تعداد کلمات کلیدی بهینه برای سئو چقدر است؟

شهر محتوا>مجله محتوا>سئو و بهینه سازی وب
تعداد کلمات کلیدی بهینه برای سئو چقدر است؟
رضوان ایثارگر|شنبه، ۶ اسفند ۱۴۰۱|تعداد کلمات: 1316 کلمه|مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 •  
 • انتخاب کلمات کلیدی برای صفحه
 • هدف قرار دادن چندین عبارت در یک صفحه واحد
 • چه اشتباهاتی را برای هدف قرار دادن عبارات نباید انجام داد؟
 • چند کلمه کلیدی در هر صفحه برای جستجوگرها باید در نظر گرفته شود؟
 • تعداد کلمات کلیدی بهینه برای سئو چقدر است؟
 • نتیجه گیری و جمع بندی

هنگام تصمیم گیری در مورد تعداد کلمات کلیدی برای استفاده بیشتر از استراتژی سئو، ایده خوبی نیست که فقط به یک کلمه کلیدی بسنده کنید که احساس می‌کنید ارائه دهنده بهترین محصول یا خدمات شماست، مگر اینکه تجارت شما تمرکز واقعاً منحصر به فرد و واحدی روی یک موضوع داشته باشد. با تکیه بر  انتخاب صحیح تعداد کلمات کلیدی سئو یا عبارت خوب جستجو شده، می‌توانید با یک رقابت عالی برای رتبه بندی بالای نتایج جستجو نسبت به سایر مشاغل مشابه کسب و کار خود روبرو شوید. اما سوالی که بسیاری از متخصصان سئو از خود می‌پرسند، این است که چند کلمه و عبارت جداگانه برای هدف قرار دادن روی یک URL  واحد، ایده آل هستند؟ در واقع پاسخ دادن به این سوال دشوار است، زیرا هیچ جواب صریح و روشنی برای این سوال وجود ندارد. تعداد کلمات کلیدی در سئو‌‌ می‌تواند 1 تا 20 مورد باشد. در این مقاله سعی شده است تا با پاسخ دادن به این سوال،  تعداد کلمات کلیدی بهینه برای سئو بررسی شوند.

 

انتخاب کلمات کلیدی برای صفحه

استفاده موثر از SEO باید به گونه‌ای باشد که بیش از یک هدف را در یک جنبه اصلی کسب و کار شما هدف قرار دهد. کار با پنج کلمه کلیدی که بر اساس یکدیگر تعریف می‌شوند، به شما کمک‌‌ می‌کند تجارت خود را از رقبا متمایز کنید. افزودن کلمات کلیدی دنباله بلند، عباراتی با سه کلمه یا بیشتر، مسافت پیموده شده بیشتری را در بخش تبدیل فراهم می‌کنند. در واقع آن‌ها به شما کمک می‌کنند تا نوع بازدیدکنندگانی به سایت شما هدایت شوند که به بهترین شکل، نمایانگر بازار تخصصی جمعیتی یا جغرافیایی مورد نظر شما هستند. برای داشتن یک SEO هدفمند شما باید تحقیقات مربوط به تعداد کلمات کلیدی سئو خود را انجام دهید و لیست خود را جمع آوری کنید. سپس لیست خود را بر اساس تعداد کلمات کلیدی سئو اصلاح نموده و با چند سرویس دیگر مقایسه کنید. حالا باید بدانید که کدام کلمات کلیدی با محتوای صفحه، ارتباط واقعی دارند. این کار‌‌ می‌تواند کمی مشکل باشد.

به عنوان مثال برند «تد بیکر» را در نظر بگیرید. شما می‌توانید فقط نام برند را برای نشان دادن کامل سایت استفاده کنید. فرض کنید فقط یک صفحه فرود برای تد بیکر در یک وب سایت تجارت الکترونیکی دارید و می‌خواهید دسته بندی‌های خاصی برای کفش‌های تد بیکر، عینک تد بیکر و پیراهن‌های آن در نظر بگیرید. در حقیقت شاید به دوازده زیر مجموعه یا بیشتر نیاز باشد، بنابراین کدام عبارات را در صفحه فرود در مقابل صفحات داخلی هدف قرار می‌دهید؟ پاسخ این است که همیشه باید هدفی برای جستجو وجود داشته باشد. اگر هدف جستجو بسیار گسترده است و نمی‌توان به عنوان یکی از این زیرمجموعه‌‌‌های واضح آن را طبقه بندی کرد، سعی کنید در صفحه اصلی، دسته اصلی هدف را قرار دهید. در مثال زیر، اصطلاحاتی برای صفحه فرود دسته بندی "Ted Baker" قرار داده شده است:

 • تد بیکر
 • تد بیکر لندن
 • لباس تدبیکر
 • مردان تد بیکر
 • پوشاک مردانه تد بیکر
 • مجموعه مردانه تد بیکر

عباراتی مانند کفش‌های تد بیکر و عینک تد بیکر را برای این صفحات خاص ذخیره کنید. آن‌ها به احتمال زیاد پیوندهای متنی مرتبط را به تنهایی به‌دست می‌آورند و بیشترین هدف آن‌ها را مدنظر قرار می‌دهند، بنابراین حتی اگر ترافیک کمتری داشته باشید (که گاهی اوقات ممکن است هنگام تقسیم کارها اتفاق بیفتند) احتمالاً با افزایش نرخ تبدیل، می‌توان آن را جبران کرد.

هدف قرار دادن چندین عبارت در یک صفحه واحد

در اینجا نحوه ترکیب این اصطلاحات آمده است:

 • عنوان برچسب:

تد بیکر لندن - مجموعه پوشاک مردانه 2005-2008 | Sartorialmoz.org

 • توضیحات متا:

انتخاب کاملی از لباس‌‌‌های مردانه Ted Baker London و مجموعه‌ای از پوشاک و لوازم جانبی 3 سال گذشته؛ اکنون با ارسال سریع و رایگان موجود است.

 • برچسب هدرH1:

تد بیکر لندن | مجموعه لباس مردانه

 • زیر عنوان H2:

مجموعه مردان Ted Baker دارای خیاطی کلاسیک بریتانیا با پارچه‌‌‌ها و طرح‌‌‌های جذاب و مدرن است.

با استفاده از این فرمول و استفاده از عبارات کلیدی در بالا که در زیرخوان‌ها و متن پررنگ صفحه قرار دارند، یک فرصت بسیار خوب برای رتبه بندی دوازده عبارت بی نظیر در یک صفحه دارید.

چه اشتباهاتی را برای هدف قرار دادن عبارات نباید انجام داد؟

استفاده از استراتژی زیر، رایج‌ترین اشتباهی است که هنگام هدف قرار دادن چندین عبارت کلیدی ممکن است مشاهده شود:

 • عنوان:

تد بیکر، تد بیکر لندن، لباس تد بیکر، لباس مردانه تد بیکر، مجموعه پوشاک تد بیکر - خرید آنلاین در Manamialameseo.com

 • توضیحات متا:

تد بیکر در فروش. مردانه تد بیکر، لباس تد بیکر، مجموعه تد بیکر، تد بیکر آنلاین.

جستجوگران در این زمینه بسیار زیرکانه عمل می‌کنند. حتی اگر این استراتژی به طور موقت برای کسب رتبه شما کار کند، (که معمولاً در گوگل چنین نیست، اگرچه در Yahoo و MSN‌‌ می‌تواند کاربردی باشد) انتظار می‌رود SERP‌‌‌ها فوراً به وب سایت اعتماد نکنند، حتی اگر کلیک کنید، این استراتژی‌‌ می‌تواند CTR را نیز کاهش دهد و به نرخ تبدیل آسیب بزند. در نهایت از هر 10 بار بازدید سایت 9 بار، سایت وابسته و بی‌کیفیت به نظر می‌رسد یا سایت با طراحی بسیار قدیمی جلوه می‌کند.

چند بار باید از کلمات کلیدی در هر صفحه استفاده شود؟

چند کلمه کلیدی در هر صفحه برای جستجوگرها باید در نظر گرفته شود؟

بعد از انتخاب بهترین ترکیب و تعداد کلمات کلیدی سئو، سوال بعدی که به احتمال زیاد به ذهن خطور‌‌ می‌کند، این است که چند بار باید از آن کلمات کلیدی در هر صفحه استفاده شود؟ اگرچه استفاده زیاد از کلمات کلیدی کار عاقلانه‌ای نیست، اما شما باید در استفاده از کلمات کلیدی مرتبط به بازدیدکنندگان وب سایت خود کمک کنید تا محتوای شما را درک کنند. در این زمان و وضعیت فعلی، با در نظر گرفتن الگوریتم‌های جدیدی که در موتورهای جستجو به کار گرفته می‌شود، تراکم کلمات کلیدی به تنهایی ممکن است، بهترین معیار شما برای اندازه گیری اثربخشی SEO نباشد.

موتورهای جستجو نسبت به گذشته هوشمندتر شده‌اند و بیشتر بر روی هدف کلمات کلیدی مورد استفاده متمرکز هستند. در مورد قرار دادن تعداد کلمات کلیدی سئو در محتوای خود که به بهترین وجه در خدمت هدف خاص و هدف صفحه شما باشند، باید برنامه ریزی کنید. سعی نکنید آنچه را که رقبایتان انجام می‌دهند، مطابقت داده یا از آن پیشی بگیرید. هدف نهایی سئو، افزایش نرخ تبدیل است. هم انتخاب کلمات کلیدی توسط شما و هم نمایش تعداد کلمات کلیدی سئو در صفحه، باید نشان دهنده این هدف باشند.

تعداد کلمات کلیدی بهینه برای سئو چقدر است؟

طول محتوای شما، ارتباط مستقیمی با نمایش تعداد کلمات کلیدی سئو دارد. اگر محتوای شما نشان دهنده یک صفحه فرود یا یک آگهی آنلاین است که برای هدایت بازدید به وب سایت اصلی شما طراحی شده است، ممکن است لازم باشد تا تعداد کلمات محتوای خود را به حدود 350 تا 500 کلمه برسانید. در صورت وجود جزئیات زیاد یا فنی بودن مطالب لازم است، تعداد کلمات محتوا را به 700 کلمه برسانید. یک قانون کلی برای تعیین تعداد کلمات کلیدی سئو این است که به ازای هر 100 کلمه، شما باید یک کلمه کلیدی قرار دهید. نسبت کلمات کلیدی به تعداد کل کلمات نشان دهنده تراکم 1٪ کلمات کلیدی است. گوگل استفاده از الگوریتمی به‌روز شده در سال 2013 را به نام Hummingbird آغاز کرد که این الگوریتم‌‌ می‌تواند تفاوت بین کلمات کلیدی اجباری و نوشتن طبیعی را تشخیص دهد. یک مطالعه انجام شده در سال 2017 نشان‌‌ می‌دهد که به جای تراکم کلمات کلیدی، مرتبط بودن اصطلاحات بسیار جستجو شده است که این می‌تواند خود منجر به بالاتر رفتن رتبه سایت شود.

نکته مهم: هنگامی که یک بازاریابی آنلاین را راه اندازی می‌کنید، باید تعداد کلمات کلیدی در سئو را مدنظر قرار دهید. این به چگونگی برنامه ریزی شما برای اجرا بستگی دارد. SEO شما‌‌ می‌تواند به بازاریابی پرداخت به ازای هر کلیک، نتایج جستجوی ارگانیک یا ترکیبی از این دو متکی باشد. اگرنحوه بازاریابی شما بر اساس تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک باشد، می‌توانید از هر تعداد کلمه کلیدی که‌‌ می‌خواهید استفاده کنید. در این صورت عواملی که می‌توانند در انتخاب و تعداد کلمات کلیدی سئو نقش مهمی داشته باشند، بودجه و بازار هدف شما هستند. استفاده هرچه بیشتر از کلمات کلیدی، بهترین راه برای جذب مشتری‌‌‌های بالقوه از طریق نتایج جستجوی ارگانیک نیست. بر طبق الگوریتم‌‌‌های موتور جستجو، نتایج بیشتر به این بستگی دارد که آیا کلمات کلیدی شما به طور طبیعی، مناسب و مرتبط با محتوای شماست یا خیر.

استفاده هرچه بیشتر از کلمات کلیدی، بهترین راه برای جذب مشتری‌‌‌ها نیست

نتیجه گیری و جمع بندی

شما می‌توانید کارهای بیشتری نسبت به کسب رتبه بندی بالاتر نتیجه جستجو انجام دهید. انتخاب صحیح و تعداد کلمات کلیدی سئو، راهی برای تبدیل بازدیدکنندگان و مشتریان بالقوه به خریداران واقعی است. چندین کلمه کلیدی به رتبه بندی نتایج جستجو کمک‌‌ می‌کنند، اما بهتر است کلمات کلیدی نامربوط یا عناوین غیرمجاز را شامل نشوند. بنابراین هنگام تعیین تعداد کلمات کلیدی، بسیار دقت کنید؛ در عین حال، کلمات کلیدی شما نباید بیشتر از حد تکرار شوند. رویکرد شما برای انتخاب چندین کلمه کلیدی مرتبط و مورد استفاده باید متمرکز بر تعامل و هدف خواننده باشد. فراموش نکنید، لینک کننده‌ها حتی از خریداران جذاب‌تر هستند، بنابراین مطمئن شوید که یک سایت برتر و اصولی را اجرا‌‌ می‌کنید و آن را در لیست‌‌‌های SERP قابل مشاهده خود منعکس می‌نمایید.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

رضوان ایثارگر

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما