طراحی سایت با کدام بهتر است وردپرس یا Php؟

وردپرس یا Php

شهر محتوا>مجله محتوا>محتوا
طراحی سایت با کدام بهتر است وردپرس یا Php؟
ميلاد فرقان خواه|آخرین آپدیت: چهارشنبه، ۱۷ شهریور ۱۴۰۰|مدت زمان مطالعه: 3 دقیقه

باید بگوییم هر کدام از آنها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند و با توجه به این موضوع برخی وردپرس و برخی دیگر Php  را انتخاب می‌کنند.

امروزه در بحث داغ درخواست طراحی وب سایت فوری وبه طور کلی طراحی سایت یکی از مسائلی که وجود دارد این است که وردپرس بهتر است یا Php ؟ وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) که مخفف Content Management Systemاست که امکان ایجاد محتوا و مدیریت آن را برای شما فراهم می‌کند و در واقع یک سیستم آماده است ولی php یک زبان برنامه نویسی است و مسلما نیاز به برنامه نویس دارد. ما در تیم ریراکو در ادامه به تفاوت‌های این دو می پردازیم.

وردپرس وphp

اگر بخواهیم یک مثال بزنیم می‌توانیم در مورد لباس‌ها صحبت کنیم که گاهی شما یک لباس آماده خریداری می‌کنید وگاهی هم ذوق هنری دارید وآموزش خیاطی هم دیده اید و شروع می‌کنید به خلق یک لباسی که مختص شما است و هیچ جا مثل آن را نمی‌توانید ببینید. در اولی می‌توان آن لباس آماده را وردپرس و در حالت دوم که شما خلق می‌کنید را php عنوان کرد وتفاوت اصلی آنها در همین است.

وردپرس اقتصادی‌تر است یا php؟

این که کدام اقتصادی‌تر است باید بگوییم مسلما وردپرس به دلیل آماده بودن ارزان‌تر است ولی این کاملا بستگی به نیاز شما دارد. تصور کنید شما یک فر می خواهید بخرید. می‌توانید یک فر نسبتا ارزان بخرید، حالا اگرشما یک رستوران دارید باید یک فر حرفه ایی که گران‌تر است تهیه کنید به دلیل اینکه هر چقدر هم فر حرفه ایی گرانتر باشد نیاز شما آن است. به زبان ساده گاهی کار شما با وردپرس راه می افتد گاهی هم با.php این نکته را هم بهتر است بدانید که در وردپرس امکان ایجاد پلتفرمی مانند آپارات وجود ندارد.

کدام امنیت بالاتری دارد؟

یکی از نکات بسیار مهم در سایت امنیت آن است. به طور کلی باید بگوییم امکان هک شدن در هر دو سایت وجود دارد ولی باز اگر بخواهیم مقایسه کنیم وردپرس امنیت بالاتری دارد به دلیل اینکه یک تیم بزرگ پشت آن است و روی آن کار می‌کند. و امکان هک شدن در آن کمتر است.

سازگاری در سئو وردپرس بیشتر است یا php؟

در php چون شما یک پلتفرم اختصاصی دارید در نتیجه با چالش‌های بسیار زیادی هم روبه رو می شوید. سایت شما برای سئوباید optimize شود و هر چیزی از جمله عنوان ها، توضیحات و.. باید در جای خود قرار بگیرند که می‌توانیم بگوییم وردپرس معمولا این کار را خودش انجام می‌دهید. برای سئو سایت وردپرس می‌توانید با ما در تیم حرفه‌ای ریراکو تماس بگیرید تا برای هر چه بهترشدن سایت به شما کمک شود.

بالاخره کدام بهتر است؟

همان طور که در بالا هم اشاره کردیم ایم که کدام بهتر است به نیاز شما بستگی دارد و مطمئن باشید اگر هم هزینه ایی برای PHP انجام دهید 100 برابر آن از سود سایت به شما بر می‌گردد. ولی در 90 درصد مواقع بهتر است از وردپرس استفاده کنید به دلیل اینکه هم هزینه کمتری لازم است و به صرفه‌تر است وهم کار کردن با آن آسان‌تر است.

سخن پایانی

همان طور که گفتیم به طور دقیق نمی‌توان گفت کدام بهتر است و هر کدام مزایای خاص خود را دارند. بهتر است برای راه اندازی سایت خود از یک شرکت سئو مطمئن و کاربلد مشورت کنید تا با توجه به نیاز شما بهترین تصمیم گرفته شود. برای گرفتن مشاوره رایگان می‌توانید به سایت ما یعنی ریراکو سر بزنید و فرم درخواست را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

miladforghankhah
نوشته شده توسط

ميلاد فرقان خواه

سلام اسم من میلاد و نام خانوادگیم فرقان خواه (Forghan Khah) هستش؛ متولد 25 اردیبهشت ماه سال 1365. خودم نه تنها با نام خانودگیم هیچ مشکلی ندارم؛ کلی هم باهاش حال می کنم! اما نمی دونم...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو