آنالیز سئو سایت: تحلیل و بررسی سئو سایت

آنالیز سئو سایت

چکاپ سئو، یعنی بدونی کجای کار ایراد داره!

ما در شهر محتوا به شما کمک می کنیم پاسخ این سوالات را پیدا کنید:

 1. کدام اصول سئو در طراحی سایت من رعایت نشده است؟
 2. چرا با وجود محتوا و بک لینک های خوب، رتبه بالایی در گوگل ندارم؟
 3. برای حل این مشکلات، دقیقاً باید چه کار کنم؟

آنالیز سایت شما از نظر مسائل مختلف سئو

شهر محتوا ده ها معیار آنالیز SEO را در 12 گروه موضوعی زیر دسته بندی نموده و سایت شما را بر اساس این معیارها، مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار می دهد. هر یک از این موضوعات، شامل چندین معیار سئو است که وضعیت سایت شما در هر یک از این معیارها، به صورت دقیق گزارش خواهد شد. با دریافت و مطالعه این گزارش، ایراداتی که مانع رشد سایت شما در نتایج جستجوی گوگل می شوند را شناسایی خواهید کرد. راه حل های کاربردی هر یک از این ایرادات نیز در این گزارش ارائه می شود تا بدانید که هر مشکل را چگونه باید برطرف کنید.

آنالیز سئو: تحلیل امنیت محتوا

آنالیز امنیت محتوا

آیا از نظر گوگل، سایت شما امنیت اطلاعات کاربران را حفظ می کند؟ گوگل برای حفظ امنیت کاربران اهمیت ویژه ای قائل است و سایت هایی که نکات امنیتی را به دقت رعایت کرده باشند را در رتبه های بالاتری نمایش می دهد.

آنالیز سئو: بررسی اعتبار سایت

آنالیز اعتبار سایت

آیا از نظر گوگل، سایت شما مولفه های یک سایت معتبر را دارد؟ سایت هایی که مشکوک به اسپم باشند در نتایج جستجوی گوگل رتبه های پایین تر و سایت هایی که اعتبار بالاتری داشته باشند، رتبه های بهتری کسب خواهند کرد.

آنالیز سئو: تحلیل دسترس پذیری سایت

آنالیز دسترس پذیری سایت

دسترس پذیری تمامی آدرس های سایت برای روبات های گوگل و برای کاربران، یکی از مهمترین مسائل سئو محسوب می شود. بسیاری از سایت ها به دلیل اشتباه در یکی از نکات دسترس پذیری، فرصت های سئو را از دست می دهند.

چکاپ سئو: آنالیز سرعت سایت

آنالیز سرعت سایت

گوگل رسماً اعلام کرده که سرعت لود سایت، یکی از مهمترین معیارهای رتبه بندی سایت ها در نتایج جستجو است. نکات فنی متعددی بر سرعت سایت موثر هستند که باید به دقت آنالیز و بهینه سازی شوند.

بررسی وضعیت سئو: آنالیز کدنویسی و طراحی سایت

بررسی اصول کد نویسی

اگر در طراحی و کدنویسی سایت، فقط بر روی ظاهر سایت تمرکز شود و مسائل فنی مربوط به سئو با دقت رعایت نشوند، ممکن است تمامی زحماتی که در تولید محتوا و سئو متحمل می شوید، به هدر بروند.

تجزیه و تحلیل آدرس دهی صفحات برای سئو سایت

بررسی آدرس دهی صفحات

اشتباهات فنی در آدرس دهی صفحات، می تواند باعث سردرگمی روبات های گوگل و کاربران شده و در نتیجه اثر منفی بسیار زیادی بر رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل داشته باشد.

تحلیل سئو سایت: آنالیز داده های ساختار یافته

بررسی ساختاردهی داده ها

ارائه ساختارمند و استاندارد داده های مربوط به محتوای هر صفحه، باعث درک دقیق تر روبات های گوگل از محتوای سایت شما شده و رتبه سایت شما در نتایج جستجوی گوگل را بهبود می بخشد.

چکاپ سئو: تحلیل بهینه سازی کلمات کلیدی

بررسی کاربرد کلمات کلیدی

کلمات کلیدی، به عنوان هسته مرکزی سئو شناخته می شود. بی توجهی به کلمات کلیدی باعث از دست رفتن فرصت های طلایی سئو می شود و افراط و اشتباه در به کار گیری آن ها هم می تواند باعث جریمه سایت شما توسط گوگل شود.

بررسی سئو سایت: آنالیز منحصر به فرد بودن محتوا

تحلیل یونیک بودن محتوا

منحصر به فرد بودن محتوا فقط به مرحله تولید محتوا مربوط نمی شود. بلکه ممکن است شما محتواهای ناب و با کیفیتی را به صورت اختصاصی تولید کرده باشید اما با اشتباهاتی در سئو، ارزش یونیک بودن محتوا را از دست بدهید.

بررسی سئو: آنالیز ساختار محتوا

تحلیل ساختار محتوا

سایت های زیادی هستند که محتواهای بسیار با کیفیتی تولید می کنند اما به دلیل عدم اطلاع از اصول حرفه ای ساختاردهی محتوا، نمی توانند رتبه های مناسبی در نتایج جستجو به دست آورند.

آنالیز وضعیت سئو: بررسی حجم و کیفیت محتوا

تحلیل کمیت و کیفیت محتوا

لازم است آنالیز کنیم که چه حجم محتوایی برای رقابت در صنعت شما ضرورت دارد؟ محتوای شما با چه کیفیتی باید تولید و منتشر شود و چگونه می توان کمیت و کیفیت محتوای سایت شما را بهینه سازی کرد؟

آنالیز سئو: بررسی نرخ تبدیل سایت

تحلیل نرخ تبدیل سایت

لازم است بررسی کنیم که چند درصد بازدیدکنندگان سایت، هدف شما از راه اندازی این سایت را محقق می کنند؟ چند درصد کاربران از شما خرید می کنند و روزانه چه تعداد از کاربران با کسب و کار شما تماس می گیرند؟

چکاپ سئو = مراقبت از قلب سایت شما

آنالیز و بهینه سازی مسائل فنی سئو، یکی از مهمترین اقدامات در بهینه سازی سایت است. زیرا اگر نکات فنی سئو در کدنویسی سایت رعایت نشده باشد:

 • هر چقدر برای تولید محتوای با کیفیت هزینه کنید، فایده ای نخواهد داشت!
 • هر چقدر لینک های با ارزش دریافت کنید، اثری نخواهد داشت!
 • بقیه اعضای بدن، فقط در صورت سلامتی قلب می توانند زنده بمانند!
اثربخشی تولید محتوا بر اساس تحقیق کلمات کلیدی

نظر متخصصان درباره آنالیز و چکاپ سئو

Rachel Goodman Moore

راشل گودمن مور

چکاپ سلامتی سئو، یک گزارش ایده آل برای مدیران است که نشان می دهد چه کارهایی هنوز انجام نشده است.

Brian Dean

سام او

شما تنها نیستید! بسیاری از سایت های تخصصی بازاریابی هم اشکالات جدی در سئو دارند. فقط شروع کنید!

Christina Perricone

کریستینا پریکان

بررسی مسائل فنی سئو، شاید زیاد جذاب نباشد اما به طور باورنکردنی اهمیت دارد.

Nicole Rende

نیکول رند

اکثر مردم یا دانش کافی درباره آنالیز سئو ندارند یا از آن می ترسند و آن را نادیده می گیرند.

ابزارهای تجزیه و تحلیل سئو

گزارش ابزارهای تحلیل سئو، کافی نیست

ابزارهای رایگان و غیر رایگان زیادی وجود دارند که می توانند گزارشات نسبتاً خوبی درباره وضعیت SEO سایت شما ارائه نمایند. برخی از این ابزارها در اینجا معرفی شده اند. تمام این ابزارها به صورت نرم افزاری و اتوماتیک به بررسی آنلاین تعدادی از معیارهای سئو می پردازند و گزارشاتی به شما ارائه می دهند که به بهینه سازی سایت شما کمک خواهد کرد. اما هیچ یک از آن ها (حتی ابزارهای غیر رایگان)، تحلیل سایت شما را توسط انسان و متخصص سئو انجام نمی دهند. ما توصیه می کنیم اگر دانش و تجربه کافی در سئو دارید، حتماً از این ابزارهای نرم افزاری استفاده کنید. اما به گزارشات این ابزارها اکتفا نکنید و حتماً از مشاوره متخصصین سئو ایرانی یا خارجی بهره بگیرید. مشاوران سئو در شهر محتوا با سال ها مطالعه و تجربه در زمینه بهینه سازی سایت های مختلف، آمادگی دارند وضعیت سئو سایت شما را به طور کامل بررسی کرده و ضمن یافتن ایرادات احتمالی، راه حل های عملیاتی و کاربردی برای بهینه سازی این ایرادات، ارائه نمایند. در صورتی که به هر دلیلی از کیفیت خدمات شهر محتوا رضایت نداشته باشید، کل مبلغ دریافتی به شما بازگردانده خواهد شد.

سوالات متداول درباره آنالیز سئو سایت

سوالات متداول درباره تحقیق کلمات کلیدی
چرا با وجود محتوای خوب، بازدید زیادی از گوگل ندارم؟

محتوا پادشاه است اما همه چیز دست پادشاه نیست! محتوای خوب باید به خوبی ساختاردهی شود، به خوبی در دسترس ربات های گوگل قرار گیرد، به خوبی نمایش داده شود و مطابق الگوریتم های گوگل بهینه سازی شود. وگرنه شانس چندانی برای جذب بازدید کننده نخواهد داشت.

چرا صفحات سایت من ایندکس نمی شود؟

دلایل مختلفی ممکن است باعث عدم ایندکس یا تأخیر در ایندکس صفحات یک سایت شود. مثل عدم دسترسی ربات های گوگل به صفحات یا خطاهای برنامه نویسی. اگر صفحات سایت شما ایندکس نمی شود، باید موارد متعددی را در کدنویسی سایت خود بررسی کنید.

آیا طراح سایت باید متخصص سئو هم باشد؟

طراح سایت باید با مسائل فنی سئو آشنایی داشته باشد اما بسیاری از طراحان وب، بیشتر روی مسائل فنی طراحی تمرکز دارند و کمتر به نکات فنی سئو توجه می کنند. شما به عنوان مالک یا مدیر سایت، باید تخصصی تر برای آنالیز سئو سایت خود وقت بگذارید.

چگونه سئو سایت خود را ارزیابی کنم؟

برای ارزیابی و تحلیل وضعیت فنی سئو، باید مطالعه مستمر داشته باشید تا تخصص کافی برای تشخیص نقایص را پیدا کنید. ابزارهای متعددی وجود دارند که هر یک، گزارش هایی در اختیار شما قرار می دهند که برای به کار گیری این گزارش ها در بهینه سازی سایت خود، نیاز به تخصص و تمرین دارید.

هزینه آنالیز سئو سایت چقدر است؟

تیم تخصصی مشاوره سئو شهر محتوا، خدمات بررسی و تجزیه و تحلیل سئو سایت را با هزینه 1 میلیون و 800 هزار تومان ارائه می دهد. تضمین می کنیم که در صورت عدم رضایت شما، کل مبلغ دریافتی، بازگردانده خواهد شد.

آنالیز سئوی سایت من چقدر زمان نیاز دارد؟

تجزیه و تحلیل مسائل متعددی که روی سئوی سایت شما موثر است، متناسب با وضعیت سایت شما متغیر خواهد بود. اما به طور معمول، شهر محتوا آنالیز سایت ها را در مدت حدود یک هفته انجام می دهد.

شهر محتوا نتیجه آنالیز سئو را چگونه گزارش می دهد؟

گزارش تجزیه و تحلیل وضعیت SEO سایت شما، در قالب یک فایل پاورپوینت مفصل تقدیم خواهد شد. در این فایل، ده ها معیار موثر بر سئو، معرفی شده و اثر آن ها بر سئو و نحوه بهینه سازی آن ها توضیح داده شده است. سپس وضعیت سایت شما در هر یک از آن معیارها بررسی شده و پیشنهادات کاربردی برای بهینه سازی آن ها ارائه شده است.

آنالیز سئو سایت شما در شهر محتوا

همانطور که تشخیص بیماری و تجویز نسخه از روی «آزمایش پزشکی» نیاز به پزشک متخصص دارد، تشخیص مشکلات سئو و اولویت بندی آن ها و ارائه راهکارهای عملیاتی برای حل این مشکلات هم نیاز به متخصصینی دارد که تجربه و دانش کافی در زمینه سئو داشته باشند.

خدمات تخصصی آنالیز سئو سایت

متأسفانه بسیاری از افراد، به اشتباه «تجزیه و تحلیل سئو سایت» را با «گزارشات ابزارهای رایگان چکاپ سئو» اشتباه می گیرند! تفاوت این دو، مثل تفاوت «آزمایش خون» و «نسخه پزشک» است. منظور ما از آنالیز سئوی سایت شما این نیست که یک سری گزارش از ابزارهای آماده تهیه کنیم و برای شما ارسال کنیم! برای چنین کاری که نیازی به کمک ما ندارید! کافی است در گوگل «SEO Checkup Tools» یا «SEO Audit Free Tools» را سرچ کنید و آدرس سایت خود را به آن ها بدهید. در کمتر از 1 دقیقه، انبوهی از گزارشات درباره وضعیت سئو سایت خود دریافت خواهید کرد.

اکثر افراد به 2 دلیل، از این طریق به نتیجه نمی رسند:

 1. گزارشات این ابزارها کامل نیست و آنالیز کامل سئو نیاز به بررسی های بیشتری دارد.
 2. این گزارشات فقط «مسئله ها» را نشان می دهند در حالی که شما نیاز به «راه حل» دارید.

در تجزیه و تحلیل سئو، «تشخیص مشکلات» و «اولویت بندی اهمیت ایرادات» و «یافتن راه حل های عملیاتی» نیاز به تخصص و تجربه و مطالعات فراوان دارد.

ما عاشق سئو هستیم و مطالعه و بررسی و آزمون و خطا در سئو، از تفریحات و لذت های هر روز ماست. تیم تخصصی سئو شهر محتوا با چندین سال سابقه مطالعه و کسب تجربیات ارزشمند در زمینه بررسی و تجزیه و تحلیل سئوی سایت های مختلف و ارائه راهکارهای عملیاتی برای بهینه سازی آن ها، می تواند همراه و همیار خوبی در مسیر پیشرفت سایت کسب و کار شما برای رسیدن به قله های موفقیت در سئو باشد.

برای آنالیز وضعیت SEO سایت شما، این خدمات را ارائه می دهیم:

 1. بررسی دقیق همه نکات فنی و محتوایی که برای موفقیت در سئو ضرورت دارند.
 2. توضیح ساده و روان راهکار هر یک از مشکلات، به صورت مکتوب و ویدیویی.
 3. حدود 30 دقیقه مکالمه تلفنی و ارائه مشاوره برای حل مشکلات سئو.
 4. پیشنهادات عملیاتی برای بهینه سازی سایت.
 5. اولویت بندی اقدامات پیشنهادی سئو در سه سطح «اورژانسی»، «درمانی» و «تقویتی».

رضایت شما را تضمین می کنیم

خدمات تخصصی آنالیز سئو سایت

تردید نداریم که خاطره شیرین و خوشایندی از همکاری با هم خواهیم داشت. اما اگر شما تردید دارید، به شما این اطمینان را می دهیم که در صورت عدم رضایت از هر کدام از خدمات شهر محتوا، کل مبلغ دریافت شده، به شما باز گردانده خواهد شد.

از این که در پیشرفت کسب و کارهای اینترنتی ایران، نقشی داشته باشیم، لذت می بریم. همراه ما باشید.

نظرات شما
اکسپت و چاپ مقاله علمی

اکسپت و چاپ مقاله علمی:

با سلام و تشکر از سایت و مطالب مفیدتونو موفق باشید.

پاسخ دهید

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما