شماره مجازی و کاربردهای آن

شهر محتوا>مجله محتوا>محتوا
شماره مجازی و کاربردهای آن
سمانه رحیمی|چهارشنبه، ۲۸ دی ۱۴۰۱|تعداد کلمات: 1154 کلمه|مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • شماره مجازی چیست؟
 • کاربردهای شماره مجازی
 • چه کسانی به شماره مجازی نیاز دارند؟
 • انواع شماره مجازی
  • شماره  رایگان:
  • شماره اختصاصی:
 • نامبرلند بزرگترین عرضه کننده شماره اختصاصی
 • سخن آخر

بیش از یک دهه از رواج شبکه‌های اجتماعی و گوشی‌های هوشمند می‌گذرد، این گوشی‌های هوشمند ادامه مسیر پیشرفت تکنولوژی از آغاز تا کنون بوده‌اند. زمانی سیمکارت‌های فیزیکی پاسخگوی نیاز انسان بود اما دیگر کافی نیست. انواع دیگر شماره‌ها برای ساده سازی کار در اپلیکیشن‌ها و شبکه‌های اجتماعی طراحی شده‌اند. بهترین و کم هزینه‌ترین نوع این شماره‌ها شماره‌های مجازی هستند که بدون نیاز به ثبت نام پیچیده یا حضور در کشور خاصی انجام می‌گیرد و شما از ایران می‌توانید به شماره مجازی اکثر کشورهای جهان دسترسی داشته باشید. این کار از طریق نامبرلند انجام می‌گیرد.

 

 • شماره مجازی چیست؟
 • کاربردهای شماره مجازی
 • چه کسانی به شماره‌های مجازی نیاز دارند
 • انواع شماره‌های مجازی
 • نامبرلند عرضه کننده شماره اختصاصی

شماره مجازی چیست؟

شماره مجازی موضوع پر کاربردی است. در همه کشورهای جهان خرید و فروش این شماره‌ها به یک رویه تبدیل شده است. اهمیت این موضوع وقتی زیاد شد که سایت‌ها، اپلیکیشن‌ها برای احراز هویت به شماره نیاز پیدا کردند.

در واقع این اقدام غول‌های دنیای تکنولوژی برای محدود کردن ربات‌ها، عضویت پر تعداد و فیک کاربران و ارتقای امنیت حساب‌هایشان صورت گرفت. برای آنها مهم بود که پشت هر حساب کاربری یک انسان با هویت مشخص و قابلیت ردیابی وجود داشته باشد.

پس از آن که جمعیت کاربران گوشی موبایل در سراسر جهان زیاد شد احراز هویت از طریق موبایل تبدیل به امری ساده شد. کاربران شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها صرفا به دنبال احراز هویت از طریق شماره خودشان نبودند. آنها دنبال چیز بیشتری بودند. شماره مجازی این کار را کرد. این شماره‌ها فرصت می‌داد که افراد با چندین شماره از چندین کشور در شبکه‌های اجتماعی و اپلیکیشن‌ها وریفای کنند.

شماره مجازی دردسرهای سیمکارت فیزیکی را ندارد، خرید آن از طریق درگاه اینترنتی انجام پذیر است. نیاز به مدارک هویتی برای ثبت نام ندارد، هزینه آن کمتر است. هزینه‌های پس از خرید کمتری دارد. خریداران این شماره‌ها نیازی به پرداخت هزینه رومینگ ندارند.

برای کسانی که به واسطه کسب و کارشان تمایل به فعالیت ناشناس در فضای مجازی دارند، یا قصد دارند با چند شماره در فضای مجازی فعالیت کنند، چنین شماره‌هایی گزینه خوبی هستند. استفاده از شماره مجازی می‌تواند به توسعه کسب و کار اینترنتی افراد کمک کند. عرضه این شماره‌ها به طور قانونی توسط اپراتورهای کشورهای مبدا انجام می‌گیرد. پس از عرضه وارد سایت‌ها یا اپ‌های مختلف می‌شوند و کاربر می‌تواند پس از ثبت نام از آن استفاده کند. دسترسی به این شماره‌ها برای کاربران ایرانی  با سختی‌هایی همراه است. اما نامبرلند این سختی‌ها را کنار زده و انواع مختلف شماره مجازی را برای کاربران ایرانی عرضه می‌کند.

 

کاربردهای شماره مجازی

کاربردهای شماره مجازی را می‌توان در توسعه کسب و کار، استفاده از خدمات اینترنتی به طور ناشناس و دور زدن محدودیت‌ها عنوان کرد. این مورد آخر یعنی دور زدن محدودیت‌ها عامل گرایش بسیاری از کاربران ایرانی به خرید شماره‌های مجازی است.

اگر داخل فروم‌های خاص کاربران یک حوزه خاص مثلا گیمینگ، ارز دیجیتال و ... بروید. می‌بینید که کاربران برای اولین گام‌های فعالیتشان به شماره خارجی نیاز دارند. و همیشه در مورد راهکارهای به دست آوردن شماره‌های خارجی صحبت می‌کنند.

این موضوع فقط محدود به گیمرها یا تریدرها نیست. فعالان کلاب هاوس که دنبال میزگردهای صوتی برای بحث‌های تخصصی خود هستند هم می‌توانند از کاربران چنین شماره‌هایی باشند.

برنامه نویس‌ها و گرافیست‌ها برای ارتقای کارشان و استفاده از توانایی‌های هوش مصنوعی به شماره مجازی نیاز دارند. هنرمندان و بلاگرهای فعال در شبکه‌های اجتماعی جز گروه‌هایی هستند که برای فعالیتشان به شماره مجازی نیاز دارند. منظور کسانی است که به دنبال تولید محتوا و کسب در آمد یوتیوب، تیک تاک و فیسبوک هستند.

پس همانطور که می‌بینید کاربران متعددی در فضای امروز جامعه ایران به استفاده از شماره‌های مجازی نیاز دارند. در صورت خرید این شماره‌ها می‌توانید با کمترین هزینه و به سادگی به محدودیت‌های جغرافیایی و اینترنتی را کنار بزنید.

چه کسانی به شماره مجازی نیاز دارند؟

اگر اغراق نکنیم می‌توانیم بگوییم همه کسانی که می‌خواهند از دنیای تکنولوژی عقب نمانند و به روز بمانند به شماره مجازی نیاز دارند. بنابراین اگر نمی‌خواهید که از این سیل خروشان پیشرفت عقب بمانید می‌توانید با خرید شماره خارجی مجازی از فرصت‌های طلایی که پیش روی شماست بهره‌مند شوید.

در صورتی که جز کسانی هستید که می‌خواهید فرصت طلایی استفاده از دنیای رمزارز را از دست ندهید یک شماره بین‌المللی کار شما را راحت می‌کند.

اگر می‌خواهید فعالیت خود را در شبکه‌های اجتماعی نظیر تیک تاک، تلگرام فیس بوک و توییتر گسترش دهید و به درآمد دلاری برسید به شماره کشورهای دیگر نیاز دارید.

چنانچه بخواهید جدیدترین فیلم‌ها را از نت فلیکس دانلود کنید به شماره غیر ایرانی نیاز خواهید داشت. اگر قصد دارید از سایت‌های کاریابی خارجی یا حتی سایت‌های فریلنسینگ به درآمد دلاری برسید با وریفای کردن از شماره بین‌المللی یک کشور معتبر کار خود را راحت می‌کنید.

چنانچه دنبال داد و ستد بدون محدودیت با همه بانک‌های جهان و خرید از امازون یا استفاده از پی پل هستید شماره‌های نامبرلند کار شما را بسیار ساده می‌کنند. پس به حرف اول باز می‌گردیم چه کسانی به شماره مجازی نیاز دارند؟ تقریبا همه کاربران اینترنت.

انواع شماره مجازی

اپراتورهایی که از سراسر جهان شماره مجازی را عرضه می‌کنند به یک شکل این کار را انجام نمی‌دهند. تفاوت در شماره‌های مجازی شامل تفاوت در مدت استفاده، نوع استفاده، قابلیت انجام تماس تلفنی و ... است.

عمده عرضه کنندگان این شماره‌ها یا اپلیکیشن‌های شماره مجازی هستند. یا سایت‌های فروش شماره‌های مجازی.

بیشتر سایت‌ها و اپلیکیشن‌های شماره‌های مجازی خدمات خود را با محوریت آمریکا و کانادا انجام می‌دهند. اما اپ‌هایی هستند که کشورهای دیگری را نیز پوشش می‌دهند. معمولا اپلیکیشن‌ها شماره رایگان ارائه می‌دهند و سایت‌ها شماره اختصاصی.

شماره  رایگان:

این شماره که از طریق اپلیکیشن عرضه می‌شود اعتبار کمتری داشته و محدودیت‌هایی نیز برای وریفای کردن دارد. این شماره‌ها به دلیل رایگان بودن در مالکیت شخص خاصی نیستند و در صورت بن شدن یا غیر فعال شدن می‌توانند در اختیار کس دیگری قرار گیرند. به همین دلیل امنیت اطلاعات پایینتری داشته و برای کارهای مهم مفید نمی‌باشند. همچنین استفاده و فعالسازی آن‌ها برای کاربران ایرانی سخت است. جدا از همه اینها این رایگان بودن این شماره‌ها آن طور که تبلیغ می‌شود صحت ندارد.

شماره اختصاصی:

شماره‌های اختصاصی شماره‌های معتبری هستند که با صرف هزینه کم از طریق سایت‌های مختلف به دست می‌آیند. در ایران هم نامبرلند این شماره‌های معتبر را به شما می‌دهد. شماره‌هایی که در وریفای کردن اکثر سرویس‌ها کاربرد خواهد داشت. این شماره‌ها متعلق به اپراتورهای بین‌المللی از کشورهای مختلف بوده که برخی از آن‌ها ویژه سرویس‌های مختلف عرضه می‌شود. در پنل نامبرلند لیست سرویس‌ها و شماره‌هایشان ارائه شده است.

نامبرلند بزرگترین عرضه کننده شماره اختصاصی

خرید شماره‌های اختصاصی معتبر از طریق کارت بانکی ایرانی و چند کلیک به سادگی میسر است. نامبرلند این کار را برای شما می‌کند. شما می‌توانید شماره یکبار مصرف ویژه سرویس برای وریفای کردن ده‌ها سرویس را از نامبرلند تهیه کنید. همچنین می‌توانید با خرید شماره مجازی دائمی آمریکا و نصب گوگل ویس به یک شماره دائمی آمریکا دسترسی داشته باشید.

این شماره دائمی قابلیت ارسال پیام متنی و صوتی و تماس با رایگان را تمام شماره‌های آمریکایی فراهم می‌کند و با صرف هزینه‌ای کم می‌توانید با سایر جهان هم تماس بگیرید. شارژ حساب گوگل ویس از طریق اپلیکیشن به سادگی قابل انجام است.

سخن آخر

تقریبا برای همه اپلیکیشن‌های و سایت‌های جهان شماره مجازی به فروش می‌رسد و برای فعالیت نا محدود به این شماره مجازی نیاز دارید. شماره مجازی انواع گوناگونی دارد و مشتریانش آن را برای هدف‌های گوناگونی می‌خرند. شماره مجازی در همه دنیا به عنوان یک محصول قانونی عرضه می‌شود و توسط اپراتورها به فروش می‌رسد. در اکثر کشورهای جهان فروش این شماره‌ها انجام می‌شود. با استفاده از شماره مجازی محدودیت‌های جغرافیایی و محدودیت‌هایی نظیر تحریم دیگر معنا ندارند. با خرید این شماره‌ها کاربران ایرانی می‌توانند در زمینه مورد علاقه خود به فعالیت بپردازند.

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما