کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل، کلید رشد کسب و کار شماست

شهر محتوا>مجله محتوا>سئو و بهینه سازی وب
کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل، کلید رشد کسب و کار شماست
ميلاد فرقان خواه|شنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۱|تعداد کلمات: 1412 کلمه|مدت زمان مطالعه: 9 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
  • نقش تولید محتوا در جذب بازدید از گوگل
  • چرا تحقیق در مورد کلمات کلیدی، مهمترین قسمت در بازاریابی دیجیتال است؟
  • استخراج کلمه کلیدی چیست و چگونه انجام می‌شود؟
  • ایجاد محتوای مناسب با استفاده از کلمات کلیدی استخراج شده
  • خدمات تحقیق کلمات کلیدی در مجموعه شهر محتوا

شاید به جرات بتوان گوگل را قوی‌ترین موتور جستجو در جهان دانست. امروزه میزان جستجوها در گوگل به صورت چشمگیری افزایش داشته است؛ به طوری که این موتور جستجو بیش از 40000 جستجو را در یک ثانیه پردازش می‌کند که این میزان معادل 3.5 میلیارد سرچ در روز و 1.2 تریلیون جستجو در سال خواهد بود. زمانی که گوگل در سپتامبر سال 1998 تاسیس شد، میزان جستجوی آن چیزی در حدود ده هزار سرچ در روز بود و درست یک سال پس از تاسیس یعنی در سال 1999، این میزان به 3.5 میلیون جستجو در روز رسید. این ارقام تنها بخشی از آمارهای خیره کننده در مورد کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل را از سال‌های ابتدای تاسیس تا به امروز نشان می‌دهد.

این موتور قدرتمند جستجو، روز به روز در حال پیشرفت است؛ به طوری که امروزه کسب و کارهای زیادی از طریق گوگل خود را به بازار معرفی می‌کنند و برترین سایت‌های فروش محصول و خدمات از طریق گوگل در دسترس مخاطبان و مشتریان هستند. بر این اساس رقابت بسیار نزدیکی در بین کسب و کارهای اینترنتی شکل گرفته است؛ بنابراین یادگیری الگوریتم گوگل می‌تواند تا حد زیادی به افراد در پیشبرد کسب و کارشان کمک کند. کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل یکی از مهمترین فاکتورهای حائز اهمیت در الگوریتم گوگل هستند که می‌توان با تکیه بر یادگیری آن‌ها، رتبه سایت خود را ارتقا داد.

نقش تولید محتوا در جذب بازدید از گوگل

تولید محتوا برای بهبود سئو سایت و همچنین بهینه سازی آن، ضروری است. در واقع تولید محتوا یکی از عوامل مهم در جستجوی ارگانیک سایت محسوب می‌شود. امروزه که با افزایش فزاینده جستجوها در گوگل و همچنین انفجار محتواهای تولید شده در آن رو به رو هستیم، تولید محتوای ارگانیک هرگز به آسانی گذشته نخواهد بود. در واقع اگر به دنبال بهبود بازدید خود در موتورهای جستجو هستید، باید بدانید که چه نوع محتوایی را لازم است تولید کنید و کدام یک از کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل را در محتوای خود به کار ببرید. بنابراین دانستن این که چه نوع محتوایی می‌تواند در ارتقا رتبه سایت اثرگذار باشد، بسیار حائز اهمیت است.

طبق آمارها بیشترین درصد اثرگذاری محتوا، از طریق محتواهای متنی به مخاطب منتقل می‌شود. به طوری که طبق نظرسنجی‌های انجام شده، 40.4 درصد از شرکت کنندگان از بین محتواهای ویدیویی، دیداری و نوشتاری، به محتواهای نوشتاری رای دادند و این امر نشان دهنده اهمیت این نوع محتوا در جستجوها است. طبق گفته گوگل: «ایجاد محتوای جذاب و مفید احتمالاً بیش از سایر عوامل بر روی وب سایت شما تأثیر می‌گذارد...» برای تولید محتواهای جذاب و موثر، استفاده درست از کلمات کلیدی ضروری خواهد بود؛ به طوری که کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل می‌تواند در رتبه بندی سایت، نقش مهمی ایفا کند.

تولید محتوای اصولی به کاربر کمک می‌کند تا اطلاعات مربوط به سایت خود را در معرض دید سایر افراد قرار دهد. همچنین افراد تنها با سرچ کلمات کلیدی می‌توانند مطلب مورد نظر خود را از طریق موتور قدرتمند گوگل جستجو کنند. کلمات کلیدی سرچ شده، درست شبیه به یک کلید برای رشد کسب و کار شما عمل می‌کنند.

کلمات کلیدی سرچ شده، درست شبیه به یک کلید برای رشد کسب و کار شما عمل می‌کنند.

چرا تحقیق در مورد کلمات کلیدی، مهمترین قسمت در بازاریابی دیجیتال است؟

اینترنت با نفوذ بین 50٪ جمعیت جهان، مهم‌ترین کانال برای دسترسی به مردم در جهان امروز است. در واقع به صورت آنلاین می‌توان به طور تقریبی، به نیمی از جمعیت جهان دسترسی داشت. فقط باید بدانید که چگونه محتوای خود را در دسترس آن‌ها قرار دهید. کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل می‌توانند امکانات بسیار مناسبی را برای بهبود وضعیت سئو فراهم کنند. با این حال، تحقیق در مورد کلمات کلیدی فقط مربوط به SEO نیست. تحقیق کلمات کلیدی در واقع پایه و اساس تمام روش‌های بازاریابی دیجیتال است. وقتی Google Analytics ، SEMrush و سایر ابزارهای آنلاین را بررسی می‌کنید، کلمات کلیدی توضیح می‌دهند که ترافیک جستجوی ارگانیک از کجا ناشی می‌شود. در حقیقت کلمات کلیدی، مشخص می‌کنند که شرکت شما با چه چیزی شناخته شده است.

با استفاده از کلمات کلیدی مناسب، تیم بازاریابی محتوای شما می‌فهمد که چه محتوایی را باید به بازار عرضه کند و این سبب می‌شود که قیف CRO شما با دهانه وسیع‌تری ساخته شود و کار را برای شما ساده می‌کند. تحقیق در مورد کلمه کلیدی، نقش اصلی را در بازاریابی آنلاین شما ایفا خواهد کرد و همان طور که قبلا نیز اشاره کردیم، اگر ندانید کدامیک از کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل منجر به افزایش ترافیک سایت شما خواهد شد، نمی‌توانید کسب و کار و فروش خود را افزایش دهید. با این وجود هنوز هم بسیاری از افراد، تحقیق بر روی کلمات کلیدی را جدی نمی‌گیرند و بر روی تعداد معدودی از کلمات کلیدی کار می‌کنند. این امر باعث می‌شود که راندمان کاری سایت به شدت افت کند.

مراحل تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی

استخراج کلمه کلیدی چیست و چگونه انجام می‌شود؟

همان طور که در قسمت‌های پیشین نیز عنوان کردیم، کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل، یکی از مهم‌ترین فاکتورها برای به کارگیری در مقالات و بهبود سئوی محتوا هستند. همچنین عنوان کردیم که تحقیق در مورد این کلمات و همچنین نحوه استخراج آن‌ها، از اهمیت بسیار بالایی در بهبود روند کسب و کار برخوردار است. اما در این قسمت می‌آموزیم که اساسا استخراج کلمات کلیدی چیست و چگونه انجام می‌شود.

استخراج کلید واژه که از آن با عنوان تشخیص کلمه کلیدی و یا تجزیه و تحلیل کلمه کلیدی نیز یاد می‌شود، در واقع یک روش برای تجزیه و تحلیل متن است که به صورت خودکار، پرکاربردترین و مهم‌ترین کلمات و عبارات را از متن استخراج می‌کند که این امر به جمع بندی متون و همچنین پیدا کردن موضوع اصلی بحث، کمک شایانی خواهد کرد. در تجزیه و تحلیل متن، از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین (AI) با پردازش زبان طبیعی (NLP) برای از درک زبان انسان استفاده می‌شود تا بتوان آن را توسط ماشین‌ها درک و تحلیل کرد. در تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی می‌توان کلمات کلیدی را از هر نوع متن پیدا کرد. این متون شامل: اسناد و گزارش‌های تجاری منظم، نظرات شبکه‌های اجتماعی، بررسی‌های آنلاین، گزارش‌های خبری و موارد دیگر خواهد بود.

تصور کنید می‌خواهید هزاران بررسی آنلاین درباره محصول خود را تجزیه و تحلیل کنید. استخراج کلمات کلیدی به شما کمک می‌کند تا کل داده‌ها را غربال کنید و کلماتی را که به بهترین وجه توصیف کننده متن شما هستند را فقط در چند ثانیه به‌دست آورید. با این کار می‌توانید زمان خود را به صورت بهینه صرف انجام این کار کنید و در کمترین زمان ممکن به بهترین نتیجه برسید. در حقیقت با استخراج کلید واژه‌ها می‌توانید بهترین کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل که با کار شما تناسب دارند را نیز پیدا کنید.

ایجاد محتوای مناسب با استفاده از کلمات کلیدی استخراج شده

پس از انتخاب کلمات کلیدی مناسب و استخراج آن از بین کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل، وقت آن رسیده است که از این کلمات در محتوای خود استفاده کنید. تقریبا تمامی محتواهای تولید شده دارای کلمات کلیدی هستند مگر آن که سایت تنها به ایجاد محتواهای تصویری اکتفا کند که این کار به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. نکته مهمی که باید در بازاریابی محتوا به خاطر بسپارید این است که مطالب شما قبل از هر چیز باید به پرسش‌های مشتریان پاسخ دهند. برخی از تولیدکنندگان محتوا تنها به سئو محتوا و بحث به کارگیری کلمات کلیدی در آن اکتفا می‌کنند و بدون توجه به نیاز مشتری، محتوایی را تولید می‌کنند که فقط رتبه بالاتری را کسب نماید. در حالی که این کار می‌تواند نرخ پرش سایت را به صورت قابل توجهی افزایش دهد.

علاوه بر این، باید توجه داشت که کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل تنها دلیل رتبه بندی بالاتر محتوای شما در گوگل نیستند. ایجاد بک لینک، تصاویر بصری و نرخ پرش نیز می‌توانند رتبه محتوا را تحت تاثیر قرار دهند. اما استفاده از کلمات کلیدی مرتبط که مخاطبان شما را به خود جلب می‌کند، به مرور نتیجه خواهد داد. همچنین می‌توانید با استفاده از ابزاری برای بررسی رتبه بندی کلمات کلیدی، متوجه شوید که آیا تحقیق کلمات کلیدی شما نتایج مثبتی را منعکس می‌کند یا خیر.

اهمیت تحقیق در مورد کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل

خدمات تحقیق کلمات کلیدی در مجموعه شهر محتوا

با بررسی و مطالعه مطالب عنوان شده، می‌توان به نقش و اهمیت تحقیق کلمات کلیدی و همچنین کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل، برای بهبود سئوی محتوا پی برد. در این راستا مجموعه شهر محتوا خدمات بسیار ارزنده‌ای را متناسب با نیاز کاربران ارائه می‌کند که می‌تواند کیفیت محتوای تولید شده را تا حد زیادی بهبود ببخشد. مجموعه شهر محتوا برای یافتن و استخراج کلمات کلیدی مناسب، از ابزار معتبر MOZ استفاده می‌کند تا از طریق آن، اثر بخشی محتوای تولیدی را چندین برابر کند.

مجموعه شهر محتوا لیست جامعی از کلمات کلیدی پرکاربرد را به همراه توضیحات و اطلاعات کامل از میزان جستجوی کلمه، در اختیار مشتریان قرار می‌دهد تا بر اساس آن، مناسب‌ترین کلمات را انتخاب نمایند. شهر محتوا همچنین امکانات آنالیز و بررسی کار سایر رقبا را نیز برای کاربران خود فراهم خواهد کرد؛ همچنین با تعیین و استخراج کلمات کلیدی سایر رقبا، کار را برای انتخاب برترین کلمات کلیدی سرچ شده در گوگل از سوی کاربران ساده می‌سازد. این مجموعه در نهایت امر، اطلاعات پراکنده را به صورت پردازش شده در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد و سعی بر ارائه باکیفیت‌ترین خدمات برای مشتریان خود دارد.

miladforghankhah
نوشته شده توسط

ميلاد فرقان خواه

سلام اسم من میلاد و نام خانوادگیم فرقان خواه (Forghan Khah) هستش؛ متولد 25 اردیبهشت ماه سال 1365. خودم نه تنها با نام خانودگیم هیچ مشکلی ندارم؛ کلی هم باهاش حال می کنم! اما نمی دونم...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

محتوایی فراتر از انتظار مخاطب شما که از هوش مصنوعی قدرت می‌گیرد

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط میلاد صفائی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

مشاوره لینک سازی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو