بازنشر محتوا (Repost) چیست و چه اهمیتی دارد؟

چگونه از مزایای نشر مجدد محتواهای قبلی، بهره مند شویم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
بازنشر محتوا (Repost) چیست و چه اهمیتی دارد؟
سمانه رحیمی|آخرین آپدیت: یکشنبه، ۵ دی ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 12 دقیقه

هر رسانه ای، آرشیوی از محتواهای تولید شده و منتشر شده دارد که ممکن است برای کاربران امروزی مفید باشد اما به دست فراموشی سپرده شود. بازنشر محتواهای قبلی می تواند مزایای زیادی به همراه داشته باشد و با هزینه ای ناچیز، سود بالایی را رقم بزند.

برای رعایت اصول بازنشر محتوا و در امان ماندن از مشکلات احتمالی ناشی از آن، با ما همراه باشید.

چگونه مطالب وبلاگ را بازنشر دهیم؟

همان طور که اشاره شد وبلاگ یکی از امکاناتی است که می‌توانیم از آن برای تبلیغ استفاده کنیم، با این حال نباید فراموش کرد که امروز با این حجم از گستردگی شبکه‌های اجتماعی دیگر انتشار تنهای محتوا در وبلاگ نمی‌تواند کافی باشد، به همین خاطر باید بیاموزیم که چگونه می توان پست‌های منتشر شده در وبلاگ را باز نشر کرد و اصلا مهم‌تر از همه «کجا باید این کار را انجام داد؟» شما برای اینکه اطمینان حاصل کنید که تلاش‌هایتان به بار خواهد نشست باید حتما نکات درست تبلیغ پست‌های وبلاگ خود در شبکه‌های مناسب و از طریق کانال‌های مناسب را بدانید. اگر می‌خواهید پاسخی برای این پرسش‌ها بیابید پیشنهاد می‌کنیم حتما ادامه این مقاله را مطالعه کنید. 

به طور کلی برای اینکه پست‌های تان بازدیدکننده بیشتری داشته باشد، باید اقدامات مختلفی صورت دهید و به انتشار آن در سایت و وبلاگ بسنده نکنید. شما باید در تولید محتوا از طریق تبلیغ و به اشتراک گذاری، آن را در معرض دید افراد بیشتری قرار دهید تا بدین شکل محصول خود را به تعداد بیشتری معرفی کنید. اساسا بازنشر مجدد محتوای شما در شبکه‌های دیگر می‌تواند راهی عالی برای گسترش برند شما و معرفی آن به مخاطبان باشد.

به طور کلی باید اذعان کرد که تبلیغات حرفه‌ای، دشوار و تخصصی است به همین خاطر در موارد بسیاری افراد حس می‌کنند نتیجه مطلوب و مورد نظرشان را از تبلیغاتی که انجام داده‌اند، دریافت نکرده‌اند. اکنون چندی است که برخی از بازاریابان محتوا برای به حداکثر رساندن بازدید از پست‌های خود، بازنویسی مطالب وبلاگ را در شبکه‌ها یا سایت‌های دیگر شروع کرده‌اند.
 

برای این که بازنشر محتوا در سایتی دیگر درست انجام شود و گوگل شما را به خاطر بازنشر یک محتوای تکراری تنبیه نکند باید نکاتی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، در نظر داشته باشید.

چگونه یک مطلب را بازنشر دهیم که تکراری نباشد؟

همانگونه که اشاره شد گاهی ممکن است شما نیز با شرایطی رو به رو شده باشید که سایت یا وبلاگ شما بازدید کننده چندانی نداشته باشد در چنین شرایطی قطعا بازنشر مطالب در شبکه‌های دیگر می‌تواند ترافیک ورودی وب سایت تان را افزایش دهد، خوب شما هم با این تصور دست به انجام این کار می‌زنید، اما متاسفانه چون با اصول انجام درست آن آشنایی ندارید خیلی زود ناامید می‌شوید! در واقع اگر این ترفند به شکل درست و اصولی صورت نگیرد نه تنها ترافیک سایت شما را بالا نمی‌برد که حتی آن را کاهش هم می‌دهد چرا که گاهی انتشار محتوای تکراری اصلا به مذاق گوگل خوش نمی‌آید. برای این که بازنشر محتوا در سایتی دیگر درست انجام شود و گوگل شما را به خاطر بازنشر یک محتوای تکراری تنبیه نکند باید نکاتی را که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، در نظر داشته باشید.

کل مقاله را دوباره ارسال نکنید

بگذارید مخاطبان جدید، مطلب مورد نظر شما را در وب سایت‌تان مطالعه کنند، پس تمام مطلب را در سایت جدید منتشر نکنید. بهترین کار این است که تنها چند پاراگراف اول مقاله را در یک صفحه ارسال کرده و بعد به پست اصلی موجود در وبلاگ یا وب سایت خود لینک کنید.

مطلب را بلافاصله پس از انتشار در سایت خود بازنشر نکنید

باید به گوگل فرصت دهید تا پست اصلی را بررسی کرده و آن را به عنوان منبع اصلی محتوای شما بشناسد، پس توصیه می‌کنیم حداقل یک هفته بعد از انتشار محتوای خود در سایت یا وبلاگ‌تان آن را بازنشر کنید تا در این فرصت گوگل مطلب شما را تجزیه و تحلیل کرده و آن را به عنوان منبع اصلی موضوع بشناسد.

هر محتوایی را بازنشر ندهید

به جای اینکه هر روز محتوای بی کیفیت تولید کنید و همه آن‌ها را هم بازنشر دهید، بهتر است مثلا هفته‌ای دو محتوای درست و حسابی و قوی تولید کرده و فقط آن‌ها را بازنشر دهید، نباید مخاطبان خود را با انتشار پی در پی مطالب طولانی و بعضا بی کیفیت خسته کنید.

لینک کردن به مقاله اصلی را فراموش نکنید

بازنشر محتوا بدون اینکه به صفحه سایت شما لینک شود هیچ ارزشی ندارد پس همانطور که اشاره شد حتما، حتما و باز هم حتما محتوای باز نشر داده را به منبع اصلی لینک کنید.

تغییراتی نسبت به مطلب اصلی ایجاد کنید

به جای بازنویسی کامل محتوای مشابه، سعی کنید تغییرات کوچکی اعمال کنید تا کلمات کلیدی بیشتری داشته باشید چرا که نحوه نوشتن کلمات کلیدی در سایت اهمیت بالایی برای گوگل دارد.

تغییراتی در عنوان مطلب به وجود بیاورید

نیل پاتل، در این باره توصیه می‌کند برای آنکه گوگل مطلب شما را به عنوان مورد مشابه نشناسد لازم است تغییراتی در عنوان مطلب به وجود بیاورید، کلمه‌ای اضافه و کم کنید یا اینکه همان عنوان را به شکل دیگری بنویسید.

از کلمات کلیدی به درستی استفاده کنید

در کنار نکاتی که گفته شد یک سری اصول دیگر هم برای بالا رفتن رتبه سایت شما مهم است، اگر این مساله برایتان دغدغه است باید نسبت به انتخاب کلمات کلیدی درست حساس باشید، چرا که موتور‌های جستجوگر از جمله گوگل برای در اختیار قرار دادن مطالب به مخاطبان این کلمات کلیدی را مد نظر قرار می‌دهند.

از rel=canonical استفاده کنید

برای این که نسخه اصلی محتوا را به گوگل معرفی کنید و گرفتار جریمه های ناشی از کپی بودن محتوای بازنشر شده نشوید، باید از طریق تگ Canonical محتوای بازنشر شده را به محتوای اصلی ارجاع دهید.

what is Canonical?

رسانه‌های اجتماعی، مکانی مناسب برای بازنشر محتوای وبلاگ

نقش رسانه‌های اجتماعی و کاربرد آن ها امروه اهمیت غیر قابل انکاری در حوزه مارکتینگ و تجارت دارد. اگر تیم تولید محتوا و رسانه‌های اجتماعی ارتباط نزدیکی با هم داشته باشند، می‌توانند محتوایی ایجاد کنند که ارزش به اشتراک گذاری دوباره را دارد.

به خاطر داشته باشید که رسانه‌های اجتماعی بیشتر از اینکه مکان اصلی تولید محتوا باشند، می‌توانند به عنوان محلی برای بازنشر محتوای تولید شده تلقی شوند، به همین خاطر شما می‌توانید از یک تیم تخصصی که مسئول تبلیغات در رسانه‌های اجتماعی است، برای اشتراک گذاری محتوای تولید شده استفاده کنید. این موضوع می‌تواند برای شما مفید باشد، چرا که می‌توانید به کمک چنین روشی مخاطبان تازه‌ای که دنبال کننده کانال اجتماعی‌تان هستند را با خود در سایت همراه کنید.

فراموش نکنید که بدین منظور شما می‌توانید از اطلاعات بی شماری که در ذهن‌تان وجود دارد استفاده کنید و همزمان به تیم رسانه‌ای تان کمک کنید که به مخاطبان بیشتری دست پیدا کند. به عنوان مثال اگر مقاله ای نوشته‌اید که ایده آن از مقاله دیگری به دست آمده، لینک مقاله قبلی و نیز اطلاعات نویسندگان را در اختیار تیم رسانه اجتماعی خود قرار دهید. اگر نقل قولی از سایر افراد داشته اید باز هم چنین کاری را انجام دهید. مقصود آن است که بگوییم هر چه مسئول تبلیغات شما -یک تیم یا یک فرد- اطلاعات بیشتری داشته باشد با رعایت اصول و نکات اشاره شده می‌تواند مفید فایده‌تر عمل کند.

چگونه محتوای خود را به کمک رسانه های اجتماعی بازنشر کنیم؟

برای اینکه مطالب خود را در شبکه های اجتماعی بازنشر کنید باید به مواردی که در ادامه اشاره می‌شود، توجه داشته باشید:

شبکه اجتماعی مناسب را انتخاب کنید

همه محتواها مناسب همه شبکه‌های اجتماعی نیستند، به بیان بهتر برخی از محتواها برای فیس بوک عالی هستند در حالی که انتشار برخی دیگر در توییتر مناسب‌تر است. برای اینکه بتوانید انتخاب درستی داشته باشید باید قبل از هرچیز مخاطبان خود را به درستی بشناسید، اگر شناختی از مخاطبان خود ندارید، همین الان نسبت به طبقه اجتماعی آن‌ها، علایق‌شان و شبکه اجتماعی مورد استفاده‌شان آگاهی کسب کنید.

انتخاب شبکه اجتماعی مناسب

در زمان مناسبی مطلب خود را منتشر کنید

فیس بوک، توییتر و لینکد‌این آنالیتیکس‌های درون ساختی دارند، پس اگر از ابزارهای مدیریت رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌کنید باید به اطلاعاتی در مورد روز و زمان فعال بودن مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

آنچه که بیان کردیم، روش‌هایی ساده و در عین حال بی هزینه برای تبلیغات بود تا شما بدین شکل محتوای خود را باز نشر داده و از این طریق، برند خود را به تعداد بیشتری از مخاطبان معرفی کنید.

فواید بازنشر مطالب وبلاگ و سایت در شبکه های اجتماعی

حال که این همه از لزوم بازنشر محتوا در سایت‌ها یا شبکه‌های اجتماعی گفتیم، بهتر است تا شما با فواید آن هم آشنا شوید تا بیشتر به لزوم جدی گرفتن آن پی ببرید، بازنشر محتوا اگر به شکل درست و اصولی انجام شود مزیت‌های بسیاری برای شما خواهد داشت که چند مورد از آن در ادامه می آید:

بالا رفتن ترافیک سایت

بار دیگر باید اشاره کنیم که انتشار محتوای تکراری می‌تواند بازدیدها از وب سایت شما را کاهش دهد چرا که گوگل به شدت نسبت به این مساله حساسیت به خرج می‌دهد، اما در بسیاری موارد انجام این کار به شکل صحیح می‌تواند، مفید واقع شود. بهترین ترفند برای انجام این کار ارائه لینک در صفحات دیگر برای رجوع به متن اصلی است تا بدین ترتیب کاربر با یک کلیک به صفحه سایت شما وارد شود تا هم محتوای شما را مطالعه کند و هم ضمن آشنایی با وبلاگ یا سایت شما، ترافیک آن را هم بالا ببرد.  

افزایش ترافیک سایت

تقویت برند

بازنشر محتوای تولیدی در شبکه‌های اجتماعی مختلف یا سایت‌های دیگر می‌تواند سهم به سزایی در معرفی بیشتر برند شما به مخاطبان داشته باشد، چرا که شما از این طریق به تعداد بیشتری از کاربران دسترسی دارید.

صرفه‌جویی در وقت

قطعا در بخش تولید محتوای شرکت یا موسسه ی شما افرادی مشغول به کار هستند و ساعاتی را صرف تایپ یا نوشتن محتوا می‌کنند، حال تصور کنید که یک محتوای خوب و پر مغز را بتوان در دسترس مخاطبان بیشتری قرار داد و آن را باز نشر کرد، خوب در این صورت می‌توان زمان ذخیره شده برای تولید محتوای جدید را صرف اموری دیگر کرد.

صرفه جویی در هزینه

بازنشر محتوا کاری کاملا بی هزینه است، در واقع شما با صرف تنها کمتر از 30 دقیقه می‌توانید برند خود را به تعداد بیشتری از مخاطبان معرفی کنید آن هم بدون اینکه هزینه هنگفتی بابت این کار بپردازید، یک تبلیغ مفید و بی هزینه! چه چیزی بهتر از این؟!

دنیای اینترنت امروز به قدری وسیع و در عین حال پر ظرفیت است که شما می‌توانید هزاران ترفند متنوع را برای ارائه بهترین عملکرد در این حوزه به کار ببندید، فراموش نکنید راز موفقیت و برتری شما نسبت به رقبایتان استفاده از همین ترفند‌های کوچک اما مفید، مثل بازنشر کردن درست و اصولی محتوا است.

جمع بندی

در پایان باید بار دیگر اشاره کنیم که در دنیای دیجیتال امروز تبلیغات رسانه‌ای و تولید محتوا به اندازه تولید خود محصول مهم و حیاتی است، چرا که اگر این کار به درستی صورت نگیرد شناختی نسبت به محصول تولید شده یا حتی خدماتی که قرار است ارائه شود به وجود نخواهد آمد، آن موقع تمام زحماتی که برای تولید انجام شده هم عملا بر باد خواهد رفت. 

اگر تمام نکاتی که گفته شد را رعایت کنید، بدون شک بازنشر محتوای شما چه در سایت ‌های دیگر و چه در شبکه‌های اجتماعی می‌تواند به بالا رفتن ترافیک سایت شما و معرفی برندتان به تعداد بیشتری از افراد موثر واقع شود. پس ابتدا یک محتوای متناسب مخاطبان خود تولید کنید، سپس آن را منتشر کنید و بعد هم تصور نکنید که کار همین جا تمام شده، دنیای اینترنت امروز به قدری وسیع و در عین حال پر ظرفیت است که شما می‌توانید هزاران ترفند متنوع را برای ارائه بهترین عملکرد در این حوزه به کار ببندید، فراموش نکنید راز موفقیت و برتری شما نسبت به رقبایتان استفاده از همین ترفند‌های کوچک اما مفید، مثل بازنشر کردن درست و اصولی محتوا است. پس از همین امروز برای پیشرفت شغل و حرفه خود اقدام کنید.

منابع:

https://www.convinceandconvert.com/content-marketing/repost-blog-content-safely 

https://www.impulsecreative.com/blog/best-practices-for-reposting-blogs-aka-content-syndication

 

 

samanehrahimi
نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو