10 روش بازاریابی دیجیتال مبتنی بر بازاریابی محتوا

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
10 روش بازاریابی دیجیتال مبتنی بر بازاریابی محتوا
|دوشنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۸|تعداد کلمات: 908 کلمه|مدت زمان مطالعه: 6 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
  • 1) ایجاد ارزش با تولید محتوای سودمند
  • 2) استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش مشتریان
  • 3) بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو
  • 4) تبلیغات هدفمند
  • 5) با پیشنهادهای رایگان مبتنی بر محتوا، سر نخ بگیرید
  • 6) افزایش نرخ تبدیل با فراخوان اقدام (Call to Action)
  • 7) تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری به کمک صفحات فرود
  • 8) با استفاده از مشوق، فهرست ایمیل‌تان را گسترش دهید
  • 9) تشویق کارمندان به مشارکت در تولید محتوا
  • 10) افزایش فروش به کمک بازاریابی ایمیلی

نخستین چیزی که باید در خصوص بازاریابی محتوا بدانید این است که اصلاً خودش چیست. بازاریابی محتوا یک استراتژی بازاریابی آنلاین برای ارائه برندتان به بازار است. اگر به دنبال کسب محبوبیت برای وب‌سایت، ویدیو، کتاب یا حتی یک شخص باشید می‌بایست قدرت بازاریابی محتوا را به خدمت بگیرید. محتوای آنلاین شامل ویدیو، عکس، انیمیشن، مقاله، وبینار، پادکست و بسیاری چیزهای دیگر است.

مهمترین جنبه بازاریابی محتوا عبارت است از توانایی ارائه آموزش به خوانندگانتان و عرضه باارزشترین محتواها به ایشان. تا زمانی که محتوای شما ارزشی به خواننده‌تان (یا بیننده‌تان) بیافزاید، توجه مخاطب مجذوب خواهد ماند و باز برای مطالب بیشتر به سراغ شما بازخواهد گشت. همواره به یاد داشته باشید که باید در زمینه‌هایی که محتوا عرضه می‌کنید فعال باشید.

تولید محتوا

1) ایجاد ارزش با تولید محتوای سودمند

تولید محتوا سودمند

محتوای سودمند، جذاب و سرگرم‌کننده که مخاطب را درگیر و ارزش اصیل تولید کند.

می‌دانیم محتوای وبلاگ به رشد و توسعه کسب و کار کمک می‌کند. کسب و کارهایی که مرتباً وبلاگ‌نویسی می‌کنند، در مقایسه با کسب و کارهایی که وبلاگ‌نویسی نمی‌کنند، ۷۷٪ ترافیک بیشتر و ۹۷٪ لینک بیشتر به سایت‌هایشان دریافت می‌کنند.

محتوای منتشر شده بر روی کانال‌های شبکه‌های اجتماعی، در عین درگیر شدن با بازار، رویت‌پذیری را افزایش می‌دهد.

2) استفاده از شبکه‌های اجتماعی برای افزایش مشتریان

به عصر بازاریابی رابطه‌ای خوش آمدید. رسانه‌های اجتماعی برای درگیر کردن مشتریان و ایجاد روابط مفید ایده‌آل هستند. از همه مهمتر، رسانه‌های اجتماعی نیاز به سرمایه‌گذاری منابع انسانی دارند. باید جامعه اجتماعی آنلاین‌تان را مدیریت کنید و در این راستا، بدیهی است که باید به مهارت‌های لازم برای ایجاد تعهد در آنها مسلط باشید. عایدی شما از این رهگذر خواهد بود که سایت‌های رسانه‌های اجتماعی به مخاطبان عظیمی دسترسی دارند. رسانه‌های اجتماعی کانالی برای ایجاد روابط معنادار با مخاطبین هدف‌ شما هستند.

3) بهینه سازی محتوا برای موتورهای جستجو

ابزار بهینه سازی موتورهای جستجوگر

سرآغاز نود و پنج درصد خریدها موتورهای جستجو هستند.

اگر وب‌سایت و محتوای‌تان را به خوبی برای موتورهای جستجو بهینه‌سازی کنید، رتبه‌تان بهتر می‌شود، شواهد قابل اعتماد بودنتان افزایش می‌یابد، و ترافیک ارگانیک بیشتری به سمت وب‌سایت‌تان هدایت خواهید کرد.

از ابزارهایی مانند Moz و WordPress SEO برای بهینه‌سازی محتوای وب‌سایت‌تان استفاده کنید.

4) تبلیغات هدفمند

تبلیغات اجتماعی بازدیدکنندگان را به مشتری تبدیل می‌کنند. تبلیغات اجتماعی پولی معطوف به کاربرانی است که احتمال خریدشان بیشتر است.

نحوه استفاده از آن بدین شرح است:

محتوای سودمندی را که مشتریان‌تان باید از آن باخبر باشند تولید و منتشر کنید. محتوایتان را به طور گزینشی بر روی شبکه‌های اجتماعی (فیسبوک، اینستاگرام و غیره) منتشر کنید. مخاطب هدف‌تان را تعریف کنید (یعنی کسانی که می‌خواهند از فعالیت‌های تبلیغاتی شما آگاه باشند). از فیلترهای رفتاری و مردم‌شناختی برای تعیین مخاطبانتان بهره بگیرید. از طریق صفحات فرود (landing pages) وب‌سایت‌تان، سرنخ‌های موجود در آن صفحات را شناسایی کنید. با برچسب زدن به بازدیدکنندگان از وب‌سایت از طریق کوکی‌ها، مخاطبانی برای خود فراهم کنید که قابلیت بازاریابی دوباره داشته باشند. به بازدیدکنندگان قبلی وب‌سایت، تبلیغات کاملاً متمرکز ارائه کنید.

5) با پیشنهادهای رایگان مبتنی بر محتوا، سر نخ بگیرید

پیشنهاد محتواهای باکیفیت مانند کتاب‌های الکترونیکی رایگان یا جلسات آموزشی ایمیلی، در مقایسه با بازاریابی سنتی و سطحی، تا سه برابر نتیجه‌بخش‌تر است و تا ۶۲ درصد هزینه کمتری برمی‌دارد.

خبرنامه‌ها و عضویت‌های اختصاصی رایگان شهرت دیجیتالی شما را افزایش می‌دهند.

6) افزایش نرخ تبدیل با فراخوان اقدام (Call to Action)

فراخوان

باید از مردم درخواست کنید کارهایی را بکنند که می‌خواهید انجام بدهند. اگر تقاضا نکنید، آن کارها نیز انجام نمی‌شوند. هفتاد درصد از کسب و کارها در صفحه اصلی‌شان دارای فراخوان عمل  call to action) CTA) نیستند. در نتیجه، تبدیل بازدیدکننده به مشتری تقریباً محال می‌گردد. بازدیدکنندگانتان را به سمت جاهایی که می‌خواهید بازدید کنند هدایت کنید تا آن کارهایی را که مطلوب شماست انجام دهند.

7) تبدیل بازدیدکنندگان به مشتری به کمک صفحات فرود

خلق استراتژی بازاریابیِ «دایره کامل» برای تعیین اهداف و اجرای تاکتیک‌هایی که به تحقق آن اهداف بیانجامند ضروری است.

با استفاده از یک کمپین صحیح بازاریابی آنلاین، بازدیدکنندگان جذب خواهند شد و سپس به سمت فرایند تصمیم‌گیری خرید هدایت خواهند گشت.

هر صفحه فرود وب‌سایت ابزاری ضروری برای هدایت خریداران احتمالی محسوب می‌شود. یک فراخوان عمل متقاعدکننده، همراه با یک فرم راهنما، آنها را به خرید نزدیک‌تر و احتمال رشد کسب و کار شما را بیشتر خواهد کرد.

8) با استفاده از مشوق، فهرست ایمیل‌تان را گسترش دهید

تهیه فهرست ایمیل برای رشد کسب و کارتان حیاتی است. کسانی که محصولات یا خدمات شما را ارزشمند تلقی می‌کنند مایلند از شما باخبر باشند. شاید آماده خرید نباشند اما اگر ایمیل‌شان را داشته باشید، می‌توانید اطلاعات سودمندی به آنها بدهید، تا وقتی آماده خرید شدند شما را برگزینند.

خوشتان بیاید یا نه، پنجره‌های بازشو (pop-ups) تاثیرگذار هستند. در ازای آدرس‌های ایمیل بازدیدکننده‌تان، یک کتاب الکترونیکی سودمند و رایگان را که برگرفته از تعدادی از پست‌های وبلاگتان است پیشنهاد کنید.

9) تشویق کارمندان به مشارکت در تولید محتوا

یکی از چالش‌هاش رشد شرکت عبارت است از تولید کافی محتوای مرتبطی که مشتریان نیاز داشته یا بدان علاقه‌مند باشند. در این راستا، رویکردهای مشارکتی اغلب به نتایج فوق‌العاده‌ای می‌انجامند. به علاوه، بهترین «متخصصین برندها» درست کنار شما هستند "یعنی کارمندانتان"، پس از آنها استفاده کنید.

کارکنانتان را در خلق محتوا مشارکت و عمق اثرگذاری‌تان را افزایش دهید. کارمندان دانشی را که مشتریانتان بدان نیازمندند در اختیار دارند و تخصصشان بیش از هر تبلیغی که تاکنون بکار گرفته‌اید می‌تواند اعتماد ایجاد کند.

10) افزایش فروش به کمک بازاریابی ایمیلی

اغلب موثرترین کانال بازاریابی را بازاریابی ایمیلی دانسته‌اند. هر یک دلاری که خرج بازاریابی ایمیلی می‌شود به طور متوسط ۴۴.۲۵ دلار بازگشت سرمایه دارد.

بازاریابی ایمیلی

وقتی فهرست ایمیل‌تان را تهیه کردید، وقت آن است که به طرفدارانتان پیشنهادهایی ارائه کنید. باید توجه داشت که تمامی انواع بازاریابی ایمیلی مشابه هم نیستند.

بازاریابی ایمیلی‌تان را جذاب کنید، به نحوی که مشتریانتان موقع باز کردن ایمیل شما هیجان داشته باشند. در این نوع بازاریابی سعی کنید کار متفاوتی انجام دهید تا مخاطب باز هم به سراغ شما بیاید و دیگران را هم به شما ارجاع دهد.

نوشته شده توسط

سمانه رحیمی

سلام من سمانه هستم؛ سمانه رحیمی. عاشق کار کردنم و هیچ وقت از انجام کارهایی که دوستشون دارم، خسته نمیشم. من 22 اردیبهشت سال 1366 تو بیمارستان آراد تهران به دنیا اومدم... تک دختر خانواده...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو

آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو

تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا

تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی

مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما