برای ارسال رگباری در واتساپ از چه ابزاری استفاده کنیم؟

شهر محتوا>مجله محتوا>محتوا
برای ارسال رگباری در واتساپ از چه ابزاری استفاده کنیم؟
ميلاد فرقان خواه|آخرین آپدیت: شنبه، ۱۸ تیر ۱۴۰۱|مدت زمان مطالعه: 7 دقیقه

شبکه پیام رسان واتساپ یکی از محبوب‌ترین پیام‌رسان‌ها نه تنها در ایران چه بسا در دنیا بشمار می‌آید بنابراین ارسال پیام رگباری و پشت‌سر‌هم به کاربران مختلف این پیامرسان می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ محصولات و خدمات شما چه برای کسب و کارهای کوچک و چه برای برندهای بزرگ و بین‌المللی باشد.

اما تبلیغ در این پیام رسان محدودیت‌های خاص خود را دارد. در این مقاله قصد داریم به محدودیت‌های ارسال پیام رگباری در واتساپ بپردازیم و راهکارهایی برای غلبه بر این دشواری‌ها به شما پیشنهاد دهیم. در انتهای این مقاله نیز ابزاری برای خودکارسازی کل پروسه ارسال پیام رگباری در واتساپ به شما معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید...

محدودیت‌های ارسال انبوه پیام‌های تبلیغاتی در واتساپ و اهمیت رعایت آنها چیست؟

واتساپ برای اینکه مانع از ایجاد مزاحمت برای کاربرانش شود و نیز برای اینکه تبلیغات در این پلتفرم را در انحصار خود نگه دارد محدودیت‌های سختی برای ارسال پیام‌ به صورت انبوه در نظر گرفته است. در نتیجه اگر روش درست ارسال انبوه پیام را ندانیم، قادر نخواهیم بود از مزایای این پلتفرم برای تبلیغات انبوه، رایگان و سریع بهره ببریم و ممکن است دیر یا زود حساب کاربری‌مان توسط واتساپ مسدود شود و راه‌ ارتباطی خود با کاربران واتساپ (که بسیاری از آنها مشتری‌های بالقوه ما به شماره می‌آیند) را از دست بدهیم. در ادامه مهم‌ترین موانع محدودکننده در امر ارسال انبوه پیام در واتساپ را شرح خواهیم داد:

محدودیت روزانه در ارسال پیام رگباری به افراد ناشناس در واتساپ

برای تاثیر گذار بودن پیام‌های تبلیغاتی، ارسال این پیام‌ها باید بصورت انبوه با تعداد مخاطبین بالا و همچنین بصورت مستمر و همه روزه باشد. واتساپ در ارسال روزانه پیام به افراد محدودیت دارد. اگر بخواهیم صریح بگوییم در هر روز می‌توانید فقط به تعداد مشخصی فرد ناشناس (فردی که شماره شما را در موبایل خود ذخیره نکرده‌ است یا تا کنون با او چتی نداشته‌اید) پیام دهید و اگر روزانه بیش از حد مشخصی پیام ارسال کنید خط شما مسدود خواهد شد.

ریپورت شدن توسط مخاطبین

واتساپ این امکان را دراختیار کاربرانش قرار داده است تا اگر کسی با ارسال پیام مزاحمشان شد خط او را به واتساپ ریپورت کنند یا به اصطلاح ایجاد مزاحمت او را به واتساپ گزارش دهند. کافی است چند کاربر پس از درسافت پیام از جانب شما، خط شما را report  کنند (به عنوان مزاحمت گزارش دهند) واتساپ سریعا شما را محدود و چه بسا مسدود خواهد کرد و پس از آن شما راه ارتباطی خود با افراد را از دست خواهید داد و باید خطوط جدیدی برای این کار تهیه نمایید.

آیا وجود این محدودیت‌ها به این معناست که نمی‌توانیم به ارسال رگباری پیام در واتساپ بپردازیم؟ در ادامه راهکارهایی برای دور زدن این قوانین محدودکننده به شما پیشنهاد خواهیم داد. با ما همراه باشید.

راهکارهایی برای عبور از محدودیت‌های واتساپ در ارسال رگباری پیام

استفاده از یک سری از ترفندها به شما کمک می‌کند تا از محدودیت‌های واتساپ عبور کرده و از طریق ارسال رگباری پیام در این فضا به تبلیغات در واتساپ بپردازید. در ادامه برهی از کاربردی‌ترین این ترفندها را به شما آموزش خواهیم داد.

ترفند اول: استفاده از چندین خط در واتساپ

درست است که شما با هر خط می‌توانید تعداد محدودی پیام در روز ارسال کنید اما اگر از چندین خط برای ارسال پیام استفاده کنید می‌توانید تعداد پیام‌های ارسالی خود را افزایش دهید. کافیست چند خط واقعی یا خط مجازی تهیه کنید و با آنها اکانتی در واتساپ ایجاد کنید و کمپین تبلیغاتی خود را با استفاده از این خطوط استارت بزنید.

ترفند دوم: انتخاب درست مخاطبین هدف

اگر پیام تبلیغاتی خود را برای گروهی از  افراد ارسال کنید که هیچ نیاز یا علاقه و ارتباطی به خدمات و کالای شما ندارند (مثل ارسال پیام تبلیغاتی محصولات آرایشی به مردان) احتمال زیادی وجود دارد که حس کنند به حریم خصوصی آنها تجاوز کرده و سبب آزار و اذیتشان شده‌اید؛ در نتیجه شما را بلاک و ریپورت می‌کنند تا دیگر نتوانید به آنها پیام دهید.

بنابراین گام اول برای کاهش احتمال ریپورت شدن این است که مخاطبین هدف خود را به درستی انتخاب کنید. باید مطمئن باشید پیام خود را به گروهی از افراد ارسال می‌کنید که به زمینه کاری شما علاقمند هستند، به محصولات و خدمات شما نیاز دارند یا به نوعی به آن مرتبط هستند.

توصیه ما به شما این است که گروه‌های مرتبط به زمینه کاری خود را در واتساپ بیابید و اعضای این گروه‌ها را هدف پیام‌های تبلیغاتی خود قرار دهید. بدین ترتیب اطمینان خواهید داشت که این افراد به درستی انتخاب شده‌اند.

ترفند سوم: دقت در نگارش متن پیام

هیچ کس خوشش نمی‌آید پیامی صرفاً تبلیغاتی دریافت کند؛ لذا در پیام‌های ارسالی خود سلام و احوالپرسی را فراموش نکنید. لحن پیامتان را صمیمی و مودبانه کنید. متن شما باید به حدی جذاب باشد که گیرنده را تا انتهای متن دنبال کند و او را ترغیب کند تا از سایت، پیج یا کانال شما دیدن کند، نه اینکه از دریافت چنین پیامی آزرده شود و شما را ریپورت کند.

حال که با ترفندهای عبور از محدودیت‌های واتساپی آشنا شدید برای ارسال انبوه در واتساپ کافیست چندین خط تهیه کنید، شماره موبایل اعضا را از گروه‌های واتساپی استخراج کنید، متن پیام خود را با دقت تنظیم کنید و برای لیست شماره‌های استخراج شده ارسال نمایید. البته انجام این پروسه در مقیاس انبوه و به صورت مستمر اگر بخواهد به صورت دستی انجام شود کار بسیار دشواری است؛ لذا در ادامه قصد داریم شما را با نرم‌افزارهای مخصوص این کار اشنا کنیم. در ادامه این مقاله با ما باشید...

معرفی ابزاری برای عبور از این محدودیت‌ها

 برای ارسال رگباری پیام در واتساپ، ابزارهایی (نظیر ربات‌ها و نرم‌افزارهایی) طراحی شده‌ است که بصورت خودکار همه این امور را به راحتی و در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌دهند. اموری نظیر ارسال پیام انبوه به لیست شماره‌ها، استخراج اعضای گروه‌های واتساپی، تعویض خودکار خطوط و ... به راحتی توسط این نرم‌افزارها انجام می‌شوند.

این نرم‌افزارها امکان ارسال پیام‌ متنی، عکس و ویدئو به لیست شماره‌های سیوشده و ناشناس را دارند.

این نرم‌افزارها می‌توانند شماره اعضا را بصورت خودکار از گروه‌های واتساپی استخراج کرده و در قالب یک فایل اکسل به شما تحویل دهند.

این نرم‌افزارها می‌توانند شماره‌های غیر واتساپی را رد کنند و وجود این شماره‌ها اختلالی در کار ارسال ایجاد نخواهد کرد.

این نرم‌افزارها علاوه بر امکان ارسال پیام به چت خصوصی، می‌توانند به گروه‌ها نیز به صورت انبوه و رگباری پیام ارسال کنند.

معرفی یکی از بهترین ربات‌ های ارسال انبوه پیام در واتساپ

از شناخته ترین این ربات‌ها، ربات ارسال پیام انبوه در واتساپ کاربر مجازی میباشد. این محصول در حقیقت پکیجی از ربات‌های متعدد برای تبلیغات در واتساپ است که شامل آموزش‌ها و ترفندهای کاربردی در تبلیغات انبوه واتساپی نیز می‌باشد.  نحوه کار با این ربات‌ بسیار آسان و کاملا اتوماتیک می‌باشد و نیاز به مهارت ویژه‌ای ندارد. این ربات ساخت داخل بوده و محصول شرکت بهسازان کاربر مجازی می‌باشد و می‌توانید از پشتیبانی ۲۴ساعته و کامل آن نیز بهره ببرید. البته این ربات در بازارهای بین المللی نیز شناخته شده است و در خارج از ایران نیز، محبوب و پرطرفدار است.

 

miladforghankhah
نوشته شده توسط

ميلاد فرقان خواه

سلام اسم من میلاد و نام خانوادگیم فرقان خواه (Forghan Khah) هستش؛ متولد 25 اردیبهشت ماه سال 1365. خودم نه تنها با نام خانودگیم هیچ مشکلی ندارم؛ کلی هم باهاش حال می کنم! اما نمی دونم...

خدمات شهر محتوا
تولید محتوا
تولید محتوا

مفید و باکیفیت بودن کافی نیست. محتوا باید تعامل‌برانگیز باشه

آنالیز سئو
مشاوره سئو و دیسکاور

راهبری تیم سئو و محتوای سازمان شما توسط متخصصان باتجربه

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

استخراج تمام کلمات کلیدی مرتبط به کسب‌وکار شما

خوشه‌بندی کلمات کلیدی
خوشه‌بندی کلمات کلیدی

دسته‌بندی معنایی کلمات کلیدی بر اساس مشابهت هدف جستجو