راه اندازی استارتاپ به عنوان کار دوم

شهر محتوا>مجله محتوا>مدیریت کسب و کار
راه اندازی استارتاپ به عنوان کار دوم
محبوبه قاسمی|دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 864 کلمه|مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • مراحل راه اندازی یک استارتاپ به عنوان کار دوم
  • 1) ایجاد تعهد
  • 2) تعیین اهداف واقعی
  • 3) طراحی یک مسیر برای آغاز
  • 4) استارتاپ خود را بصورت نیمه وقت پیگیری کنید
  • 5) قراردادهای کاری خود را درک کرده و از آن ها پیروی نمایید
  • 6) درآمد استارتاپ خود را پس انداز نمایید
  • 7) ازکارفرمای خود برای سرمایه گذاری دعوت کنید
  • 8) زمان در کار را اولویت بندی نمایید

بر اساس دلایل مختلف ممکن است به راه اندازی یک استارتاپ یا کار دوم در کنار کار اصلی خود فکر کنید. اگر قصد دارید کار اصلی خود را نیز همواره حفظ کنید بهتر است برخی از نکات از جمله کار نکردن روی پروژه در محل کار اصلی را در نظر بگیرید.
در صورتی که بخواهید علاوه بر کاری که دارید و از آن حقوق ثابت دریافت می نمایید، یک استارتاپ موفق با پشتوانه قوی راه اندازی نمایید باید مراحل خاصی را طی نمایید؛ جالب است بدانید در صورت راه اندازی این استارتاپ در کنار کار اصلی خود یا به عبارتی راه اندازی شغل دوم باعث افزایش اعتماد به نفس شما خواهد شد، در این صورت شما می توانید حقوق بیشتری در کنار منبع درآمد ثابت و مزایایی که از کار اصلی خود دریافت می نمایید را کسب کنید.

در اینجا رهنمودهای عالی را به شما ارائه خواهیم داد تا علاوه بر حفظ کار اصلی خود، کار مورد علاقه خود را نیز راه اندازی نمایید و به مزایای مفید و قابل توجه آن دست یابید.

مراحل راه اندازی یک استارتاپ به عنوان کار دوم

1) ایجاد تعهد

 •  آمادگی ذهنی

بپذیرید که این کار به روش های مختلف سخت خواهد بود. خود را برای انجام کارهای سخت آماده سازید.

 •  لیست برداری

تمام تعهداتتان و مقدار زمانی که به هر یک از آن ها اختصاص داده اید را یادداشت نمایید. توجه کنید که می توانید جهت کاهش مسئولیت های خود افرادی را به کار بگیرید.

 • خودشناسی

بهتر است بدانید که چه موقع می توانید بهترین خود باشید و بیشتر روی کار مورد نظر خود تمرکز نمایید. خودخواه باشید و بهترین زمان را در طول روز به انجام این کار اختصاص دهید و فهرستی از علائق خود تهیه نمائید.

 •  لیست برداری از مهارت ها و دارایی های خود

از مهارت ها و دارایی های مورد نیاز برای راه اندازی استارتاپ خود لیستی تهیه نمایید و آن نیازها را با کارهایی که می توانید انجام دهید مطابقت دهید.

 • اولویت بندی مهارت ها

باید مشخص کنید که  در انجام چه کارهایی خوب هستید و یا در انجام چه کارهایی عالی هستید؟

 • ایجاد مزایای رقابتی

یک مزیت رقابتی منحصر به فرد شما را مجاز می سازد تا به درآمد بیشتر دست یابید و نسبت به دیگر رقبا محصولات خود را بیشتر به فروش برسانید. قدرت مزایای رقابتی تا حد قابل توجهی بر نتایج اولیه شما از فروش محصول یا ارائه خدمات تاثیر خواهد گذاشت.

2) تعیین اهداف واقعی

در آغاز ممکن است اهداف روزانه شما خیلی کوچک باشد، بهتر است از آن ها لیستی تهیه نمایید. اهداف هفتگی، موفقیت های بزرگتری هستند که تنها در یک روز کامل نمی شوند. روی اهداف بزرگ باید تمرکز شود. هرچه بیشتر از آغاز برنامه بگذرد ایجاد اهداف واقعی دشوارتر خواهد بود.

3) طراحی یک مسیر برای آغاز

 •  برنامه ریزی

یک برنامه واقعی در رابطه با نحوه رسیدن به اهداف خود طراحی نمایید.

 •  تجزیه و تحلیل

با خانواده، دوستان و مربیان خود مشورت نمایید و کار و حرفه ای را که میخواهید آغاز کنید را تجزیه تحلیل کنید.

 • آغاز کار

در ابتدای کار توانایی شما در حل مشکلات و بررسی موانع، موفقیت شما را تعیین خواهد کرد.

 • کسب منفعت از منابع بیرونی

خطوط کار اصلی خود را از استارتاپ مورد نظر جدا نمایید در طول ساعات کاری خود در شرکت بهتر است هرگز روی پروژه خود کار نکنید و از منابع شرکت برای استارتاپ خود استفاده نکنید. ممکن است سوال پرسیدن همکاران یا رئیس شما در رابطه با پروژه شما کاملا طبیعی به نظر برسد اما بهتر است در رابطه با این موضوع توضیحات خیلی کمی ارائه دهید.
ایجاد نسخه بهتر از شرکت شما ممکن است وسوسه کننده به نظر برسد اما قرارداد کاری شما ممکن است این موضوع که فرصت و وقت برای انجام این کار ندارید را تصریح نماید. راه اندازی استارتاپ در کنار کار اصلی شما به عنوان کار دوم ممکن است دشوار به نظر برسد اما امکان پذیر است. با در نظر گرفتن این مراحل می توانید به موفقیت دست یافته و رئیس خود شوید.

4) استارتاپ خود را بصورت نیمه وقت پیگیری کنید

این روش عالی است زیرا شما کار اصلی خود با درآمد ثابت را ادامه خواهید داد و در کنار آن روش های جدید برای کسب درآمد قابل اعتبار در کار دوم خود را امتحان خواهید کرد. آخرین چیزی که در هنگام توسعه کسب و کار خود باید در نظر بگیرید افزایش استرس در رابطه با صورت حساب های پرداخت نشده یا از دست دادن حساب سرمایه گذاری بدون راهی واضح برای کسب دوباره آن ها می باشد.

5) قراردادهای کاری خود را درک کرده و از آن ها پیروی نمایید

این موضوع از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد زیرا از آن ها به عنوان دارایی ذهنی و نوآوری هایی که برای ایجاد و راه اندازی استارتاپ نیاز دارید یاد می شود. بهتر است با مطالعه کتاب راهنمای شرکت به اطلاعات مورد نیاز در رابطه با کار اصلی خود دست یابید و در صورتی که کتاب راهنما در دسترس نباشد بهتر است از مدیر یا فردی که در آن نقش عمل می کند در رابطه با سیاست کاری سوالاتی را بپرسید.

6) درآمد استارتاپ خود را پس انداز نمایید

کنار گذاشتن ذخایر مالی از استارتاپ راه اندازی شده می تواند در زمانی که تصمیم به ترک کار اصلی خود گرفتید از شما حمایت نماید. مهمتر از همه، پس انداز کردن یا سرمایه گذاری کردن تمام سود به دست آمده از کار دوم به شما کمک خواهد کرد تا در آینده به کار اصلی خود نیازی نداشته باشید.

7) ازکارفرمای خود برای سرمایه گذاری دعوت کنید

شما ممکن است قادر باشید تا کارفرمای خود را متقاعد سازید تا در استارتاپ شما سرمایه گذاری نماید. اگر فکر می کنید می توانید کارفرمای خود را جهت سرمایه گذاری در پروژه خود متقاعد سازید بهتر است با وکیل خود مشورت نمایید تا توصیه های معتبر در رابطه با اجرای پروژه با دقت فراوان را از او دریافت نمایید.

8) زمان در کار را اولویت بندی نمایید

اگر قصد دارید کار اصلی خود را حفظ نمایید و به طور همزمان برای توسعه کار دوم خود تلاش نمایید، بهتر است کار خود را صرف کارهای غیر ضروری نکنید و زمان در کار را اولویت بندی نمایید. در رابطه با این که چه چیزی از اهمیت بیشتری برخوردار است تفکر کنید با دیگر اعضای خانواده و سهامداران مشورت نمایید، سپس لیستی از مسئولیت ها و اهداف خود را تهیه نمایید این امر به شما در حذف کارهای غیر ضروری کمک خواهد کرد و باعث می شود برای انجام پروژه خود زمان بیشتری داشته باشید.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

محبوبه قاسمی

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما