تولید کننده محتوا کیست؟ انواع تولید کنندگان محتوا

چند نوع تولید کننده محتوا داریم؟ تولیدکنندگان محتوا از چه ابزارهایی استفاده می کنند؟

شهر محتوا>مجله محتوا>تولید محتوا
تولید کننده محتوا کیست؟ انواع تولید کنندگان محتوا
ميلاد فرقان خواه|دوشنبه، ۱۲ مهر ۱۴۰۰|تعداد کلمات: 1211 کلمه|مدت زمان مطالعه: 8 دقیقه
اول یه نگاه به فهرست بنداز
 • انواع مختلف نویسندگان محتوا
  • 1) نویسنده وبلاگ
  • 2) روزنامه نگار
  • 3) کپی رایتر
  • 4) نویسنده روح! (Ghost writer)
  • 5) نویسنده تکنیکی
  • 6) نویسنده رسانه ای
  • 7) ایمیل نویس
  • 8) داستان نویس (script writer)
  • 9) تولیدکننده محتوای بلند
  • 10) نویسنده تبلیغ
 • اپلیکیشن های تولید محتوا
  • 750 کلمه (Words 750)
  • مور مور ملایم (Soft Murmur)
  • چک گرامر (Grammarly)
  • ویرایشگر همینگوی (HemingwayApp)
  • تلنگر ایده (Ideaflip)
  • آی لیز (Ilys)
  • برنامه خطرناک! (the most danerous writing app)

بهتر است کمی به اطرافتان نگاه کنید و اگر واقعا دوست دارید کسب و کارتان بهتر شود و برند خود را به دنیا معرفی کنید پس به صورت حرفه ای تولید محتوا انجام دهید، حتی می توانید از متخصصان در این زمینه کمک بگیرید. در دنیای جدیدی که با آن روبرو هستیم نیازمند پیدا کردن راهی برای ارتباط مجازی بهتر هستیم. ارتباط عمومی خوب داشتن در دنیای مجازی موضوع جدیدی است و همچنین معرفی برند و کسب و کار در این دنیای متلاطم و به شدت متغیر.

در ادامه می خواهیم انواع تولید کنندگان محتوا را شناسایی کرده و برنامه های کاربردی برای ارتقا شغلی این افراد معرفی نماییم. برند ها، بازاریابان، بلاگرها و نویسندگان در تلاشند تا محتوایی تولید کنند که ارزش خواندن داشته باشد و افراد آن را پس از مطالعه به اشتراک بگذارند. جستجوی محتوای ناب، خلاقانه، سرگرم کننده و در عین حال آموزشی و داستان سرایی از جمله نکات کلیدی تولید محتوای تک است. از دیرباز نیز داستان سرایی به هر صورتی برای انسان ها جالب بوده و چه بهتر که در کنار داستان گفتن بتوانیم پیام خود را به دیگران منتقل کنیم. به این کار یعنی انتقال پیام به صورت متنی، نوشتاری ویا ویدئویی تولید محتوا می گویند.

تولید محتوا امروزه کسب و کار جدید و رو به پیشرفت است و به صورت های مختلف وجود دارد. افرادی می توانند وارد این حوزه شوند که: 

 1. عاشق این کار باشند.
 2. خلاق باشند.
 3. به اطرافشان به خوبی نگاه کنند.
 4. تیز باشند.
 5. ممارست و تمرین و مطالعه داشته باشند.

بسیاری از بازاریابان یا صاحبان کسب و کار با چالش کمبود زمان برای خلق محتوا مواجه هستند همچنین یافتن افراد با استعداد در این زمینه با توجه به بودجه ای که در اختیار داریم کار را دشوارتر می کند.

قبل از هر اقدامی بهتر است با انواع تولید کنندگان محتوا آشنا شویم تا اگر بخواهیم خودمان دست به این کار بزنیم و یا از یک نویسنده متخصص  بخواهیم تولید محتوا را برای ما انجام دهد.  پس قبل از استخدام یک آزادکار، زمانی را برای شناخت نویسندگان این حوزه اختصاص دهید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

انواع مختلف نویسندگان محتوا

1) نویسنده وبلاگ

یک نویسنده وبلاگ می داند که چطور موضوعات پیچیده را ساده و قابل فهم کند. یک نویسنده وبلاگ عنوانی را اتنخاب می کند که بالاترین کلیک را داشته باشد. آنها با پرطرفدارترین ها در فضای وب همکاری و یا مصاحبه می کنند تا بتوانند محتوای قابل قبولی ارائه دهند. آنها به اصول سئو توجه کرده و محتوا را از لحاظ کلمات کلیدی  بررسی می کنند.

2) روزنامه نگار

آنها داستان سرایان واقعی هستند و تا پیداکردن داستانشان آسوده نمی شوند.آنها از طریق مصاحبه حضوری یا تلفنی داستانشان را دنبال می کنند.

3) کپی رایتر

کپی رایتر درواقع یک سریع الانتقال است. او می تواند با کمک تفکر خلاق میان شمار زیادی از موضوعات و پروژه ها ارتباط برقرار کند و خواننده را از پیچیدگی ها رهایی میدهد. آنها به زبان شما و برندتان صحبت می کنند و شرح محصول را در وب سایت با استفاده از تجاربشان می نویسند.

تعریف کپی رایتر نویسنده ای است که به قصد بازاریابی موثرتر و فروش بیشتر محصول، اقدام به تولید محتوا می کند.

کپی رایترها انسان های کنجکاوی هستند پس داده ها و اطلاعات زیادی را گردآوری می کنند تا پیغام را به درستی منتقل کنند.

4) نویسنده روح! (Ghost writer)

این نویسندگان سفارش کار از دیگران می گیرند و مطالبی نوشته و مطلب به نام دیگران چاپ می شود. یعنی افرادی که مهارتی در نوشتن دارند به نام کسانی می نویسند که این مهارت را ندارند. روح نویسنده ها پر کننده خلاهایی مانند باور، مهارت و انگیزش در سازمان شما هستند. آنها برای شما کتاب های کاغذی یا الکترونیکی تولید می کنند که تیم شما در طول سال قادر به انجام این کار نیست. آنها به صورت عمقی از افراد سوالات حرفه ای می پرسند، اطلاعات جمع آوری می کنند تا بتوانند متنی درخور و قابل قبول ارائه دهند.

5) نویسنده تکنیکی

این نویسندگان، محتوای تکنیکی تولید می کنند به صورتی که برای دیگران قابل فهم باشد. آنها در مورد چگونگی ساخت وسیله مورد نظر، اجزا و مکانیک آن صحبت می کنند.

به گفته آن هندلی: در یک دنیای برخط، کلمات برخط فرستادگان ما هستند. آنها به دنیا می گویند که چه کسی هستیم.

6) نویسنده رسانه ای

یک نویسنده رسانه ای بلندترین صدای یک برند است.آنها هر روز محتوا تولید کرده و در رسانه ها پخش می کنند.این کار با هدف ایجاد تعامل و گفتگو انجام می شود.نویسنده رسانه فقط کار تبلیغی انجام نمی دهد و یا اینکه هشتگ های هوشمندانه را ترویج دهد. بلکه آنها قابلیت های هر تغییری را بررسی می کنند و الگوریتم و پلتفرهایی را طراحی می کنند تا از موفقیت محتوا اطمینان حاصل کنند و بتوانند دنبال کنندگان را ترغیب نمایند.

7) ایمیل نویس

آنها با کپی رایترها یک هدف مشترک دارند.هر دو اهل عمل هستند. ایمیل نویس ها فهم قوی از استراتژی راهبردی و محتوای حمایتی دارند. روانشناسی نیز بخش مهمی از کار آنها به حساب می آید.

آنها عنوان و پاراگراف هایی می سازند و در آنها جایگاه خریدار و انگیزه خرید را در نظر می گیرند. آنها می خواهند مشتری را وارد تعامل و گفت و گو با فروشنده نمایند.

8) داستان نویس (script writer)

داستان نویس ها در پروژه های ترکیبی نقش کلیدی را بازی می کنند.آنها به طور تخصصی داستان سرایی می کنند و برای این کار استراتژی تعریف می کنند. آنها تصویر سازی انجام می دهند و در این مورد تصمیم می گیرند  که بهترین راه انتقال پیام با توجه به موضوع چگونه باشد بهتر است؟ متن صوتی و یا ویدئویی برای جویندگان ویدئو فیلم می سازند و در آنها در مورد محصول یا خدمات، ویژگی های محصول و مواردی از این دست صحبت می کنند. آنها برای داستان ویدئو، مصاحبه  ترتیب می دهند و سولات ضروری و حرفه ای از مشتری ها می پرسند تا  برند تجاری موثر طراحی کنند.

9) تولیدکننده محتوای بلند

تولید کننده محتوای بلند  فردی است که هم باید یک رمان بنویسد و هم سریع بدود. یعنی کسی که مطالب زیاد را تا آنجا که می تواند خلاصه تر کند.

10) نویسنده تبلیغ

آنها می دانند با هر محتوایی که تولید می کنند چه میزان سود  بدست می آید. آنها محتوایی برای اطلاع رسانی و ارتباط برقرارکردن می سازند. نویسندگان تبلیغی و ترفیعی پیامی می سازند که الهام بخش بوده و منجر به فروش شود.

اپلیکیشن های تولید محتوا

اگر می خواهید خودتان تولید محتوا انجام دهید اپلیکیشن هایی هستند که در این مسیر به کمک شما می آیند که در ادامه چند نمونه از آنها را بررسی می کنیم. قبل از اینکه به معرفی اپلیکیشن ها بپردازم لازم است مطلبی را توضیح دهم. این برنامه ها برای انگلیسی زبان ها طراحی شده و هدف از معرفی آنها در این مقاله آشنایی با برنامه های کاربردی در زمینه نوشتن است.  برخی از آنها برای فارسی زبانان تولید شده که با معرفی بقیه آنها می توانیم الهام بخش طراحی آنها در آینده باشیم.

750 کلمه (Words 750)

این اپلیکیشن ابزاری برای نوشتن است. او هر روز از شما می خواهد 750 کلمه در هر موردی که می خواهید بنویسید و در مورد نوشتن روزانه متعهد باشید.

مور مور ملایم (Soft Murmur)

ابزاری برای گوش دادن به موسیقی ملایم در حین نوشتن است. بسیاری از نویسندگان برای تمرکز بیشتر از این برنامه استفاده می کنند.

چک گرامر (Grammarly)

ابزاری که متن شما را از لحاظ گرامری، غیره بررسی می کند.

ویرایشگر همینگوی (HemingwayApp)

این برنامه به شما کمک می کند نوشته تان را پالایش کنید. این ابزار برای کسانی مفید است که می خواهند مهارت نویسندگی شان را بالا ببرند.

تلنگر ایده (Ideaflip)

شما با استفاده از این ابزار می توانید با اعضای تیم تان همفکری کرده و طوفان مغزی انتجام دهید.

آی لیز (Ilys)

این برنامه به شما کمک می کند تا ویرایشگر درونی تان را محدود کرده و تنها بر روی خلاق بودن تمرکز کنید.

در این برنامه تنها باید بنویسید.نمی توانید به عقب برگردید یا ویرایش کنید.فقط در آخر کار می توانید نوشته تان را ببینید.

برنامه خطرناک! (the most danerous writing app)

این برنامه به شدت شما را واردار به تمرکز می کند. تحت این برنامه تنها باید بنویسید آزادانه و بدون فکر. اگر لحظه ای توقف کنید کل متن شما پاک خواهد شد. با کمک این برنامه می توانید خلاقانه تر عمل کنید و فکری پویا داشته باشید.

محتوا پیچیده است و انواع مختلفی دارد و به همین دلیل انواع مختلفی از متخصصان تولید محتوا وجود دارد. هر کدام به نوعی می توانند به موفقیت یک برند کمک کنند. برای اینکه متوجه شوید به چه نوع محتوایی احتیاج دارید بهتر است استراتژی های محتوایی خود را بررسی کنید.

اگر خودتان می خواهید در کار تولید محتوا متخصص شوید باید همواره مطالعه کرده و تمرین نوشتن را به صورت روزانه و مرتب انجام دهید.

پس سعی کنید از تغییرات جلو بزنید.

miladforghankhah
نوشته شده توسط

ميلاد فرقان خواه

سلام اسم من میلاد و نام خانوادگیم فرقان خواه (Forghan Khah) هستش؛ متولد 25 اردیبهشت ماه سال 1365. خودم نه تنها با نام خانودگیم هیچ مشکلی ندارم؛ کلی هم باهاش حال می کنم! اما نمی دونم...

نظرات شما

هنوز کسی نظر نداده!

میتونی اولین نفری باشی که به ما بگی نظرت درباره این یادداشت چیه؟

اگر سوالی هم داری، می تونی همینجا بپرسی. زود جواب میدیم!

خدمات شهر محتوا
آنالیز سئو
آنالیز سئو سایت

بررسی تمام نکات فنی سایت از نظر اصول سئو و ارائه پیشنهادات اصلاحی

تحقیق کلمات کلیدی سئو
تحقیق کلمات کلیدی

گزارش جستجوی کلمات کلیدی مشتریان و رقبای کسب و کار شما

تولید محتوا
تولید محتوا

تولید محتوای متنی با کیفیت متناسب با نیازهای کاربران شما

مشاوره لینک سازی
مشاوره لینک سازی

تجزیه و تحلیل لینک های رقبا و برنامه ریزی لینک سازی برای سایت شما