چگونه یک پیج اینستاگرام موفق [ نداشته ] باشیم

8 اشتباه در اینستاگرام که از رشد برند شما جلوگیری می کند

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
چگونه یک پیج اینستاگرام موفق [ نداشته ] باشیم
مرضیه هاشمی|پنجشنبه، ۱۰ مهر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 2058 کلمه|مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • 8 خطای اینستاگرامی که به برند شما آسیب می زنند
  • اشتباه اول: تعامل ضعیف با کاربران اینستاگرام (Engagement)
  • اشتباه دوم: استفاده ضعیف از هشتگ در اینستاگرام (Hashtags)
  • اشتباه سوم: انتشار پست های کسل کننده در اینستاگرام
  • اشتباه چهارم: تولید محتوای بیش از حد رسمی در اینستاگرام
  • اشتباه پنجم: خرید و افزایش فالوئر و لایک فیلک در اینستاگرام
  • اشتباه ششم: انتخاب استراتژی های محتوایی متعدد در اینستاگرام
  • اشتباه هفتم: تولید محتوای ضعیف در بیو اینستاگرام
  • اشتباه هشتم: نداشتن برنامه برای استوری اینستاگرام

صاحبان کسب و کار همواره به دنبال راه هایی برای برقراری ارتباط با مخاطبان و مشتریان خود بوده اند و یکی از این روش ها که امروزه کاربران بسیاری را به سمت خود جذب نموده شبکه های اجتماعی بوده است. شبکه های اجتماعی ابزارهای سودمندی را در اختیار کلیه کاربران خود قرار می دهد. اینستاگرام به عنوان یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار امروزه بالغ بر 25 میلیون حساب کاربری تجاری را به خوبی حمایت می کند که بازدید روزانه از این حساب های تجاری به بیش از 200 میلیون بازدید در روز می ر

این اطلاعات نشان می دهد که ضمن توجه به محبوبیت اینستاگرام در بین کاربران و تعدد فعالان در این عرصه که زمینه ساز رقابت در بین آنها می شود، مدیریت آن به عنوان یک متخصص بازاریابی در کسب و کار خود کار چندان ساده ای نیست و جلوگیری از خطاها و اشتباهات رایج در اینستاگرام که اعتبار برند شما را به خطر می اندازد، دقت زیادی را می طلبد. در ادامه میخواهیم 8 مورد از اشتباهات متداول در اینستاگرام را بررسی کنیم.

8 خطای اینستاگرامی که به برند شما آسیب می زنند

تردیدی نیست که لیست اشتباهات رایج در مدیریت پیج های اینستاگرام، بسیار طولانی تر از این لیست 8 موردی است. اما در اینجا سعی کرده ایم که مهمترین موارد را برای شما جمع آوری کنیم.

اشتباه اول: تعامل ضعیف با کاربران اینستاگرام (Engagement)

اینستاگرام به منزله یک محیط تعاملی جایگاهی برای اشتراک مطالب و برقراری ارتباط با کاربران می باشد. اگر انتشار مطالب را تنها وظیفه خود برای ساختن این ارتباط می دانید، سخت در اشتباه هستید. تا زمانی که فعالیتی مضاف بر انتشار پست نداشته باشید معجزه ای از جانب اینستاگرام رخ نخواهد داد و فرآیند برندسازی در اینستاگرام با بن بست روبرو می شود. هرچند با هدف انتقال پیام هایی به مخاطبان اقدام به فعالیت در اینستاگرام کنید اما موفقیت چندانی نصیب شما نمی شود. پس چگونه می توان از این موارد جلوگیری نمود و تعامل بیشتری با کاربران ایجاد کرد؟ پس از انتشار پست حتی الامکان به نظرات کاربران پاسخ دهید و نظرات آنها را لایک کنید تا نشان دهید به وجود آنها اهمیت می دهید، با سایر کاربران اینستاگرام به خصوص کسانی که با شما منافع مشترکی در کسب و کار دارند ارتباط بیشتری برقرار کنید، در این خصوص می توانید با هشتگ های مرتبط با کسب و کار پست های مرتبط را ببینید و با تبادل نظر طبیعی و حرفه ای واکنش مناسبی را از خود نشان دهید تا باب یک ارتباط کاری را باز کنید و تعامل بیشتری را ایجاد کنید. در حقیقت بهتر است برای ارتباط و تعامل دوطرفه با دیگران وقت بیشتری بگذارید تا بتوانید به خوبی در فرآیند برندسازی ظاهر شوید.

تعامل با کاربران اینستاگرام

اشتباه دوم: استفاده ضعیف از هشتگ در اینستاگرام (Hashtags)

یکی از عواملی که باعث دیده شدن پست شما در اینستاگرام می شود استفاده از هشتگ اینستاگرام در مطالب می باشد. از این طریق دسترسی کاربران و کسانی که محتوای شما برایشان اهمیت دارد به مطالب راحت تر خواهد بود و تاثیر بسیاری در رشد کسب و کار و شناخته شدن برند خواهد داشت. اما برای استفاده از این ابزار در محتوای اینستاگرامی خود باید دقت داشته باشید که تعداد هشتگ ها نباید بیش از حد نرمال باشد، اگر چه اینستاگرام تعداد 30 هشتگ را برای هر پست ساپورت می کند اما استفاده بیش از 10 هشتگ در هر پست توصیه نمی شود، علاوه بر آن استفاده از هشتگ های نامربوط به محتوا و هشتگ های عمومی برای یک پست ها موجب نارضایتی کاربر و بی اهمیت تلقی کردن مطالب و اکانت شما از جانب مخاطب می شود. از طرفی همانگونه که استفاده نکردن از هشتگ فرصت ارتباط با مخاطب را از شما می گیرد، استفاده از تعدادی هشتگ خاص و کپی شده در همه مطالب، نتیجه ای جز هرزنامه شناخته شدن مطالب از سوی اینستاگرام نخواهد داشت. به طور کلی یک فرمول یکسان برای استفاده از هشتگ ها وجود ندارد و هر کسب و کاری باید با توجه به ارزیابی عملکرد هشتگ ها و میزان تعاملی که با کاربران ایجاد می کند نسبت به استفاده از هشتگ اقدام نماید. هشتگ هایی که کاملا مرتبط و متناسب با تصویر و موضوع پست هستند پیشنهاد مناسبی است. بنابراین به عنوان یک فرد حرفه ای که در تلاش برای برندسازی هستید استفاده از هشتگ هایی با کیفیت و کمیت مناسب و همچنین یک دید طولانی مدت برای تعامل با مخاطب در هر پست را فراموش نکنید.

هشتگ در اینستاگرام

اشتباه سوم: انتشار پست های کسل کننده در اینستاگرام

اگرچه اینستاگرام یک پلتفرم تعاملی برای گفتن و نوشتن راجع به کسب و کار می باشد اما ارائه پشت سر هم و یکباره ی همه مطالبی که در صف انتظار برای انتشار در اینستاگرام دارید نه تنها باعث تعامل کاربران با شما نمی شود، بلکه تضعیف برند را در پی خواهد داشت. در حقیقت صحبت از محصولات، کسب و کار، برند و هر چیزی که نشان از محتوای خسته کننده خود تبلیغی داشته باشد به صورت مکرر و پشت سر هم منجر به بی علاقه شدن مخاطبان و صرف نظر کردن از پیگیری صفحه شما می گردد. راه حل این مشکل را در کمی خلاقیت جستجو کنید. اینستاگرام ابزارهای تعاملی مفیدی را در اختیار کاربران خود قرار داده است، یکی از آنها قابلیت استفاده از استوری، لایو و پرسش و پاسخ برای تعامل با مخاطب و بیان توضیحاتی از پشت صحنه کسب و کار و پاسخ به سوالات متفرقه مخاطب در مورد جزئیات کاری که تصویری از برند را به دنبال داشته باشد می باشد که راهکار مناسبی برای رهایی از دام پست های کسل کننده و جذب بیشتر مخاطبان است. انتشار عکس ها و توضیحات ارزشمند و جذاب که مخاطب را به تعامل و مشارکت تحریک کند و همچنین خودداری از انتشار تصاویر تکراری، راه حل دیگری برای جذب مخاطب و تقویت برند شما می باشد.

محتوای کسل کننده در اینستاگرام

اشتباه چهارم: تولید محتوای بیش از حد رسمی در اینستاگرام

برخی از برندها ترجیح می دهند محتوایی را در اینستاگرام منتشر کنند که کاملا ویرایش شده و به گمان خود محتوایی با کیفیت را به مخاطب ارائه می دهند. اما از این واقعیت غافل هستند که بازخورد دریافتی از مخاطب کاملا برعکس انتظاراتشان می باشد. کاربران اینستاگرام در بیشتر مواقع سادگی و وضوح محتوا را بر یک محتوا یا ویدئوی کاملا دستکاری شده ارحج می دانند و اصالت یک پست را به سادگی و در عین حال خلاقانه بودن آن می دانند. بنابراین بهتر است بستر تعاملی و جذاب اینستاگرام را با برقراری تعادل بین انتشار پست های اصیل و کمی ویرایش شده به خوبی حفظ کنید تا علاوه بر جذب کاربران، امکان به اشتراک گذاری آنها توسط کاربر به راحتی وجود داشته باشد و بازخورد خوبی را دریافت کنید.

محتوای بیش از حد رسمی در اینستاگرام

اشتباه پنجم: خرید و افزایش فالوئر و لایک فیلک در اینستاگرام

اگر هدف شما تنها افزایش فالوئر و لایک و کامنت بوده و چیزی بیش از این نمی خواهید، خرید آنها از ربات ها پیشنهاد مناسبی است اما زمانی که یک صفحه کاربری با هدف برندسازی و گسترش کسب و کار راه اندازی کرده اید و تعامل با مخاطب برای شما ارزش بالایی دارد این راهکار هرگز کمکی به شما نمی کند. امروزه سایت های بسیاری وجود دارد که در ازای دریافت مبلغی مشخص اقدام به افزایش فالوور، لایک و یا کامنت های شما طی مدت کوتاهی می کنند. این تعداد فالوئرهای فیک هیچگاه به مشتری واقعی تبدیل نمی شوند و تعاملی با محتوای شما نخواهند داشت. در این خصوص بهتر است ابتدا فراموش کنید که چیزی به اسم ربات افزایش فالوور وجود دارد و وقت خود را برای این روش مضر و بی ارزش هدر ندهید، سپس هدف تجاری خود را به درستی مشخص کنید و در آن راستا به انتشار مطالب ارزشمند و واقعی بپردازید تا مخاطبان واقعی را به سمت خود جذب کنید. تولید محتوا تعاملی و با ارزش تاثیر بسیاری در جذب مخاطبانی خواهد داشت که با یک نگاه به تمام مطالب صفحه شما تصمیم به دنبال کردن صفحه می گیرند. مشارکت واقعی کاربران و افزایش هر روزه فالوور نتیجه زحمات شما در انتشار محتوای واقعی و جذاب خواهد بود.

خرید فالوئر فیک در اینستاگرام

اشتباه ششم: انتخاب استراتژی های محتوایی متعدد در اینستاگرام

توصیه ما به شما این است که قبل از شروع به فعالیت در اینستاگرام هدف خود را مشخص کنید، اگر هدف شما تنها بالا بردن تعداد فالوور می باشد، بر روی آن متمرکز شوید؛ اگر هدفتان برندسازی و آگاه کردن مخاطبان بیشتری از برند و حیطه فعالیتتان می باشد بر همین هدف تمرکز کنید؛ اگر فروش بیشتر و یا افزایش محبوبیت را به عنوان هدف خود در نظر گرفته اید همین مسیر را پیش بگیرید. برای موفق شدن در هر هدف ابتدا باید بدانید در کجا قرار دارید و در آینده می خواهید به چه جایگاهی برسید و در این مسیر چه تلاش هایی را باید چاشنی کار خود کنید. اینگونه می توانید انگیزه لازم برای حرکت در مسیر جدید را مدیریت کنید. اما اگر مبنای کار خود در اینستاگرام را بر اتخاذ چندین استراتژی و چند شاخه شدن گذاشته اید باید بدانید که کاملا در اشتباهید. ایجاد استراتژی بدون ارزیابی و داشتن هیچگونه هدف مشخصی، بسیار بدتر از نداشتن استراتژی است. تعیین چند استراتژی و پیاده سازی همه آنها با همدیگر، شکست شما را در پی خواهد داشت. یک استراتژی را برگزینید، برای رسیدن به آن برنامه ریزی کنید، زمان رسیدن به آن و نحوه پیاده سازی را تعیین نمایید، به توسعه و اجرای آن بپردازید و بر فرآیند اجرا نظارت کامل داشته باشید، اگر نتیجه ی مدنظر را دریافت نکردید آنگاه به فکر تغییر استراتژی و هدف گذاری جدید باشید.

strategy استراتژی اینستاگرام

اشتباه هفتم: تولید محتوای ضعیف در بیو اینستاگرام

یکی از قسمت های هر صفحه اینستاگرام که کاربران در نگاه اول با آن برخورد می کنند قسمت بیو (Bio) صفحه می باشد و اگر اطلاعات مناسبی در آن قرار ندهید به راحتی اکثر مخاطبان را از دست خواهید داد. از جمله اطلاعاتی که در این بخش می توان قرار داد، خلاصه ای از شرح فعالیت ها، اطلاعات تماس، آدرس ایمیل و حتی هشتگ های مربوط به حیطه کاری تان می باشد. گذاشتن لینک سایت یا تلگرام در بیو برای ارتباط راحت تر با مخاطب و افزایش ترافیک سایت اهمیت بسیاری دارد، علی الخصوص اینکه قانون اینستاگرام و ممنوعیت قرار دادن لینک در پست ها اجازه این کار را به شما نمی دهد می توانید از امکانات بیو به خوبی بهره ببرید. عدم استفاده از این آپشن، ارتباط ارزشمندی که بین حساب کاربری اینستاگرام و سایت می توان ایجاد کرد را محدود می کند و چه بسا مخاطب را به سوی برندهایی که امکانات ارتباطی بهتری در بیو ایجاد کرده اند هدایت می کند. لازم به ذکر است استفاده از ایموجی های متعدد در قسمت بیو چندان خوشایند نیست و با چند جمله اساسی که معرف برند و کسب و کار باشد می توان به خوبی بخش بیوگرافی اینستاگرام را کاربردی و جذاب تر کرد.

bio بیو در اینستاگرام

اشتباه هشتم: نداشتن برنامه برای استوری اینستاگرام

یکی از آپشن های ارزشمند اینستاگرام که به کاربران خود امکان اشتراک تصاویر، ویدئو و مطالب متعددی را می دهد استوری های اینستاگرام می باشد. اکثر کاربران ترجیح می دهند استوری های یک صفحه را دنبال کنند تا از کلیات کار و اتفاقات روزمره ای که ممکن است یک کسب و کار با مخاطبانش به اشتراک بگذارد مطلع شوند، به علاوه قدرت استوری در جذب مخاطب و ایجاد تعامل دوطرفه با برند بسیار بیشتر از پست های منتشر شده می باشد. چراکه استوری ها مخاطب را به ارسال پیام و اظهار نظر و یا پرسیدن سوالاتی راجع به محتوای استوری تحریک می کند. این ارتباط مستقیم و مشارکت کاربران برای برندسازی و گسترش اهداف کسب و کار بسیار با ارزش می باشد. بنابراین قدرت استوری در بین کاربران اینستاگرام را نمی توان نادیده گرفت. در این خصوص می توان اتفاقاتی که در طی یک فرآیند مشخص کاری ایجاد می شود را به صورت داستانی و در اسلایدهای پشت سر هم در استوری به اشتراک گذاشت. با توجه به اینکه مدت زمان نمایش استوری 24 ساعت می باشد، انتخاب محتوای واقعی و با ارزش که شخصیت برندتان را به مخاطب نشان دهد بسیار حائز اهمیت می باشد. استفاده از لینک، متن، استیکر و گیف های مرتبط با استوری و همچنین منشن ها و تگ های تعاملی از دیگر امکانات استوری می باشد. همچنین می توان برای درج تبلیغات مربوط به کسب و کار خود و یا تبلیغات دیگر صفحات از استوری کمک گرفت. به طور کلی داشتن خلاقیت در انتخاب استوری جذاب و تحریک کننده به خوبی می تواند مشارکت کاربران را برانگیزد.

استوری اینستاگرام

marziehhashemi
نوشته شده توسط

مرضیه هاشمی

سلام؛ من مرضیه هاشمی هستم نویسنده شهر محتوا؛ اگر می خوای بیشتر از من بدونی باید خدمتت بگم که ... من سال 84 دانشجوی مدیریت بازرگانی شدم، همیشه بچه درسخون بودم ولی الان که فکرشو میکنم با خودم...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما