محتواهای بنیادین یا کرنر استون چیست؟

محتوای Cornerstone چه نقشی در سئو دارد؟

شهر محتوا>مجله محتوا>بازاریابی محتوایی
محتواهای بنیادین یا کرنر استون چیست؟
مهسا بابالوئی|دوشنبه، ۶ دی ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 894 کلمه|مدت زمان مطالعه: 5 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
  • ارزش بالای مقاله‌های بنیادین برای سئو
  • کدام مقاله‌ها درواقع مقاله‌های بنیادین شما هستند؟
  • بهینه‌سازی مقاله‌های بنیادین ازطریق یواست سئو
  • شمارنده لینک متن (Text Link Counter)
  • تحلیل مقاله‌های بنیادین (Cornerstone Content Analysis)
  • پیشنهادهای لینک‌سازی داخلی (Internal Linking Suggestions)
  • 5 گام برای خلق مقاله‌های بنیادین موفق
  • شباهت محتواهای بنیادین با محتوای ستون در خوشه بندی محتوا

محتواهای بنیادین در واقع هسته مرکزی وب‌ سایت شما هستند. «محتوای بنیادین» همواره شامل بهترین و مهم ترین مقاله‌های سایت شما است؛ محتوای بنیادین شامل صفحه‌ها یا پست‌هایی است که می‌خواهید به بالاترین رتبه در نتایج موتورهای جستجو دست یابند. مقاله‌های بنیادین معمولاً طولانی هستند و نگرش‌های پست‌های گوناگون را ادغام می‌نمایند و متون با ارزش در باب یک موضوع معین را پوشش می‌دهند.

محتواهای بنیادین یا کرنر استون (Cornerstone Content) همواره بهترین و کامل‌ترین داده‌ها را در باب یک موضوع معین تأمین می‌نمایند. مقاله‌های بنیادین باید کسب و کارها و هدف‌های کلیدی محتوا را کاملاً و دقیقاً منعکس نمایند.

همچنین می‌تواند یک پست بلاگ و یا یک صفحه باشد؛ و در هر نوع باید با دقت بالایی به نگارش درآیند و در بازه‌های زمانی معین نیز همواره به‌روز شوند.

ارزش بالای مقاله‌های بنیادین برای سئو

مقاله‌های بنیادین دارای نقش قابل‌ توجهی در هر استراتژی سئو هستند. رقابت برای کسب رتبه های بالا برای «واژگان کلیدی بسیار متداول» همواره دشوار است؛ با‌این‌حال مقاله‌های بنیادین قادر به یاری شما در رقابت برای واژگان جستجوی بسیار رقابتی هستند.

در شرایط نگارش تعداد زیادی از مقاله‌ها درباب موضوع‌های همسان، همواره باید از گوگل بپرسید که کدامیک از آن‌ها از بالاترین ارزش برخوردار هستند. در غیراین‌صورت مسلماً شما شانستان را برای دست یابی به بهترین رتبه در نتایج جستجو از دست خواهید داد.

کدام مقاله‌ها درواقع مقاله‌های بنیادین شما هستند؟

مقاله‌های بنیادین را با دقت بالایی انتخاب نمایید. همواره در باب نگارش 4 تا 5 صفحه فکر نمایید که کاربران در اولین بازدید از سایت شما احتماً آن‌ها را می‌خوانند. مقاله‌های مذکور باید مقاله‌های بنیادین سایت شما را تشکیل دهند. مفهوم و طرح محتوای بنیادین بسیار باارزش است؛ و «پلاگین یواست سئو (Yoast SEO pluginشامل گزینه‌ای است که نشان می‌دهد که آیا مقاله شما یک مقاله بنیادین است و یا خیر؛ اگر شما مقاله‌تان را به‌عنوان مقاله بنیادین نشان‌گذاری نمایید، یواست سئو می‌تواند شما را در نگارش یک مقاله فوق‌العاده و تولید یک ساختار لینک‌سازی داخلی دقیق یاری دهد.

بهینه‌سازی مقاله‌های بنیادین ازطریق یواست سئو

بهینه سازی با کمک یواست سئو

یواست سئو همواره برخی از ابزارهای فوق‌العاده را برای بهینه‌سازی مقاله‌های بنیادین نظیر «شمارش‌گر لینک متن (text link counter، «تحلیل ویژه مقاله بنیادین (specific cornstone content analysis و «پیشنهادهای لینک‌سازی داخلی (internal linking suggestions، در راستای قرارگیری مقاله‌های بنیادین در رتبه‌های بالاتری در قیاس با متون دیگر را در اختیار شما قرار می‌دهد.

شمارنده لینک متن (Text Link Counter)

ازطریق یواست سئو امکان فیلترسازی مقاله‌های بنیادین در پیش‌نمایش پست‌ها، در راستای اطلاع از تعداد لینک‌های داخلی یک پست و تعداد پست‌های لینک‌شده به آن فراهم می‌شود. شمارش‌گر لینک متن همواره ابزار بسیار مفیدی است؛ زیرا از این طریق شما قادر به اطلاع از این مورد می‌باشید که آیا مقاله بنیادین شما دارای لینک‌های بسنده‌ای از پست‌های مرتبط دیگر است و یا خیر.

تحلیل مقاله‌های بنیادین (Cornerstone Content Analysis)

در شرایط تمایل به ارتقاء مقاله‌های بنیادین سایت‌تان‌ مسلماً به تحلیل ویژه محتوای مقاله‌های بنیادین‌تان نیاز خواهید داشت. محتواهای نشان‌دار به‌عنوان مقاله‌های بنیادین مستلزم بازبینی‌های سخت‌گیرانه‌تری از بازبینی‌های معمول در سئو هستند؛ بنابراین تحلیل محتوا همواره قادر به داوری ویژگی‌های مقاله بنیادین‌ سایت شما است؛

یادآوری: یک مقاله بنیادین باید طولانی، دارای محتوای فوق‌العاده و قادر به کشش کاربران برای قرائت آن و دست‌یابی به رتبه بالا باشد.

پیشنهادهای لینک‌سازی داخلی (Internal Linking Suggestions)

لینک سازی داخلی

یواست سئو دارای ویژگی و یا گزینه «لینک‌سازی داخلی» است. در این فرایند تحلیل متون و استفاده از واژگان مطبوع‌تر در متون در راستای تعیین تطابق مقاله‌ها با موضوع و بنابراین تعیین متون مستلزم لینک‌سازی به آن‌ها انجام می‌شود. مقاله‌های بنیادین همواره ازطریق شیوه کاملاً متفاوتی در محاسبه‌های پیشنهادهای لینک‌سازی داخلی تحت بررسی قرار می‌گیرند؛ زیرا مقاله‌های بنیادین از بالاترین ارزش برخوردار هستند و دارای رتبه بالاتری هستند.

برای ارتقاء رتبه مقاله‌های بنیادین همواره مقاله‌های بنیادین در بخش فوقانی فهرست پیشنهادهای لینک‌سازی داخلی قرار می‌گیرند؛ و از این طریق امکان لینک‌سازی به مقاله‌های کلیدی سایت‌تان آسان‌تر می‌شود.

5 گام برای خلق مقاله‌های بنیادین موفق

گام اول: در باب کلمه‌های کلیدی تان فکر کنید

تصمیم‌گیری درباب کلمه‌های کلیدی بنیادین همواره لازم است. مقاله‌های بنیادین همواره باید از نظر عنوان و یا کلمه‌های کلیدی بهینه‌سازی شوند.

گام دوم: بهترین پست را انتخاب نمایید

کل پست‌های بهینه‌شده از نظر کلمه‌های کلیدی را کاملاً بازبینی نمایید (پست‌های محتوی مهم‌ترین کلمه‌های کلیدی را پیدا نمایید). کدام پست از نظر شما بهترین پست است؟ پس از بازبینی مذکور می‌توانید مقاله بنیادین‌تان را تعیین نمایید.

گام سوم: محتوای بنیادین خود را بازنویسی کنید

مقاله بنیادین‌تان را بازنگارش نمایید. مقاله بنیادین‌تان را ازطریق بازنگارش ارتقاء دهید و آن را دوستار سئو نمایید. به‌دلیل متون طولانی‌تر مقاله‌های بنیادین همواره زمان بسنده‌ای را برای قرائت آن‌ها در نظر بگیرید. اطمینان یابید که از تیترهای فراوان در مقاله‌های بنیادین استفاده شده است. شاخص کلیدی در آغاز نگارش یک مقاله بنیادین طویل همواره یک ایده فوق‌العاده است. مقاله‌تان را بسط دهید و اطمینان یابید که مقاله شما کاملاً به‌روز باشد. همواره بازنگارش و به‌روزرسانی مقاله‌های‌تان را در بازه‌های زمانی منظم انجام دهید.

گام چهارم: بهینه‌سازی پست‌های دیگر از طریق واژگان کلیدی طولانی

پست‌های بلاگ دیگر مشابه با موضوع‌های مقاله بنیادین شما نیز باید همواره برطبق کلمه‌های طولانی تیتر مندرج در مقاله بنیادین‌تان بهینه‌سازی شوند.

گام پنجم: لینک‌سازی از تیتر تا انتها

شما باید به گوگل بفهمانید که مقاله بنیادین تازه شما همواره مهم‌ترین مقاله در باب آن موضوع در سایت‌تان است. هرگز لینک‌سازی از سایر محتواهای سایت به مقاله بنیادین‌تان را فراموش نکنید!

شباهت محتواهای بنیادین با محتوای ستون در خوشه بندی محتوا

در خوشه بندی محتوا، محتوای ستون یا Pillar Content یک محتوای بسیار جامع و کامل است که مفاهیم و مسائل مختلف مربوط به یک موضوع را پوشش می دهد. سپس محتواهای موضوعی با تعداد کلمات و حجم کمتر، درباره موضوعات مرتبط به آن تولید می شوند و به محتوای ستون خود لینک می دهند.

می توان گفت که محتوای بنیادین، از نظر ساختاری مشابه محتوای ستون در خوشه بندی محتواست.

شهر محتوا
نوشته شده توسط

مهسا بابالوئی

سلام یه روز زیبای بهاری وقتی داشتم به حیاط کوچیک خونمون نگاه میکردم با خودم گفتم که چی می شد می تونستم این لحظه رو جوری ثبت کنم که همیشه توی یاد و خاطرم بمونه و...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما