چند نکته برای تولید محتوای سایت های گردشگری

چرا سایت های گردشگری به بازاریابی محتوایی نیاز دارند؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
چند نکته برای تولید محتوای سایت های گردشگری
مهسا بابالوئی|آخرین آپدیت: دوشنبه، ۶ دی ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 26 دقیقه

شاید شما هم به تازگی در حوزه  گردشگری و توریسم کسب و کارتان را شروع کرده اید و مسافران بسیاری را در سفرهای داخلی و خارجی به شهر های مختلف همراهی کرده اید و در بازدید از اماکن زیبا و تاریخی، طبیعی و فرهنگی، مذهبی و مقدس و... به عنوان همسفر و مراقب همراه آن ها بوده اید، و همچنین تمایل دارید کسب و کار خود را در حوزه اینترنتی  ارتقا دهید و به دنبال راه هایی برای افزایش فالوور فعال و افزایش بازدید سایتتان هستید، تا به این طریق برند آژانس مسافرتی خود را به بقیه افراد بشناسید و درآمدتان را افزایش دهید. امروزه به دلیل توجه به صنعت توریسم و علاقه مردم به سفر موفقیت بیشتر در این حوزه کاری نیازمند حضور در عرصه اینترنت و ایجاد محتوا مفید و موثر در زمینه  توریسم و گردشگری داخل و خارج کشور است، تا مخاطبانتان در کنار افزایش اطلاعات خود بتوانند به بهبود سایت شما هم کمک کنند.  به همین خاطر در ادامه، به  بررسی 6 دلیل مورد نیاز تجارت گردشگری در بازاریابی محتوایی می پردازیم تا به طور حرفه ای  به دلایل نیاز تولید محتوا  و بازاریابی آن در صنعت توریسم پاسخ دهیم. در زیر، ابتدا به بررسی محتوا گردشگری، در ادامه به علل استفاده از اینترنت برای کسب و کار خود و در آخر به علل مورد نیاز بازاریابی محتوا در صنعت توریسم می پردازیم، تا به شما در ارتقای کسب و کار اینترنتی تان راهنمایی های مورد نیاز ارائه گردد. 

تولید محتوا برای سایت گردشگری چیست؟

محتوای گردشگری یا Travel content محتوایی است که به مخاطب اجازه دسترسی به اطلاعات مورد نیاز برای سفر به مقصد دلخواهش را می دهد. محتوای سفر می تواند در قالب یک مقاله اینترنتی کوتاه و به صورت خلاصه وار یا یک مقاله بلند و کامل، بروشور، عکس نوشته ها و یا حتی عکس به مخاطبان ارائه شوند. هدف اصلی محتوای سفر آماده سازی مخاطب برای سفر پیش رویش، جذب نظر موافق مخاطب نسبت به سفری که تمایل به انجامش دارد، قرار دادن اطلاعات مورد نیازش در قالب متن، عکس، عکس اینفوگرافی یا ویدیو است، تا او با آگاهی کامل راهی سفر گردد.

فرقی نمی کند مخاطب تمایل داشته باشد به مدت یک ماه، یک هفته، دو روز آخر هفته، یا تعطیلات عید را راهی سفری بلند یا کوتاه به مقصد مورد نظرش شود، شما با تولید محتوای سفر مناسب می توانید او را به سفر ترغیب کنید. در سال های اخیر بیش از گذشته مردم تمایل به سفر پیدا کرده اند، همین علاقه و نظر مثبت مردم راجع به سفر منجر به افزایش رقابت در حوزه کاری گردشگری شده است.

محتوای گردشگری

تعداد زیادی  از آژانس های مسافرتی و تورهای گردشگری داخلی و خارجی به مسافران خود امکان استفاده بیشتر از خدماتی نظیر سفر رایگان، تخفیف در هزینه سفر و... در صورت فالو پیج اینستاگرام یا همراهی در سفری با آژانس مسافرتی را می دهند، تا کاربران را به فعالیت ترغیب کنند و همین موضوع نشان دهنده اهمیت تولید محتوای سفر و گردشگری برای شبکه های اجتماعی است. 
شما نیاز دارید محتوایی را تهیه و تولید کنید که مسافران مختلف را جذب نموده و آن ها را سالیان سال برای شما حفظ و  نگهداری نماید. شما به عنوان یک مسئول آژانس مسافرتی با استفاده مناسب از تکنولوژی، ارائه خدمات و محصولات مورد نیاز به مخاطبین، افزایش کیفیت خدمات و محصولاتتان و آگاه سازی مخاطبانتان از طریق اینترنت می توانید آن ها را از طریق محتوای جذاب گردشگری و سفر جذب کرده و برای آژانس مسافرتی خود نگه دارید. این نکته را نیز در نظر داشته باشید که علاوه بر تولید محتوا، با مطالعه مقاله چگونه آدرس خود را در گوگل مپ ثبت کنیم، میتوانید با ثبت موقعیت مکانی در گوگل، دسترسی مخاطبان به آژانس مسافرتی خود را آسان تر کنید.

تاثیر بازاریابی محتوایی بر سایت های گردشگری

با بازاریابی محتوایی به عنوان متخصص شناخته می شوید

زمانی که محتوای مورد نیاز مسافرانتان را تولید می کنید و اطلاعاتی همانند شرایط آب و هوایی مقصد، آشنایی مخاطبان با جاذبه های گردشگری مقصد، نکاتی در مورد سفر، پاسخ سوالات مسافران و...  را در اختیارشان قرار می دهید، به طور ناخوداگاه در زمینه اطلاعاتی که برای دیگران فراهم می کنید، متخصص می شوید.

از طریق ابزارهای مختلف فروشتان را افزایش می دهید

زمانی که شما ویدیوها، عکس ها و متن های مرتبط با سفرهایتان را در وب سایت یا اینستاگرام خود با بقیه مخاطبانتان سهیم می شوید به آن ها این امکان را می دهید راحت تر بتوانند با نوع سفرتان آشنا شوند و از تماشای عکس ها و ویدیوهایتان لذت ببرند و بخواهند با آژانس گردشگری شما همراه شوند و لحظات مشابه را تجربه کنند. در واقع با همراه سازی مخاطبانتان با خود آن ها را با فواید سفر با خودتان آشنا می کنید. 

همراه سازی مخاطبان با خود از طریق اشتراک عکس و ویدئو

با بازاریابی محتوایی از فواید موتورهای جستجو استفاده کنید

با آماده سازی و پست متن ها و ویدیوهای مرتبط به کسب و کارتان برای موتورهای جستجو این امکان را فراهم می کنید که رنکینگ سایتتان را بالا ببرند، که به معنای ارتقای سایت و افزایش کیفیت آن در مقایسه با رقبایتان می باشد. با بازاریابی محتوایی 

با بازاریابی محتوایی برنامه ریزی داشته باشید 

وب سایت اینترنتی شما بهترین را برای کم کردن انتظاراتتان است، زمانی که انتظارات خود را پایین می آورید و طبق برنامه هر روزه که برای وب سایت  خود دارید پیش می روید، شما می توانید با انتظارات کم موفق  ظاهر شوید، و اگر برنامه هایتان طبق چیزی که پیش بینی کرده اید پیش نرفتند در نهایت زیاد احتمال سرخوردگی شما هم کمتر خواهد شد. 

 با بازاریابی محتوایی خدماتی برای مخاطبان خود تولید کنید

هر زمان که در وب سایت اینترنتی خود مطلب جدیدی در مورد سفر به کشورها و شهرهای مختلف تولید می کنید به مخاطبانتان اجازه می دهید با موضوعات جدید آشنا شوند، حتی از این طریق کاربرانی را که در پی یافتن جواب سوالات هاشان هستند به سایت خود کشانده و اطلاعاتتان را در اختیار آن ها قرار می دهید. به عنوان مثال با فراهم سازی اطلاعاتی در رابطه با آب و هوای استان خراسان علی الخصوص شهر مشهد به مخاطبانتان امکان دست یابی به اطلاعات اصلی همانند آب و هوای مشهد و اطلاعات حاشیه همچون لباس ها و تجهیزات مورد نیاز برای سفر به این شهر را نیز می دهید.

با بازاریابی محتوایی جامعه خود را می سازید

افراد به خاطر دستیابی به اطلاعات سایت شما منتقل می گردند و در صورت تولید محتوا گردشگری و ارائه راهکارهای مناسب سفرهای داخلی و خارجی به مخاطبانتان آن ها در سایت یا شبکه های اجتماعی شما باقی می مانند و مخاطبان دیگری نیز به آن ها افزوده می شوند، در واقع شما با ارائه مطالب خاص و مورد نیاز مخاطبانتان به آن ها اجازه می دهید در جامعه که متناسب نیاز و علایق آن هاست، باقی بمانند و در واقع شما محیطی برای افراد مختلف در زمان حال و آینده می سازید تا پاسخگوی نیازهایشان باشید. 

کمک به باقی ماندن مخاطبان با ارائه مطالب مورد نیازشان

شما با در نظر گرفتن مطالب فوق می توانید به اهمیت تولید محتوا مخصوصا در حوزه گردشگری و توریسم پی ببرید، طبق پیش بینی ها صنعت توریسم و گردشگری در سال 2020 جز صنایع پر فروش و پر مخاطب در سطح اینترنت و شبکه های مجازی است، پس با در نظر داشتن اطلاعات و تکنیک های ارائه شده در بالا در زمینه تولید محتوای گردشگری سریعا کسب و کار آنلاین خود در این حوزه را راه اندازی کرده و با کمک افراد موفق و حرفه ای در حوزه سئو و تولید محتوا مطالب جالب، به روز، مفید و مورد نیاز کاربران را تهیه کرده و در اختیارشان قرار دهید. قطعا با صرف انرژی و زمان صحیح می توانید از آن ها برای ارتقای سایت و شبکه های اجتماعی مرتبط با کسب و کارتان بهره ببرید. پیشنهاد می شود، با متخصصان مقالات و مسائل مربوط به سایت را جلو ببرید تا سریعتر به بازدهی و بهره وری بالا دست یابید. در آخر، اگر نگرانی هایی مرتبط با تبلیغات اینترنتی، کسب و کارهای آنلاین یا تولید محتوا دارید، بهتر است نگرانی ها را کنار گذاشته و دست به کار شوید. 

فرقی نمی کند که در کدام یک از زمینه های گردشگری فعالیت می کنید، مهم این است که با تولید محتوایی هیجان انگیز، درست و کاربردی بتوانید برگ برنده ی بازی را به دست بیاورید و مخاطبانی را که به سایت یا حساب کاربری شما در هر یک از شبکههای اجتماعی وارد می شوند به طرفدارانی همیشگی تبدیل کنید.

کانال های انتشار محتوای گردشگری و توریسم

بسیار واضح است که شرکت های حمل و نقل مسافربری و آژانس های مسافرتی نیاز دارند برای افزایش سود دهی خود سال های زیادی پابرجا باشند و به فعالیت خود ادامه دهند، به همین خاطر نمی توان گفت با تبلیغ یک ماهه در زمینه فعالیت آژانس مسافربری سریعا به خواسته خود خواهید رسید بلکه شما برای رسیدن به هدفتان نیاز به برنامه بلند مدت دارید، لازم است از منابع مختلف برای انتشار محتواهای متنی و ویدیویی مرتبط با سفر، نکات مربوط به سفر، آشنا نمودن مخاطبان اینترنتی با مسافران قبلی خود و انتشار نظرات آن ها استفاده کنید.

پس مجله و روزنامه را در راس فعالیت هایتان قرار دهید، با مجلات مختلف همکاری داشته باشید، مقالات کوتاه و بلند زیادی راجع به سفر آماده کرده و در اختیار مخاطبانتان  در مجلات قرار دهید. از برنامه های تلویزیونی و آگهی های تبلیغاتی نهایت استفاده را ببرید و اجازه دهید نام برندتان برای مردم شناخته شود. و در دنیای امروز اینترنت و شبکه های اجتماعی همانند اینستاگرام و توییتر را فراموش نکنید، و از آن ها نهایت استفاده را ببرید. محتواهای مورد نیاز مردم را تولید کرده و اجازه دهید آن ها نام برندتان را ببینند و با آن آشنا شوند، شماره تلفن و ایمیل شرکت را در اختیارشان قرار دهید تا به راحتی بتوانند با شما ارتباط بگیرند و سریعتر به خواسته خود که جذب مخاطب و حفظ آن ها با ارائه مطلوب خدمات و محصولات است، برسید. 

چرا کسب و کارهای توریسم نیاز به شبکه های اجتماعی دارند؟

شبکه های اجتماعی باعث ارتقاء سایت می شوند

استفاده از شبکه های اجتماعی منجر به ارتقای سئو سایت شما می شود، زمانی که محتوای قوی و مفید تولید می کنید، باعث افزایش ارتقای سایت، جذب مخاطبان و افزایش نرخ تعامل کاربران با سایت می شوید، که در نهایت منجر به دریافت نمره مثبت گوگل برای سایتتان می شوید. 

ارتقا سئو سایت با شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی باعث افزایش فروش می شود

شبکه های اجتماعی به افزایش فروش و کیفیت رابطه شرکت شما و مشتریانتان بهبود می بخشند. شبکه های  اجتماعی مانند اینستاگرام به مخاطب شما این امکان را می دهند به راحتی بتوانند برای شما یا پست هایتان نظر ارسال کنند، و عقایدشان راجع به محصولات و خدماتتان را به آسانی ارائه دهد. 

شبکه های اجتماعی باعث تقویت رابطه با مشتریان می شود

هرچه وب سایت یا شبکه اجتماعی فعالتری داشته باشید، رابطه بهتری با مخاطبان خود می توانید بسازید. شبکه های اجتماعی همچون توییتر، اینستاگرام، فیس بوک به مخاطبان و مشتریانتان اجازه می دهند، از وجود محصولات و خدمات جدیدتان در اسرع الوقت مطلع شوند، و راحتتر با شما ارتباط برقرار کنند، اطلاعات مورد نیازشان را به طریق آنلاین به دست آورند که همگی برای برند شما پرسود و پر فایده هستند.

شبکه های اجتماعی به شما امکان دیدار حضوری با مخاطبان را می دهد

شبکه های اجتماعی به شما و مخاطبانتان امکان حضور در رویدادها و پوشش های خبری را بیش از قبل می دهند. اینگونه شما می توانید در جشنواره ها و نمایشگاه های مختلف مسافرتی شرکت کنید و با مخاطبانتان به صورت حضوری دیدار داشته باشید.

با شبکه های اجتماعی به سوالات مخاطبین تان پاسخ می دهید

شبکه های اجتماعی به مخاطبان شما این اطمینان را می دهند که در اسرع الوقت به سوالات و مشکلاتشان از طریق سایت و یا شبکه های ارتباطی دیگر پاسخ داده می شود، که در نهایت به بهبود رابطه برند شما و مشتریان و افزایش فروش منجر می گردد. 

جذب مخاطبان وفادار با شبکه های اجتماعی

شما از طریق شبکه های اجتماعی مخاطبان وفادار بیشتری را جذب می کنید، زمانی که مخاطبانتان متوجه می شوند برای پاسخگویی به آن ها و آماده سازی محتواهای مورد نیازشان زمان می گذارید، نسبت به برند شما احساس وفاداری بیشتری می کنند و اطمینانشان به شما افزایش می یابد.

ارتقا برند با شبکه های اجتماعی

با استفاده از شبکه های اجتماعی سریعتر رشد می کنید، طبق تحقیقات 91% افرادی که کسب و کارهای کوچک دارند از شبکه های اجتماعی برای ارتقا برند شغلی خود استفاده می کنند.

ارتقا برند با شبکه های اجتماعی

تبلیغ برند با شبکه های اجتماعی

برند شما از طریق شبکه های اجتماعی بیش از دیگر مواقع تبلیغ می شود، افرادی که از خدماتتان راضی هستند آن ها را به دیگران معرفی می کنند، و باعث دیده شدن نام برندتان می گردند. همچنین از تبلیغات اینترنتی در سایت های مختلف هم می توانید استفاده کنید. 

حالا که با علل نیاز کسب و کار ها به اینترنت در دهه های اخیرآشنا شده اید، ممکن است برایتان سوال پیش بیایید چرا نیاز است محتوای گردشگری تهیه کنیم خب همانطور که بالاتر گفته شد با توجه به نوع کسب و کارتان نیاز است محتواهایی مناسب و متناسب با نیاز مخاطبانتان آماده کرده و در اختیارشان قرار دهیم، و حالا که به عنوان آژانس مسافرتی و توریستی فعالیت دارید، بد نیست با دلایل استفاده از محتوای سفری گردشگری هم آشنایی یابید.

چند نکته برای تولید محتوا در صنعت گردشگری

از ابزارهای مختلف بازاریابی محتوایی در گردشگری استفاده کنید

وقتی صحبت از بازاریابی محتوایی می شود ذهن ها ناخودآگاه به سمت و سوی محتوای نوشتاری می رود. البته که یکی از مهم ترین عناصر تولید محتوا، متن و نوشتار است اما باید به این نکته ی مهم توجه شود که مخاطب هر کسب و کاری نیازها و خواسته های مختص خودش را دارد. فرض کنید که شما یک سایت گردشگری در زمینه ی معرفی شهرها و کشورها دارید و می خواهید مخاطبانتان را به مشتریانی تبدیل کنید که از خدمات تورهایتان استفاده کنند. هر چقدر هم که جمله های طولانی و حتی صادقانه در مورد شهر مورد نظرتان بنویسید نمی تواند به اندازه ی یک عکس زیبا از مناطق تفریحی یا تاریخی آن شهر، تأثیر مثبتی روی مخاطب بگذارد. اگر پا را فراتر بگذارید و فیلم های کوتاه از مکان مورد نظر تولید کنید و مخاطب این حس را پیدا کند که چند دقیقه را داخل آن منطقه گذرانده است قدم بلندتری به سمت هدف خود برداشته اید . استفاده از موسیقی های محلی هم کمک زیادی به جذب مخاطبین و مشتری های وفادار می کند. از سفرنامه ها غافل نشوید. سفرنامه های تصویری یکی از بهترین ابزارهای بازاریابی محتوایی هستند. تصاویر و فیلم های زیبا از مکان های مختلف همراه با توضیحاتی که روی آنها داده می شود می تواند به بهترین شکل ممکن مخاطب را مشتاق و وادار کند که خودش هم سری به آن مکان بزند. در شکل زیر فصل اول یک سفرنامه تصویری به چین را مشاهده می کنید.  بلاگرهای موفق که دنبال کننده های زیادی دارند هم کمک بزرگی به دیده شدن شما می کنند و می توانند با به اشتراک گذاشتن محتواهای تولیدی شما، سیل بزرگی از مخاطبان را برای شما به ارمغان بیاورند.

سفرنامه  تصویری

ویکی پدیا نباشید!

مشکلی که امروزه بسیاری از کاربران اینترنت را عصبی و دلزده می کند محتواهای تکراری است که از یک سایت به سایت دیگر در گردش است. استفاده از یک سری اطلاعات کلی و تکراری که در سایت های مختلف به چشم می خورد هیچ کمکی به موفقیت هدف شما نمی کند. مخاطبان وقتی با این نیت وارد اینترنت می شوند که مسیر سفر و جای اقامتشان را از سایتی انتخاب کنند، انتظار دارند عکس ها، فیلم ها و توضیحاتی که میخوانند و می بینند، نو و دست اول باشد و در هیچ صفحه و سایت دیگری پیدا نشود . خودتان را جای مخاطب بگذارید و فکر کنید که اگر با هدف انتخاب یک شهر برای سفر به سایتی سر می زدید، انتظار داشتید چه چیزهایی ببینید و بخوانید. بنابراین، خلاقیت سهم بزرگی در موفقیت محتوای گردشگری و جذب مشتری دارد. همه ی سایت ها و حساب های کاربری فعال در این زمینه، درباره ی مکان های تاریخی و مذهبی و تفریحی شهرها نوشته اند پس بهتر است شما محتوای جدیدتری تولید کنید. از جاهایی فیلم و عکس بگذارید که کسی تا به حال اسم آنها را نیاورده است. همه ی مناطق دنیا قطعاً هنوز نقاط بکر و زیبایی دارند که خیلی راجع به آنها حرف زده نشده است. خواننده ای محلی را معرفی کنید یا از آداب و رسوم خاص آنها در مراسم عروسی فیلم و عکس تهیه کنید. در یک کلام کاری کنید که دیگران نکرده اند.

ملموس و دست یافتنی بنویسید

عبارتهای کلی برای توصیف هر پدیده ای ناقص عمل می کنند. اگر در محتوایتان از آب  و هوای گرم یک کشور می نویسید کاملاً مشخص کنید که چقدر گرم منظورتان است. جمله ی این کشور آب و هوای گرم دارد کفایت نمی کند. مفاهیم از نظر آدم های مختلف، متفاوتند. ممکن است گرم از نظر کسی که در جنوب ایران زندگی می کند با کسی که در مناطق سردسیر و غربی زندگی می کند فرق کند. پس، نوشتن واضح و کاربردی، پرداختن به جزییات است. تعریف کردن از غذاهای خوشمزه ی یک شهر نمی تواند به تنهایی کمکی به جذب مسافر کند. اما اگر مشخص شود که مردم بومی یک شهر بیشتر از چه ادویه هایی استفاده می کنند و پایه ی غذاهای آنها شور است یا تند، می تواند آگاهی بهتری به مخاطب برای انتخاب آن شهر به عنوان مقصد گردشگری بدهد.

متناسب با فصل ها و مناسبت ها تولید محتوا کنید

مهم است وقتی مخاطب به سایت مرتبط با گردشگری سر میزند، محتواهای متناسب با هر فصل و مناسبتی را جلوی روی خود ببیند. اگر تابستان است و تعطیلات شروع شده معرفی مناطق خوش آب و هوا و خنک و پیشنهادات هیجان انگیز و متنوع برای سفر به نقاط مختلف داخلی و خارجی می تواند او را تشویق به سفر و یا استفاده از یکی از خدمات سایت کند. و یا اگر کریسمس است، دادن اطلاعات هر چه بیشتر از تخفیف ها و یا جشن هایی که در مکان های گوناگون به مناسبت این روزها در جریان است، می تواند مخاطبی را که صرفاً به هدف وقت گذرانی به تماشا و یا خواندن محتوای شما نشسته است به مشتری تبدیل کند و او را به این فکر بیاندازد که سفری به آن نقطه از جهان کند. یکی از نکات کلیدی بازاریابی محتوایی در زمینه ی جذب مشتری این است که آگاه باشید و آگاهی بدهید.

مخاطب خود را بشناسید

یک محتوای گردشگری مفید و کاربردی باید برای تمام افراد از زن و مرد گرفته تا بزرگسال و کودک جذاب باشد و طیف های مختلف مخاطب و نیازهای آنها را در برگیرد. سفر جزو علائق همه ی انسان هاست. پس عجیب نیست که کودکی ده ساله که به تازگی کار با اینترنت را فرا گرفته یا یک زوج سال خورده، دوست داشته باشند که به سایت شما سر بزنند و با شهرهای مختلف و هتل ها و برنامه های ویژه ی تفریحی آشنا شوند. اگر می خواهید موفق باشید باید محتواهایی جذاب برای همه ی سنین تولید کنید و همین طور اگر در زمینه ی تور یا هتل فعالیت می کنید باید پیشنهادات مختلفی به مخاطبان عرضه کنید که هر کدام بسته به برنامه های خود بتوانند مخاطب هدف را جذب کنند. مخاطب شما ممکن است یک زوج جوان باشند که دنبال برنامه ای برای ماه عسل خود هستند یا خانواده ای که دو کودک همراه خود دارند و یا زوج سال خورده ای که علاقه مند به سفری آرامش بخش هستند. بنابراین یک برنامه ی بازاریابی محتوایی موفق باید به نیازهای مخاطبان هدف خود کاملاً آشنا باشد.

شناسایی مخاطب هدف

هزینه ها را فراموش نکنید

یکی از کلیدی ترین فاکتورهای دخیل در تصمیم گیری افراد برای استفاده از خدمات یک تور یا هتل بحث هزینه است. همه دوست دارند بهترین امکانات را با کمترین هزینه دریافت کنند. اگر می خواهید در تولید محتوا در صنعت گردشگری موفق باشید باید به این نکته توجه داشته باشید که در محتوایی که تولید می کنید حتما برآوردی کلی از هزینه هایی که مخاطب در سفر مورد نظرش با آنها روبرو می شود ارائه دهید. مخاطب ترجیح می دهد از قبل بداند حدود قیمت رستوران های منطقه گردشگری که انتخاب کرده است چقدر است و یا قیمت بلیط برای استفاده از امکانات تفریحی و بازدید از اماکن تاریخی چقدر است تا بتواند با برنامه ریزی دقیق، لذت بیشتری از سفرش ببرد. اگر این گزینه را در محتوای شما ببیند و احساس کند که در زمینه ی هزینه ها با او روراست هستید، اعتمادش جلب می شود و شانس بیشتری پیدا می کنید که از خدمات شما استفاده کند.

متمایز باشید

در گذشته های نه چندان دور که اینترنت هنوز به این شدت در خانه ها نفوذ نکرده بود مسافران عموماً برای انتخاب تور یا هتل به یکی دو آژانس مسافرتی سر می زدند و چون امکان مقایسه ی هزینه ها و خدمات مراکز گردشگری مختلف را به دلایل مختلف نداشند، بالأخره تور و هتلی انتخاب می کردند که شاید هم نمی توانست انتظاراتشان را برآورده کند. اما امروزه با وجود هزاران سایت و صفحه ی مختلف در زمینه ی معرفی مکان های مختلف گردشگری، تورها و هتل ها و حتی خرید بلیط های وسایل حمل و نقل عمومی، مخاطب با یک ساعت زمان گذاشتن و چرخیدن در گوگل یا اینستاگرام با حجم عجیب و غریبی از پیشنهادات مختلف روبرو می شود. روشن است که تنها برگ برنده ای که می تواند شانس دیده شدن و انتخاب شدن را پیدا کند متفاوت بودن از سایر سایت ها و صفحه ها است. شما باید به خوبی رقیبانتان را زیر نظر داشته باشید و با آگاهی از پیشنهادات و قیمت های آنها بهترین و مناسب ترین بسته های پیشنهادی را برای عرضه تدارک ببینید تا کاربری را که وارد سایتتان می شود متقاعد کنید حرفه ای این کار هستید و بهترین انتخاب برای او.

سود مردم محلی را در نظر بگیرید

رمز تداوم یک بازاریابی موفق در زمینه ی گردشگری این است که هرگز مردم محلی و بومی مناطقی را که پوشش می دهید از یاد نبرید. باید همواره در همه ی تبلیغاتی که برای جذب مخاطب می کنید و محتوایی که تولید می کنید، سود و منافع محلی ها را در نظر بگیرید. آنها هم باید سهمی در این تبادلی که بین شما و مخاطب صورت می گیرد داشته باشند. می توانید با معرفی هر چه بیشتر و بهتر اقامتگاه های بومی، صنایع دستی و غذاهای شان و تشویق مخاطب به استفاده از آنها، هم به کسب وکار آن منطقه رونق ببخشید و هم بومی ها را از خود راضی نگه دارید. اگر آنها احساس کنند که منطقه یا شهرشان صرفاً مکانی برای خوشگذرانی و تفریح عده ای نیست و فرهنگ و آداب و رسوم و کسب وکارشان هم در این پروسه معرفی می شود و رونق پیدا می کند، همکاری بیشتری با شما می کنند و چه بسا خاطره ی خوشی که در ذهن کاربرانتان از مهمان نوازی آنها به یادگار می ماند، مشوق آنها برای انتخاب سفر و خدمات بعدی از سایت شما باشد.

به روز و مطلع باشید

مخاطبان باید تازه ترین رویدادها و اخبار مربوط به حوزه ی کاری تان را در صفحه یا سایت شما پیدا کنند. اگر مکان تفریحی جدیدی افتتاح شده یا رویداد فرهنگی مهمی قرار است در یکی از شهرهایی که راجع به آن حرف می زنید و یا خدمات تور و هتل برگزار می کنید، اتفاق بیافتد، از چند روز قبل  آن را به اشتراک بگذارید. هر کدام از جریان های جدید می تواند به خودی خود یک مشتری و یا مخاطب تازه وارد جذب کند.

به روز باشید

همسفر صمیمی مخاطبانتان باشید

نوشتن جمله های خشک و خبری در یک محتوای نوشتاری کمک چندانی به جذب مخاطب نمی کند و در بهترین حالت، مجموعه ای از اطلاعات کلی منتقل می کند. در بازاریابی محتوایی مرتبط با گردشگری مهم است که مخاطب احساس کند با تولیدکننده ی محتوایی که می بیند یا می خواند همسفر است و در مکان مورد نظر با هم قدم می زنند، رستوران می روند، اتاقی در هتل اجاره می کنند و سرگرم می شوند. احساس صمیمیت و روراستی تأثیر زیادی روی تصمیم گیری مخاطب می گذارد.

شریک کردن مخاطب در تولید محتوا

اگر بعد از پشت سر گذاشتن همه ی مراحل بازاریابی محتوایی، تلاشتان برای جذب مشتری موفقیت آمیز بوده در مرحله ی بعد باید آن را حفظ کنید. کمک گرفتن از کاربرانتان برای به اشتراک گذاشتن عکس ها، فیلم ها و تجربیاتشان از سفری که داشته اند یکی از گام های اساسی در بازاریابی محتوایی است. نظرات کاربران قبلی در مورد خدمات هتل یا توری که استفاده کرده اند، تأثیر شگرفی در جذب و جلب اعتماد مخاطبان تازه وارد دارد. همچنین درخواست اشتراک عکس ها و فیلم های کاربران از طرف شما می تواند به آنها این حس را بدهد که در سایت و یا صفحه ی شما غریبه نیستند و به آنها به چشم یک مشتری صرف نگاه نمی کنید. برگزاری مسابقات عکاسی و یا فیلم کوتاه هم می تواند یاریگر باشد. یک تور رایگان یا استفاده از خدمات هتل به عنوان جایزه، مشوق خوبی برای مشارکت مخاطبان در تولید محتوای شماست. در مرحله ی بعدی حتی می توانید از امتیاز تبلیغات به اصطلاح دهان به دهان استفاده کنید. مسلماً تعداد زیادی از مخاطبان شما خودشان حساب های کاربری متعدد و یا حتی سایت و وبلاگ دارند که ممکن است پربازدید هم باشند. وارد یک تعامل دو طرفه بشوید. با اشتراک عکس ها و فیلم ها و تجربیات آنها در سایت شما، امکان اینکه دنبال کننده های خودشان هم به سایت شما سر بزنند و در آینده تبدیل به یکی از مشتریان شما بشوند بسیار است.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

مهسا بابالوئی

سلام یه روز زیبای بهاری وقتی داشتم به حیاط کوچیک خونمون نگاه میکردم با خودم گفتم که چی می شد می تونستم این لحظه رو جوری ثبت کنم که همیشه توی یاد و خاطرم بمونه و...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو