را از روی گوشی بلند کند و به اطراف نگاهی بیندازد. هنوز هم این روش یکی از بهترین شیوه‌های بازاریابی محسوب می‌شود. تبلیغاتی که در مکان و زمان درست جلوی چشم قرار بگیرد، نامش برای همیشه در ذهن مخاطب باقی خواهد ماند. ارائه صحیح به مخاطب همراه با خلاقیت می‌تواند این اثرگذاری را چندین برابر کند. یکی از بهترین روش‌ها برای از میدان به در کردن رقبا استفاده از تبلیغات محیطی است تا بتوان همیشه جلوی چشم مخاطب بود.     

مزایای استفاده از تبلیغات محیطی

تبلیغات محیطی عموما به خاطر اندازه بزرگی که دارد هر مخاطبی نمی‌تواند به راحتی آن را نادیده بگیرد. همین مسئله را می‌توان بزرگ‌ترین مزیت آن دانست. برندهای زیادی توانسته‌اند خدمات و محصولات خود را از روی بیلبوردها به مخاطبان بشناسانند. تبلیغی مختصر و مفید که بدون این که حاشیه برود، مستقیم سر اصل مطلب می‌رود. البته هستند برندهایی که با برانگیختن کنجکاوی برای مخاطب توانسته‌اند او را جذب خود کنند. اتفاقی که به سادگی رخ نخواهد داد و در فرایندی پیچیده به دست خواهد آمد. ایجاد پرسش می‌تواند مخاطب را به جایی برساند که به دنبال پاسخ آن برود. زمانی برگ برنده در دستان یک کسب و کار خواهد بود که محصولش پاسخ این پرسش به وجود آمده باشد.

ممکن است خیلی از صاحبان برندها استفاده از چنین تبلیغاتی را به دلیل گران بودن به صرفه ندانند. اما بازدهی این نوع تبلیغ و اثرگذاری آن بر روی مخاطب، با هیچ تبلیغ دیگری دستیافتنی نیست. حتی همین الان یکی از تبلیغات موفق برندها دارند جلوی چشممان رژه می‌روند. با این که دیدن خیلی از آن بیلبوردها به سال‌ها پیش باز می‌گردد. اما تأثیرش هنوز ماندگار است.

انواع تبلیغات محیطی کدام‌ اند؟

بیلبورد تبلیغاتی را می‌توان از مهم‌ترین انواع تبلیغات محیطی دانست. بیلبوردها در همه نقاط شهر پخش شده‌اند. اندازه این تبلیغات معمولاً مشخص است. اصلی‌ترین مسئله در انتخاب اندازه این تبلیغات دید مخاطب است. در این نوع تبلیغ امکان معرفی برند در سطح کشور وجود دارد. در این میان هستند برندهایی که محدوده جغرافیایی مشخصی را برای خودشان تعریف می‌کنند و به دنبال مخاطبان محلی هستند.

بیلبوردهای نمایشی اما تنها در نقطه‌های خاصی از شهر در معرض دید مخاطبان قرار می‌گیرند. بزرگراه‌ها و میدان‌های اصلی شهر پذیرای این نوع تبلیغات هستند. اضافه شدن قسمت‌های متحرک، تزئینات سه‌بعدی و نورپردازی‌های ویژه به نمایشگرها توانسته‌اند چشمان بیشتری را به سوی خود بکشانند. 

پوسترهای دیواری، تبلیغات روی اتوبوس‌ها و قطارهای مترو و مبلمان شهری نتوانسته‌اند اثرگذاری بیلبورد را داشته باشند. با این که وجه اشتراک همه تبلیغات محیطی در معرض دید بودن است. می‌توان گفت مخاطبی که در مترو تبلیغاتی را دید می‌زند، برای تبدیل شدن به مشتری راه طولانی‌تری را طی می‌کند. تا مخاطبی که از داخل خودروی مدل جدید خود در اتوبان در حال رانندگی یک تبلیغ را می‌بیند.  

در کل، نکته مهم درباره همه تبلیغات محیطی قرار گرفتن آنها در مکان‌های رفت و آمد شهروندان است. مراکز خرید را هم می‌توان برای نصب تبلیغات بنری و انواع دیگر تبلیغات بسیار مناسب دانست. یک تبلیغ کارآمد در یک مرکز خرید می‌تواند افراد زیادی را به کسب و کار مورد نظر دعوت کند. نمایشگرها می‌توانند به خوبی برای تبلیغ کسب و کارهای کوچک و متوسط تا بزرگ در مراکز خرید مؤثر واقع شوند. 

چه کسب و کارهایی به تبلیغات محیطی نیاز دارند؟

اجاره بیلبورد تبلیغاتی

همه کسب و کارها به تبلیغات محیطی نیاز دارند. اگر یک کسب و کار به دنبال اهداف بلندمدت برای خود باشد، باید برای تبلیغات ارزش بیشتری قائل شود. به این ترتیب است که می‌تواند به موفقیت برسد. موفقیت در گرو دست یافتن به سود بیشتر است. سود بیشتر زمانی حاصل می‌شود که مخاطبان بیشتری هر روز به مشتری و مصرف‌کننده بدل شوند. مخاطبان چه زمانی به مشتری تبدیل می‌شوند، وقتی که کسب و کاری را بشناسند. و آن‌ها وقتی کسب و کاری را می‌شناسند که تبلیغاتش را دیده باشند.

اجاره بیلبورد تبلیغاتی در تهران

همان‌گونه که گفتیم اجاره بیلبورد در تهران یکی از بهترین روش‌های تبلیغات محیطی محسوب می‌شود. بیلبوردهای تبلیغاتی به دلیل این که در معرض دید بسیاری از افراد قرار می‌گیرند، برای معرفی برند بسیار عالی هستند. همچنین نرخ بازگشت سرمایه (ROI) در این گونه تبلیغات بسیار عالی است و به این ترتیب هزینه‌ای که انجام می‌دهید برای ساخت بنر تبلیغاتی به سرمایه تبدیل می‌شود.

برای اجاره بیلبورد در تهران می‌توانید از آژانس تبلیغاتی کانون ایران نوین استفاده کنید. اجاره انواع بیلبورد تبلیغاتی در اندازه‌ها و انواع مختلف و در مکان مدنظر شما امکان پذیر است. کافی است به سایت ایران نوین مراجعه کنید و با متخصص این آژانس تبلیغاتی مشورت کنید.

 

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما