ابزارهای بهینه سازی محتوا

معرفی ابزارهایی برای بهینه سازی طراحی، سرعت لود و کیفیت محتوا

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
ابزارهای بهینه سازی محتوا
مرضیه هاشمی|جمعه، ۱۱ مهر ۱۳۹۹|تعداد کلمات: 2029 کلمه|مدت زمان مطالعه: 13 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • معرفی چند ابزار برای ارتقاء وبلاگ
  • استفاده از ابزار Sumo
  • استفاده از ابزار Ahrefs
  • استفاده از ابزار Google Analystic
  • استفاده از ویرایشگر Grammarly 
  • استفاده از ابزار Buffer
  • استفاده از ابزار Rapportive
  • استفاده از ابزار گرافیکی Canva
 • بررسی تیتر به وسیله CoSchedule Headline Analyzer
 • ابزار Optimizely جهت تست A/B
 • ابزار WP Super Cache 
 • بازاریابی با SendinBlue
 • ابزار مفید Revive Old Posts
 • طراحی لوگو با Designhill
 • بهینه سازی سایت با Yoast SEO
 • افزایش سرعت سایت با ابزار Quick Sprout
 • دسته بندی محتوای سایت
  • تعهد به دسته بندی منتخب
  • انتخاب دسته بندی های قوی 
  • تقویت دسته بندی های محتوا
  • دسته بندی محتواها با موضوعات قدیمی
  • قابلیت استفاده از دسته بندی های محتوا را بررسی کنید

بازاریابی محتوایی با کمک ابزارهای تخصصی و مرتبط، کارایی بیشتری به همراه خواهد داشت و می تواند در هزینه و زمان شما نیز صرفه‌جویی کند. در جهت ارتقا بخشیدن به وبلاگ خود با استفاده از بازاریابی محتوایی که بخش مهمی از استراتژی بازاریابی و توسعه بخشیدن به بیزینس شما است، بر تولید یک محتوای یکپارچه، ارزشمند و مرتبط بپردازید و از این طریق مخاطبین قبلی را حفظ نموده و مخاطبین جدیدی را جذب نمایید. در این مقاله با ارائه راهکارهایی مفید و همچنین ابزارها و تکنولوژی های مورد نیاز جهت ارتقاء و گسترش کسب و کار اینترنتی شما تلاش می گردد تا گامی موثر به سوی پیشرفت و افزایش ترافیک وبسایت شما برداشته شود.

معرفی چند ابزار برای ارتقاء وبلاگ

استفاده از ابزار Sumo

یکی از ابزارهای رایگان با نام Sumo  برای افزدون دکمه های مربوط به رسانه های اجتماعی و ثبت ایمیل مخاطبین مورد استفاده قرار می گیرد که از این طریق می توانید مطالب خود را در رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته و همچنین ایمیل مخاطبین را برای ارسال تبلیغات، مطالب جدید، معرفی ها و غیره مورد استفاده قرار دهید. بدین منظور ابتدا باید راهنمای استفاده از Sumo را مطالعه کرده و پنجره این ابزار را پس از بسترسازی مناسب در سایت قرار دهید، برای ثبت نام روش های مختلفی را پیشنهاد دهید، از ایمیل های ثبت شده برای بازاریابی اینترنتی به خوبی بهره ببرید و با مخاطبان ارتباط موثری برقرار نمایید.

sumo

استفاده از ابزار Ahrefs

سامانه Ahrefs یکی جامع ترین ابزارها برای بازاریابی محتوایی محسوب شده که با استفاده از آن می توانید وضعیت خود و رقبا را از نقطه نظر کلمات کلیدی مورد استفاده، رنکینگ سایت، ردیابی میزان بک لینک ها، میزان بروزرسانی، بررسی محتوا و انجام تجزیه تحلیل و برنامه ریزی برای تولید محتوای مناسب را مورد بررسی قرار دهید. همچنین می توان پس از تولید محتوا دائما آن را نسبت به وضعیت رقبا رصد نموده و بر اساس نتایج مقایسات برای بهبود وضعیت محتوا و کلمات کلیدی اقدامات لازم را اجرا کنید.

Ahrefs

استفاده از ابزار Google Analystic

تولید محتوا به تنهایی راه گشای جذب مخاطب نخواهد بود و باید محتوای تولید شده از نظر سودمندی و میزان استفاده سنجیده شود. در این مورد ابزار Google Analytics  بسیار ارزشمند بوده و در جهت کسب آگاهی در مورد محتوایی که کاربران شما بیشتر با آن در تعامل هستند بسیار پر قدرت عمل می کند. اساس کار Google Analytics نشان دادن آماری برای درک بهتر رفتار کاربران سایت بوده و بر مشخص کردن صفحات پربازدید شما، پست ها و محتواهای پربازدید و با نرخ اشتراک گذاری بالا، میزان زمانی که کاربران در سایت شما سپری می کنند، مطالب و محتوایی که از نظر کاربران محبوبیت بیشتری دارد، محتوایی که کاربران بیشتر آن را جستجو کرده و به دنبال آن هستند استوار می باشد.

Google Analytics

استفاده از ویرایشگر Grammarly 

اگر محتوایی که برای سایت خود تولید می کنید، اشکالات نگارشی، ویرایشی یا گرامری داشته باشد و غیر حرفه ای بودن نویسنده را منتقل کند، هرچند که برای تالیف آن زحمت زیادی کشیده باشید، اما اگر متوجه اشتباهات خود نشوید از دیدگاه کاربر چندان قابل اعتماد نیست و تاثیر بسزایی در کاهش نرخ بازدید سایت خواهد داشت، ابزار Grammarly  در این زمینه برای تعیین اشکالات گرامری، غلط های املایی، کلمات تکراری و سایر مشکلات نگارشی بسیار کمک کننده خواهد بود.

Grammarly 

استفاده از ابزار Buffer

در صورتیکه  بر روی چند شبکه اجتماعی فعالیت دارید، اشتراک گذاری مطالب بر روی همه آنها کاری زمانبر است، در این حیطه استفاده از یک ابزار هوشمند همانند Buffer برای اشتراک گذاری محتوای مدنظر در شبکه های اجتماعی بسیار ضروری به نظر می رسد. بدین منظور می بایست حساب های کاربری خود همچون توئیتر، فیس بوک، اینستاگرام، پینترست و... را بر روی اپلیکیشن بافر معرفی نموده و با برنامه ریزی و زمان بندی، محتوای مورد نظر را در ساعت و تاریخ مقرر انتشار دهید. از دیگر امکانات سودمند این ابزار، داشتن قابلیت آنالیز کاربران بوده و می تواند ساعاتی که دنبال کنندگان شما آنلاین بوده را تعیین کرده و با اشتراک گذاری پستها در آن ساعات نرخ بازدید را به خوبی افزایش دهد.

Buffer

استفاده از ابزار Rapportive

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مخاطبانتان می توانید این افزونه را از طریق جیمیل خود اجرا کنید و مشخصات کاملتر همچون، نام و نام خانوادگی، شغل یا شرکت، سایت و حساب کاربری آنها در رسانه های اجتماعی را به دست آورید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که زمان زیادی را در رسانه های اجتماعی و جیمیل خود سپری می کنید از این طریق می توانید ارتباط بهتری با مخاطبین برقرار کرده و نسبت به سلایق و نقطه نظرات آنان آگاهی پیدا کنید.

Rapportive

 

استفاده از ابزار گرافیکی Canva

Canva یکی از ابزارهای آنلاین به منظور طراحی گرافیکی تصاویر جذاب برای وبلاگ، شبکه های مجازی، لوگو و دیگر تصاویر مورد نیاز بوده که می توانید طرح های آماده را انتخاب و یا ویرایش نمود، همچنین می توانید طرح های مورد نظر خود را ایجاد کرد. استفاده از این ابزار برای مبتدیان و افراد بی تجربه بسیار ساده بوده و از آنجا که طراحی های خوب، محتوا را برای خوانندگان جذاب تر می کند، این ابزار پیشنهادات بسیار متنوعی را در اختیار شما خواهد گذاشت.

Canva

بررسی تیتر به وسیله CoSchedule Headline Analyzer

دست کم گرفتن قدرت تیتر انتخابی برای محتوای شما می تواند تاثیر شگرفی در دیده نشدن محتوای تولید شده داشته باشد، عنوان محتوای شما، عامل مهم و تاثیرگذار بر تعامل خواننده و محتوا بوده و اگر تیتر به میزان کافی جذاب و فریبنده نباشد، ممکن است تنها نیمی از بازدیدکنندگان، محتوا را بخوانند. از این رو پیشنهاد ما به شما بررسی اعتبار تیتر محتوا از طریق ابزار CoSchedule Headline Analyzer می باشد. با قرار دادن عنوان در این ابزار می توان درجه اعتبار آن را درک نمود و علاوه بر آن، پیشنهادات مناسبی برای بهبود عنوان در جهت تاثیرگذاری بیشتر، احتمال خوانده شده بالاتر و دیده شدن از طریق موتورهای جستجو را دریافت کنید.

CoSchedule Headline Analyzer

ابزار Optimizely جهت تست A/B

تست A/B تکنیک تعریف شده ای برای مقایسه دو حالت مختلف از یک سایت می باشد، روش اجرا بدین صورت است که دو گروه بازدید کننده تصادفی انتخاب شده، دو حالت متفاوت از سایت به آنها نمایش داده می شود و رفتار بازدیدکنندگان طی چند روز تحلیل می گردد. بر اساس نتایج بدست آمده بهترین حالت ممکن برای سایت انتخاب میشود، در این زمینه ابزار Optimizely به عنوان برترین ابزار تست A/B میتواند مورد استفاده قرار گیرد.

ابزار Optimizely جهت تست A/B

ابزار WP Super Cache 

یکی از عوامل مهم در بهینه سازی سایت و بالا بردن رتبه آن، سرعت بارگذاری صفحات سایت می باشد. در اینجا افزونه WP Super Cache به کمک شما خواهد آمد تا در هنگامی که حجم اطلاعات سایت زیاد میشود، بازدید سایت بالا می رود و ترافیک سنگینی بر سایت تحمیل می گردد، بازدیدکنندگان بتوانند بدون وجود کاهش در سرعت لود شدن سایت، به مشاهده صفحات بپردازند. از طریق این ابزار می توان صفحات سایت را به وسیله فشرده سازی به شکل بهینه شده در اختیار بازدیدکنندگان قرار داد تا دیگر شاهد کاهش سرعت سایت نباشید.

ابزار WP Super Cache و سرعت سایت

بازاریابی با SendinBlue

این ابزار یکی از کاربردی ترین ابزارهای رایگان در حوزه بازاریابی ایمیلی و دیجیتال بوده و از طریق آن می توانید بصورت روزانه یا ماهانه ایمیل های رایگان برای مخاطبان خود ارسال کنید، علاوه بر آن می توان از قالب های آماده ایمیل مارکتینگ موجود در سندین بلو استفاده کرد و یا حتی قالب شخصی خود را در آن طراحی نمود. از دیگر موارد استفاده این ابزار، گفتگوی آنلاین و برگزاری تست A/B می باشد تا بتوانید بهترین نتایج را از بازاریابی دیجیتال بگیرید.

بازاریابی با SendinBlue

ابزار مفید Revive Old Posts

عموما تولیدکنندگان محتوا برای تولید یک محتوای مفید و ارزشمند زمان و انرژی زیادی را صرف می کنند، بر همین اساس همواره به دنبال راهی برای عرضه محتوای جدید و قدیمی خود به مخاطبین گسترده تری هستند. یکی از روش های عرضه محتوا به مخاطبین بیشتر، به اشتراک گذاشتن مطالب سایت در شبکه های اجتماعی بوده که همواره امری است زمانبر و در این زمینه ابزار Revive Old Posts برای اشتراک گذاری پست های قدیمی و جدید در فیس بوک و توئیتر و سایر شبکه های اجتماعی به کمک وبمسترها آمده است. از ویژگیهای این ابزار می توان به زمانبندی و انتخاب تعداد پست ها در هر بار اشتراک گذاری، استفاده از لینک و هشتگ در پست های ارسالی و کاهش زمان صرف شده برای بارگذاری محتواهای قدیمی در شبکه های اجتماعی می باشد.

 Revive Old Posts

طراحی لوگو با Designhill

طراحی یک لوگوی زیبا برای وبسایت شما نیاز به مهارت و ایده پردازی دارد که از حوصله بیشتر افراد خارج است، ابزار Designhill این امکان را به شما می دهد تا لوگوی خود را بدون صرف هزینه های گزاف بر اساس طرح های گرافیکی موجود و طرح های مشابهی که خودتان به آن ارائه می دهید طراحی نمایید. حتی پس از طراحی می توانید نکات لازم برای ویرایش را به آن ارائه کنید تا تغییرات موردنظر شما بر روی لوگو اعمال شود. قبل از استفاده از این ابزار دستورالعمل های آن را مطالعه نموده و با آگاهی بیشتری به طراحی لوگوی خود بپردازید.

طراحی لوگو با Designhill

بهینه سازی سایت با Yoast SEO

یکی از مهمترین بخش های مدیریت وبسایت، بررسی متن ها هم از نظر محتوا و هم از دیدگاه بهینه سازی برای موتورهای جستجو بوده و افزونه Yoast SEO  ابزارهایی را به شما ارائه می‌دهد که توسط آنها می‌توانید محتوای بنیادی وب سایتتان را بهینه‌سازی کنید. این افزونه با داشتن قابلیت های متنوع شما را از نصب چندین افزونه بی نیاز خواهد نمود. Yoast SEO با بررسی جنبه های نگارشی محتوای تولید شده شما در سایت و همگام با زمان ثبت محتوا، بازخوردهای مفیدی را در جهت اصلاح متن با علائم مشخص به شما نشان خواهد داد که علامت های سبز نشان دهنده جنبه های خوب SEO شما بوده و علامت های نارنجی و قرمز بیان کننده نیاز به بهبود SEO می باشد، سپس با ویرایش آن قسمت از محتوای سایت و تایید Yoast SEO، متن شما با جستجوگرهای SEO متناسب تر خواهد شد و محتوای ارزشمندی تولید خواهید کرد که موجب افزایش بازدید می گردد. اما دقت کنید که استفاده از این افزونه را تنها یک راهنما بدانید نه یک قانون کلی برای همه جنبه های بهینه سازی سایت خود!

بهینه سازی سایت با Yoast SEO

افزایش سرعت سایت با ابزار Quick Sprout

این ابزار با هدف تجزیه و تحلیل و آنالیز وبسایت و ارائه نکات لازم جهت افزایش سرعت سایت مورد استفاده قرار می گیرد. Quick Sprout به وب مسترها راه حل های  کارسازی برای بهینه سازی رایگان وبسایتشان ارائه می دهد و با امکاناتی همچون، افزایش بک لینک، تست سرعت سایت و ارائه ایده های بهتر در جهت ایجاد محتوای قوی تر محبوبیت خاصی در بین مدیران وبسایت دارد. علاوه بر این، شما می توانید پس از وارد کردن آدرس سایت خود در این ابزار، و انتخاب گزینه تحلیل شبکه های اجتماعی، محتوایی را که بیشترین اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی داشته را مشاهده نمایید.

 ابزار Quick Sprout

دسته بندی محتوای سایت

دسترسی کاربران به محتوای وبسایت، با استفاده دسته بندی و برچسب گذاری، مشروط بر اینکه به طور صحیح استفاده شود، یکی از اصول مهم و کاربردی برای افزایش کارایی سایت می باشد. دسته بندی ها موضوعات اصلی سایت را در یک ساختار مناسب قرار می دهد و دسترسی کاربر به محتوای دلخواهش را ساده تر می کند. در تهیه دسته بندی ها رعایت نکات زیر ضروری به نظر می رسد:

دسته بندی محتوای سایت

تعهد به دسته بندی منتخب

دسته بندی را به گونه ای انتخاب کنید که بتوانید در طولانی مدت برای محتوای خود از آنها استفاده کنید تا بتواند راهنمای مخاطبین در موتورهای جستجو باشد.

انتخاب دسته بندی های قوی 

در هنگام انتخاب دسته بندی ها به ارتباط آنها با موضوع وبسایت و محتوای آن بسیار دقت کنید تا بتوانید مخاطب را به بازدید از محتوای مدنظر ترغیب نمایید.

تقویت دسته بندی های محتوا

برای وارد کردن مقالات جدید به دسته بندی های قدیمی تر رجوع کنید و اگر مدتهاست که به آنها نپرداختید با افزودن موضوعات جدید آنها را تقویت کنید.

دسته بندی محتواها با موضوعات قدیمی

مقالاتی که از قبل وارد سایت کرده اید را بررسی کرده و موضوعات ارزشمند و دارای بازدید بالا را برای ماندگار شدن در دسته بندی های مرتبط قرار دهید.

قابلیت استفاده از دسته بندی های محتوا را بررسی کنید

با قرار دادن دسته بندی ها در جایی همچون ابتدا یا انتهای مقاله که قابل مشاهده باشد، و همچنین کلیک بر روی دسته بندی ها در دستگاه های مختلف میزان قابل مشاهده بودن و قابلیت ارجاع آنها به موضوعات مرتبط را بررسی کنید.

دسته بندی محتوا

 

marziehhashemi
نوشته شده توسط

مرضیه هاشمی

سلام؛ من مرضیه هاشمی هستم نویسنده شهر محتوا؛ اگر می خوای بیشتر از من بدونی باید خدمتت بگم که ... من سال 84 دانشجوی مدیریت بازرگانی شدم، همیشه بچه درسخون بودم ولی الان که فکرشو میکنم با خودم...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما