سوالات متداول درباره بازاریابی محتوا

پاسخ به 25 سوال درباره چیستی و چگونگی بازاریابی محتوایی

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
سوالات متداول درباره بازاریابی محتوا
توحید ره گشای|یکشنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 3062 کلمه|مدت زمان مطالعه: 20 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • 1) آیا ما نیازی به بازاریابی محتوایی داریم؟
 • 2) بازاریابی محتوایی چیست؟
 • 3) بازاریابی محتوایی چه فایده ای دارد؟
 • 4) بازاریابی محتوایی چگونه بدون تبلیغ درباره محصولات، به افزایش فروش کمک می کند؟
 • 5) چرا با تولید محتوا، ایده های خود را لو داده و برای خود رقیب تراشی کنیم؟
 • 6) بازاریابی محتوایی چگونه می تواند مخاطب را به خریدار تبدیل کند؟
 • 7) چگونه می توان از بازاریابی محتوایی برای برندینگ استفاده کرد؟
 • 8) بازاریابی محتوایی چگونه باعث افزایش درآمد می شود؟
 • 9) روش ارزیابی تأثیر بازاریابی محتوایی و تولید محتوا روی فروش چیست؟
 • 10) بازاریابی محتوایی چه هزینه هایی دارد؟
 • 11) هدف ما از بازاریابی محتوایی چیست؟
 • 12) با بازاریابی محتوایی چه چیزی را از دست می دهیم؟
 • 13) چه کارهایی را باید برای موفقیت در بازاریابی محتوایی، متوقف کنیم؟
 • 14) چگونه از سایر کمپین های بازاریابی محتوایی برای ایجاد خلاقیت الهام بگیریم؟
 • 15) آیا واقعاً دیدگاه من در بازاریابی محتوایی شبیه به هیچ شرکت دیگری نیست؟
 • 16) ایجاد تولید محتوای تعاملی چه مزیتی خواهد داشت؟
 • 17) نقش بازاریابی محتوایی در جستجوی صوتی چیست؟
 • 18) چگونه می توان نظر مدیران شرکت را برای استفاده از بازاریابی محتوایی جلب کرد؟
 • 19) چگونه می توانم از بازاریابی محتوایی برای کمک به افراد دیگر استفاده کنم؟
 • 20) تولید محتوای ویروسی چگونه است؟
 • 21) چگونه می توانیم با بازاریابی محتوایی به بهترین کارشناس در حرفه خود تبدیل شویم؟
 • 22) تفاوت بین مخاطب محتوا و ترافیک وب چیست؟
 • 23) برای موفقیت در بازاریابی محتوایی به چه ابزارهایی نیاز داریم؟
 • 24) چگونه مطمئن شویم که محتوای ما به همه مخاطبین هدف ما مربوط است؟
 • 25) چرا مخاطبین از تولید محتوای ما بازدید نمی کنند؟
 • جمع بندی و نتیجه گیری

بازاریابی محتوایی (که گاهی به اشتباه «بازاریابی محتوا» نامیده می شود) یکی از روش های بسیار جدید و قدرتمندی است که هنوز ابهامات و سؤالات زیادی درباره آن در ذهن مخاطبین وجود دارد. بسیاری هنوز با اصول اولیه این روش بازاریابی نیز آشنا نبوده و خود را درگیر آن نکرده اند. در این یادداشت، ما 25 سؤال بسیار کاربردی درباره بازاریابی محتوایی را جمع آوری نموده و پاسخ داده ایم. پاسخ این سؤالات می تواند زمینه ساز یک موفقیت راهبردی در حرفه و شغل شما باشد.

پاسخ های ارائه شده برای هر حرفه خاص می تواند متفاوت باشد. از این رو به دنبال پاسخ این سؤالات در بازاریابی محتوایی خود باشید تا بتوانید بهترین مسیر و نزدیک ترین مسیر به موفقیت را برای خود انتخاب نمایید.

1) آیا ما نیازی به بازاریابی محتوایی داریم؟

تغییر جدید همیشه برای انسان ها سخت بوده است. تا کنون صدها مزیت بزرگ و تاثیرگذار روی فروش در هر صنعتی برای بازاریابی محتوایی نگاشته شده است که همه آنها امتحان شده و پاسخ خود را نیز داده اند. هنوز اما بسیاری از مخاطبان در انجام بازاریابی محتوایی شک و تردید دارند. و سؤال «آیا ما می توانیم این کار را انجام دهیم؟» همیشه ورد زبان بسیاری از افراد است.

اما سؤال درست درباره بازاریابی محتوایی این است که آیا این روش بازاریابی فروش می تواند روی مخاطبان شما تأثیر بگذارد؟ پاسخ این سؤال می تواند زمینه ساز یک شروع عالی و دوباره برای شما باشد.

2) بازاریابی محتوایی چیست؟

همه می پرسند که بازاریابی محتوایی چیست و چگونه می توان آموزش های لازم برای آن را سپری کرد؟

بازاریابی محتوایی یک رویکرد استراتژیک بازاریابی است که با هدف ایجاد و توزیع محتوای ارزشمند، مرتبط و مداوم برای جذب و حفظ مخاطب، و در نهایت هدایت وی برای خرید و سودآوری شرکت است.

برای اینکه تعریف عملی و درست از بازاریابی محتوایی داشته باشید، تنها کافی است که کلمات کلیدی صنعت و شغل خود را در گوگل سرچ کنید و تأثیر آن را روی سایت های مختلف مشاهده نمایید.

مؤسسات آموزشی مختلفی که خود در این زمینه فعالیت دارند، بهترین مکان برای سپری نموده دوره های آموزشی بازاریابی محتوایی می باشند.

3) بازاریابی محتوایی چه فایده ای دارد؟

این سؤال را در واقع در مورد هر روش تازه و جدیدی می توان پرسید. روش های دقیقی برای اندازه گیری میزان دقیق تأثیرگذاری بازاریابی محتوایی وجود دارد. تمام این اندازه گیری ها نشان می دهد که بله واقعاً بازاریابی محتوایی کار می کند.

اثر بازاریابی محتوایی بر برندینگ

موسسه Zazzle Media از متخصصان بازاریابی سوال کرده که «بازاریابی محتوایی، چقدر بر برندینگ موثر است». مطالعات این موسسه آمارهای زیر را نشان می دهد:

- حداقل 79 درصد متخصصان بازاریابی معتقدند که بازاریابی محتوایی تأثیر مثبتی بر برندینگ دارد.

- 19 درصد معتقدند: بازاریابی محتوایی به شدت بر برندینگ اثر مثبت دارد.

- 47 درصد معتقدند: بازاریابی محتوایی اثر مثبت خیلی زیادی بر برندینگ دارد.

- 13 درصد معتقدند: بازاریابی محتوایی اثر مثبت کمی بر برندینگ دارد.

این روش از بازاریابی تک تک وظایف و موارد لازم یک تیم بازاریابی را مدیریت نموده و با یک برنامه ریزی دقیق شما را به سمت موفقیت پیش می برد.

4) بازاریابی محتوایی چگونه بدون تبلیغ درباره محصولات، به افزایش فروش کمک می کند؟

پاسخ این سؤال را می توان با بیان یک مسئله روانشناسی بیان نمود. یک اصل مهم در فروش بیان می کند که بیشتر خریداران و مخاطبین شما در واقع محصول و یا خدمات شما را نمی خرند. در واقع آنها روی خود شما سرمایه گذاری می کنند. بازاریابی محتوایی با در پیش گرفتن برخی تاکتیک های تاثیرگذار  بازاریابی محتوای شرکت شما را به مخاطب الهام می نماید.

با این اوصاف این روش بازاریابی به جای هدر دادن محتوا برای پرداختن به محصولات و خدمات، عناصری از قبیل اصالت، رهبری فکری و تجربه شما در حل مشکلات مخاطبین را در دستور کار قرار داده و از این طریق مخاطبین بالقوه شما را تبدیل به خریداران حاضر می نماید. فراموش نکنید که مخاطبین شما علاقه ای به خرید محصول شما نداشته و تنها به دنبال حل مشکل خود هستند.

5) چرا با تولید محتوا، ایده های خود را لو داده و برای خود رقیب تراشی کنیم؟

«وفاداری»، «ایجاد یک رابطه طولانی مدت با مشتری» و «حفظ مشتریان» سه اصل و مؤلفه اصلی و اساسی در فروش هستند. آیا شما تنها کسی هستید که خدمات مد نظر خود را ارائه می نمایید؟ در حال حاضر و در دنیای امروز، تقریباً هر شغل و حرفه ای از نظر عرضه اشباع شده است و در هر خیابان و محله ای 1 یا چند مورد را در زمینه حرفه خود پیدا خواهید نمود. از این رو احتمال ایجاد رقیب جدید برای خود را باید کاملاً نادیده بگیرید.

بازاریابی محتوایی با آموزش مشتریان و مخاطبین شما باعث می شود تا آنها انتخابی آگاهانه را اتخاذ نمایند و این آموزش باعث خواهد شد تا شما به عنوان یک کارشناس بر روی تصمیم گیری خرید مشتری موثر باشید.

6) بازاریابی محتوایی چگونه می تواند مخاطب را به خریدار تبدیل کند؟

این سؤال یکی از مهم ترین و کاربردی ترین سؤالات در زمینه بازاریابی محتوایی است. ما باید چه اصولی را در نظر بگیریم تا بتوانیم با تولید یک محتوای مؤثر نیازها و انگیزه های مشتری را در سفر خرید وی شناخته و به آنها پاسخ دهیم.

تولید محتوا در بازاریابی محتوایی باید به گونه ای باشد که احساسات مثبت خریدار را نسبت به برند شما تقویت نموده و احتمال تبدیل شدن وی به یک مشتری دائمی و همیشگی را تقویت بخشد.

7) چگونه می توان از بازاریابی محتوایی برای برندینگ استفاده کرد؟

در قدم اول در بازاریابی محتوایی برای برندینگ شما باید در تولید محتوای خود مطمئن شوید که معرفی برند خود را وارد مکالمه ای می نمایید که کاملاً به آن مربوط است. در واقع بیان یک مطلب درست در جای غلط هیچ نتیجه ای برای شما نخواهد داشت و تلاش شما را در بازاریابی محتوایی به هدر خواهد داد.

در قدم بعدی باید میزان مکالمه صحیح و حجم تولید محتوای خود را بیابید. یک مکالمه و متن کوتاه نمی تواند حق مطلب را ادا نموده و بیان طولانی یک ایده، ذهن ها را خسته خواهد کرد. از این رو شما می بایست تعادلی درست و دقیق را برای معرفی برند خود در بازاریابی محتوایی برقرار نمایید.

8) بازاریابی محتوایی چگونه باعث افزایش درآمد می شود؟

شاخص ROI به معنای نرخ بازگشت سرمایه (Return on investment) است. تحقیقات نشان داده است که ROI بازاریابی محتوایی بالاتر از متوسط ROI بازاریابی با استفاده از سایر روش ها است.

نرخ بازگشت سرمایه در بازاریابی محتوایی

این روش تنها مردم، تیم ها و بودجه آنها را هدف قرار نداده و یک پرونده تجاری بزرگ و آینده دار را برای برند شما آغاز خواهد کرد. یک مسیر روش و دراز آن هم با شروع موفقیت ها و کسب درآمد در کوتاه مدت، اسلوب اصلی بازاریابی محتوایی برای کسب درآمد است. (درباره شاخص ROI بخوانید)

9) روش ارزیابی تأثیر بازاریابی محتوایی و تولید محتوا روی فروش چیست؟

پرسیدن این سؤال و رسیدن به پاسخ آن می تواند بهترین و ایده آل ترین تصمیمات را برای حرفه شما در آینده رقم بزند.

برای افزایش فروش با استفاده از تولید محتوا، تیم بازاریابی محتوایی و تیم فروش شما باید با اهداف تجاری و خط مشی شرکت هماهنگ شده و در یک مسیر معین و مشخص حرکت نمایند.

هم قدم شما این دو تیم در کنار هم و اشتراک داده ها می تواند بهترین راه برای ارزیابی تأثیر تولید محتوا روی فروش باشد.

در واقع با این متد مشتریان و مخاطبینی که از طریق تولید محتوا و بازاریابی محتوایی وارد چرخه فروش شده و در اختیار تیم فروش قرار می گیرند، با سایر مخاطبین کاملاً قابل تمایز خواهند بود.

10) بازاریابی محتوایی چه هزینه هایی دارد؟

اغلب کسانی که تجربه زیادی در بازاریابی محتوایی ندارند، تصور می کنند که مبالغ بسیار سنگینی را باید بابت تولید محتوای مؤثر و جمع نمودن تیم بازاریابی محتوایی بپردازند. تمام هزینه های لازم برای شروع و ادامه بازاریابی محتوایی مشخص بوده و روش های مختلف آن هزینه های مختلفی را نیز به دنبال خواهد داشت.

استخدام یک تیم بازاریابی محتوای مستقل و یا برون سپاری تولید محتوا و استفاده از یک فرد باتجربه برای ورود اطلاعات و تحلیل آنها می تواند هزینه های شما را در بازاریابی محتوایی مدیریت نماید.

11) هدف ما از بازاریابی محتوایی چیست؟

اگر سال های زیادی است که در حال فروش محصولات خود با روش بازاریابی محتوایی هستید، می توانید تمام کارها و اهدافی که در چند سال اخیر به آنها دست یافته اید را مرور نمایید. از این طریق خواهید توانست به پاسخ سؤال با دست یابید. اهداف کوتاه مدت و بلند مدتی که به آنها رسیده اید را به صورت مجزا لیست کرده و تأثیرات آنها را روی فروش محصولات خود ببینید.

البته اهداف بسیار ساده ای در بازاریابی محتوایی دنبال می شود. شخصی سازی برند، آگاهی دادن به مخاطبین درباره برند شرکت و معرفی نمودن خود به عنوان یک رهبر فکری و مدیریتی و کارشناسی در حرفه و شغل خود که با استفاده از کلمات کلیدی در سئو و ترافیک وب به دست می آیند.

12) با بازاریابی محتوایی چه چیزی را از دست می دهیم؟

اتلاف وقت، داشتن هدف های کوچک و کوتاه مدت گذرا چیزهایی هستند که شما در بازاریابی محتوایی آنها را از دست خواهید داد. به عبارت دیگر، با بازاریابی محتوایی شما دیگر وقت خود را تلف نخواهید کرد و اهداف کوچک و اهداف کوتاه مدت را تبدیل به اهداف بلند مدت خواهید کرد.

13) چه کارهایی را باید برای موفقیت در بازاریابی محتوایی، متوقف کنیم؟

خلاقیت و ایجاد تمایز دو اصلی است که قرار است با استفاده از آنها در بازاریابی محتوایی کار برندینگ خود را به بهترین نحو انجام دهید. در واقع پرداختن به حاشیه ها و اتلاف وقت با معرفی جزئیات محصولات ر ا باید متوقف نموده و به فکر ایجاد تفاوت با سایر رقبای خود باشید. تفاوت هایی که نشان از خلاقیت شما داشته و شما را تبدیل به یکی از بهترین ها در بازار خواهد نمود.

14) چگونه از سایر کمپین های بازاریابی محتوایی برای ایجاد خلاقیت الهام بگیریم؟

ایده ها در دنیای بازاریابی محتوایی تمامی نداشته و روز به روز شکل می گیرند.

هر روز از یک گوشه ای از دنیا ایده ای جدید و خلاقانه در بازاریابی محتوایی متولد می شود.

وقتی شما هم وارد فضای این روش بازاریابی شده و ذهن خود را معطوف اهداف خود نمایید، خود به خود شروع به خلق تفاوت های جدید و ایجاد خلاقیت های نو خواهید کرد. ایده های دیگران را آموزش دیده و آنها را توسعه دهید و برای شغل و حرفه خود شخصی سازی نمایید.

15) آیا واقعاً دیدگاه من در بازاریابی محتوایی شبیه به هیچ شرکت دیگری نیست؟

متخصصان بازاریابی، همیشه در بازاریابی محتوایی به دنبال تولید محتوای منحصر به فرد و ویژه هستند. آنها همیشه دوست دارند با یک ایده جدید و جذاب شروع به بیان مطالب و برندینگ خود در فضای اینترنت کنند.

خیلی سخت نیست اگر بخواهید سبک خاص خود را در نگارش تولید محتوا داشته باشید. این انحصار باعث می شود با سرعت بیشتر  و بهتری به سمت رسیدن به اهداف خود حرکت نمایید. داشتن اصالت بهترین ایده برای تولید محتوا در بازاریابی محتوایی است. حتی بیان یک ایده قدیمی با اصالت تولید محتوای شما و ایجاد یک خلاقیت نو می تواند شما را متفاوت جلوه دهد.

خود را برای رسیدن به ایده هایی منحصر به فرد و یکتا و جدید شکنجه نکنید. روی اصول و بهترین ها تمرکز نمایید.

داستان پردازی در تولید محتوا، استفاده از مثال ها، داشتن یک نگرش ثابت، لحن تولید محتوا، بیان چشم اندازهای شما در آن می تواند در بازاریابی محتوایی شما را منحصر به فرد و خاص جلوه دهد.

قدرت این ساختارها حتی فراتر از یک تولید محتوای منحصر به فرد عمل خواهد نمود. یادتان باشد که هیچ چیز جدیدی همیشه جدید نخواهد ماند.

16) ایجاد تولید محتوای تعاملی چه مزیتی خواهد داشت؟

نگرش مردم در جامعه امروز نسبت به تولید محتوا و محتوای معتبر عوض شده است. دیگر شما نمی توانید با داشتن یک تولید محتوای کسل کننده، طولانی و استاتیک و سنگین به دنبال جذب مخاطب و مشتری باشید. این روش قطعاً همه آنها را فراری خواهد داد.

تولید محتوای تعاملی

استفاده از تولید محتوای تعاملی در بازاریابی محتوایی می تواند مغز افراد را به چالش کشیده  و آنها را بیدار نماید.

این حضور فعال مخاطبین در تولید محتوای شما اولین قدم در بازاریابی محتوایی است که تنها با ایجاد تولید محتوای تعاملی به آن دست خواهید یافت.

17) نقش بازاریابی محتوایی در جستجوی صوتی چیست؟

گوگل با ایجاد امکانات جدید جستجوی صوتی را برای مخاطبان فراهم آورده و الگوریتم های این شرکت بزرگ به قدری قوی هستند که به راحتی شما را به جستجوی صوتی متصل خواهند کرد. استفاده از انواع مختلف تولید محتوا اعم از فیلم، عکس، متن و تولید محتوای صوتی می تواند قدم های شما را در بازاریابی محتوایی محکم تر و پابرجاتر نماید.

18) چگونه می توان نظر مدیران شرکت را برای استفاده از بازاریابی محتوایی جلب کرد؟

هرچند مدیر شرکت شما با رهبر بازاریابی محتوایی با هم تفاوت دارند اما شما باید علاوه بر جلب نظر مدیران شرکت، یک رهبر عالی برای تیم بازاریابی محتوای خود داشته باشید و دائم در حال پیروی از وی باشید. وجود یک رهبر فعال و با انگیزه، تحولی بزرگ در تیم بازاریابی محتوای شرکت شما خواهد بود.

19) چگونه می توانم از بازاریابی محتوایی برای کمک به افراد دیگر استفاده کنم؟

یکی از مزیت های بسیار بزرگ بازاریابی محتوایی در این است که این روش بازاریابی فقط مختص فروش محصولات و برندینگ نبوده و از آن می توان در بخش ها و قسمت های مختلف سازمان برای کمک به سایر کارمندان نیز استفاده کرد.

مدیر نیروی انسانی می تواند از تولید محتوا و بازاریابی محتوایی برای استخدام نیروهای متخصص در زمینه های مختلف استفاده کند. مدیر آموزش می تواند آموزش کارمندان را در دستور کار بازاریابی محتوایی قرار دهد. به همین ترتیب بخش های مختلف سازمان می توانند خواسته ها و امیال خود را در بازاریابی محتوایی پیش بگیرند.

این یکپارچگی و نظم در آینده نزدیک به همه کارمندان مک کرده و همه آنها را ارتقاء خواهد بخشید. نتیجه نهایی این پروسه چیزی جز موفقیت سازمان نخواهد بود.

20) تولید محتوای ویروسی چگونه است؟

روش ها و ترفندهای مخصوصی برای تولید محتوای ویروسی وجود دارد که با پیگیری آنها می توانید در این راه موفق باشید.

محتوای ویروسی

از جمله مهم ترین روش های ایجاد یک تولید محتوای ویروسی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • ایده پردازی در قالب داستان های منحصر به فرد
 • درگیر نمودن احساسات و عواطف مخاطبین و مشتریان
 • بارگذاری در قالب های جذاب و زیبا

البته این ها کافی نبوده و هنوز سایر راهکارهای تولید محتوای ویروسی را نیز باید به کار ببندید تا بازاریابی محتوایی شما هر چه سریعتر به سمت قله موفقیت پیش برود

21) چگونه می توانیم با بازاریابی محتوایی به بهترین کارشناس در حرفه خود تبدیل شویم؟

وقتی این سؤال برای شما پیش آمده باشد، در واقع شما اهمیت انحصاری بودن را درک کرده اید. وقتی مخاطبان شروع به در میان گذاشتن مشکلات و نظرخواهی از شما نموده و سیل عظیمی از پیان ها را از آنها دریافت می نمایید، در واقع این شما هستید که برنده مبارزه بازاریابی محتوایی با رقیبان خود شده اید. تولید محتوای معتبر و مؤثر با ویژگی ها و ایده های منحصر به فرد بیان شده در بالا می تواند یک راهکار منطقی برای این کار باشد.

22) تفاوت بین مخاطب محتوا و ترافیک وب چیست؟

ترافیک وب کسانی هستند که در فضای اینترنت از سایت و محتوای شما بازدید می کنند و مخاطبان محتوا به افرادی اطلاق می شود که در حال استفاده از محتوای شما بوده و همیشه منتظر شنیدن محتواهای جدید از شما هستند. بهترین و بزرگترین بازاریابی محتوا، تولید محتوای خود را برای توسعه مخاطبین انجام می دهند.

درواقع تولید محتوای شما باید به گونه ای باشد که بازدیدکنندگان اینترنتی را جذب کرده  و آنها را تبدیل به مخاطبین واقعی شما نماید.

جذب بازدیدکنندگان بالا هیچ سودی برای شما نخواهد داشت. دقت داشته باشید که پاسخ این سؤال در واقع تعیین خواهد کرد که تولید محتوای شما به کدام سمت حرکت نماید. این همان جهتی است که شما باید در مسیر خود انتخاب نمایید.

فراموش نکنید که تولید محتوا در بازاریابی محتوایی تنها یکی از ابزارها است که باید برای شما مخاطب زایی داشته باشد. ایجاد یک مخاطب دائمی به نیرویی فراتر از یک تولید محتوای معمولی نیاز خواهد داشت. بهترین و جذاب ترین محتواها زنانی ایجاد می شوند که شما یک مخاطب خاص در ذهن خود داشته باشید و محتواها را برای چنین افرادی تولید کنید.

23) برای موفقیت در بازاریابی محتوایی به چه ابزارهایی نیاز داریم؟

ابزارهای بازاریابی محتوایی مختلفی وجود دارند که می توانند شما را در مسیر موفقیت یاری نمایند. استفاده از نرم افزارهای تقویم محتوا و نوشتن وظایف و نقاط رسیدن به هدف های خاص در آنها، ابزارهای مدیریت پروژه، تجزیه و تحلیل داده ها، قالب سازی، ابزارهای لازم برای داستان پردازی بصری و مواردی از این قبیل همگی باید در بازاریابی محتوایی به کار گرفته شوند.

افزایش راندمان در بازاریابی محتوایی جز با این ابزارهای امکان پذیر نبوده و بدون استفاده از آنها در واقع شما اصلاً درک درستی از نقطه ای که در آن قرار دارید نخواهید داشت. رقابت در بازارهای امروزی نیاز به یک برنامه ریزی درست و دقیق داشته و شما باید از قبل چک لیست های لازم را در مسیر خود تهیه نموده و مطابق با آنها قدم بردارید.

24) چگونه مطمئن شویم که محتوای ما به همه مخاطبین هدف ما مربوط است؟

یکی از ترفندهای بازاریابی محتوایی، تولید محتوای چند گانه است که تعداد بیشتری از مخاطبین هدف شما را در نظر می گیرد. شما می بایست هر مخاطبی را به سمت درست و صحیحی در سایت خود هدایت نمایید و راه کارهای حل مشکلات آنها را برای آنها به نمایش بگذارید.

آمار مخاطبین خود را داشته باشید. سن، میزان تحصیلات، سرگرمی های معمول، میزان درآمد و سایر مواردی که برای شناخت مخاطبین خود لازم دارید را جمع آوری نموده و تولید محتوای سایت خود را بر اساس این اطلاعات ایده پردازی کنید. نیازی به پرداختن به حاشیه ها و گزاف گویی نخواهید داشت.

25) چرا مخاطبین از تولید محتوای ما بازدید نمی کنند؟

پاسخ های متفاوتی برای این سؤال می توان طرح ریزی نمود. در وهله اول عدم رعایت اصول سئو می تواند نزدیک ترین پاسخ برای آن باشد. سئو برای هدایت مخاطبین در بازاریابی محتوایی قدرتمندترین سلاح محسوب می شود و بدون آن هیچ مخاطبی به سمت شما نخواهد آمد. در مرحله های بعدی می توانید روی خود تولید محتوا تمرکز داشته باشید. آیا از استانداردهای بازاریابی محتوایی در تولید محتوا استفاده نموده اید؟ آیا مخاطبین خود را از نظر احساسی در گیر محتوا کرده اید؟

شاید اصل اعتماد سازی را در تولید محتوای خود فراموش نموده باشید.

تصور نمایید که مغازه ای در وسط بیابان بنا شده باشد. آیا شما برای خرید اجناس خود به آنجا مراجعه خواهید کرد. قطعاً پاسخ این سؤال خیر است. اما اگر این مغازه یک ارزش آفرینی بزرگ برای شما به دنبال داشته باشد چه؟  برای داشتن مخاطبین همیشگی می بایست تولید محتوای منحصر به فرد داشته باشید. از فاکتورهای تأثیر گذار مانند مصاحبه با یک مهمان مشهور در تولید محتوای خود استفاده نمایید. از تولید محتوای تکراری بپرهیزید و همیشه در حال ایجاد محتواهایی تازه و ابتکاری باشید.

جمع بندی و نتیجه گیری

اسلوب کلی بازاریابی محتوایی را می توان با پاسخ این سؤالات در هر شرکتی به دست آورد. برای جزئیات بیشتر می بایست کمی ریزتر و جزئی تر به بررسی مسائل دور و بر خود در شرکت بپردازید. اما داشتن یک ایده کلی و نقشه راه اولین قدم در بازاریابی محتوایی است که این نقشه را از پاسخ همین سؤالات باید برای شرکت خود طرح ریزی نمایید.

tohidrahgoshay
نوشته شده توسط

توحید ره گشای

من توحید ره گشای هستم. قهرمان دو دوره مسابقات شطرنج کشوری. از دوران راهنمایی به نویسندگی و نوشتن علاقه داشتم و حتی فوق لیسانس مهندسی عمران دانشگاه علم و صنعت تهران هم نتونست من و...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما